DOKUMENTUM
Tanulmányi program SPOMdb22 - Kereskedelem és marketing
Képzés Szint - I. - alapképzés, képzés formája - nappali, képzés típusa - Egyszakos képzés
Dokumentum típusa Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése Selye János Egyetem
Egyetem székhelye Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése Gazdaságtudományi és Informatikai Kar
Egyetemi kar székhelye Hradná 167/21, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
SJE Minőségbiztosítási Tanács
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Kersekedelem és marketing, a tanulmányi program száma a tanulmányi programok regiszterében: 183305
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
Felsőfokú tanulmányok I. szintje: ISCED-F kód: 645
c) - A tanulmányi program megvalósulásának helye/-i
Komárom
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
Tanulmányi szak: 8. Ökonómia és menedzsment, a szak ISCED-F kódja: 041
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
akadémiai irányultságú
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Bc.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

A Kereskedelem és marketing alapszintű tanulmányi program a Selye János Egyetem (SJE) és a budapesti Corvinus Egyetem (BCE) között 2018. július 20-án létrejött együttműködési megállapodás alapján valósul meg. Az SJE-n az oktatás megvalósításáért felelős szervezeti egység a Gazdaságtudományi és Informatikai Kar (SJE GIK). A közös programra felvett hallgató tanulmányai során mindkét intézmény hallgatója. A tanulmányi program standard hossza (az oktatási és kimeneti követelményeknek megfelelően) hét (7) félév. Az első négy tanulmányi szemesztert az SJE, az ötödik, hatodik és hetedik félévet a BCE biztosítja. A hallgató a tanulmányi programon az e bekezdésben meghatározott felosztásban köteles tanulni. Erről a szerződő felek tájékoztatják a hallgatót. Az oktatott tárgyak jegyzékét, a szükséges tanulmányi terjedelmet, a hozzá tartozó krediteket és az oktatást biztosító egyetem megnevezését a szerződés 1. sz mellklete tartalmazza. A tanulmányi program záróvizsgáján mindkét egyetem szakértői képviseltetik magukat az államvizgabizottságokban. A szerződő felek garantálják a tanulmányi program összes teljesített tárgyának/kreditjének kölcsönös elismerését. A tantárgyi értékelések országos besorolási skálái közötti átváltás módját a szerződés 2. sz. melléklete tartalmazza. A tanulmányi program hallgatóira annak az egyetemnek a belső szabályzata vonatkozik, ahol adott időben a tanulmányaikat végzik.

i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
3,5 év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
A tervezett hallgatói létszám a nyilvánosságra hozott felvételi követelmnyekben kerül feltüntetésre: https://fei.ujs.sk/hu/oktatas-ujs/felveteli-kovetelmenyek.html. A hallgatók tényleges száma 2021. 10. 31-én, beiratkozott hallgatók létszáma 2021. 10. 31-én: 10. Jelentkezők tényleges száma 2021-ben. 43.
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

A 8. Ökonómia és menedzsment tanulmányi szak Kereskedelem és marketing tanulmányi programjának célja, hogy a hallgatók olyan végzettséget és tudást szerezzenek, amely segítségével menedzseri funkciókat tölthetnek be a vállalatok irányításának alsó- és középső szintjén, mindezt legfőképp a marketing elemzés elkészítése, megfelelő marketingterv és marketingkommunikáció kidolgozása területén figyelembe véve a fogyasztói magatartást, a különböző döntési technikákat, valamint a nemzetközi marketing trendeket.


Tudás

·        Rendelkezik a gazdaságtudomány alapvető fogalmainak, elméleteinek, tényeinek, nemzetgazdasági és nemzetközi összefüggéseinek ismeretével, a releváns gazdasági szereplőkre, funkciókra és folyamatokra vonatkozóan.

·        Elsajátította a gazdaság mikro és makro szerveződési szintjeinek alapvető elméleteit és jellemzőit, birtokában van az alapvető információ-gyűjtési, matematikai és statisztikai elemzési módszereknek.

·        Ismeri a projektben, teamben, munkaszervezetben való együttműködés, a projekt vezetés szabályait és etikai normáit.

·        Átfogóan ismeri a s marketing szakterület tárgykörének alapvető tényeit, irányait és határait, gazdasági, szakterületi szervezetek struktúráját, működését és kapcsolat-rendszerét, a szereplők viselkedését, az azt meghatározó külső és belső környezeti, viselkedési, döntési információs és motivációs tényezőket.

·        Ismeri a kereskedelem és marketing szakterülethez kötődő legfontosabb összefüggéseket, elméleteket és az ezeket felépítő fogalomrendszert.

·        Ismeri a marketing fogalmát, koncepcióját, eszközrendszerét és módszertanát az üzleti és nonprofit szférában. Ismeri a marketing szerepét a vállalat, intézmény működésében, a marketing kapcsolatát a szervezet más folyamataival, funkcióival.

·        Ismeri a fogyasztói, vevői magatartás folyamatát, a fogyasztóvédelem területét.

·        Ismeri az értékesítési, üzletkötési tevékenység folyamatait, jogi, etikai követelményeit. Ismeri a kereskedelmi vállalatok működését és szervezetét, a kereskedelmi tevékenység főbb munkafolyamatait és technikáit. Ismeri a logisztikai folyamatokat.

·        Ismeri az e-üzlet módszereit és hátterét.

·        Birtokában van a gazdaságtudomány alapvető szakmai szókincsének anyanyelvén és legalább egy idegen nyelven

 

Készség

· Gazdasági tevékenységet, projektet tervez, szervez, kisebb vállalkozást, gazdálkodó szervezetet, irányít és ellenőriz.

· A tanult elméletek és módszerek alkalmazásával tényeket és alapvető összefüggéseket tár fel, rendszerez és elemez, önálló következtetéseket, kritikai észrevételeket fogalmaz meg, döntés-előkészítő javaslatokat készít, döntéseket hoz rutin- és részben ismeretlen - hazai, illetve nemzetközi - környezetben is.

·        Követi és értelmezi a világgazdasági, nemzetközi üzleti folyamatokat, a gazdaságpolitika és a szakterület szerint releváns kapcsolódó szakpolitikák, jogszabályok változásait, azok hatásait, ezeket figyelembe veszi elemzései, javaslatai, döntései során.

·        Elvégzi a kereskedelem és marketing szakterület ismeretrendszerét alkotó elképzelések alapfokú analízisét, az összefüggéseket szintetizálja, és adekvát értékelő tevékenységet folytat.

·        Képes a marketing és értékesítés rövid és középtávú döntési folyamataiban való eligazodásra, a gyors piaci változások felismerésére, azokhoz való alkalmazkodásra.

·        Képes marketing és kereskedelmi döntéseket előkészítő marketingkutatási feladatok előkészítésére, a kutatási terv megfogalmazására, és a kutatás lebonyolítására, az alapvető összefüggések elemzésére.

·        Képes a vállalati kereskedelmi és marketing adatbázisok kezelésére, a szekunder marketingkutatási információk és adatok elemzésére, a szükséges specifikus szoftverek használatára.

