DOKUMENTUM
Alprogram, tanulmányi program része
UZb22 - Tanári alap
Stupeň - I. - bakalár, forma - nappali, typ - Tanítói/tanári képzés
Dokumentum típusa
Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése
Selye János Egyetem
Egyetem székhelye
Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése
Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye
Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
UJS Minőségbisztosító Tanács
A tanulmányi program jóváhagyásának vagy a tanulmányi program módosításának dátuma:
13.06.2022
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Közös tanári alap – kombinált tanári szakok
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
c) - A tanulmányi program megvalósulásának helye/-i
Komárno
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38 Tanárképzés és pedagógiai tudományok
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
tanári
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Bc.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

Nem releváns


i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
három akadémiai év
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

A tanári szakok baccalaureatus („Bc.“) végzettségű hallgatója elméleti és gyakorlati síkon is felkészült a pedagógiai munka végzésére az alap- és középiskolákban. A tanulmányi program abszolvense betekintést nyer a tanítás problémakörébe, képes tervezni, programozni, megvalósítani és értékelni az intézményekben folyó oktató-nevelő munkát, tehát az alap- és középiskolákban, 11-18 éves tanulók körében. Képes felismerni a pedagógiai problémákat és az egyes pedagógiai illetve nevelési programokat alkalmazni a vonatkozó oktatási-nevelési intézményekben. Pedagógiai kompetenciákkal rendelkezik, ismeri a szervezeti rendszert és irányítást az egyes intézményekben, melyre a hospitációs pedagógiai gyakorlat alatt tett szert. Elméleti és didaktikai posztulátumait képes implementálni saját pedagógiai munkájába az idősebb tanulókat oktató oktatási-nevelési intézményekben. Képes a művelődési programok megvalósítására konkrét tanulói csoportok körében az adott oktatási-nevelési intézmény keretein belül. Ismeri az edukáció alapvető pedagógiai és pszichológiai feltételeit. Képes a gyors ütemben fejlődő szakmájában az új ismereteket követni.

A tanárképzés és pedagógiai tanulmányok akadémiai tárgyak tanári szakjainak baccalaureatus („Bc.“) abszolvense felkészült tanulmányainak mesterképzésen való folytatására. Az edukációs tudományok illetve a nevelés társadalmi és legiszlatív összefüggései területén szerez ismereteket, valamint a tanár digitális, lélektani és speciális pedagógusi készségeinek területén.

 

Elméleti ismeretek:

 

Az abszolvens elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkezik az oktatási folyamatról, mely felhatalmazza őt konkrét tanítási feladatok megoldására. Az abszolvens profilját a pedagógiai feladatok megoldásának igénye, ismeretek, készségek alkotják. Megfelelő pedagógiai és didaktikai felkészültséggel rendelkezik. Ismeri a különböző tanítási formákat, különös hangsúllyal a tudomány legújabb vívmányaira. Ismereteit alkalmazni tudja az oktatásban.

A tanári szak alapképzésének („Bc“) abszolvense

-         képes eligazodni a pedagógiai tudományok szakirodalmában,

-         effektív módon képes kommunikálni mind munkahelyi mind a tanulói csoportok körében,

-         ismeri és használni tudja a modern didaktikai eszközöket,

-         felkészült az élethosszig való tanulásra.

 

A tanulmányi program abszolvensének profilja

Elméleti ismeretek:

A tanári szak alapképzésének („Bc.“) abszolvense

-         társadalomismereti összefüggésekben ismeri és érti az intézményi folyamatokat,

-         ismeri az ember fejlődéslélektanát, nevelése és oktatása lélektani hátterét,

-         ismeri a pedagógiai és didaktikai környezet tervezésének és megteremtésének alapelveit a szekundér szintű oktatásban,

-         ismeri az iskolarendszer jellemzőit és az iskolai intézmény szervezeti szabályait,

-         ismeri az edukációs környezet tervezésének és megteremtésének elméleti elveit,

-         teljes mértékben felkészült a magiszteri szintű tanulmányok folytatására.

 

Az abszolvens gyakorlati készségei és képességei

-         képes eligazodni az iskolai és legiszlatív pedagógiai dokumentációban,

-         képes az alap-és középiskolákban oktatási-nevelési környezet tervezésére,

-         tudja elemezni és értékelni az edukációs folyamat egyes elemeit (reflexió és önreflexió),

-         aktívan tudja használni az oktatási folyamat támogatására a digitális technológiákat.

