DOKUMENTUM
Alprogram, tanulmányi program része
CHb22 - Kémia tanári szak
Stupeň - I. - bakalár, forma - nappali, typ - Tanítói/tanári képzés
Dokumentum típusa
Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése
Selye János Egyetem
Egyetem székhelye
Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése
Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye
Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
A Selye János Egyetem Minőségbiztosítási Tanácsa
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Kémia tanári tanulmányi program (szakpárosításban), 100082
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
1.szint, ISCED 2011: 665
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38. Tanárképzés és pedagógiai tudományok, ISCED-F kód (2013): 0114 Tanárok felkészítése tantárgyi specializációval
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
Tanári tanulmányi program szakpárosításban, Kémia tanári szak az alábbi szakpárosításban: biológia, angol nyelv és irodalom, német nyelv és irodalom, szlovák nyelv és irodalom, magyar nyelv és irodalom, történelem, kateketika, matemetika, informatika
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Bc.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

nem releváns


i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
3 akadémiai év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
Tervezett hallgatói létszám: 30
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

A végzett hallgató végzettsége megfelel a képesítési keretrendszer szerinti vonatkozó iskolai végzettségnek. A célok és a mérhető oktatási eredmények megfelelnek a Szlovák Képesítési Keretrendszer szintjének az Európai Felsőoktatási Térségben: első fokozat – Bc., SKKR 6. szint (https://www.minedu.sk/data/att/13619.pdf)

A tanárképzésben végzettek ismerik az egyéni fejlődés biológiai, pszichológiai és szociális vonatkozásait, ismerik és értik az intézményi szocializációs folyamat fogalmát tágabb társadalomtudományi összefüggésekben.  Az abszolvens további sajátosságait a 244/2019 számú rendelet tárgyalja.

A végzett hallgató szisztematikus, átfogó és átfogó ismeretekkel rendelkezik a pedagógia tudomány, elmélet és gyakorlat területén, beleértve a kémia tantárgy oktatásához kapcsolódóan tágabb filozófiai, társadalmi-kulturális, történeti-szociális és pedagógiai-pszichológiai összefüggéseket.

Az I. szint végzettei alapismereteket sajátítanak el a tantárgyi szakterületükön, annak felépítésében, és megfelelő elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek a kiválasztott kémiai tudományágakról (általános, szervetlen, analitikai, fizikai, szerves, magkémia és biokémia). Alapvető matematikai és biológiai ismeretekkel is rendelkeznek, amelyek segítségével megérthetik az adott tantárgy interdiszciplináris összefüggéseit.

A abszolvens rendelkezik alapfokú tudományos ismeretekkel tevékenységének profiloktatási területein vagy szakterületein. Képes a kémiai vegyületek és kémiai átalakulások osztályozására, az anyagok kémiai összetételének azonosítására, szerkezetük és kémiai tulajdonságaik magyarázatára. Tudja azonosítani és használni a kémia alapvető fogalmi, kategorikus és módszertani apparátusát. Képes összefüggéseket találni a kémiai anyagok tulajdonságai és átalakulásaik között, és elméleti szinten meg tudja határozni a kémiai reakciók várható termékeit. Rendelkezik a szükséges matematikai és más természettudományi tudományágak ismereteivel, azokat a kémiai jelenségek megértésének, magyarázatának folyamatában hasznosítja. Ismeri az alapvető kémiai számításokat, kreatívan tudja alkalmazni a sémákat, modelleket.

Ismeretekkel és gyakorlati készségekkel rendelkezik az alapvető laboratóriumi technikák használatában, a biztonságos kísérleti tevékenységekben, amelyek a gyakorlat és a kutatás alapjául szolgálnak. Rendelkezik azokkal az ismeretekkel, amelyek szükségesek az egyes kémiai és biológiai folyamatok mélyebb megismeréséhez, valamint a kémiatanár végzettségűek további szakmai felkészítéséhez. Gyakorlati ismeretekkel rendelkezik a laboratóriumi tevékenység területén, melyet a kötelező laborgyakorlatok keretében sajátított el. Képes megoldani a kémia módszertani, szakmai és gyakorlati problémákat. Kémiai alapfeladatok és konkrét szakmai problémák megoldása során tudja alkalmazni az elemző, kritikai és fogalmi gondolkodás egyes elemeit.

