DOKUMENTUM
Alprogram, tanulmányi program része
AJb22 - Angol nyelv és irodalom tanári szak
Stupeň - I. - bakalár, forma - nappali, typ - Tanítói/tanári képzés
Dokumentum típusa
Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése
Selye János Egyetem
Egyetem székhelye
Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése
Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye
Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
A Selye János Egyetem Minőségbiztosítási Tanácsa
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Angol nyelv és irodalom tanári tanulmányi program (szakpárosításban), kód: 100087
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
1. szint, kód 645
c) - A tanulmányi program megvalósulásának helye/-i
Komárno
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38. Tanárképzés és pedagógiai tudományok
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
Tanári tanulmányi program szakpárosításban (szakpárok): - Német nyelv és irodalom tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Magyar nyelv és irodalom tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Történelem tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Kateketika tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Szlovák nyelv és irodalom tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Matematika tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Biológia tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak - Kémia tanári szak – Angol nyelv és irodalom tanári szak
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Bc.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

Nem releváns.

i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
angol nyelv, magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
3 akadémiai év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
Tervezett hallgatói létszám az első szinten a következő 2022/2023-as akadémiai évre: 100. Akadémiai év Tervezett létszám Jelentkezők száma A beiratkozott hallgatók létszáma 2021/2022 100 59 47 2020/2021 100 71 60 2019/2020 100 86 66
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

Az Angol nyelv és irodalom baccalaureatusi tanári tanulmányi program abszolvense elhelyezkedhet mint pedagógiai asszisztens.

Az abszolvens képzettsége a képesítési keretrendszer szerinti megfelelő képzési szintnek felel meg. A célkitűzések és a mérhető tanulási eredmények megfelelnek az Európai Felsőoktatási Térségen belüli szlovákiai képesítési keretrendszer szintjének: baccalaureatusi szint - Bc, SKKR 6. szint. (https://www.minedu.sk/data/att/13619.pdf)

A tanári tanulmányi programok végzősei ismerik az egyén fejlődésének biológiai, pszichológiai és társadalmi aspektusait, ismerik és megértik az intézményes szocializációs folyamat fogalmát tágabb társadalomtudományi kontextusban. A baccalaureatusi tanári tanulmányi program abszolvensének egyéb sajátosságait a Tanárképzés és pedagógiai tudományok leírása tartalmazza, amely a Szlovák Köztársaság tanulmányi szakok rendszeréről szóló 244/2019. sz. rendeletben található.

Az abszolvens képes együttműködni a tanárral, pedagógussal, a szakképzés hozzáértőjével az oktatási tevékenységek tervezésében és kialakításában. Ismeri a szakterületéhez tartozó tudományágak szerkezetét és tartalmát, ismeri a didaktika alapjait, és fel tudja mérni a más szakemberekkel és intézményekkel való együttműködés lehetőségeit. A diplomások el tudnak igazodni az oktatási folyamat elméleti ismereteiben, el tudnak igazodni a pedagógiai dokumentációban, értékelni tudják az oktatási tevékenységek menetét és eredményeit, elméletileg indokolják a tanítási módszerek kiválasztását, az elvek alkalmazását, valamint a tanulók tanulásának és viselkedésének értékelési módszereinek és formáinak kiválasztását.

Az abszolvens képes azonosítani az egyén fejlődési és egyéni jellemzőit, valamint egyéni tanulási szükségleteit, elfogadják a tanuló egyéniségét, alapvető gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezik az egyéni tanulás pszichológiai és szociális tényezőinek azonosításában. Képes hatékonyan használni az információs és kommunikációs technológiákat az oktatási folyamatban.

Az abszolvens nagyon jó nyelvi, beszéd- és interkulturális kompetenciával rendelkezik. Az angol nyelvet a Közös Európai Referenciakeret (CEFR – Common European Framework of Reference) C1 szintjén ismeri. Alapvető nyelvészeti, irodalmi és módszertani ismeretekkel rendelkezik. Rendelkezik az angol nyelv relációs-argumentatív módon elsajátított ismereteivel és törvényszerűségeivel, működésének módjával és feltételeivel minden nyelvi szinten. A hallgató jártas az angol nyelv és a kultúrtörténeti terület, valamint a megfelelő tudományok támogató adataiban, fogalmaiban, elveiben, elméleti és módszertani elveiben. Az abszolvens ismeri az angol nyelv és irodalom történelmi-kulturális, érték-erkölcsi, irodalmi és társadalmi összefüggéseit és sajátosságait. Ismeri az angol nyelv és irodalom nyelvi és kulturális komplexumának legfontosabb kulturális és társadalmi realitásait és történelmét. Az abszolvens képes a nyelvi és irodalmi ismereteket különböző kulturális-művészeti és pragmatikai-kommunikatív tevékenységek során alkalmazni. Az angol nyelvet a szóbeli és írásbeli kommunikációban az alkalmazás-kommunikáció szintjén használja.

Az abszolvens képes az írásbeli és szóbeli megnyilvánulások kritikus elemzésére, saját véleményének és álláspontjának megfogalmazására, kritikus felülvizsgálatára és konstruktív védelmére. Képes saját véleményét angol nyelven előadni.

Az abszolvens képesek azonosítani és kihasználni a további szakmai fejlődés és tanulás lehetőségeit, valamint a saját nyelvi szintjének javítására szolgáló lehetőségeket. Képes önállóan új ismereteket szerezni és aktívan bővíteni tudását egy adott területen. Tudja tartani a kapcsolatot a tanult tudományág aktuális fejleményeivel.