 

Kiegészítő ismeretek, készségek és képességek 

-         meg tudja tervezni és szervezni saját önművelését,

-         képes eligazodni a pedagógiai tudományok szakirodalmában,

-         együtt tud működni más szakemberekkel (közvetlenül participáló tanár, szülő, más tanárok, iskolai szakalkalmazottak),

-         képes az emberekkel való olyan tevékenységekre, mely empátiát, szociális érzékenységet követel.

b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

Az abszolvens pedagógiai asszisztensként érvényesülhet. Pedagógiai asszisztens általános iskolai és középiskolai (5-13. évfolyam) tantárgyak tanításában.

c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

nem releváns

3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

https://www.ujs.sk/sk/absolventi.html

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

https://www.ujs.sk/sk/absolventi.html

c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

https://www.ujs.sk/sk/absolventi.html

4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A kombinált tanulmányi programok tartalmilag két összetevőből állnak. Az első összetevő a közös társadalomtudományi, lélektani és pedagógiai alap, mely a program 20 %-át alkotja (34 kredit). A másik, 80 %-os összetevőt az aprobációs tárgyak képezik (146 kredit). A hallgató saját tanulmányi tervet készít a tanulmányi program egyes elemeiből a kreditek minimális teljesítése céljából, melynek során abszolválja a kötelező, a kötelezően választható és nem kötelező tárgyakat. A program szerkezete összhangban van a tanulmányi program leírásával. A tanulmányi program az ismeretek lényegének minden elemét tartalmazza. A tanulmányi program szerkezete megfelel az abszolvens hallgató profiljának és lehetővé teszi a gyakorlatban való érvényesülést.

A közös tanári alap tanulmányi program tárgyai keretén belül a hallgató 18 kreditet kap a kötelező tárgyakból. A kötelezően választható és a választható tantárgyakból, a közös alap teljesítése során 14 kreditet kap. A hallgató minden szemeszterben 6 kreditet szerez, kivéve az 5. szemesztert, amikor 4 kreditet szerezhet. A tanulmányok 2. szemeszterében felkészítjük a hallgatót a pedagógiai gyakorlatra a Bevezető pedagógiai gyakorlat tantárggyal. A 4. szemeszterben kötelező pedagógiai gyakorlaton vesz részt szakpárosítása függvényében – "Pedagógiai gyakorlat 2" - hospitáció. Az 5. szemesterben a "Pedagógiai gyakorlat 3" tantárgyat teljesíti. A 4. szemeszterben szakmai gyakorlaton vehet részt 20 óra terjedelemben és a 6. szemeszterben önkéntességen.

A tanulmányok államvizsgával fejeződnek be, melyért 2 kreditet kap. A hallgató az államvizsgára akkor jelentkezhet, ha teljesítette a tanulmányi program összes feltételeit, ill. a kötelező tantárgyakból 18 kreditet szerzett meg és a kötelezően választható és a választható tantárgyakból 14-et.

b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

A tanulmányi terv hozzáférhető a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében.

https://ais2.ujs.sk/ais/servlets/WebUIServlet?appClassName=ais.gui.vs.st.VSST152App&kodAplikaci e=VSST152&uiLang=SK&viewer=web

 

A tanulmányi program egységesítésé, a közös alap alprogram átalakítása után az újonnan felvett hallgatók a módosítás utáni tanulmányi program szerint tanulnak majd, miközben a másodikos és harmadikos hallgatók azon tanulmányi terv szerint, melyre fel lettek véve.

 


c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

A hallgatók szemeszterenként 1 kötelező tárgyat teljesítenek. Az első évfolyamban pedagógiai gyakorlatra készítjük fel őket, a második és harmadik évfolyamban konkrét iskolákban teljesítik a pedagógiai gyakorlatot. A tanulmányaik alatt szakmai gyakorlaton és önkéntes tevékenységben vehetnek részt. A hallgató kötelezően teljesíti a pedagógiai gyakorlat tárgyait (PPX1, PPX2, PPX3). A kötelezően választható tárgyakból a hallgató egyet választ szemeszterenként, illetve lehetősége van választható tárgyra is.

 

-      a tanulmányi programban meg vannak jelölve a profiltárgyak (specializációk),

Profiltárgyak

Bevezetés a pedagógiai tudományokba, Humánbiológia és az elsősegélynyújtás alapjai/Az elsősegélynyújtás alapjai és biológia a tanárok számára, Általános didaktika, felkészülés a hospitációra, Bevezető pedagógiai gyakorlat, Neveléselmélet és nevelésfilozófia, Pedagógiai diagnosztika/Pedagógiai értékelés, Pedagógus mesterség, Hospitációs pedagógiai gyakorlat 2, Tanulás- és kutatásmódszertan/Az akadémiai írás alapjai, Általános – és fejlődés pszichológia, Mozgáskultúra és egészséges életmódra nevelés/Mozgásfejlesztés, Iskolai intézmények vezetésének elmélete és gyakorlata, Hospitációs pedagógiai gyakorlat 3.