A végzett hallgatót kreatív gondolkodás, önállóság, saját továbbképzésének tervezése, a kombinált kémiatanári képzési program tárgyával kapcsolatos döntéshozatali autonómia és felelősségvállalás jellemzi. Hatékonyan tud önállóan dolgozni. Megérti tevékenységének etikai, társadalmi összefüggéseit és jogi következményeit.

Az alapképzésben végzett hallgatók készen állnak arra, hogy e képzési program felsőoktatási 2. szakaszában folytatják tanulmányaikat.


b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

A tanulmányi program abszolvensei a munkaerőpiacon a „011 Oktatás” kategóriába tartoznak a nemzetközi szabvány szerint (International Standard Classification of Education: Fields of Education and Training 2013). A végzett hallgatók elsajátítják az oktatás és képzés tágabb összefüggéseit, megfelelő információs műveltséggel és a pedagógiai gyakorlatban alkalmazható alapvető módszertani és elméleti ismeretekkel rendelkeznek.

A Kémia baccalaureatusi tanulmányi program abszolvense elhelyezkedhet, mint pedagógiai asszisztens az alapiskolák felső tagozatán és a középiskolákban mint a pedagógus szakmai asszisztense (pl. napközi otthonokban az alapiskola alsó tagozatán, iskolai klubokban az alapiskola felső tagozatán, középiskolai kollégiumokban stb.), de mindenekelőtt sikeresen folytathatja a felsőoktatás 2. szintjén ugyanazt a szakot.

A kémia szakpárosításnak köszönhetően a végzettek bizonyos technikusi jellegű munkákat is elláthatnak különböző vegyipari, környezetvédelmi, ipari, kutatási és üzemeltetési létesítményekben, ahol alapvető laboratóriumi ismeretekre és készségekre van szükség.


c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

nem releváns


3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

Időszak 2014-2021


A TP-ra beiratkozó hallgatók száma: 37

Hallgatók száma, akik időelőtt befejezték tanulmányaikat: 11

Hallgatók száma, akik megszakították a tanulmányikat: 1

Sikeres befejték a tanulmányaikat: 25

Hallgatók száma, akik folytatták tanulmányaikat a 2. szinten: 22


Hallgatók, akik nem folytatták tanulmányaikat

Munkavégzők az iskolaügyben: 0

Munkavégzők más szektorban: 3

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

A baccaleurátusi Kémia tanulmányi program sikeres végzősei közül többen sikeresen képviselték a SJE TKK Kémia Tanszékét a TDK különböző fordulóin, pl. Bc. Gelle Donát, Bc. Csobó Zoltán, Bc. Németh Nikoleta, Bc. Reménység Dániel.


c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

A kémiatanári képzési program minőségére fókuszáló visszacsatolást az TP-ot biztosító tanárok folyamatosan végzik. Ez egyénileg a SJE Kémia Tanszékének oktatói, valamint a gyakorló iskolák kémiatanárai, intézményvezetők, Módszertani Központ dolgozói közötti beszélgetések során történik, ami a Kémia TP és az abszolvensek minőségére irányul.

Az SJE Karrier Tanácsadó Központja is figyelemmel kíséri a munkáltatók SJE abszolvenseivel való elégedettségére vonatkozó információkat. Jelenleg folyamatban van egy felmérés, melyben a kémiatanári szakon végzettek munkáltatói az I. és II. fokozat. A felmérés eredménye hamarosan elérhető lesz az egyetem honlapján: https://www.ujs.sk/sk/absolventi.html


4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A Kémia baccalaureatusi tanári tanulmányi program (szakpárosításban) a Tanárképzés és pedagógiai tudományok szak szerves részét képezi. Alapvető szakképzést biztosít a pedagógiai elmélet és gyakorlat, valamint egyes kiemelt kémiai tudományágak területén. A tanulmányi szak tantárgyai úgy lettek összeállítva, hogy részletesen lefedjék a pedagógiai-pszichológia alapképzés és a szakpárosítások aktuális témáit.