Az baccalaureatusi képzés célja, hogy az abszolvenst felkészítse arra, hogy tanulmányaikat a felsőoktatás második (magiszteri) szintjén sikeresen folytathassa.

b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

Pedagógiai asszisztens – általános (alap) iskola, középiskola; nyelviskolai tanársegéd, állami és közigazgatási alkalmazott az oktatás és a kultúra területén

c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

Nem szabályozott szakmáról van szó.

3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

A következő honlapon statisztikai összefoglalók találhatók az abszolvensek foglalkoztathatóságról és foglalkoztatásról: https://uplatnenie.sk/?degree=V%C5%A0&vs=725000000&faculty=725020000&field=7822R00&year=2018

A fenti honlapot a Szlovák Köztársaság Munkaügyi-, Szociális és Családügyi Minisztériuma tartja fenn. A honlapon bemutatott adatok szerint 2018-ban a 10 válaszadóból - abszolvens Bc avagy 1. szinten – az első szinten (Bc.) végzettek 70%-a folytatta tanulmányait magiszteri szinten (Mgr.), 30%-uk pedig külföldön vállalt munkát, vagy önkéntes munkanélküli.

2019-ben a válaszadók alacsony száma miatt nem lehetséges a szükséges adatok feldolgozása és értékelése.

Az SJE tanulmányi programjain végzettek foglalkoztathatóságára vonatkozó információkat az Selye János Egyetem Karrier-tanácsadó Központja követi nyomon. A 2021-ben végzett felmérésben 342 abszolvens vett részt, közülük 4 abszolvens vett részt az angol nyelv és irodalom baccalaureatusi tanulmányi programon (szakpárosításban), amelynek válaszadói 2010 és 2020 között szerezték meg diplomájukat. A foglalkoztatott válaszadók 50%-a a végzett tanulmányai programján talált munkát - 50%-uk "nyelvtanár és nyelviskolai tanár", 50%-uk pedig csak az egyiket tanítja a kitanult szakpárjából. 

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

Mgr. Lengyel-Marosi Renáta – A SJE Tanárképző Karán működő Angol Nyelv és Irodalom Tanszék adjunktusa

Mgr. Apor Tímea – az EXLNT nyelviskola igazgatója (Komárom-Magyarország)

Mgr. Nagyová Florina – fordító nemzetközi kiadóknál

PaedDr. Jóba Tamás – a magyar tannyelvű komáromi Jókai Móra Alapiskola igazgatóhelyettese, az interjú cikk formájában elérhető a honlapon.

Selye János Egyetem Karrier-tanácsadó Központja: http://karrier.ujs.sk/2021/09/10/baka-l-patrik/

c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

Az Angol nyelv és irodalom tanári tanulmányi program (szakpárosításban) minőségének vizsgálatára összpontosító visszajelzéseket a programban részt vevő tanárok folyamatosan végzik. A vizsgálatot egyéni formában, az angol nyelv és irodalom tanárok munkalátogatásai során, valamint az angol nyelv és irodalom tanárok, az általános és középiskolák vezetősége, az MPC és a gyakorlóiskolák munkatársai, valamint a SJE Angol Nyelv és Irodalom Tanszék tanárai közötti strukturált interjúk alapján végzik, amelyek a tanulmányi program összeállításának minőségére és a végzősök profilalkotó összetevőinek minőségére összpontosítanak. A kapott információkat az Angol Nyelv és Irodalom Tanszék munkamegbeszélései során a tanszék tagjai értékelik. 

A munkáltatóknak a felsőoktatási intézményekben végzettekkel való elégedettségére vonatkozó információkat a Selye János Egyetem Karrier-tanácsadó Központja is figyelemmel kíséri. A felmérés eredményei elérhetők a honlapon: https://www.ujs.sk/sk/ucitelstvo-anglickeho-jazyka-a-literatury-v-kombinacii

4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A tanulmányi program két részből áll:

1.       tanulmányi részből – előadások, szemináriumok, gyakorlatok és önálló stúdium,

2.       pedagógiai részből – pedagógiai gyakorlat.

Az Angol nyelv és irodalom baccalaureatusi tanári tanulmányi program (szakpárosításban) a Tanárképzés és pedagógiai tudományok szak szerves részét képezi. Célja, hogy az oktatás elméletéhez és gyakorlatához szükséges felsőoktatás első szintjét biztosítsa.

A tanítás konkrét formáit, kritériumait és az elvárt célokat minden egyes tantárgy esetében részletesebben a benyújtott tanulmányi program ismerteti, amelyet a tantárgy információs lapja is tartalmaz.

A tanulmányi program hallgatója a tanulmányi program követelményeinek teljesítése, illetve teljes körű teljesítése és a szükséges minimális kreditszám megszerzése keretében saját tanulmányi tervet készít, amelyben:

-          az előadásokon való rendszeres részvétel révén alapvető elméleti ismereteket szerez az angol nyelvészet, az irodalomtudomány és az idegennyelv-tanítás területén,

-          a szemináriumokon és gyakorlatokon való rendszeres részvétel révén elméleti és gyakorlati ismereteket szerez és mélyít el a fenti területeken; és

-          önálló tevékenységeken keresztül oldja meg a kontaktórákon kiadott feladatokat.

b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

Az Angol nyelv és irodalom baccalaureatusi tanári tanulmányi program harmonizációját követően az újonnan felvett hallgatók a következő akadémiai évtől kezdődően a harmonizált tanulmányi programban kezdik meg tanulmányaikat, míg a másod- és harmadévesek folytatják az eredeti tanulmányi terv szerinti tanulmányaikat.