 

Kötelezően választható profiltárgyak

Humánbiológia és az elsősegélynyújtás alapjai/Az elsősegélynyújtás alapjai és biológia a tanárok számára, Regionális és kisebbségi kultúra,/Kisebbségi kompetenciák, Pedagógiai diagnosztika/Pedagógiai értékelés, Tanulás- és kutatásmódszertan/Az akadémiai írás alapjai, Mozgáskultúra és egészséges életmódra nevelés/Mozgásfejlesztés, Integrált tanuló az iskolában/Inkluzív pedagógia.

 

Választható tárgyak

Alkotóműhely, Család és iskola, Digitális technológiák az oktatási-nevelési folyamatban, Nevelésszociológia, Művészet-pedagógia-pszichológia, személyiségfejlesztő kurzus, Szakmai gyakorlat, Külföldi tanulmányi tartózkodás-B, Önkéntesség, segítő tevékenységek.

 

-      minden oktatási terület / tantárgy esetében definiálva van az oktatás kimenete és az ehhez kapcsolódó kritériumok, valamint az értékelés szabályai úgy, hogy a tanulmányi program minden oktatási célja teljesüljön (ezek kizárólag a tantárgy információs lapján az Oktatás eredménye, valamint a Tantárgy teljesítésének feltételei című részben lehetnek megadva),

 

-      a tantárgyteljesítés előfeltételei, valamint javaslatok a tanulmányi terv készítéséhez,

 

 

-      a tanulmányi terv / tantárgy minden oktatási részéhez meghatároz oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, gyakornoki hely, tanulmányi kirándulás, terepmunka, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, esetlegesen ezek kombinációja), amelyek alkalmasak az oktatási kimenetek elérésére,

 

Az információs lapokban egyértelműen meg vannak határozva az oktatási célok és az oktatási tevékenységek, amelyek révén a Selye János Egyetem Tanárképző Kara biztosítja a kívánt oktatási kimenetek elérését. Az oktatási tevékenységek közül az esetek többségében előnyben részesülnek az előadások, szemináriumok és a gyakorlatok .

 

-      módszerek, amelyek révén az oktatási tevékenység megvalósul: jelenléti forma, távoktatás, kombinált forma (a tantárgyak információs lapjával összhangban),

 

Az információs lapokban az oktatási tevékenység formája egyértelműen mint „jelenléti“ forma van meghatározva.

 

-      a tantárgy tematikus terve / sillabusza,

 

A tárgyak tematikus tervei megtalálhatók az információs lapokban.

 

-      a hallgató munkaterhelése (ennek "terjedelme" az egyes tantárgyakra és az oktatási tevékenységre vonatkozóan külön-külön kerül meghatározásra),

 

Az egyes tantárgyak oktatási részének elkészítésekor figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését az ECTS, valamint a megadott kredit- és óraszám alapján.

 

-      az egyes részekhez hozzárendelt kreditek mennyisége a hallgató munkaterhelésével és az elért oktatási kimenetekkel összhangban,

 

A magasabb kreditszámú tárgyak esetében, ahol az óraszámok nem voltak összhangban a hallgató terhelésével, meg lettek határozva a feladatok és kimenetek, amelyeket a hallgató önállóan valósít meg.

 

-      a tantárgyat biztosító személy (vagy a partnerintézmény) és elérhetősége,

 

A tantárgyak szakfelelősei - biztosító személyek fel vannak tüntetve az egyes tantárgyak információs lapjain. Az oktatók elérhetősége jelen leírás 7. pontjában található.

 

-      a tantárgy oktatói (vagy az oktatásban közreműködő partnerintézmények és személyek) (feltüntethetők a tantárgy információs lapján is),

 

Az tantárgyak információs lapjainak vonatkozó részében fel vannak tüntetve a tantárgyak oktatói. Az oktatók elérhetősége jelen leírás 7. pontjában található.

 

-      Az oktatás helyszíne (amennyiben a tanulmányi program több helyszínen valósul meg).

 

Selye János Egyetem, Tanárképző Kar

d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A kreditszám, amelynek elérése szükséges a tanulmányok sikeres befejezéséhez: 34. A közös alapból államvizsgára csak akkor jelentkezhet a hallgató, ha sikeresen teljesítette az összes kötelező tárgyat (16 kredit), teljesítette a pedagógiai gyakorlat összes tárgyát, minimum 11 kreditet szerzett a kötelezően választható, és minimum 5 kreditet a választható tárgyakból. A tanulmányok szóbeli államvizsgával végződnek, melyért a hallgató 2 kreditet kap. Az államvizsgán a hallgató a tanári szakmai pedagógiai, lélektani, társadalomismereti alapjairól szóló ismereteit mutatja be. A pedagógiai gyakorlat portfóliójára támaszkodva az egyes műveltségi területeken szerzett didaktikai kompetenciáit mutatja be. A tanulmányok ismétlésére, megszakítására vagy meghosszabbítására vonatkozó szabályokat a Selye János Egyetem Tanulmányi Szabályzata tartalmazza.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

A kötelező tárgyakért a hallgató 122 kreditet szerez. Ebből 116 kreditet a kontakt tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (50 kreditet az első szakjából, 50-et a másik szakjából, 16-at a tanári alapból). Ezeken kívül a kötelező államvizsga teljesítéséért 6 kredit jár (ebből 2 kredit az első szakon, 2 kredit a másik szakon és 2 kredit a tanári alapon). Az egyes szakokon előfordulhat 1-2 kredit eltérés, ezeket azonban kompenzálja a kötelezően választható tárgyak kínálata. A kötelező és a kötelezően választható tárgyak sikeres teljesítéséért járó kreditek összege változatlanul 175 kredit marad.