A hallgató a szakpárosításon belül egyedi tanulmányi tervet dolgoz ki, amelyet úgy alakíthat ki, hogy meg tudja szerezni a szak sikeres abszolválásához szükséges minimális kreditmennyiséget. A tanulmányi tervbe a hallgatónak a kötelező tantárgyakon kívül kötelezően választható és választható tantárgyakat is választania kell saját szakmai szükségletei és érdeklődési köre függvényében. A tanulmányi tervben profiltantárgyak találhatók, melyeknek abszolválása elengedhetetlen a tanulmányok sikeres befejezése szempontjából. A tanulmányi program tananyagtartalma elméleti és gyakorlati részekből áll, ezek előadások, szemináriumok és gyakorlatok formájában valósulnak meg.

A tantárgyak oktatásának pontos megvalósulási módjai – formái, módszerei, a sikeres abszolválás kritériumai és a tananyagtartalom a tanulmányi program információs lapjain részletesen olvashatók.


b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

A tanulmányi terv hozzáférhető a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében: (https://www.ujs.sk/sk/studium/studijnne-programy/pedagogicka-fakulta.html#bakal%C3%A1rsky-denn%C3%A1-forma).

A Kémia baccalaureatusi tanári tanulmányi program harmonizációját követően az újonnan felvett hallgatók a következő akadémiai évtől kezdődően a harmonizált tanulmányi programban kezdik meg tanulmányaikat, míg a másod- és harmadévesek folytatják az eredeti tanulmányi terv szerinti tanulmányaikat. 


c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

A hallgató teljesíti a tanulmányi program kötelező tantárgyait (Általános kémia, Szervetlen kémia, Szerves kémia, Biokémia, Fizikai kémia, Idegen anyagok kémiája, Laboratóriumi technika alapjai, Szervetlen kémia laboratóriumi gyakorlatok, Analitika laboratóriumi gyakorlatok, Szerves kémia laboratóriumi gyakorlatok, Biokémia laboratóriumi gyakorlatok), választ a kötelezően választható tantárgyakból (Kémiai felzárkótató, Matematikai felzárkóztató, A matematika alapjai, Matematika a kémiszakosok számára, Kémiai számítások, Kémiai feladatok megoldása, Szerves kémia válogatott fejezetei, Reakciómechanizmusok a szerves kémiában, A biokémia válogatott fejezetei, A molekuláris biológia alapjai, A kémia története, Fizikai kémia laboratóriumi gyakorlatok), és választható tantárgyat a SJE TKK tantárgykínálatából.

A hallgató abszolválja az államvizsga tantárgyait, melyekben számot ad az egyes tantárgyak teljesítésével szerzett ismereteiről és készségeiről, valamint a záródolgozat védését, mellyel alapvető jártasságát mutatja meg a tudományos, szakmai, ill. pedagógiai kutatásban.


A profiltárgyak a következők: Általános kémia, Szervetlen kémia, Analitikai kémia, Szerves kémia, Biokémia, Fizikai kémia, Laboratóriumi technika alapjai, Államvizsga, Záródolgozat és annak megvédése.


Az információs lapokban egyértelműen meg vannak határozva az adott tantárgy teljesítésének feltételei, valamint az oktatási kimenetek is (tudás, készség, kompetencia), amelyekre a hallgató szert tesz a tantárgy teljesítésével.


Az egyes profiltárgyak egymásra épülése a tanulmányi terv logikus felépítéséből is adódik. Az egyes profiltantárgyakhoz kapcsoodó laboratóriumi gyakorlatok a Laboratóriumi alapismeretek tantárgyra épól rá. Az államvizsga előfeltétele az egyes profiltantárgyak és TP kötelező tantárgyainak/részeinek sikeres abszolválása.


Az információs lapokban egyértelműen meg vannak határozva az oktatási célok és az oktatási tevékenységek, amelyek révén a Selye János Egyetem Tanárképző Kara biztosítja a kívánt oktatási kimenetek elérését. Az oktatási tevékenységek közül az esetek többségében előnyben részesülnek az előadások és a szemináriumok, de az éppen aktuális járványhelyzetnek megfelelően az oktatás folyhat online formában is.


Megtalálhatók a tantárgyi adatlapokban.

Az előadások és szemináriumok esetében: jelenléti forma, esetleg távoktatás. A laboratóriumi gyakorlatok estében jelenléti. 


A tantárgyak tematikus tervei megtalálhatók a tantárgyi adatlapokban.


Az egyes tantárgyak oktatási részének elkészítésekor figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését az ECTS, valamint a megadott kredit- és óraszám alapján.