A tanulmányi terv hozzáférhető a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében.

c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

Kötelező tárgyak:

Nyelvi szeminárium I.

Bevezetés a nyelvészetbe

Nyelvi szeminárium II.

Bevezetés az irodalomba

Nyelvészet I. - Fonetika és halláskészség

Angol irodalomtörténet I.

Nyelvészet II. - Morfológia és lexikológia

Amerikai irodalomtörténet I.

Módszertan I.

Nyelvészet III. – Mondattan

Módszertan II.

Drámatechnikák az idegennyelvek oktatásában I.

Államvizsga

 

Kötelezően választható tárgyak:

Nagy-Britannia kultúrája és történelme

Konverzáció I.

Az USA kultúrája és történelme

Konverzáció II.

Nyelvtani szeminárium

19. századi irodalmi szövegek olvasása

20. századi irodalmi szövegek olvasása

Konverzáció III.

21. századi irodalmi szövegek olvasása

Íráskészség

Záródolgozati szeminárium

20. és 21. századi amerikai irodalmi szövegek olvasása

Akadémiai íráskészség

Angol nyelv oktatása online környezetben

Záródolgozat és annak megvédése

 

-       a tanulmányi programban meg vannak jelölve a profiltárgyak (specializációk)

 

Profiltárgyak:

Bevezetés a nyelvészetbe

Bevezetés az irodalomba

Nyelvészet I. - Fonetika és halláskészség

Angol irodalomtörténet I.

Nyelvészet II. - Morfológia és lexikológia

Amerikai irodalomtörténet I.

Módszertan I.

Nyelvészet III. – Mondattan

Módszertan II.

Drámatechnikák az idegennyelvek oktatásában I.

 

 

-       minden oktatási terület / tantárgy esetében definiálva van az oktatás kimenete és az ehhez kapcsolódó kritériumok, valamint az értékelés szabályai úgy, hogy a tanulmányi program minden oktatási célja teljesüljön (ezek kizárólag a tantárgy információs lapján az Oktatás eredménye, valamint a Tantárgy teljesítésének feltételei című részben lehetnek megadva),

 

Az információs lapokban egyértelműen meg vannak határozva az adott tantárgy teljesítésének feltételei, valamint az oktatási kimenetek is, amelyekre a hallgató szert tesz a tantárgy teljesítésével.

 

-       a tantárgyteljesítés előfeltételei, valamint javaslatok a tanulmányi terv készítéséhez,

 

A profiltárgyak folyamatosságát az ajánlott tanulmányi terv tartalmazza. Az államvizsgatárgyak előfeltétele a profiltárgyaknak és a tanulmányi rész kötelező tantárgyainak a sikeres teljesítése.

 

-       a tanulmányi terv / tantárgy minden oktatási részéhez meghatároz oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, gyakornoki hely, tanulmányi kirándulás, terepmunka, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, esetlegesen ezek kombinációja), amelyek alkalmasak az oktatási kimenetek elérésére,

 

Az alkalmazott oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat), valamint azok óraszámot az ajánlott tanulmányi terven belül az egyes kurzusok adatlapjai tartalmazzák.

 

-       módszerek, amelyek révén az oktatási tevékenység megvalósul: jelenléti forma, távoktatás, kombinált forma (a tantárgyak információs lapjával összhangban),

 

Az összes tantárgy oktatási módszereit az ajánlott tanulmányi terv egyes tantárgyainak információs lapjai tartalmazzák.

 

-       a tantárgy tematikus terve / sillabusza,

 

A tárgyak tematikus tervei megtalálhatók az információs lapokban.

 

-       a hallgató munkaterhelése (ennek "terjedelme" az egyes tantárgyakra és az oktatási tevékenységre vonatkozóan külön-külön kerül meghatározásra),

 

A hallgató munkaterhelése a kiosztott kreditek számától és az egyes tárgyak időtartamától függ. Az egyes tárgyakra vonatkozó információs lapok feltüntetik a hallgató munkaterhelését és az egyes tevékenységek arányát a hallgató teljes munkaterhelésében (pl. közvetlen oktatási tevékenységekben való részvétel, előadások előkészítése, házi feladatok, kötelező és szakirodalom olvasása).

 

-       az egyes részekhez hozzárendelt kreditek mennyisége a hallgató munkaterhelésével és az elért oktatási kimenetekkel összhangban,

 

A tárgyak kreditértékének nagysága tükrözi a tárgyak nehézségét és a hallgató munkaterhelését. A kreditek számát a tárgyak információs lapja tartalmazza.

 

-       a tantárgyat biztosító személy (vagy a partnerintézmény) és elérhetősége

 

A tantárgyakat bebiztosító személyek fel vannak tüntetve az egyes tantárgyak információs lapjain.

Dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD., litovkinaa@ujs.sk

Dr. habil. Kontra Miklósné Hegybiró Edit Ágnes, PhD., kontrae@ujs.sk

Doc. PaedDr. Puskás Andrea, PhD., puskasa@ujs.sk

Mgr. Lengyel-Marosi Renáta, marosiovar@ujs.sk

Mgr. Pauliková Klaudia, PhD., paulikovak@ujs.sk

 

 

-       a tantárgy oktatói (vagy az oktatásban közreműködő partnerintézmények és személyek) (feltüntethetők a tantárgy információs lapján is),

A tantárgyak oktatói a tantárgyak információs lapjainak vonatkozó részében (lásd. Akadémiai információs rendszer) vannak feltüntetve.

 

Dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD., litovkinaa@ujs.sk

Dr. habil. Kontra Miklósné Hegybíró Edit Ágnes, PhD., kontrae@ujs.sk

Doc. PaedD. Puskás Andrea, PhD., puskasa@ujs.sk

Mgr. Lengyel-Marosi Renáta, marosiovar@ujs.sk

Mgr. Pauliková Klaudia, PhD., paulikovak@ujs.sk

 

-       Az oktatás helyszíne (amennyiben a tanulmányi program több helyszínen valósul meg).

 

A tanulmányi program a SJE Tanárképző Karán zajlik, kivéve a tanítási gyakorlatot, amely a Selye János Egyetem gyakorlóiskoláiban zajlik.


d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A teljes tanévben a teljes idejű képzésben a hallgatói terheltség 60 kredit, félévenként 30 kredit. A kreditek száma, amelyek teljesítése a tanulmányok megfelelő befejezésének előfeltétele az első szintű standard tanulmányi idejű tanulmányi programban, legalább 180 kredit.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

-       a kötelező tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek a tanulmányok sikeres befejezéséhez szükségesek,

 

A kötelező tárgyakért a hallgató 122 kreditet szerez. Ebből 116 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (50 kreditet az első szakjából, 50-et a másik szakjából, 16-ot a tanári alapból). Ezeken kívül a kötelező államvizsga teljesítéséért 6 kredit jár (ebből 2 kredit az első szakon, 2 kredit a másik szakon és 2 kredit a tanári alapon). Az egyes szakokon előfordulhat 1-2 kredit eltérés, ezeket azonban kompenzálja a kötelezően választható tárgyak kínálata. A kötelező és a kötelezően választható tárgyak sikeres teljesítéséért járó kreditek összege változatlanul 175 kredit marad.

 

-       a kötelezően választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,

A kötelezően választható tárgyakért a hallgató 53 kreditet kap. Ebből 49 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (19 kreditet az első szakjából – amelyikből a záródolgozatát írja, 15 kreditet a másik szakjából és 11 kreditet a tanári alapból). Ezeken kívül a hallgató kötelezően megvédi a záródolgozatát, amelyért az egyik szakján 8 kreditet kap.

 

-       a szabadon választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,

 

A szabadon választható tárgyakat a hallgató a tanári alapon tudja felvenni. Itt az egész kar kínálatából válogathat minimum 5 kredit értékben a baccalaureatusi tanulmányok során.  

 

-       a tanulmányok sikeres befejezéséhez szükséges kreditek száma / a tanulmányok egy részének befejezéséhez a pedagógiai-pszichológiai és társadalomtudományi tanári alapon, valamint az adott szakon, amennyiben szakpárosításban működő tanári tanulmányi programról vagy szakpárosításban működő fordítói tanulmányi programról van szó,

 

A tanulmányok sikeres befejezéséhez 180 kredit megszerzése szükséges, ebből 79 az első szakból (amelyiken a hallgató a záródolgozatát írja), 67 a másik szakon és 34 kredit a tanári alapon. 

 

-       a záródolgozatért és annak megvédéséért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez,

A hallgató 12 kreditet szerez a záródolgozatért és annak sikeres megvédéséért (ebből 4-et a záródolgozaton végzett munkájáért a Záródolgozati szeminárium tantárgy keretében és 8-at a záródolgozat megvédéséért). 

 

-       a szakmai gyakorlatért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,

 

A hallgató 3 kreditet szerez a pedagógiai gyakorlatért a tanár alap keretében.


f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

A tanulási eredmények ellenőrzése és a hallgatók értékelése az SJE Tanulmányi Szabályzatának megfelelően történik.

Az ellenőrzés formái: 1) folyamatos ellenőrzés, 2) végső/záró ellenőrzés, 3) folyamatos és végső/záró ellenőrzés kombinációja, 4) vizsga (a SJE Tanulmányi Szabályzata, 10. cikk, 1. pont). A tanfolyam sikeres teljesítéssel, értékeléssel és vizsgával fejezhető be.

A tantárgy értékelése vagy a tantárgyi jegy megadása egy hat osztályozási szintből álló osztályozási skála szerint történik:

 

a)       A – kitűnő (számértéke: 1) – kitűnő eredmények (90 -100%),

b)       B – nagyon jó (1,5)         – átlagon felüli eredmények (80 -89%)

c)       C – jó (2)                         – átlagos eredmények (70 -79%)

d)       D – kielégítő (2,5)           – elfogadható eredmények (60 - 69%)

e)       E – elégséges (3)             – az eredmények megfelelnek a minimális kritériumoknak (50 -59%)

f)        FX – elégtelen (4)           – további munka szükséges (0 - 49%)


A hallgató egy tantárgyból egy rendes és két pótvizsgaidőpontra jogosult abban a félévben, amelyben a tantárgyat felvették, a meghirdetett vizsgaidőpontokon és a tanév rendjén belül.