 

-      a kötelezően választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,

 

A kötelezően választható tárgyakért a hallgató 53 kreditet kap. Ebből 45 kreditet a kontakt tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (19 kreditet az első szakjából – amelyikből a záródolgozatát írja, 15 kreditet a másik szakjából és 11 kreditet a tanári alapból). Ezeken kívül a hallgató kötelezően megvédi a záródolgozatát, amelyért az egyik szakján 8 kreditet kap.

 

-      a szabadon választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,

 

A szabadon választható tárgyakat a hallgató a tanári alapon tudja felvenni. Itt az egész kar kínálatából válogathat minimum 6 kredit értékben a baccalaureatusi tanulmányok során.  

 

-      a tanulmányok sikeres befejezéséhez szükséges kreditek száma / a tanulmányok egy részének befejezéséhez a pedagógiai-pszichológiai és társadalomtudományi tanári alapon, valamint az adott szakon, amennyiben szakpárosításban működő tanári tanulmányi programról vagy szakpárosításban működő fordítói tanulmányi programról van szó,

 

A tanulmányok sikeres befejezéséhez 180 kredit megszerzése szükséges, ebből 79 az első szakból (amelyiken a hallgató a záródolgozatát írja), 67 a másik szakon és 34 kredit a tanári alapon.  

 

-      a záródolgozatért és annak megvédéséért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez,

 

A hallgató 12 kreditet szerez a záródolgozatért és annak sikeres megvédéséért (ebből 4-et a záródolgozaton végzett munkájáért a Záródolgozati szeminárium tantárgy keretében és 8-at a záródolgozat megvédéséért). 

 

-      a szakmai gyakorlatért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,

 

A hallgató 3 kreditet szerez a pedagógiai gyakorlatért a tanári alap keretében.

 

A közös tanári alap befejezéséhez 16 kredit megszerzése szükséges a kötelező tárgyakból, 11 kredit a kötelezően választható és 5 kredit a választható tárgyakból. Az államvizsgáért a hallgató 2 kreditet kap.

A pedagógiai gyakorlaton való részvétel kötelező. A pedagógiai gyakorlatra való felkészítés az első évfolyamban kezdődik az Általános didaktika és felkészítés a hospitálásra tárgy keretén belül. A hallgatók az 1. pedagógiai gyakorlatot Bevezető pedagógiai gyakorlatként végzik. A 2. pedagógiai gyakorlat az 1. aprobációs tárgyra vonatkozik, melyért a hallgató 1 kreditet kap. A következő gyakorlatért, mely a 2. aprobációs tárgyra vonatkozik az alap-és középiskolákban, a hallgató 1 kreditet kap. A pedagógiai gyakorlatok alap- és középiskolákban valósulnak meg. A hallgatók 20 órás szakmai gyakorlaton vesznek részt a 4. szemeszterben, önkéntes munkát végeznek a 6. szemeszterben.

f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az értékelés szabályai, kritériumai és módszerei transzparensek és a tanár által előre meghatározottak, s minderről az adott tantárgy információs lapja tájékoztat. A tantárgy teljesítésének feltételei című részben világosan meg vannak határozva a hallgató tanulmánnyal kapcsolatos és egyéb, az oktatási cél megvalósításával kapcsolatos kötelességei, a tanulmányi feladatok elvégzésének formája, valamint a részeredmények értékelésének kritériumai is. A hallgató eredményeit feljegyzik, dokumentálják és archiválják. Az értékelés szabályai és folyamata a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában van lefektetve. Az oktatás folyamán a hallgatók visszajelzést kapnak a tanártól, valamint iránymutatást és lehetőséget a hibák kijavítására. A hallgatónak lehetősége van arra, hogy tudomást szerezzen a saját értékeléséről személyes konzultációk, az akadémiai információs rendszer vagy a Moodle platform révén. 