·        Képes hatékony munkára gazdasági, marketing és kereskedelmi projektekben, gazdálkodó szervezetekben,

·        Képes kisebb méretű marketing és kereskedelmi szervezeti egységek, vállalkozások vezetésére.

·        Megérti és használja a kereskedelem és marketing szakterület jellemző online és nyomtatott szakirodalmát a tanulmányi program nyelvén és idegen nyelven.

·        Képes a fogalmi és elméleti szempontból szakszerűen megfogalmazott szakmai javaslatot, álláspontot szóban és írásban a szakmai kommunikáció szabályai szerint prezentálni.

·        Képes felismerni a gazdasági, marketing és kereskedelmi problémákat, megoldásukat megtervezi, megvalósítja.

·        Képes más tudásterületek és társadalmi-gazdasági alrendszerekkel képviselőivel való együttműködésre.

·        Írásban, szóban és modern infókommunikációs eszközökkel, idegen nyelven is képes kommunikálni.

 

Kompetencia

·        Általános szakmai felügyelet mellett, önállóan végzi és szervezi a munkaköri leírásban meghatározott feladatokat.

·        Az elemzésekért, következtetéseiért és döntéseiért felelősséget vállal.

·        Önállóan vezet, szervez, irányít gazdálkodó szervezetben szervezeti egységet, munkacsoportot, illetve vállalkozást, kisebb gazdálkodó szervezetet, felelősséget vállalva a szervezetért és a munkatársakért.

·        Szakmai útmutatás alapján végzi átfogó és speciális kereskedelem és marketing szakmai kérdések végiggondolását, és rendelkezésére álló források alapján történő kidolgozását.

·        Felelősséggel részt vállal kereskedelmi és marketing szakmai nézetek kialakításában, indoklásában.

·        Felelősséget vállal a munkával és magatartásával kapcsolatos szakmai, jogi, etikai normák és szabályok betartása terén.

·        Előadásokat tart, vitavezetést önállóan végez. Önállóan és felelősséggel vesz részt a gazdálkodó szervezeten belüli és azon kívüli szakmai fórumok munkájában.



b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

A tanulmányi program a közgazdaságtudományi gondolkodás és az alsó- és középszintű marketing és menedzsment döntések meghozatali képességének fejlesztésére orientálódik. A tanulmányok célja nemcsak a kereskedelemmel, marketinggel kapcsolatos elméleti ismertek elsajátítása, hanem a köztük lévő, ill. a kereskedelmi folyamat résztvevői közötti kapcsolatok feltárása. A tanulmányi program különböző vállalati funkcionális területeken szerzett ismeretek felhasználását teszi lehetővé. A hallgató a Kereskedelem és marketing tanulmányi program abszolválását követően képes a vállalatok marketingtevékenységének elemzésére és értékelésére, ismeri a fogyasztói magatartás jellemzőit. Képes alkalmazni a marketingelemzés egyes lépéseit és javaslatot tud tenni az effektív marketingtevékenység megvalósítására, melyet megfelelő marketingkommunikációval és marketingtervvel tud alátámasztani. Az alapszintű Kereskedelem és marketing közös tanulmányi program abszolvense képes egyszerű gazdasági jelenségek vállalaton belüli és azok környezetében zajló marketing, ill. kereskedelmi folyamatok elemzésére és ezekhez kapcsolódó egyszerű döntések meghozatalára, következtetések levonására, alternatív megoldási javaslat felvázolására. A Foglalkoztatások Nemzeti Kvalifikációs Rendszere alapján pl. a 12,13,14, és a 243-as csoportba tartozó foglalkozások.

A tanulmányi program abszolvensei a munkaerőpiaci érvényesülésük megállapításánál a leginkább „041 Vállalkozás és menedzsment“ kategóriába tartoznak (International Standard Classification of Education: Fields of Education and Training 2013).

c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

A tanulmányi program esetében nem szabályozott hivatásról van szó

3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

A tanulmányi programme esetében még nem voltak abszolvensek.

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

A tanulmányi program esetében még nem voltak abszolvensek.

c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

A tanulmányi program esetében még nem voltak abszolvensek.

4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A tanulmányi program 3,5 év alatt valósul meg. A Kereskedelem és marketing tanulmányi program az Ökonómia és menedzsment szakhoz rendelődik. A tanulmányi program tartalmilag illeszkedik a képzési terület leírásához és a törzstananyag témái a T.t. 244/2019 sz. rendeletben foglaltakkal és az abszolvensek profiljából kiindulva kerültek meghatározásra. A Kereskedelem és marketing tanulmányi program változtatások nélkül került össehangolásra, a tanulmányi tervbe nem kerültek betöltésre, ill. nem kerültek kihagyásra kötelező vagy kötelezően választható tantárgyak, ill. nem került sor a tanulmányok befejezéséhez teljesítendő feltételeinek megváltozására, a kötelező vagy kötelezően választható tantárgyak tantárgyi adatlapjainak megváltoztatására (az oktató, az ajánlott irodalom vagy a tantárgyi értékelést kivéve, ami nem tekinthető módosításnak) - vagyis valamennyi hallgatónak azonos a tanulmányi útvonala. A 16/2021 sz. a Selye János Egyetem képzési programjainak létrehozásához, összehangolásához és igazításához megnevezésű módszertani utasítás 1. sz. kiegészítésével összhangban az a tanulmányi program, amelyben a 2022/23-as akadémiai évben nem kerül sor 1. évfolyam megnyitására abból az okból kifolyólag, hogy a tanulmányi program megszüntetésre kerül a már felvett hallgatók tanulmányainak befejezését követően, módosítás nélkül hangolható össze. A tanulmányi program esetében nem kerül sor 1. évfolyam indítására.

b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

A tanulmányi terv az Akadémiai Információs Rendszer alábbi moduljaiban érhető el:           

VSST178 - Tanulmányi programok kimeneti állományai - tanulmányi tervek, indormációs lapok, államvizsga tantárgyainak kivonata, ... tanulmányi programoknak és alprogramnak                           

VSST215 - A tanulmányi programok monitoring felülete - a tanulmányi programok valamennzi alapinformációja, az AIS2 kimeneti állományai, a SAAVS standardjai és a tanulmányi programegyezésének kimutatására szolgáló dokumentumok              

A tanulmányi program tanulmányi terve a kar weboldalán is megjelenítésre kerül: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/tanulmanyi-program/gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar.html 

A Kereskedelem és marketing tanulmányi program változtatások nélkül került össehangolásra, a tanulmányi tervbe nem kerültek betöltésre, ill. nem kerültek kihagyásra kötelező vagy kötelezően választható tantárgyak, ill. nem került sor a tanulmányok befejezéséhez teljesítendő feltételeinek megváltozására, a kötelező vagy kötelezően választható tantárgyak tantárgyi adatlapjainak megváltoztatására (az oktató, az ajánlott irodalom vagy a tantárgyi értékelést kivéve, ami nem tekinthető módosításnak) - vagyis valamennyi hallgatónak azonos a tanulmányi útvonala. A 16/2021 sz. a Selye János Egyetem képzési programjainak létrehozásához, összehangolásához és igazításához megnevezésű módszertani utasítás 1. sz. kiegészítésével összhangban az a tanulmányi program, amelyben a 2022/23-as akadémiai évben nem kerül sor 1. évfolyam megnyitására abból az okból kifolyólag, hogy a tanulmányi program megszüntetésre kerül a már felvett hallgatók tanulmányainak befejezését követően, módosítás nélkül hangolható össze. A tanulmányi program esetében nem kerül sor 1. évfolyam indítására.