A 16/2021-es számú rektori rendelet tartalmazza azokat a metodikai irányelveket, amelyek egységesítik a Selye János Egyetem tanulmányi programjait. Ennek értelmében a nappali tagozaton tanuló hallgatónak egy szemeszter alatt az ajánlott tanulmányi terv alapján 30 kreditet kell szereznie. A hallgatók munkaterhelését úgy terveztük, hogy a tantárgy esetében megadott kreditszám 25-30 órányi hallgatói munkának feleljen meg. Ez egy általános munkaterhelésnek felel meg, de sikeres cél eléréséhez szükséges idő hallgatónként változhat.   


A magasabb kreditszámú tárgyak esetében, ahol az óraszámok nem voltak összhangban a hallgató terhelésével, meg lettek határozva a feladatok és kimenetek, amelyeket a hallgató önállóan valósít meg.


doc. RNDr. Róbert Gyepes, PhD. (gyepesr@ujs.sk)

prof. Róbert Mészáros, DSc. (meszarosr@ujs.sk)

Dr. habil. PaedDr. György Juhász, PhD. (juhaszg@ujs.sk)

doc. Ing. Ondrej Hegedűs, PhD. (hegeduso@ujs.sk )

Mgr. Katarína Szarka, PhD. (szarkak@ujs.sk)

Mgr. Andrea Vargová, PhD. (vargovaa@ujs.sk)

Attila Kardos, PhD. (kardosa@ujs.sk)

Dr.habil. Imre Varga, PhD. (vargai@ujs.sk)


A tanulmányi tervben és a tantárgyi adatlapokban is fel vannak tüntetve.


A SJE TKK Kémia Tanszéke, GIK épülete (Hradná 21, Komárno)


d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A kreditszám, amelynek elérése szükséges a tanulmányok sikeres befejezéséhez:180. Azokat a feltételeket, amelyeknek a hallgatónak meg kell felelnie a tanulmányai során a SJE Tanulmányi Szabályzata szabályozza.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

A kötelező tárgyakért a hallgató 122 kreditet szerez. Ebből 116 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (50 kreditet az első szakjából, 50-et a másik szakjából, 16-ot a tanári alapból). Ezeken kívül a kötelező államvizsga teljesítéséért 6 kredit jár (ebből 2 kredit az első szakon, 2 kredit a másik szakon és 2 kredit a tanári alapon).

Az egyes szakokon előfordulhat 1-2 kredit eltérés, ezeket azonban kompenzálja a kötelezően választható tárgyak kínálata. A kötelező és a kötelezően választható tárgyak sikeres teljesítéséért járó kreditek összege változatlanul 175 kredit marad.


A kötelezően választható tárgyakért a hallgató 53 kreditet kap. Ebből 49 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (19 kreditet az első szakjából – amelyikből a záródolgozatát írja, 15 kreditet a másik szakjából és 11 kreditet a tanári alapból). Ezeken kívül a hallgató kötelezően megvédi a záródolgozatát, amelyért az egyik szakján 8 kreditet kap.


A szabadon választható tárgyakat a hallgató a tanári alapon tudja felvenni. Itt az egész kar kínálatából válogathat minimum 5 kredit értékben a baccalaureatusi tanulmányok során.  


A tanulmányok sikeres befejezéséhez 180 kredit megszerzése szükséges, ebből 79 az első szakból (amelyiken a hallgató a záródolgozatát írja), 67 a másik szakon és 34 kredit a tanári alapon.  


A hallgató 12 kreditet szerez a záródolgozatért és annak sikeres megvédéséért (ebből 4-et a záródolgozaton végzett munkájáért a Záródolgozati szeminárium tantárgy keretében és 8-at a záródolgozat megvédéséért).  


A hallgató 3 kreditet szerez a pedagógiai gyakorlatért a tanár alap keretében.


f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az értékelés szabályai, kritériumai és módszerei transzparensek és a tanár által előre meghatározottak, s minderről az adott tantárgy információs lapja tájékoztat. A tantárgy teljesítésének felételei című részben világosan meg vannak határozva a hallgató tanulmánnyal kapcsolatos és egyéb, az oktatási cél megvalósításával kapcsolatos kötelességei, a tanulmányi feladatok elvégzésének formája, valamint a részeredmények értékelésének kritériumai is A hallgató eredményeit feljegyzik, dokumentálják és archiválják. Az értékelés szabályai és folyamata a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában van lefektetve. Az archiváció menetét és szabályait a 4/2021.számú rektori rendelet szabályozza. Az oktatás folyamán a hallgatók visszajelzést kapnak a tanártól, valamint iránymutatást és lehetőséget a hibák kijavítására. A hallgatónak lehetősége van arra, hogy tudomást szerezzen a saját értékeléséről személyes konzultációk, az akadémiai információs rendszer vagy a Moodle platform révén. 