A hallgatónak lehetősége van a konzultációs órák kihasználására a félév során. A gyakorlat azt mutatja, hogy a hallgatók élnek is ezzel a lehetőséggel annak érdekében, hogy jobb eredményeket érjenek el. Amennyiben a hallgató teljesíti az adott vizsgatárgyra vonatkozó követelményeket, lehetősége van egy rendes és két javító vizsgaidőpontra (valamint – indokolt esetben – komisszionális vizsgára). Az erre, valamint a kreditek gyűjtésére és elfogadtatására vonatkozó előírásokat a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata tartalmazza. Az akadémiai információs rendszer adminisztratív ellenőrzését a Tanulmányi osztály végzi a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában lefektetett szabályok alapján.


g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésével, gyűjtésével és átvitelével kapcsolatos eljárásokat, amelyek összhangban vannak a kredittranszfer európai rendszerével. Ugyanígy meg vannak határozva a más egyetemen teljesített tantárgyak elfogadtatására vonatkozó szabályok.


i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

-      a záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályokat a tanulmányi programban,

 

A záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályok a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában vannak lefektetve, amely hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben (Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 8. sz.).

 

-      a hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségeit,

 

A hallgatók hazai és külföldi mobilitását az egyetem tanulmányutakkal és kutatói tevékenység támogatásával segíti. Annak érdekében, hogy növekedjen a hallgatói mobilitásban (pl. Erasmus+) részt vevő hallgatók száma, az egyetem nemzetközi kapcsolatok részlege a karokkal együtt rendszeresen szervez workshopokat, és felkínálja a személyes és az online konzultáció lehetőségét. A hallgatók az egyetem információs eszközei révén is értesülnek a mobilitási lehetőségekről. A hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásáról a 3/2014. számú rektori rendelet nyújt tájékoztatást (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.).

 

-      az akadémiai etika szabályainak betartását és az ezekből származó következményeket,

 

A felsőoktatási intézmény tanulmányi programja olyan szabályokat is érvényesít, amelyek a kutatói integritás biztosítására, a plagizálás megelőzésére, valamint az egyéb akadémiai csalásokra irányulnak. A Selye János Egyetem Alapszabályzata értelmében a plagizálás fegyelmi vétségnek számít és fegyelmi eljárást von maga után. A felsőoktatási intézmény szem előtt tartja, hogy ne sérüljön a kutatói integritás, illetve ne történjen plagizálás vagy más akadémiai csalás, továbbá olyan eljárásokat foganatosít, amelyek biztosítják, hogy a szabályok megszegése összeegyeztethetetlen legyen az akadémiai fokozat megszerzésével. Ezeket a szabályokat és eljárásokat a Selye János Egyetem Alapszabályzata tartalmazza (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2020, 3. sz.), az UJS etikai kódexében (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva, 2021, 4. sz.), az UJS fegyelmi előírásaiban (hozzáférhető https://www.ujs.sk/sk/univerzita/disciplinarna-komisia.html).

 

-      a speciális igényű hallgatókra vonatkozó eljárásokat;

 

A mai trendekkel összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, aminek köszönhetően megfigyelhető a számuk növekedése. A speciális igényű hallgatók támogató szolgáltatásokra jogosultak. Ennek részleteit a speciális igényű hallgatókról szóló 7/2016. számú rektori irányelv tartalmazza (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9. sz.).

 

-      a hallgató irányából érkező panaszokra és fellebbezésekre vonatkozó eljárásokat.

 

A Selye János Egyetem Alapszabályzata szerint a hallgató az akadémiai közösség tagjává az egyetemen vagy a karokon megvalósuló tanulmányi programok valamelyikére történő beiratkozás után válik. Az akadémiai közösség tagjaként jogában áll ötletekkel, észrevételekkel és panasszal fordulni az akadémiai önkormányzati szervek valamelyikéhez (ennek szabályai és eljárásai a legiszlatív dokumentumokban vannak lefektetve). A hallgatók a kérelmek áttanulmányozásának hatékony módjait alkalmazhatják. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy ne sérüljön a hallgatók érdeke, és lehetővé teszik, hogy a hallgatók felhívják a figyelmet arra, ha az egyetem tevékenységében hiányosságokat tapasztalnak. A kérelmek megvizsgálása transzparens módon, a hallgatók képviselőjének jelenlétében történik. A kérelem benyújtója visszacsatolást kap a kérelem benyújtásával és az ebből fakadó rendelkezésekkel kapcsolatban.

5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A vonatkozó tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai a Szlovák Oktatásügyi Minisztérium 155/2013. számú rendeletének első mellékletében található struktúra alapján készültek.


6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Az akadémiai év aktuális időbeosztása hozzáférhető a Selye János Egyetem honlapján az Oktatás menüpont alatt az Akadémiai év időbeosztása című részben:

https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html

Az egyes tanulmányi alprogramok órarendje a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszeréből nyerhető ki.

7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

prof. Dr. Béla István Pukánszky, DSc.

b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

1.Béla István Pukánszky, prof., Dr. , professzor, pukanszkyb@ujs.sk

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15548 

A profiltantárgyak a mellékelt VUPCH-ban találhatók.