A hallgató vagy a vizsgázó kérésére a dékán indokolt esetben (pl. elfogultság) engedélyezi, hogy a vizsgát pótlási időpontban, a dékán által kijelölt bizottság előtt tegyék le a tanszékvezető írásbeli javaslata alapján. A komisszionális vizsgát a vizsgaidőszak vége előtt írásban, minden esetben az ok megjelölésével lehet kérni a kar tanulmányi osztályán. A komisszionális vizsga nem egy további vizsgaidőszakot jelent, azt a javítóvizsga-időszakokon belül kell teljesíteni. Az eredeti vizsgáztató tanár tagja a bizottságnak, valamint egy diákképviselő, aki tanácsadói szavazati joggal rendelkezik.

g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésével, gyűjtésével és átvitelével kapcsolatos eljárásokat, amelyek összhangban vannak a kredittranszfer európai rendszerével. Ugyanígy meg vannak határozva a más egyetemen teljesített tantárgyak elfogadtatására vonatkozó szabályok.

h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

A záródolgozatok témái az alábbi weboldalon hozzáférhetőek az Akadémiai információs rendszerben:

https://ais2.ujs.sk/ais/servlets/WebUIServlet?appClassName=ais.gui.vs.es.VSES057App&kodAplikacie=VSES057&uiLang=SK&viewer=web

i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

-       a záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályokat a tanulmányi programban,

A záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályok a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában (31.sz.) vannak lefektetve, amely hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben (Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 8. sz.).

 

-       a hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségeit, 

Tanulmányi/kutatási gyakorlat, amely kinyilvánítja, hogy támogatjuk mind a hazai, mind a nemzetközi hallgatói mobilitást. A SJE Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, gyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, ami összhangban van az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok elismerésének szabályait és eljárásait.

Annak érdekében, hogy növekedjen a hallgatói mobilitásban (pl. Erasmus+) részt vevő hallgatók száma, az egyetem nemzetközi kapcsolatok részlege a karokkal együtt rendszeresen szervez workshopokat, és felkínálja a személyes és az online konzultáció lehetőségét. A hallgatók az egyetem információs eszközei révén is értesülnek a mobilitási lehetőségekről. A hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásáról a 3/2014. számú rektori rendelet nyújt tájékoztatást (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.).

 

-       az akadémiai etika szabályainak betartását és az ezekből származó következményeket,

A felsőoktatási intézmény tanulmányi programja olyan szabályokat is érvényesít, amelyek a kutatói integritás biztosítására, a plagizálás megelőzésére, valamint az egyéb akadémiai csalásokra irányulnak.. A Selye János Egyetem Alapszabályzata értelmében a plagizálás fegyelmi vétségnek számít és fegyelmi eljárást von maga után. A felsőoktatási intézmény szem előtt tartja, hogy ne sérüljön a kutatói integritás, illetve ne történjen plagizálás vagy más akadémiai csalás, továbbá olyan eljárásokat foganatosít, amelyek biztosítják, hogy a szabályok megszegése összeegyeztethetetlen legyen az akadémiai fokozat megszerzésével.  A szabályokat és eljárásokat A SJE TK Alapszabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva/Vnútorné predpisy, rok 2020, číslo 3), Etikai kódexe (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, rok 2013, číslo 11) és a hallgatók Fegyelmi szabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy) tartalmazza.

-       a speciális igényű hallgatókra vonatkozó eljárásokat; ,

A mai trendekkel összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, aminek köszönhetően megfigyelhető a számuk növekedése. A speciális igényű hallgatók támogató szolgáltatásokra jogosultak. Ennek részleteit a speciális igényű hallgatókról szóló 7/2016. számú rektori irányelv tartalmazza (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9. sz.).

https://www.ujs.sk/sk/studium/studenti-so-specifickymi-potrebami.html

 

-       a hallgató irányából érkező panaszokra és fellebbezésekre vonatkozó eljárásokat. .

A Selye János Egyetem Alapszabályzata szerint a hallgató az akadémiai közösség tagjává az egyetemen vagy a karokon megvalósuló tanulmányi programok valamelyikére történő beiratkozás után válik. Az akadémiai közösség tagjaként jogában áll ötletekkel, észrevételekkel és panasszal fordulni az akadémiai önkormányzati szervek valamelyikéhez (ennek szabályai és eljárásai a legiszlatív dokumentumokban vannak lefektetve). A hallgatók a kérelmek áttanulmányozásának hatékony módjait alkalmazhatják. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy ne sérüljön a hallgatók érdeke, és lehetővé teszik, hogy a hallgatók felhívják a figyelmet arra, ha az egyetem tevékenységében hiányosságokat tapasztalnak. A kérelmek megvizsgálása transzparens módon, a hallgatók képviselőjének jelenlétében történik. A kérelem benyújtója visszacsatolást kap a kérelem benyújtásával és az ebből fakadó rendelkezésekkel kapcsolatban.


5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján
6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Az akadémiai év aktuális időbeosztása hozzáférhető a Selye János Egyetem honlapján az Oktatás menüpont alatt az Akadémiai év időbeosztása című részben: https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html

7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

Dr. habil. Anna Tóthné Litovkina, PhD., professzori funkcióban, litovkinaa@ujs.sk

b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

Oktató: Dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD., litovkinaa@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/17670

Profiltárgyak:

  • Bevezetés a nyelvészetbe
  • Nyelvészet I. - Fonetika és halláskészség
  • Nyelvészet II. - Morfológia és lexikológia
  • Nyelvészet III. - Mondattan


Oktató: Dr. habil. Kontra Miklósné Hegybíró Edit Ágnes, PhD., kontrae@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28500

Profiltárgyak:

  • Módszertan I.
  • Módszertan II.