c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

- a tanulmányi program egyes részeit a kötelező, kötelezően választható és szabadon választható tantárgyi struktúrában (modulok, tantárgyak és egyéb releváns iskolai és iskolán kívüli tevékenységek, feltéve, hogy azok hozzájárulnak az elérni kívánt oktatási kimenetek megvalósulásához és kreditet érnek)

 

A tanulmányi részek a tanulmányi tervben szerepelnek:

Tanulmányi rész: a tantárgyak az alábbi szerkezetben szerepelnek: kötelező tárgyak, kötelezően választható tárgyak, szabadon választható tárgyak

Államvizsga rész: államvizsga tantárgyak

A tanulmányi program tanulmányi terve a kar weboldalán is megjelenítésre kerül: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/tanulmanyi-program/gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar.html


- a tanulmányi programban megjelölt profiltárgyak (specializációk),

 

V študijnom pláne sú považované za profilové predmeti nasledujúce predmety študijného programu, ktoré sú zabezpečované Fakultou ekonómie a informatiky UJS:

  1. Mikroökonómia
  2. Matematika 1
  3. Vállalati gazdaságtan
  4. Makroökonómia
  5. Marketing
  6. Matematika 2
  7. Vállalati pénzügyek
  8. Számvitel alapjai
  9. Vezetés és szervezés
  10. Szervezeti magatartás
  11. Nemzetközi mark


- minden oktatási terület / tantárgy esetében definiálja az oktatás kimenetét és az ehhez kapcsolódó kritériumokat, valamint az értékelés szabályait úgy, hogy a tanulmányi program minden oktatási célja teljesüljön (ezek kizárólag a tantárgy információs lapján az Oktatás eredménye, valamint a Tantárgy teljesítésének feltételei című részben lehetnek megadva),


Az összes oktatási rész/tantárgy adatlapja egyértelműen leírja a teljesítésének követelményeit, valamint azokat a tanulási eredményeket (részletes ismeretek, készségek, kompetencia kimenetek), amelyeket a végzett hallgató az oktatási rész/tantárgy elvégzése után elsajátít.

 

- a tantárgyteljesítés előfeltételei, valamint javaslatok a tanulmányi terv összeállításához,


Az előfeltételek és a további javaslatok a tanulmányi tervben kerülnek feltüntetésre, amely az Akadémiai információs rendszer alábbi moduljaiban érhető el:            

VSST178 - Tanulmányi programok kimeneti állományai - tanulmányi tervek, indormációs lapok, államvizsga tantárgyainak kivonata, ... tanulmányi programoknak és alprogramnak                           

VSST215 - A tanulmányi programok monitoring felülete - a tanulmányi programok valamennzi alapinformációja, az AIS2 kimeneti állományai, a SAAVS standardjai és a tanulmányi programegyezésének kimutatására szolgáló dokumentumok              

A tanulmányi program tanulmányi terve a kar weboldalán is megjelenítésre kerül: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/tanulmanyi-program/gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar.html


-      a tanulmányi terv / tantárgy minden oktatási részéhez meghatározott oktatási tevékenységekek (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, gyakornoki hely, tanulmányi kirándulás, terepmunka, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, esetlegesen ezek kombinációja), amelyek alkalmasak az oktatási kimenetek elérésére,

 

Valamennyi tantárgy esetében egyértelműen definiálásra kerülnek azok a tevékenységek, amelyek az oktatás kimeneteinek eléréséhez szükségesek. Ezek az információk a tantárgyak információs lapjában kerülnek feltüntetésre, amelyek a T.t. 614/2022-es sz.rendelete alapján kerültek kialakításra három nyelven (magyar nyelv, szlovák nyelv, angol nyelv) és az Akadémiai Információs Rendszerben érhetőek el az alábbi modulban: VSST178 - Tanulmányi programok kimeneti állományai - tanulmányi tervek, indormációs lapok, államvizsga tantárgyainak kivonata, ... tanulmányi programoknak és alprogramnak és a kar weboldalán is megjelenítésre kerülnek: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/tanulmanyi-program/gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar.html

 

-      módszereket, amelyek révén az oktatási tevékenység megvalósul - jelenléti forma, távoktatás, kombinált forma (a tantárgyak információs lapjával összhangban,

 

A tantárgyak információs lapjaiban egyértelműen feltüntesére kerül, hogy az oktatás "jelenléti" formában zajlik. Az információs lapok elérhetőek az Akadémiai Információs Rendszer alábbi moduljaiban:

VSST178 - Tanulmányi programok kimeneti állományai - tanulmányi tervek, indormációs lapok, államvizsga tantárgyainak kivonata, ... tanulmányi programoknak és alprogramnak                           

VSST215 - A tanulmányi programok monitoring felülete - a tanulmányi programok valamennzi alapinformációja, az AIS2 kimeneti állományai, a SAAVS standardjai és a tanulmányi programegyezésének kimutatására szolgáló dokumentumok              

A tanulmányi program tanulmányi terve a kar weboldalán is megjelenítésre kerül: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/tanulmanyi-program/gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar.html

 

-      a tantárgy tematikus tervezete / sillabusza,

 

Valamennyi tantárgy információs lapjának kötelező részét alkotja a tantárgy vázlata/silabusza

 

-     a hallgató munkaterhelését (ennek "terjedelme" az egyes tantárgyakra és az oktatási tevékenységre vonatkozóan külön-külön kerül meghatározásra),

 

A bemutatott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak elkészítésekor figyelembe vettük a hallgatók leterheltségét, az ECTS-nek megfelelően, a hozzárendelt kreditek és az oktatás időkeretétől függően. Egy kredit 25-30 óra munkának felel meg. Ez tipikus munkaterhelést jelent (a tanulási eredmények eléréséhez szükséges tényleges idő tanulónként eltérő lehet).


-     az egyes részekhez hozzárendelt kreditek mennyisége a hallgató munkaterhelésével és az elért oktatási kimenetekkel összhangban,

 

A magas kreditdotációval rendelkező tanulmányi részek/tantárgyak esetében, ahol a jelenléti oktatás óraszáma nem egyezik meg a hallgatói terhelés mértékével, további oktatási feladatok kerülnek meghatározásra, melyeket a hallgató önállóan, az oktató irányítása mellett old meg és tevékenységének eredményét a tantárgy információs lapjában előre meghatározott módon bizonyítja.

 

-      a tantárgyat biztosító személy (vagy a partnerintézményt és személyt) annak elérhetőségével,

A tantárgyi adatlapokon szerepel a tantárgyat biztosító személy neve

 

-     a tantárgy oktatóit (vagy az oktatásban közreműködő partnerintézményeket és személyeket) (feltüntethetők a tantárgy információs lapján is),

 

Az oktatók a tantárgyak információs lapjaiban kerülnek feltüntetésre

 

-      miesto uskutočňovania predmetu (ak sa študijný programu uskutočňuje na viacerých pracoviskách). 