2.Tóth Péter, prof. Dr., PhD. , profeszsor, tothp@ujs.sk  

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/27477?do=filterFormsubmit&university=725000000&sort=surname&employment_state=yes&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5   

A profiltantárgyak a mellékelt VUPCH-ban találhatók.

3.Dr. habil. PhDr. Liszka József, PhD., docens, liszkaj@ujs.sk

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15515 

A profiltantárgyak a mellékelt VUPCH-ban találhatók.

c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

Hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben.


d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

Hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben, a VUPCH-ban és a tanulmányi program tantárgyainak adatlapjaiban.

e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).

Nem kapcsolódik a tanulmányi programhoz.


f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

Nem kapcsolódik a tanulmányi programhoz.

g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

Diósi Éva Fanni - hallgató - 130226@student.ujs.sk

Mgr. Engelová Enikő - hallgató - engele@ujs.sk

i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Farkas Zsuzsanna – tanulmányi referens, farkasz@ujs.sk

Mgr. Istvánik Norbert – karrier-tanácsadó, istvanikn@ujs.sk

Mgr. Duba Attila – kollégiumigazgató, dubaa@ujs.sk   


8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

A tantermek felsorolása és jellemzése, műszaki felszereltsége elérhető az egyetemi honlapon.

https://tkk.ujs.sk/sk/struktura/katedra-pedagogiky.html#infra%C5%A1trukt%C3%BAra-

%C5%A1tudijn%C3%A9ho-programu

Video- karok bemutatása, könyvtár, konferenciaközpont, számítógépes termek, tornaterem, kollégium stb.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1IvvlL0ynKg UJS promo video 10:54 (SK)

https://www.youtube.com/watch?v=IPG2OZOr_GM JSU promo video 10:16 (EN)

 

Elérhető szoftverek a számítógépes termekben illetve a hallgatók számára.

Tanárképző kar: 59 db.

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab

·        További: GeoGebra, Gimp, Blender

 Konferenciaközpont: 29 db

·        Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·        Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab

·        További: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, DEC-C++, Easy, PHP

 Gazdaságtudományi Kar: 33 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab

·        További: GeoGebra, Gimp, Blender

 Tiszti pavilon: 90 db

·        Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·        Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab

·        További: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, DEC-C++, Easy, PHP

 Könyvtár: 29 db

·        Számítógép HP All in One

·        Operációs rendszer: Windows 8 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2013

Prezentációs technika

A konferenciaközpont minden előadótermében (Hradná 2, KN)

·        projektor és hangtechnika – 3 db

·        számítógépek: HP 6000 – 3 db, összekötve a hangtechnikával

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2013

Minden szemináriumi helyiségben, minden épületben, ahol oktatás folyik, projektor van beszerelve, melyre számítógépet lehet csatlakoztatni.

Hordozható számítógépek

Hallgatók számára – 120 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2013

Tanárok és adminisztratív munkaerő számára – 130 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional, Windows 10 Professional,

·        Szoftver: Microsoft Office 2010, Szoftver: Microsoft Office 2013, Szoftver: Microsoft Office 2016

Egyetemi terminálok

LENOVO egyetemi terminálok hallgatók számára - 70 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2010

A tantermek listája és jellemzése megtalálható az egyetemi honlapon.


http://pf.ujs.sk/sk/struktura/katedra-predskolskej-a-elementarnej- pedagogiky.html#infra%C5%A1trukt%C3%BAra-%C5%A1tudijn%C3%A9ho-programu)


b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

A könyvtár lehetővé teszi az információkhoz való hozzáférést jelenléti formában, minimálisan a tantárgyi adatlapokon feltüntetett irodalmat. Jelen pillanatban az egyetemi könyvtár 12 206 művet tart nyilván, mely a pedagógiával, didaktikával, lélektannal kapcsolatos. A könyvtárban a DAWINCI könyvtári rendszert használják, mely magába foglalja a legfejlettebb szerver aplikációk, adatbázis, dokumentum-menedzsment elemeit, illetve a legmodernebb könyvtári ismereteket. A rendszer lehetővé teszi az OPAC online- katalógus használatát. Az egyetemi könyvtár más egyetemi könyvtárakhoz hasonlóan az oktatási minisztérium központi nyilvántartójában van regisztrálva. A könyvtár egyetemi workshopokat is szervez, mellyel a publikációkban, szakirodalomban való eligazodást segítik.