Oktató: Doc. PaedDr. Andrea Puskás, PhD., puskasa@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18267

Profiltárgyak:

  • Bevezetés az irodalomba
  • Angol irodalomtörténet I.
  • Amerikai irodalomtörténet I.
  • Módszertan I.
  • Módszertan II.
  • Drámatechnikák az idegennyelvek oktatásában I.


Oktató: Mgr. Lengyel-Marosi Renáta, marosiova@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/26478

Profiltárgyak:

  • Bevezetés az irodalomba
  • Amerikai irodalomtörténet I.
  • Nyelvészet I. - Fonetika és halláskészség


Oktató: Mgr. Pauliková Klaudia, PhD., paulikovak@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32651

Profiltárgyak:

  • Módszertan I.
  • Módszertan II.

c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzése hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben.

 

Linkek a tanári kar tagjainak profiljaihoz:

 

Dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD.

https://www.ujs.sk/sk/personal/65-pedagogicka-fakulta/4929-dr-habil-anna-tothne-litovkina-phd.html

 

Dr. habil. Kontra Miklósné Hegybíró Edit Ágnes, PhD.

https://www.ujs.sk/sk/personal/65-pedagogicka-fakulta/6121-dr-habil-edit-agnes-kontra-miklosne-hegybiro-phd.html

 

Doc. PaedDr. Puskás Andrea, PhD.

https://www.ujs.sk/sk/personal/65-pedagogicka-fakulta/4983-paeddr-andrea-puskas-phd.html

 

Mgr. Lengyel-Marosi Renáta

https://www.ujs.sk/sk/personal/5866

 

Mgr. Pauliková Klaudia, PhD.

https://www.ujs.sk/sk/personal/65-pedagogicka-fakulta/7067-mgr-klaudia-paulikova-phd.html

d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

Oktató: Dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD., litovkinaa@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/17670

Tárgyak:

  • Bevezetés a nyelvészetbe
  • Nyelvészet I. - Fonetika és halláskészség
  • Nyelvészet II. - Morfológia és lexikológia
  • Nyelvészet III. - Mondattan
  • Nyelvi szeminárium I.
  • Konverzáció I.
  • Nyelvi szeminárium II.
  • Az USA kultúrája és történelme
  • Konverzáció II.
  • Nyelvtani szeminárium
  • Konverzáció III.
  • Záródolgozati szeminárium


Oktató: Dr. habil. Kontra Miklósné Hegybíró Edit Ágnes, PhD., kontrae@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28500

Tárgyak:

  • Módszertan I.
  • Módszertan II.
  • Nyelvi szeminárium I.
  • Nyelvi szeminárium II.
  • Nyelvtani szeminárium
  • Záródolgozati szeminárium
  • Akadémiai íráskészség


Oktató: Doc. PaedDr. Andrea Puskás, PhD., puskasa@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18267

Tárgyak:

  • Bevezetés az irodalomba
  • Angol irodalomtörténet I.
  • Amerikai irodalomtörténet I.
  • Módszertan I.
  • Módszertan II.
  • Drámatechnikák az idegennyelvek oktatásában I.
  • Konverzáció I.
  • Konverzáció II.
  • 19. századi irodalmi szövegek olvasása
  • 20. századi irodalmi szövegek olvasása
  • 21. századi irodalmi szövegek olvasása
  • Konverzáció III.
  • 20. és 21. századi amerikai irodalmi szövegek olvasása
  • Angol nyelv oktatása online környezetben
  • Záródolgozati szeminárium


Oktató: Mgr. Lengyel-Marosi Renáta, marosiova@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/26478

Tárgyak:

  • Bevezetés az irodalomba
  • Amerikai irodalomtörténet I.
  • Nyelvészet I. - Fonetika és halláskészség
  • Nyelvi szeminárium I.
  • Nyelvi szeminárium II.
  • Nagy-Britannia kultúrája és történelme
  • Konverzáció I.
  • Konverzáció II.
  • Konverzáció III.
  • Az USA kultúrája és történelme
  • Nyelvtani szeminárium
  • Záródolgozati szeminárium
  • 19. századi irodalmi szövegek olvasása
  • 20. századi irodalmi szövegek olvasása
  • 21. századi irodalmi szövegek olvasása
  • 20. és 21. századi amerikai irodalmi szövegek olvasása
  • Íráskészség


Oktató: Mgr. Pauliková Klaudia, PhD., paulikovak@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32651

Tárgyak:

  • Módszertan I.
  • Módszertan II.
  • Nyelvi szeminárium I.
  • Nyelvi szeminárium II.
  • Konverzáció I.
  • Konverzáció II.
  • Konverzáció III.
  • Nyelvtani szeminárium
  • Íráskészség
  • Záródolgozati szeminárium
g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

A tanulmányi program kidolgozásába bekapcsolódott:

Makki Viktor, 127751@student.ujs.sk

 

A SJE TK Akadémiai Szenátus hallgatói részének tagjai:

https://tkk.ujs.sk/sk/fakulta/akademicky-senat.html

h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)