A SJE GIK által biztosított tanulmányi rész oktatása a SJE Gazdaságtudományi és Informatikai Karán valósul meg, Komáromban.

d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A Felsőoktatási törvénnyel összhangban a tanulmányi program a standard tanulmányi időtartamra került összeállításra (3,5 év). A tanulmányi programban betartásra kerül a standard tanulmányi megterhelés - 60 kredit akadémiai évenként és a tanulmányok teljes hossza alatt pedig 210 kredit.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

- kötelező tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez: 150 kredit,

- a kötelezően választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez: minimum 37 kredit,

a szabadon választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez: 3 kredit.

Az államvizsga tárgyakért járó kreditek száma: 10 kreditov.

A záródolgozatért és a záródolgozat megvédésével megszerezendő kreditek száma: 10 kredit.

 

Valamennyi tantárgyi adatlap "Megjegyzések" része tartalmazza azt az információt, hogy melyik felsőoktatási intézmény biztosítja be a tantárgy oktatását.

f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az oktatási eredmények ellenőrzése és a hallgatók értékelése az SJE Tanulmányi szabályzatának aktuális változatával összhangban történik.


A képzési eredmények teljesítéét igazoló dokumentumok archiválásának módját a nevelési-oktatási eredmények teljesítését igazoló dokumentumok archiválásáról szóló 4/2021. sz. rektori rendelet szabályozza.Az útmutató elérhető az SJE Akadémiai Információs Rendszerében


A jelenlegi SJE Tanulmányi szabályzat elérhető:


a) az SJE Akadémiai Információs Rendszerben - Dokumentumok kezelője/SJE-legiszlatíva/Belső előírások


b) az egyetem honlapján:

https://www.ujs.sk/hu/az-egyetem/belso-eloirasok.html#a-selye-j%C3%A1nos-egyetem-bels%C5%91-el%C5%91%C3%ADr%C3%A1sai


Az értékeléssel szembeni jogorvoslati eljárások egyéb lehetőségeit a T.t. 9/2010 sz. Panasztörvény tartalmazza,  amely szabályozza a természetes vagy jogi személyek panaszai benyújtásának, feldolgozásának és kezelésének folyamatát.

g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A jelenlegi SJE Tanulmányi szabályzat elérhető:


a) az SJE Akadémiai Információs Rendszerben - Dokumentumok kezelője/SJE-legiszlatíva/Belső előírások


b) az egyetem honlapján:

https://www.ujs.sk/hu/az-egyetem/belso-eloirasok.html#a-selye-j%C3%A1nos-egyetem-bels%C5%91-el%C5%91%C3%ADr%C3%A1sai

h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

A záródolgozatok témáinak listája elérhető az UJS Akadémiai Információs Rendszerében – VSES057 modul – Záródolgozatok nyilvántartása – Záródolgozatok témáinak áttekintése, létrehozása, frissítése, törlése, bejelentkezés, kijelentkezés, a záródolgozati témakörre való hallgatói jelentkezés elfogadásának megerősítése , értékelések evidálása

i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

-      a záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályokat a tanulmányi programban,

A szakdolgozatok benyújtásának, feldolgozásának, opponálsának, megvédésének és értékelésének szabályait és eljárásait az SJE Tanulmányi Szabályzata (teljes szöveg kiegészítésekkel) deklarálja és fogalmazza meg, elérhető az SJE Akadémiai Információs Rendszerében: Documentumok kezelője/SJE-legiszlatíva/Belső előírások


-      a hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségei,

Az Európai Kreditátviteli Rendszerrel (ECTS) összhangban a SJE Tanulmányi Szabályzata tartalmazza a kreditek megszerzésének, gyűjtésének és átvitelének eljárásait és szabályait és meghatározza a más egyetemen végzett tárgyak elismerésének szabályait és eljárásait.


Az Erasmus+ mobilitásokban résztvevők arányának növelése érdekében a Nemzetközi Kapcsolatokrészleg az SJE karaival együttműködve rendszeresen szervez információs Erasmus+ napokat és workshopokat, valamint lehetőséget kínál személyes vagy online konzultációra. Promóciós anyagokat osztanak ki az SJE hallgatóinak, és rendszeresen tesznek közzé információkat az egyetem kommunikációs csatornáin keresztül.


A szabályok és eljárási rend a 3/2014 sz., a hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásának megszervezéséről az Erasmus+ programon belül az SJE-n megnevezésű rektori rendelet tartalmazza, SJE Akadémiai Információs Rendszerében: Documentumok kezelője/SJE-legiszlatíva/Irányelvek, rendeletek.

 

-      az akadémiai etika szabályainak betartását és az ezekből származó következmények,

Kutatási integritás megsértése, plágium és tudományos csalás ellen, hogy e szabályok megsértése ne legyen összeegyeztethető a tudományos fokozat megszerzésével az akadémiai etika betartásával és a megszegésük következményeivel kapcsolatos részletes szabályokat és eljárásokat a következő előírások szabályozzák:

Az SJE Etikai kódexe, amely elérhető az Akadémiai Információs rendszerben: Dokumentumok/SJE-legiszlatíva/Belső előírások, 2013, 11.sz. és a SJE weboldalán: https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/eticky_kodex_ujs.pdf

A SJE GIK Fegyelmi szabályzata: http://ef.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2020/Disciplin%C3%A1rny%20poriadok%20pre%20%C5%A1tudentov%20FEI%20UJS.pdf A SJE GIK Fegyelmi bizottsággal rendelkezik, amelyben a hallgatók is képviselve vannak: https://fei.ujs.sk/sk/fakulta/disciplinarna-komisia.html 


A SJE alapelvei az államvizsga vagy részének érvénytelenítéséről, a rigorózus eljárás érvénytelenítéséről, az akadémiai titulus elvételéről, professzor visszahívásának javaslatáról, akadémiai titulusról való lemondásról. Elérhető az Akadémiai Információs Rendszerben a Adminisztrációs rendszer/Dokumentumok kezelője/SJE-legiszlatíva/Belső előírások, 2021-es év, 5. dokumentum

 

-      a speciális igényű hallgatókra vonatkozó eljárások,

A jelenlegi trendnek megfelelően az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, akik esetében növekvő létszám figyelhető meg. A speciális igényű hallgatók egyediszükségleteik alapján jogosultak támogató szolgáltatásokra. Az egyetem a specifikus igényű hallgatók részére Támogató központot létesített, a speciális igényű hallgatók részére koordinátort alkalmaz.


Bővebb információ a specifikus igényű hallgatók Támogató központjénak honlapján található:

https://www.ujs.sk/hu/oktatas/a-specialis-igenyu-hallgatok.html


A szabályokat és eljárásokat a Rektori Rendelet 2. sz. A speciális igényű hallgatókról és az UJS koordinátor sajátos igényű hallgatókkal foglalkozó tevékenységi köréről szóló 7/2016. sz., elérhető az AIS UJS Dokumentumok kezelője/SJE-legiszlatíva/Irányelvek, rendeletek, ill. elérhető az UJS honlapján is: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/a-specialis-igenyu-hallgatok.html


-      a hallgató irányából érkező panaszokra és fellebbezésekre vonatkozó eljárások,

Az egyetem belső minőségbiztosítási rendszere fenntarthatóságának egyik alapelve a folyamatos minőségfejlesztés elve. Ez az elv a hallgatók, a dolgozók és más érdekelt felek igényeinek, elvárásainak azonosításán alapul. Az oktatás minden folyamatában, az oktatási intézményben, a hallgatók és az egyéb érdekelt felek igényeinek, elvárásainak feltárásán alapul. kreatív tevékenység és szolgáltatás, az egyetem ezen tevékenységek minden aspektusának folyamatos fejlesztésére törekszik.