A hallgatónak lehetősége van a konzultációs órák kihasználására a félév során. A gyakorlat azt mutatja, hogy a hallgatók élnek is ezzel a lehetőséggel annak érdekében, hogy jobb eredményeket érjenek el. Amennyiben a hallgató teljesíti az adott vizsgatárgyra vonatkozó követelményeket, lehetősége van egy rendes és két javító vizsgaidőpontra (valamint – indokolt esetben – komisszionális vizsgára). Az erre, valamint a kreditek gyűjtésére és elfogadtatására vonatkozó előírásokat a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata tartalmazza. Az akadémiai információs rendszer adminisztratív ellenőrzését a Tanulmányi osztály végzi a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában lefektetett szabályok alapján.

A SJE Akadémiai Szenátusa 2022. szeptember 9-én fogadta el az új Tanulmányi szabályzatot, mely 2022. szeptember 1-jével lép hatályba.

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_UJS_2022_final_ucinny_1._9._2022.pdf


g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésével, gyűjtésével és átvitelével kapcsolatos eljárásokat, amelyek összhangban vannak a kredittranszfer európai rendszerével. Ugyanígy meg vannak határozva a más egyetemen teljesített tantárgyak elfogadtatására vonatkozó szabályok.


h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

A TP záródolgozatainak témái:

-      Néhány kiválasztott zöldségféle antioxidáns kapacitásának értékelése

-      A zöldségfélék antioxidációs kapacitásának mérése és jelentősége

-      A paradicsom termésének karotenid tartalma

-      Synthesis of new ferrocene-ruthenium conjugates

-      Édes pékáruk minőségi mutatóinak vizsgálata

-      A bor minőségi mutatói és azok elemzése

-      A kenyér és minőségi mutatóinak jellemzése

-      A pálinka előállítása és minőségi mutatóinak elemzése

-      Hazai lisztek minőségvizsgálata

-      Hazai tejminták minőségi mutatóinak vizsgálata

-      Sajtok minőségi mutatóinak vizsgálata

-      Prieskum rozšírenia konzumácie alkoholických nápojov a fajčenia na základných školách

-      A levegő és a levegőszennyezés

-      Dunamenti régió kútvizeinek kémiai jellemzése

-      A hüllők és a kétéltűek méreganyagai

-      A szabad aminosavak szerepe az élő szervezetben

-      Minőségi mutatók bevizsgálása és összehasonlítása a kiválasztott régió kútvizeiben

-      A C-vitamin tartalmának elemzése friss paprikában

-      A szőlőtermesztés és borkészítés alapjai. A kén-dioxid tartalom meghatározása néhány borfajtában

-      A hulladékgazdálkodás megoldandó problémái, és a környezetre kifejtett negatív hatásai

-      Egyes kémiai anyagok hatása az emberi szervezetre

-      Iskolai kémiai kísérletek gyűjteménye a szacharidok témakörében

-      Kísérletek gyűjteménye az environmentális neveléshez

-      A hőjelenségek vizualizációja az iskolai kémiai kísérletekben

-      Tévképzetek az általános iskolai kémiaoktatásban

-      Kémiai számításokon alapuló életszerű középiskolai feladatok gyűjteménye

-      A zeolitok jellemzése

-      Medencevizek klórtartalmának bevizsgálása

-      Stanovenie vybraného ukazovateľa v slaných, chrumkavých pochutinách

-      A régió kútvizeinek minőségi vizsgálata

i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

A záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályok a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában vannak lefektetve. Az új Tanulmányi szabályzatot 2022. 02. 09-án hagyta jóvá a SJE Akadémia Szenátusa, mely 2022. szeptember 1-jével lép hatályba.