Mgr. Lengyel-Marosi Renáta  

E-mail cím: marosiova@ujs.sk vagy személyesen a T207-es irodában, a konzultációs órák ideje alatt.

i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Tanulmányi referens: Farkas Zsuzsanna, farkasz@ujs.sk

Karrier-tanácsadó: Mgr. Istvánik Norbert, istvanikn@ujs.sk

Kollégiumigazgató: Mgr. Duba Attila, dubaa@ujs.sk   

Tanszéki asszisztens: Mgr. Hanusz Szilvia, hanuszs@ujs.sk

8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

Videó a Selye János Egyetemről – A karok bemutatása, beleértve a könyvtárat, a konferenciaközpontot, a számítógépes létesítményeket, a tornatermeket, a diákszállót, stb.

https://www.youtube.com/watch?v=1IvvlL0ynKg

A tanulmányi programok tantermeinek és technikai felszereltségének listája és jellemzői a kar honlapján érhető el: https://pf.ujs.sk/sk/struktura/katedra-anglickeho-jazyka-a-literatury.html#infra%C5%A1trukt%C3%BAra-%C5%A1tudijn%C3%A9ho-programu


b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).
c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.
d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.
e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.
f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.
9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A baccalaureatusi képzésre történő felvétel felvételi vizsga nélkül zajlik a középiskolai tanulmányi eredmények alapján. A jelentkezőknek megfelelő nyelvtudással kell rendelkezniük (legalább az Európai Referenciakeret szerinti B2 szintű nyelvtudással).

b) - A felvételi eljárás folyamata.

https://www.ujs.sk/sk/prihlaska.html

https://www.ujs.sk/sk/termin-podania-prihlasky.html

https://www.ujs.sk/sk/poplatky-za-prijimacie-konanie.html

https://www.ujs.sk/sk/ponukane-studijne-programy/pedagogicka-fakulta.html

 

A felsőoktatási törvény szerint az baccalaureatusi képzésre való felvétel alapfeltétele a teljes középfokú végzettség vagy a teljes középfokú szakképzés megszerzése.

c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

A 2019/2020-as, 2020/2021-es és 2021/2022-es akadémiai években az Angol nyelv és irodalom baccalaureatusi tanári tanulmányi program minden jelentkezője – a felvételi eljárás keretében, a felvételi bizottság ajánlása alapján és a Selye János Egyetem Tanárképző Kara felvételi követelményeivel összhangban, a középiskolai eredmények alapján – felvételi vizsga nélkül nyert felvételt.

10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A SJE arra törekszik, hogy a hallgatókat aktívan bevonja a tanulmányi program és a tanítási folyamat értékelésébe és fejlesztésébe.

A SJE TK-nál évente elvégzik a tanítás minőségének értékelését, nevezetesen a tantárgy értékelését és a tanár oktatási folyamathoz való hozzáállásának értékelését. Az értékelés minden félév végén az Akadémiai információs rendszeren keresztül, kérdőív formájában, névtelenül történik, és az értékelés a hallgatók részéről önkéntes. Az értékelés részeként a hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy értékeljék a témát, véleményezzék annak relevanciáját, hasznosságát az adott tanulmányi program keretében, valamint gyakorlati alkalmazhatóságát. A tanár hozzáállását, felkészültségét, általános megjelenését, a diákok kérdéseire való nyitottságát, segítőkészségét, magyarázásának helyességét, egyértelműségét, következetességét és objektivitását is értékelik a diákok teljesítményének értékelésében. Az értékelés pontozásos skála szerint történik: nagyon jó (1), jó (2), átlagos (3), átlag alatti (4), rossz (5), valamint a tanuló szóbeli véleménynyilvánításával.

A hallgatói visszajelzések értékelésének eredményeit az egyes tanszékeken és karokon megvitatják. Az eredményeket a tudományos tanácsoknak és az akadémiai szenátusoknak benyújtott éves jelentések is tartalmazzák, amelyekben a hallgatók is szerepelnek.

b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A SJE arra törekszik, hogy a hallgatókat aktívan bevonja a tanulmányi program és a tanítási folyamat értékelésébe és fejlesztésébe.

A SJE TK-nál évente elvégzik a tanítás minőségének értékelését, nevezetesen a tantárgy értékelését és a tanár oktatási folyamathoz való hozzáállásának értékelését. Az értékelés minden félév végén az Akadémiai információs rendszeren keresztül, kérdőív formájában, névtelenül történik, és az értékelés a hallgatók részéről önkéntes. Az értékelés részeként a hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy értékeljék a témát, véleményezzék annak relevanciáját, hasznosságát az adott tanulmányi program keretében, valamint gyakorlati alkalmazhatóságát. A tanár hozzáállását, felkészültségét, általános megjelenését, a diákok kérdéseire való nyitottságát, segítőkészségét, magyarázásának helyességét, egyértelműségét, következetességét és objektivitását is értékelik a diákok teljesítményének értékelésében. Az értékelés pontozásos skála szerint történik: nagyon jó (1), jó (2), átlagos (3), átlag alatti (4), rossz (5), valamint a tanuló szóbeli véleménynyilvánításával.