Javaslatok benyújtása az alábbi elérhetősgen lehetséges kvalita@ujs.sk.

A benyújtott javaslatokkal az SJE belső minőségbiztosítási rendszerének folyamatairól szóló 5/2021-es sz. irányelv 4. cikke szerint a minőségbiztosítási szervek foglalkoznak. A javaslatok elbírálása átlátható, hallgatói képviselők részvételével zajlik. Ha elfogadásra kerül egy javaslat, megfelelő intézkedések kerülnek megtételre a minőség javítására. A javaslat elfogadásának végeredményéről a beküldőt értesítjük, amennyiben az e-mail cím beazonosítható.

5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A tantárgyak információs lapjai a T.t. 614/2002-es sz.rendelete alapján kerültek kialakításra három nyelven (magyar nyelv, szlovák nyelv, angol nyelv) és elérhetőek

a) az Akadémiai Információs Rendszerben érhetőek el az alábbi modulban: 

VSST178 - Tanulmányi programok kimeneti állományai - tanulmányi tervek, indormációs lapok, államvizsga tantárgyainak kivonata, ... tanulmányi programoknak és alprogramnak

VSST215 - A tanulmányi programok monitoring felülete - a tanulmányi programok valamennzi alapinformációja, az AIS2 kimeneti állományai, a SAAVS standardjai és a tanulmányi programegyezésének kimutatására szolgáló dokumentumok


b) a kar weboldalán is megjelenítésre kerülnek: https://www.ujs.sk/hu/oktatas/tanulmanyi-program/gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar.html

6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Az akadémiai év aktuális harmonogramja elérhető itt:

a) az egyetem weboldalán: https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html

b) az SJE GIK weboldalán: https://fei.ujs.sk/sk/studium-sk/harmonogram.html


Az órarendek kigenerálhatóak az Akadémiai Információs Rendszerben, az alábbi modulban:

VSRH-009:Órarend a... (A kiválasztott akadémiai évhez, oktató szemeszteréhez, hallgató, központ, tantárgy, helység, tanulmányi program, évfolyam, körszak, alprogram, órarendbeli ablakok hozzá tartozó órarendek összeállítása.)


Órarend generálás lehetséges tanulmányi programra, alprogramokra, tantárgyra, központra, személyekre, teremre.

7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

Prof. Dr. Andrea Bencsik, CSc., professzor, SJE GIK Menedzsment Tanszék e-mail: bencsika@ujs.sk, az alkalmazott elérhetőségei: https://www.ujs.sk/hu/alkalmazottak/52-gazdasagtudomanyi-es-informatikai-kar/4757-prof-dr-andrea-bencsik-csc.html

b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

Profiltárgy - A profiltárgyért felelős személy neve -   Felsőoktatási alkalmazottak regisztere


Vezetés és szervezés,

Szervezeti magatrtás       Prof. Dr. Bencsik Andrea, CSc.,      https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15539?mode=full

Vállalati gazdaságtan      Prof. Dr. Ormos Mihály, PhD.           https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29180?mode=full

Vállalati pénzügyek  Prof. Dr. Poór József, DSc. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15532?mode=full

Marketing, Nemzetközi marketing           Prof. Dr. Józsa László, CSc.           https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20195?mode=full

Számvitel alapjai Dr. habil. Ing. Machová Renáta, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15598?mode=full

Szervezeti magatartás          Dr. habil. Ing. Karácsony Péter, PhD.  https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15602?mode=full

Matematika 1, Matematika 2,          Dr. habil. Liptai Kálmán Csaba, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32943?mode=full

Mikroökonómia, Makroökonómia,

Vállalati pénzügyek       PhDr. Kahler Korcsmáros Enikő, PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15559?mode=full

c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzői elérhetők az SJE Akadémiai Információs Rendszerében.

LZ078 – Személyi dokumentumok felülete

d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

Valamennyi oktató elérhetőségei elérhetőek a kar weboldalán


https://www.ujs.sk/sk/kontakt/personal.html?category=64&text=&option=com_qflarticlesfilter&view=articles&Itemid=348&qfl-search=1&modulename=



Hivatkozás a felsőoktatási alkalmazottak központi regiszterére:

https://www.portalvs.sk/regzam/?do=filterForm-

e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).

A szakdolgozatok témavezetőinek listája az Akadémiai Információs Rendszer VSES057 moduljában található - Szakdolgozatok nyilvántartása - Záródolgozatok témakörének áttekintése, létrehozása, frissítése, törlése, bejelentkezés, kijelentkezés, a hallgató jelentkezésének megerősítése a záródolgozati témára, értékelés evidálása.


A záródolgozatok listájában tanév, tanszék, záródolgozat személyeinek, valamint tanulmányi szak és képzési program szerinti szűrések lehetségesek.


A záródolgozatok témavezetőinek elérhetőségei a kar honlapján találhatók:

https://www.ujs.sk/sk/kontakt/personal.html?category=64&text=&option=com_qflarticlesfilter&view=articles&Itemid=348&qfl-search=1&modulename=

f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzői elérhetők az Akadémiai Információs Rendszerben.

LZ078 – Panel dokumentov osoby (Személyi dokumentumok panelje)

g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

A SJE GIK szerveiben a hallgatói képviseletet az alábbi hallgatók látják el :


a) SJE GIK hallgatói képviselői a SJE Egyetemi szenátusában:

1. Mgr. Páldi Adam, e-mail: 121708@student.ujs.sk

2. Mgr. Szabó Barnabás, e-mail: 120824@student.ujs.sk



b) SJE GIK Kari szenátusának hallgatói képviselői:

1. Mészáros János, e-mail: 128847@student.ujs.sk

2. Mgr. Páldi Adam, e-mail: 121708@student.ujs.sk

3. Ružíková Zsófia, e-mail: 121708@student.ujs.sk

4. Mgr. Szabó Barnabás, e-mail: 120824@student.ujs.sk



c) SJE Minőségbiztosítási Tanács:

1. Szilárd Szigeti, e-mail: 122204@student.ujs.sk


d) SJE GIK Minőségbiztosítási Tanács:

1. PaedDr. Márk Csóka, e-mail: csokam@ujs


e) Kolégium dekana FEI UJS:

1. Mgr. Noémi Fóthy, e-mail: 120318@student.ujs.sk


f) SJE GIK Fegyelmi bizottság:

1. Meňhárt Máté, e-mail: 128461@student.ujs.sk

2. Bc. Borkovičová Barbara, e-mail: 125788@student.ujs.sk

3. Vetter Bence, e-mail: 131059@student.ujs.sk


SJE Fegyelmi bizottság:

1. Mgr. Fóthy Noémi, e-mail: 120318@student.ujs.sk


g) ERASMUS+ bizottság:

kari szinten: Mgr. Páldi Adam, e-mail: 121708@student.ujs.sk

egyetemi szinten: Mgr. Szabó Barnabás, e-mail: 120824@student.ujs.sk


h) SJE TDK bizottság:

1. Mészáros János, e-mail: 128847@student.ujs.sk


i) SJE GIK Hallgatói Önkormányzat képviselői:

https://sjehok.org/tisztsegviseloink/#gik

h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)
i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

SJE GIK Tanulmányi osztály: https://fei.ujs.sk/hu/felepites/tanulmanyi-osztaly.html


Karrier tanácsadás:

Mgr. Ištvánik Nobert, elérhetőség: https://www.ujs.sk/sk/personal/63-zamestnanci/5226-mgr-norbert-istvanik.html


Szállás a diákotthonban:

Mgr. Attila Duba, elérhetőség: https://www.ujs.sk/sk/personal/63-zamestnanci/6054-mgr-attila-duba.html

8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

Az oktatás a Gazdaságtudományi és Informatikai Kar, a Konferenciaközpont épületében található alábbi termekben és a SJE Sportközpontjának helyiségeiben kerül biztosításra.


a) előadóhelyiségek: K1, K2, K3, G110, G210

b) szemináriumi helyiségek: G202, G203, G205, G206, G207, G209, G309, G310, G405, K7, K8, K9

c) számítógépes helyiségek: K6, G313

d) laboratóriumok: G312

e) egyéb helyiségek: SJE Sportközpont


A tantermek megtekinthetők az épületek virtuális bejárása segítségével a SJE GIK weboldalán. A tanulmányi program információs, kommunikációs és szoftveres hátterének biztosítása


A SJE a hallgatói és alkalmazottai részére az internethez való hozzáférést a SANET magas böngészési sebességet biztosító akadémiai hálózatán keresztül biztosítja. A hálózathoz való csatlakozás az egyes személyek SJE hálózatába történő autentifikációjával vagy egyéni eszköz regisztrációját követően biztosított módon lehetséges. A hallgatók szabad hozzáféréssel rendelkeznek a hálózathoz az SJE Egyetemi könyvtárában, a szaktantermekben, az egyetem nyilvános tereiben elérhető kioszkokon keresztül. Az internethez való csatlakozás wi-fi kapcsolaton keresztül is lehetséges az egyetem valamennyi épületében, a kollégiumot is beleértve. A hálózat bekapcsolásra került az EDUROAM projektbe, így valamennyi projekthez csatlakozott hálózat felhasználója számára elérhető. Az egyetem nyilvánosan hozzáférhető tereiben multifunkciós berendezések találhatóak – az ISIC kártyaleolvasóval ellátott, SafeQ rendszeren keresztül elérhetővé téve a nyomtatást, fénymásolást és a szkennelést.


Az egyetem saját e-mail szervert működtet, minden hallgató és alkalmazott profiljában e-mail küldési funkció, címjegyzék, naptár és fájlmegosztási funkciók állnak rendelkezésre. A belépéshez használt alkalmazotti és hallgatói azonosítók szolgálnak a hálózatba történő bejelentkezésnél, a wi-fi hálózatba történő belépésnél, a SafeQ rendszerhez való csatlakozásnál, az azonosítást kérő egyetemi webfelületekre történő belépésnél és az étkeztetési rendszerbe való bejelentkezésnél és további szolgáltatásoknál is.


A SJE legjelentősebb információs rendszerei és információforrásai:


1. DAWINCI könyvtári információs rendszer – modern könyvtári információs rendszer, amely a felhasználók számára az OPAC on-line katalógusának webes felületén keresztül lehetővé teszi a különböző könyvtári állományokban való keresést. Az olvasók nyilvántartása az alkalmazotti/hallgatói igazolványok segítségével történik.


2. AiS2 akadémiai információs rendszer – Az Akadémiai információs rendszer egy komplex információs rendszer, amely a felsőoktatás három szintjén egyaránt képes az oktatási-kutatási folyamatok irányításának támogatására. A tanulmányi program megvalósításával összefüggésben a rendszer szinte minden funkciója kihasználásra kerül, mint például:


• elektronikus jelentkezés (a jelentkezés elektronikus formában történő benyújtásától az elektronikus visszajelzésen át egészen a beiratkozásig),

• tanulmányok átfogó nyilvántartása,

• tanulmányi programok nyilvántartása,

• záródolgozatok nyilvántartása (a hallgatók összes záródolgozatának automatikus továbbításának funkciójával a záródolgozatok központi nyilvántartásába),

• a hallgatók elszállásolásának nyilvántartása,

• adminisztratív alrendszer az azonosítást igénylő zónában található összes dokumentum közzétételéhez, valamint a hallgatói véleményezések lebonyolításához és értékeléséhez,

• abszolvensek portálja.


Az irányítás szintjén az akadémiai információs rendszer a tanulmányokat érintő folyamatok tervezésére, állapotának ellenőrzésére és az oktatási teljesítmény mérésére szolgál az alkalmazottak és a szervezeti egységek esetében.


3. A SOFIA pénzügyi információs rendszer – a moduláris rendszer az akadémiai információs rendszerrel összekapcsolva működik a hallgatói befizetések és az ösztöndíjak kifizetésének területén.


4. Elektronikus adatbázisokhoz való hozzáférés – a CVTI SR égisze alatt az elektronikus információforrásokhoz a hozzáférés rendelkezésre áll az alkalmazottak részére és a hallgatók részére is a CVTI SR által biztosított szolgáltatáson keresztül távoli elérés formájában. E hozzáférésen keresztül kerül biztosításra az egyes kiadók on-line adatbázisokban regisztrált tudományos folyóirataihoz az elérés. 


5. Személyek azonosításának rendszere – Ez a rendszer biztosítja a felhasználók hozzáférését az egyes információs rendszerekhez és elektronikus szolgáltatásokhoz az egységes bejelentkezési adatok segítségével (bejelentkező név és jelszó). A megoldás részét képezi az érintésmentes módon, chipkártyás technológiai bázison működő azonosító igazolvány (hallgatói igazolvány és alkalmazotti igazolvány). Ezek a kártyák a nyomtatási rendszerben, az étkeztetési rendszerben és a beléptetőrendszerrel felszerelt épületekbe/termekbe való belépésnél használatosak.


6. LMS (Learning Management System) Moodle portál oktatási platform: az oktatási platform az oktatók részére az elektronikus oktatás terén nyújt támogatást. A rendszerbe való belépés csak az egységes bejelentkezési adatok segítségével lehetséges. Biztonságos és teljeskörű rendszere az e-oktatás támogatásának.


7. BigBlueButton videokonferencia rendszer az on-line oktatás támogatására.


8. A SJE belső internetes hálózatán keresztül a hallgatók és az oktatók hozzáférnek az ORBIS EUROPE adatbázishoz. Az adatbázis hozzávetőlegesen 110 millió vállalatról tartalmaz riportokat. A pénzügyi kimutatások mellett a szabadalmakról, a fúziókról és az akvizíciókról is információkat szolgáltat.