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_UJS_2022_final_ucinny_1._9._2022.pdf


A hallgatók hazai és külföldi mobilitását az egyetem tanulmányutakkal és kutatói tevékenység támogatásával segíti. Annak érdekében, hogy növekedjen a hallgatói mobilitásban (pl. Erasmus+) részt vevő hallgatók száma, az egyetem nemzetközi kapcsolatok részlege a karokkal együtt rendszeresen szervez workshopokat, és felkínálja a személyes és az online konzultáció lehetőségét. A hallgatók az egyetem információs eszközei révén is értesülnek a mobilitási lehetőségekről. A hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásáról a 3/2014. számú rektori rendelet nyújt tájékoztatást (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.).


A felsőoktatási intézmény tanulmányi programja olyan szabályokat is érvényesít, amelyek a kutatói integritás biztosítására, a plagizálás megelőzésére, valamint az egyéb akadémiai csalásokra irányulnak. A Selye János Egyetem Alapszabályzata értelmében a plagizálás fegyelmi vétségnek számít és fegyelmi eljárást von maga után. A felsőoktatási intézmény szem előtt tartja, hogy ne sérüljön a kutatói integritás, illetve ne történjen plagizálás vagy más akadémiai csalás, továbbá olyan eljárásokat foganatosít, amelyek biztosítják, hogy a szabályok megszegése összeegyeztethetetlen legyen az akadémiai fokozat megszerzésével. Ezeket a szabályokat és eljárásokat a Selye János Egyetem Alapszabályzata tartalmazza (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2013, 11. sz.).


A mai trendekkel összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, aminek köszönhetően megfigyelhető a számuk növekedése. A speciális igényű hallgatók támogató szolgáltatásokra jogosultak. Ennek részleteit a speciális igényű hallgatókról szóló 7/2016. számú rektori irányelv tartalmazza (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9. sz.). 


A Selye János Egyetem Alapszabályzata szerint a hallgató az akadémiai közösség tagjává az egyetemen vagy a karokon megvalósuló tanulmányi programok valamelyikére történő beiratkozás után válik. Az akadémiai közösség tagjaként jogában áll ötletekkel, észrevételekkel és panasszal fordulni az akadémiai önkormányzati szervek valamelyikéhez (ennek szabályai és eljárásai a legiszlatív dokumentumokban vannak lefektetve). A hallgatók a kérelmek áttanulmányozásának hatékony módjait alkalmazhatják. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy ne sérüljön a hallgatók érdeke, és lehetővé teszik, hogy a hallgatók felhívják a figyelmet arra, ha az egyetem tevékenységében hiányosságokat tapasztalnak. A kérelmek megvizsgálása transzparens módon, a hallgatók képviselőjének jelenlétében történik. A kérelem benyújtója visszacsatolást kap a kérelem benyújtásával és az ebből fakadó rendelkezésekkel kapcsolatban. A 11. cikkely 5. bekezdésének c pontja értelmében a Selye János Egyetem Szervezeti Szabályzata rendelkezik a panaszok, az értesítések és a figyelmeztetések elbírálásáról. 


5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A vonatkozó tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai a Szlovák Oktatásügyi Minisztérium 155/2013. számú rendeletének első mellékletében található struktúra alapján készültek.


6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Az akadémiai év aktuális időbeosztása hozzáférhető a Selye János Egyetem honlapján az Oktatás menüpont alatt az Akadémiai év időbeosztása című részben:

https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html#harmonogram-%C5%A1t%C3%BAdia-ujs-v-akademickom-roku-2022-2023

Az egyes tanulmányi alprogramok órarendje a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszeréből nyerhető ki.


7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

doc. RNDr. Gyepes Róbert, PhD., professzori funkcióban, gyepesr@ujs.sk


b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

doc. RNDr. Gyepes Róbert, PhD. - gyepesr@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15509,

Szervetlen kémia, Analitikai kémia


prof. Mészáros Róbert, DSc. - meszarosr@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23600,

Fizikai kémia, Biokémia


dr. habil. PaedDr. Juhász György, PhD. - juhaszg@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/10492,

Általános kémia, Szerves kémia

c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

Hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben.


d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

doc. Ing. Hegedűs András, PhD. - hegeduso@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/19549,

Analitikai kémia, Idegen anyagok kémiája, Analitikai kémia laboratóriumi gyakorlatok, Biokémia laboratóriumi gyakorlatok


dr. habil. PaedDr. Juhász György, PhD. - juhaszg@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/10492,