A hallgatói visszajelzések értékelésének eredményeit az egyes tanszékeken és karokon megvitatják. Az eredményeket a tudományos tanácsoknak és az akadémiai szenátusoknak benyújtott éves jelentések is tartalmazzák, amelyekben a hallgatók is szerepelnek.


c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

A SJE arra törekszik, hogy a hallgatókat aktívan bevonja a tanulmányi program és a tanítási folyamat értékelésébe és fejlesztésébe.

A SJE TK-nál évente elvégzik a tanítás minőségének értékelését, nevezetesen a tantárgy értékelését és a tanár oktatási folyamathoz való hozzáállásának értékelését. Az értékelés minden félév végén az Akadémiai információs rendszeren keresztül, kérdőív formájában, névtelenül történik, és az értékelés a hallgatók részéről önkéntes. Az értékelés részeként a hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy értékeljék a témát, véleményezzék annak relevanciáját, hasznosságát az adott tanulmányi program keretében, valamint gyakorlati alkalmazhatóságát. A tanár hozzáállását, felkészültségét, általános megjelenését, a diákok kérdéseire való nyitottságát, segítőkészségét, magyarázásának helyességét, egyértelműségét, következetességét és objektivitását is értékelik a diákok teljesítményének értékelésében. Az értékelés pontozásos skála szerint történik: nagyon jó (1), jó (2), átlagos (3), átlag alatti (4), rossz (5), valamint a tanuló szóbeli véleménynyilvánításával.

A hallgatói visszajelzések értékelésének eredményeit az egyes tanszékeken és karokon megvitatják. Az eredményeket a tudományos tanácsoknak és az akadémiai szenátusoknak benyújtott éves jelentések is tartalmazzák, amelyekben a hallgatók is szerepelnek.

11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

Az Angol Nyelv és Irodalom Tanszék honlapja:

https://tkk.ujs.sk/sk/struktura/katedra-anglickeho-jazyka-a-literatury.html

http://www.ujs.sk/pf/kmf/index.php

A SJE Ösztöndíj szabályzata, az ösztöndíj szabályzat 1. számú kiegészítése, az ösztöndíj szabályzat 2. számú kiegészítése: 

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Stipendijny_poriadok_2018.pdf

http://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2018_07_03_Stipen_poriadok_dopl_FIN.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Doplnok%20%C4%8D.%202%20k%20%C5%A0tipendijn%C3%A9mu%20poriadku%20UJS.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné predpisy: 2018-2, 2018-9, 2020-6

 

5/2013. sz. irányelv a SJE hallgatói tudományos szakmai tevékenységéről, a SJE hallgatói tudományos szakmai tevékenységéről szóló irányelv 1. sz. függeléke.

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C%20-%20%C3%9A.%20Z.,%20vr%C3%A1t.%20dodatku%20%C4%8D.%201.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-5, 2021-4

 

Az SJE rektorának 10/2010. sz. irányelve a laptopok diákoknak történő kölcsönzésének elveiről (az 1. sz. függelékkel módosított)

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2011-7)


1/2021. számú rektori utasítás A J. Selye Egyetemen folytatott tanulmányokhoz kapcsolódó tandíjak és díjak a 2021/2022-es tanévre vonatkozóan

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%20%C4%8D.%201-2021%20-%20Skolne_a_poplatky_2021_2022.pdf

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-6)


9/2020. sz. irányelv, amely kiadja a SJE Lakhatási- és Szállásszabályzatát, a 11/2020. sz. irányelv, amely kiadja a SJE Lakhatási- és Szállásszabályzatának 1. számú kiegészítését.

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Domov%C3%BD%20a%20ubytovac%C3%AD%20poriadok%20%C5%A0D%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Domov%C3%A9mu%20a%20ubytovaciemu%20poriadku%20%C5%A0D%20UJS.pdf

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2020-29, 2020-43)


A SJE beiratkozási és diplomaátadási szabályzata 

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva – Vnútorné predpisy: 2015-5)


8/2016. sz. irányelv az egyetemi végzettséget igazoló dokumentumok kiadásáról,

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/ UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-10)


A SJE Egyetemi Könyvtár könyvtári és kölcsönzési szabályzatának 1/2014. számú rektori utasítása, a SJE Egyetemi Könyvtár könyvtári és kölcsönzési szabályzatának 1/2014. számú kiegészítése, a SJE Egyetemi Könyvtár könyvtári és kölcsönzési szabályzatának 1/2014. számú rektori utasításának 2. számú kiegészítése

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/1422266793368.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%2012014%20Kni%C5%BEni%C4%8Dn%C3%BD%20a%20v%C3%BDpo%C5%BE.%20poriadok%20UK%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/dodatok_KVP_2016-12%20(3).pdf

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/ UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2014-2, 2016-18, 2016-24)


A Hallgatói Önkormányzta Alapszabályzata

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2010-8)


3/2014-es számú irányelv az ERASMUS+ program mobilitásainak szervezéséről hallgatók, tanárok és alkalmazottak részére – teljes szöveg

http://www.ujs.sk/documents/%C3%9Aplne%20znenie_Smernice%20rektora%20%C4%8D.%203-2014_ERASMUS.pdf

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/ UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-16)

 

7/2016. sz. irányelv a sajátos nevelési igényű tanulókról és a sajátos nevelési igényű tanulókkal foglalkozó egyetemi koordinátor hatásköréről.

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-9)

 

6/2016 irányelv az információhoz való szabad hozzáférésről

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Smernica.c.6_2016.UJS.o.slobodnom.pristupe.k.informaciam.prilohy.pdf

(hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-8