9. ECOSIM SmartSim – szimulációs szoftver


A hallgatók információval való ellátása:


• e-mailes kommunikáció révén - egyéni e-mail kontó áll minden hallgató és SJE alkalmazott rendelkezésére, amely a hivatalos levelezés bonyolítására szolgál,

• az egyetemi, kari és tanszéki webfelületek segítségével,

• az Akadémiai Információs Rendszerben kiküldött üzenetek segítségével,

• az egyetem különböző épületeiben elhelyezett nagyképernyős televízió-készülékek segítségével.

b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

A Selye J. Egyetem egyetemi könyvtára teljes munkaidőben és bővített hozzáférést tesz lehetővé a képzési programhoz szükséges szakirodalomhoz, valamint a tantárgyi tájékoztatókon feltüntetett kötelező irodalomhoz. A könyvtár honlapja: http://uk.ujs.sk/


a) DAWINCI könyvtári információs rendszer – könyvtári információs rendszer, a rendszer webes felületen keresztül az OnLine OPAC katalóguson keresztül biztosítja a felhasználók számára az egyes könyvtári állományokhoz való hozzáférést. Az olvasói nyilvántartást az UJS hallgatói/alkalmazotti igazolványán keresztül vezetik.


b) Hozzáférés az elektronikus adatbázisokhoz - a CVTI SR égisze alatt elérhetővé válik az elektronikus információforrások kiválasztott adatbázis-gyűjteménye. A hallgatók és oktatók számára a szükséges adatbázisokhoz való hozzáférést a CVTI SR-en keresztüli távoli eléréssel is megoldható, így az egyes kiadók online adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés is folyamatosan megoldott.


c) A hallgatók az UJS internetes hálózatán érhetik el az ORBIS EUROPE adatbázist. Az adatbázis körülbelül 110 millió cégjelentést tartalmaz. A pénzügyi kimutatásokon kívül hozzáférést biztosít a szabadalmakhoz, valamint a fúziók és felvásárlások adataihoz.

c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

Az egyetemen a hozzáférést személyek azonosítására szolgáló rendszer biztosítja, amely egységesen meghatározott bejelentkezési adatok (bejelentkezési név és jelszó) alapján biztosítja a felhasználó hozzáférését az egyes információs rendszerekhez, elektronikus szolgáltatásokhoz. Ez a megoldás magában foglalja a személyi azonosító kártyát is, amely az érintésmentes chipkártya működési elvén alapul (diákigazolvány és alkalmazotti igazolvány).Ezek a kártyák a nyomtatási rendszerben, az étkeztetési rendszerben is használatosak, és egyben a biztonságos beléptető rendszerrel rendelkező szobákba is belépést biztosítanak. A távoktatás vagy a kombinált formában történő oktatás igényeire az egyetemen négy szerver működik a BigBlueButton videokonferencia rendszerrel. A FEI UJS a következőket használja a tevékenységek biztosítására: bigbluebutton.ujs.sk/b – hozzáférés autorizáció nélkül is (bejelentkezési név és jelszó nélkül)


bbbgik.ujs.sk/b – hozzáférés csak autorizációt követően (csak bejelentkezési névvel és jelszóval) A távoktatás alternatív eszköze az Office 365 csomag részeként működő MS Teams platform, amely minden tanár és diák számára elérhető.


Még 2015-ben egy nyílt forráskódú LMS Moodle-n alapuló e-learning rendszert került létrehozásra és üzembehelyezésre az SJE-n. Ezt a rendszert 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerrel, majd 2021-ben frissítették egy újabb verzióra. Az e-learning rendszert az UJS Informatikai Szolgáltató Központja kezeli: (https://support.ujs.sk/sk/)


Az e-learning rendszer a következő címen érhető el: e-learning.ujs.sk


A kábeles csatlakozási lehetőség mellett, amely a kollégiumban, a könyvtárban és más kiválasztott helyeken elérhető, az SJE valamennyi épületében a hallgatók WiFi hálózaton keresztül is hozzáférnek az internethez. A hálózathoz való csatlakozáshoz egy személyi autorizáció (bejelentkezési név és jelszó) szükséges. 2016-ban bevezetásre került a központi nyomtatási rendszer, amely a hallgatók számára is elérhető. A hallgatóknak lehetőségük van kreditet vásárolni egyéni számláikra az SJE pénztáránál. "

d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

A tanulmányi program részét képezi a szakmai gyakorlat. A szakmai gyakorlatot a partnerintézmény biztosítja.

A SJE Gazdaságtudományi és Informatikai Kara több partnerével is folyamatos kapcsolatot ápol (MOL Nyrt., ExxonMobile, OVB, ECOSIM). A partnerekkel az együtműködés több területen zajlik: gyakorlati oktatás, tudástranszfer és kutatás, előadások a hallgatóknak, közös kutatási programok előkészítése a közös tevékenységi körben.

e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

Tanulmányaik során a SJE ösztönző környezetet biztosít hallgatóinak. A SJE hatékonyan kezeli és üzemelteti az SJE Diákotthonát, ahol kényelmes elhelyezést biztosít az egyetemi hallgatók számára, megfelelő feltételeket kínál a minőségi élethez, higiéniai és egyéb szempontból is biztonsággal egyaránt. Az diákotthon része egy multifunkcionális sportpálya, amely lehetővé teszi a diákok számára, hogy tartalmasan töltsék szabadidejüket és sportoljanak. Az SJE étkeztetést is biztosít a hallgatók számára az SJE Konferencia Központának épületében. Az egyetem Sportközpontjában a hallgatóknak lehetőségük van sportolásra és egyéb szabadidős tevékenység folytatására. Az egyetem célja az is, hogy lehetőséget biztosítson a kulturális, társadalmi és szellemi kiteljesülésre. A diákoknak lehetőségük van meglátogatni a Sirály Diákotthonban létesített kápolnát is.

f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

A SJE-nek aktuálisan 118 együttműködési szerződése, memoranduma és intézményközi egyezsége van 63 partnerintézménnyel 15 európai országban és a KA107-es programban Európán kvüli országok intézményeivel is.


A Nemzetközi kapcsolatokért felelős részleg a SJE karaival együttműködésben rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopot, amely során személyes és/vagy online konzultációt biztosít az érdeklődők részére. Az SJE hallgatói információs anyagokat, szórólapok, brossúrák segítségével tájékozódhatnaka lehetőségekről. Az SJE Nemzetközi kapcsolatokért felelős részlege rendszeresen jelenít meg információkat a az SJE Erasmus+ webfelületén és kör e-mailek, hírlevelek formájában informálja a hallgatókat, oktatókat és alkalmazottakat. A hallgatók nyelvi támogatása az Erasmus+ program keretében online nyelvi támogató eszköz OLS (On-line Linguistic Support) segítségével történik.