c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

A távoktatás igénye esetén az egyetem 4 szervert működtet és a BigBlueButton rendszert használja. Alternatívaként még használható a MS Teams, melyet az Office 365 A1for faculty tartalmaz és minden tanár ill. hallgató rendelkezésére áll. Még 2015-ben létrehozta az egyetem a LMS Moodle alapján az oktatói felületet. Ezt 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerbe. Ezt a komplex rendszert 2019-ben vezették be. A Moodle továbbra is használható, tananyagok, segédanyagok, otthoni feladatok feltöltésére alkalmas. A WeBWork matematikai feladatok generálására és értékelésére alkalmas. A vezetékes interneten kívül a hallgatók számára wifi elérhetőség is biztosított. A rendszerhez való csatlakozáshoz a bejelentkező személy identifikálása szükséges (név, jelszó). 2016-ban központi nyomtatási rendszer került bevezetésre, amelyet a hallgatók is használhatnak. A hallgatók krediteket fizethetnek be az egyetemi pénztárban.


d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

Az oktatási tevékenység biztosítása során az egyetem legfőbb együttműködő partnerei a gyakorló iskolák, ahol a pedagógiai gyakorlatot végzik a hallgatók. A pedagógiai gyakorlat során megfigyelik és elemzik az oktató-nevelői folyamatot, meg tanulják alkalmazni a tanulmányaik során szerezett elméleti ismereteket, fokozatosan elsajátítják a pedagógiai hivatás gyakorlásához szükséges készségeket.

Gyakorló iskolák jegyzéke: https://tkk.ujs.sk/hu/oktatas/gyakorloiskolak.html


e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

Az egyetem hallgatói számára stimuláló környezetet teremt. Effektíven irányítja és működteti a kollégiumot, ahol komfortos, minden higiéniai és biztonsági feltételnek megfelelő lakhatást biztosít a hallgatók számára. A kollégiumhoz multifunkciós sportpálya is tartozik, ahol hasznosan tölthetik szabadidőjüket. A hallgatók számára az étkezést a konferenciaközpontban biztosítjuk. A sportközpontban további sportolási lehetőség is van. Gondoskodunk a kulturális, lelki- és társadalmi életről is. A tehetséges hallgatók a Cantus Iuventus kórusban énekelnek. A Sirály kollégiumban kis kápolnát látogathatnak az arra vágyók.


f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

A Selye János Egyetem hallgatói számára biztosítja a külföldi mobilitásokon való részvételt. Erasmus+, Makovecz program, CEEPUS, Balassi Intézet (Ember Erőforrások Minisztériuma pályázatai).

Jelen pillanatban az egyetem 63 partner intézménnyel, 15 európai államban 118 kétoldalú szerződéssel, memorandummal, intézményközi megállapodással rendelkezik valamint Európán kívüli intézményközi megállapodásokkal a KA107 aktivitáson belül.

A nemzetközi kapcsolatok és együttműködés osztálya az egyetemi karokkal együttműködve Erasmus+ Napokat és workshopokat szervez, illetve lehetőséget ad online vagy személyes konzultációra. Továbbá az egyetemi honlapon rendszeresen jelennek meg információk az Erasmus + programmal kapcsolatban. Nyelvi felkészítés használható az OLS platformmal (Erasmus+ keretén belül).

Partnerintézmények

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/partneri.html

Erasmus +

Tanulmányi mobilitás:

http://erasmus.ujs.sk/sk/studium.html

Szakmai gyakorlat mobilitás:

http://erasmus.ujs.sk/sk/staz.html

Jelentkezés:

http://erasmus.ujs.sk/sk

 

Koordinátorok:

http://erasmus.ujs.sk/sk/kontakt.html


Makovecz program:

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/makovecz.html

További mobilitás programok:

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/mobilita.html

9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A felvételizőnek tiszta, érhető beszédkészséggel kellene rendelkeznie, mellyel példát mutat az iskoláskorú gyermekek számára. Elvárás, hogy a felvételiző tudjon közösségben dolgozni, jól kommunikáljon az oktatási intézmények partnereivel. Elvárás, hogy a felvételiző megfelelő erkölcsi és akarati tulajdonságokkal rendelkezzen, melyet céltudatosan fejleszthet az egyes tanulók harmonikus, egészséges személyiségfejlődése érdekében.


b) - A felvételi eljárás folyamata.

A baccalaureatusi képzésre történő felvétel felvételi vizsga nélkül zajlik a középiskolai tanulmányi eredmények alapján. A jelentkezés feltétele a magyar nyelv ismerete. A jelentkezők sorrendjét az alábbi szempontok szerinti pontozás határozza meg:

  1. Az 1–3. év végi, valamint az utolsó év első féléve középiskolai jegyeinek átlaga. Maximálisan 30 pont.
  2. Versenyeredmények és egyéb aktivitás, pl. középiskolai szaktevékenység, helyezés szavalóversenyen, helyezés művészeti versenyeken. Maximálisan 10 pont:

·        Középiskolai szakmai tevékenységek (kerületi, területi, országos forduló) egyénileg értékelt. Maximum 10 pont.

·        Szavalóversenyeken való elhelyezkedés (kerületi, területi, országos forduló) egyénileg értékelt. Maximum 10 pont.

·        Művészeti versenyeken való elhelyezkedés (kerületi, területi, országos forduló) egyénileg értékelt. Maximum 10 pont.