Partnerintézmények

https://www.ujs.sk/hu/nemzetkoezi-kapcsolat/partnerintezmenyek.html


Hallgatói tanulmányi célú mobilitás Erasmus+:

https://erasmus.ujs.sk/hu/erasmus-a-selye-janos-egyetemen.html


Hallgatói szakmai gyakorlat mobilitás:

https://erasmus.ujs.sk/hu/erasmus-a-selye-janos-egyetemen.html


Útmutató a hallgatók számára Návod pre študentov na prihlasovanie:

https://erasmus.ujs.sk/hu/utmutato-az-online-jelentkezeshez.html


Koordinátorok elérhetőségei:

http://erasmus.ujs.sk/sk/kontakt.html


Makovecz program

https://www.ujs.sk/hu/nemzetkoezi-kapcsolat/makovecz.html


Egyéb mobilitási programok:

https://www.ujs.sk/hu/nemzetkoezi-kapcsolat/egyeb-mobilitasi-programok.html

9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A hallgatók elvárt képességeit és készségeit, melyek a felvételhez szükségesek a felvételi feltételek tartalmazzk, amelyek a kar weboldalán kerülnek ismertetésre: https://fei.ujs.sk/hu/oktatas-ujs/felveteli-kovetelmenyek.html

b) - A felvételi eljárás folyamata.

A hallgatók felvételének folyamatát a bakalár és magszteri tanulmányi progrmok esetében az SJE Tanulmányi Szabályzata szabályozza.

c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

akadémiai és       tanulmányi program      jelentkezők száma    Felvettek száma          fel nem vettek száma          beiratkozotak száma

2018/19          SPOMdb       45       0         45       0

2019/20          SPOMdb       58       0         58       0

2020/21          SPOMdb       53       8         45       5

2021/22          SPOMdb       43       11       32       10

10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A SJE GIK egy kari szintű, az egyetemi minőségbiztosítási előírásokhoz illeszkedő belső rendszert dolgozott ki és vezetett be az oktatás minőségének biztosítására. Az említett rendszer kiemelt célja az oktatás minőségének biztosítása, nyomon követése és fejlesztése a kar tevékenységét átfogó módon.


A Felsőoktatási törvény alapján a hallgatónak joga van legalább évente egyszer anonim kérdőív formájában véleményt nyilvánítani az oktatás és a tanárok minőségéről. A SJE GIK hallgatóinak lehetőségük van anonim kérdőíves felmérésben részt venni, melynek célja a tanítás (minden tantárgy értékelhet a hallgató, amely az adott félévben a hallgató beiratkozási lapján szerepelt) és a tanárok értékelése minden félév végén (azaz évente kétszer). Az SJE hallgatói számára anonimizált kérdőív áll rendelkezésre az Akadémiai Információs Rendszerben.

b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A felmérés befejezése után a rendszer automatikusan kiértékeli az eredményeket. A felmérés eredményeinek értékelése különböző szinteken történik:

A tanár szintje - a tanár visszajelzést kap az általa oktatott tárgyak esetén

Tanszékvezetői szint – a tanszék által biztosított valamennyi tantárgyra vonatkozó visszajelzés Oktatási és szociális ügyekért felelős dékánhelyettesi szint és dékáni szint – visszajelzések a kar által biztosított összes tantárgyról. A szöveges megjegyzésekk csak a dékánhelyettes jóváhagyása után jelennek meg.

SJE GIK Minőségbiztosítási Tanács – évente egyszer megvitatja a felmérések eredményeit

SJE GIK Akadémiai Szenátus – az eredményeket a SJE GIK éves jelentésének részeként tárgyalja

A SJE GIK Tudományos Tanácsa – megvitatja a FEI UJS oktatási minőségbiztosításáról szóló éves jelentést Az eredményekhez kapcsolódó intézkedések egyéni szinteken valósulnak meg.

c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

Visszajelzésként szolgáltak részünkre az "Akadémiai negyedóra" felmérés eredményei is. Az "Akadémiai negyedóra" országos hallgatói elégedettségi felmérés célja az volt, hogy feltérképezze az az I. és II. szintű felsőoktatási tanulmányokat/összevont tanulmányokat folytató egyetemisták véleményét az oktatással és az intézmény körülményeivel kapcsolatosan. A kérdőívnek köszönhetően a Szlovák Felsőoktatási Akkreditációs Ügynökség visszajelzést kapott arról, hogyan lehetne javítani intézményünkben az oktatás feltételeit.


Az "Akadémiai negyedóra" felmérés eredményei itt érhetők el:

https://www.ujs.sk/documents/Akademick%C3%A1%20%C5%A1tvr%C5%A5hodinka%20-%20UJS.pdf

11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

Az SJE ösztöndíj szabályzatai

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Stipendijny_poriadok_2018.pdf

http://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2018_07_03_Stipen_poriadok_dopl_FIN.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Doplnok%20%C4%8D.%202%20k%20%C5%A0tipendijn%C3%A9mu%20poriadku%20UJS.pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Belső előírások: 2018-2, 2018-9, 2020-6


SJE hallgatói tudományos szakmai tevékenységéről szóló 5/2013 számú irányelv.

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C%20-%20%C3%9A.%20Z.,%20vr%C3%A1t.%20dodatku%20%C4%8D.%201.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C.pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2021-5, 2021-4

 

A hordozható számítógép hallgatói kölcsönadásának elveiről szóló 10/2010. számú UJS rektori utasítás

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2011-7

 

1/2021 számú rektori utasítás a 2021/2022-es tanévre a J. Selye Egyetemen végzett tanulmányok tandíjai és díjai

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%20%C4%8D.%201-2021%20-%20Skolne_a_poplatky_2021_2022.pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2021-6

 

9/2020 számú irányelv, amely kiadja az ŠD UJS Lakás- és Szállásszabályzatát, számú irányelve

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Domov%C3%BD%20a%20ubytovac%C3%AD%20poriadok%20%C5%A0D%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Domov%C3%A9mu%20a%20ubytovaciemu%20poriadku%20%C5%A0D%20UJS.pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek:: 2020-29, 2020-43

 

SJE Immatrikulációs és promóciós rend

AIS – SJE-legiszlatíva – Belső előírások: 2015-5

 

8/2016 sz. irányelv az SJE-n végzett tanulmányok befejezését igazoló dokumentumok kiadásáról,

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2016-10

 

1/2014 számú rektori utasítás, az SJE Egyetemi Könyvtár könyvtári és kölcsönzési szabályzata

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/1422266793368.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Dodak%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%2012014%20Kni%C5%BEni%C4%8Dn% C3%BD%20a%20v%C3%BDpo%C5%BE.%20poriadok%20UK%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/dodatok_KVP_2016-12%20(3).pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2014-2, 2016-18, 2016-24

 

A Hallgatói Önkormányzat Alapszabálya,

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2010-8

 

3/2014.számú rektori utasítás az UJS Erasmus+ program keretében a hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásának megszervezéséről

http://www.ujs.sk/documents/%C3%9Aplne%20znenie_Smernice%20rektora%20%C4%8D.%203-2014_ERASMUS.pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2021–2016

7/2016.számú irányelv a speciális igényű hallgatókról és az UJS koordinátor tevékenységi köréről

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2016-9

 

6/2016 számú irányelv az információhoz való szabad hozzáférésről szóló

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Smernica.c.6_2016.UJS.o.slobodnom.pristupe.k.informaciam.prilohy.pdf

AIS – SJE-legiszlatíva – Irányelvek, rendeletek: 2016-8