·        Sportversenyeken való elhelyezkedés (kerületi, területi, országos forduló) egyénileg értékelt. Maximum 10 pont.

A felvételi bizottság csak azon versenyek eredményeit veheti figyelembe amelyeket a jelentkező oklevéllel, bizonyítvánnyal vagy más hiteles okirattal bizonyítja.

A felvételről a kar dékánja dönt a felvételi bizottság ajánlására, a felvételi követelményekkel összhangban. A felvételi eljárás kritériumai megbízhatóak, igazságosak és transzparensek. A jelentkezéssel kapcsolatos kritériumok és elvárások nyilvánosak és könnyen hozzáférhetőek a Selye János Egyetem Tanárképző Karának honlapján. A felvételi eljárás feltételei inkluzívak, és minden olyan jelentkező számára egyforma esélyt biztosítanak, aki rendelkezik a tanulmányok teljesítéséhez szükséges képességekkel. A jelöltek felvétele ellenőrizhető módszerek alapján történik.

A felvételről további információk itt érhetőek el:

https://pf.ujs.sk/hu/az-egyetem/hivatali-kozlemenyek/6498-felveteli-koevetelmenyek-a-selye-janos-egyetem-tanarkepzo-karan-a-2022-23-as-akademiai-evre-alapkepzes.html


10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A hallgatók részt vesznek az egyetemi minőségbiztosítási folyamatban a Selye János Egyetem Tanárképző Karán. Rendszeresen kérdőíves felmérés révén értékelnek, ahogy az a főiskolai törvény 70§ 1 bekezdés h pontja és a Tanulmányi Szabályzat előírja.


b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

 A tanszékvezetők és a tanulmányi programokat biztosító személyek figyelemmel kísérik a hallgatói felmérések eredményeit. Az eredmények megvitatásra kerülnek, illetve megfelelő intézkedéseket foganatosítanak.


c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

nem aktuális


11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

A Selye János Egyetem Ösztöndíjszabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 2. sz.)

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Stipendijny_poriadok_2018.pdf http://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2018_07_03_Stipen_poriadok_dopl_FIN.pdf https://www.ujs.sk/documents/Doplnok%20%C4%8D.%202%20k%20%C5%A0tipendijn%C3%A9mu%20 poriadku%20UJS.pdf

 

5/2013-as számú rektori irányelv a Tudományos Diákköri Konferenciáról (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2021, 5. sz.)

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C%20-

%20%C3%9A.%20Z.,%20vr%C3%A1t.%20dodatku%20%C4%8D.%201.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%205- 2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C.pdf

 

10/2010-es számú rektori irányelv a számítógépek kölcsönzésének alapelveiről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/ Vnútorné akty riadenia, 2011, 7. sz.)

 

1/2021-es számú rektori irányelv az SJE tandíjairól és tandíjakkal kapcsolatos illetékeiről a 2021/2022-es akadémiai évben (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2021, 6. sz.)

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%20%C4%8D.%201-2021%20-

%20Skolne_a_poplatky_2021_2022.pdf

 

9/2020-as irányelv a hallgatók elszállásolásáról a Selye János Egyetem Diákotthonában (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2020, 29. sz.), 11/2020-as irányelv melyik kiadja az 1. számu mellékletet a 9/2020-as irányelvhez.

https://www.ujs.sk/documents/2021-05- 24_Domov%C3%BD%20a%20ubytovac%C3%AD%20poriadok%20%C5%A0D%20UJS.pdf https://www.ujs.sk/documents/2021-05- 24_Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Domov%C3%A9mu%20a%20ubytovaciemu%20poriadku%20%C5%A0D%20UJS.pdf

 

8/2016 sz. irányelv az SJE-n végzett tanulmányok sikeres befejezését igazoló okmányokról (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 10. sz.)

 

1/2014-es számú irányelv – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2014, 2. sz.)

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C 4%8D.%2012014%20Kni%C5%BEni%C4%8Dn%C3%BD%20a%20v%C3%BDpo%C5%BE.%20poriado k%20UK%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/dodatok_KVP_2016-12%20(3).pdf

 

A Hallgatói Önkormányzta Alapszabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2010, 8. sz.)

 

3/2014-es számú irányelv az ERASMUS+ program mobilitásainak szervezéséről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.)

http://www.ujs.sk/documents/%C3%9Aplne%20znenie_Smernice%20rektora%20%C4%8D.%203- 2014_ERASMUS.pdf

 

7/2016 sz. irányelv a speciális igényű hallgatókról és koordinátoruk hatásköréről az SJE-en (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9. sz.)

 

6/2016 sz. rektori irányelv az információkhoz való hozzáférésről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 8. sz.)

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Smernica.c.6_2016.UJS.o.slobodnom.pristupe.k.informac iam.prilohy.pdf