Matematika a kémiaszakosok számára, A matematika alapjai


Mgr. Szarka Katalin, PhD. - szarkak@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/17600,

Laboratóriumi echnika alapjai, Kémiai felzárkóztató, Matematikai felzárkóztató Szervetlen kémia laboratóoriumi gyakorlatok, Kémiai számítások, Kémiai feladatok megoldása


Mgr. Vargová Andrea, PhD. - vargovaa@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18279, Szervetlen kémia, Szerves kémia laboratóoriumi gyakorlatok, A szerves kémia válogatott fejezetei, Reakciómechanizmusok a szerves kémiában, Biokémia, Biokémia laboratóriumi gyakorlatok, A molekuláris biológia alapjai, Idegenanyagok kémiája


Kardos Attil, PhD. - kardosa@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/25944, Általános kémia, Fizikai kémia, Fizikai kémia laboratóriumi gyakorlatok, A kémia története  


e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).

A záródolgozatok témavezetésén a Kémia Tanszék összes oktatója részt vesz. A záródolgozatok aktuális témái a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében elérhetők.


f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzései hozzáférhetők a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében.


g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

Bc. Nagyová Kristína (124495@student.ujs.sk), a Kémia tanári szak alapképzésének abszolvense, a mesterképzés diákja. 


h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)

Mgr. Vargová Andrea, PhD. (vargovaa@ujs.sk)

A konzultációkra folyamatosan, a hallgatók igényei szerint, e-mailben vagy személyesen kerül sor.


i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Farkas Zsuzsanna – tanulmányi referens, farkasz@ujs.sk

Mgr. Istvánik Norbert – karrier-tanácsadó, istvanikn@ujs.sk

Mgr. Duba Attila – kollégiumigazgató, dubaa@ujs.sk  


8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

https://pf.ujs.sk/hu/felepites-selyejanosegyetem/kemiai-tanszek.html#a-tanulm%C3%A1nyi-program-infrastrukt%C3%BAr%C3%A1ja


b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

https://pf.ujs.sk/hu/felepites-selyejanosegyetem/kemiai-tanszek.html#a-tanulm%C3%A1nyi-program-infrastrukt%C3%BAr%C3%A1ja


c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

https://pf.ujs.sk/hu/felepites-selyejanosegyetem/kemiai-tanszek.html#a-tanulm%C3%A1nyi-program-infrastrukt%C3%BAr%C3%A1ja


d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

https://pf.ujs.sk/hu/felepites-selyejanosegyetem/kemiai-tanszek.html#a-tanulm%C3%A1nyi-program-infrastrukt%C3%BAr%C3%A1ja


e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

https://pf.ujs.sk/hu/felepites-selyejanosegyetem/kemiai-tanszek.html#a-tanulm%C3%A1nyi-program-infrastrukt%C3%BAr%C3%A1ja


f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

https://pf.ujs.sk/hu/felepites-selyejanosegyetem/kemiai-tanszek.html#a-tanulm%C3%A1nyi-program-infrastrukt%C3%BAr%C3%A1ja


9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A pályázókkal szemben támasztott követelményeket a 131/2022-es számú Felsőoktatási törvény 56-58 paragrafusai tárgyalják. E törvény 53 paragrafusának 3. bekezdése szerint az alapképzésbe való felvételnek vagy a tanulmányi programban való részvételnek a feltétele a teljes középfokú végzettség vagy teljes középfokú szakirányú végzettség megszerzése. A külföldi hallgatók felvételének feltételei megegyeznek a Szlovák Köztársaság állampolgárainak felvételi feltételeivel. A külföldön szerzett teljes középiskolai végzettséget azonban a Szlovák Köztársaságban honosítani kell, és az ezt igazoló dokumentumokat a megadott időpontig be kell nyújtani a tanulmányi osztálynak.

A Kémia tanári program alapképzésére jelentkezőkkel szembeni kívánalom levalább egy természettudományi tantárgyból letett érettségi vizsga, jó kommunikációs készségek és jó interperszonális kapcsolatok.


b) - A felvételi eljárás folyamata.

Az SJE TKK Akadémiai szenátusa minden éven jóváhagyja a karon lehetséges tanulmányi programok felvételi követelményeit.

A felvételi eljárás során ha a jelentkező igazolja, hogy teljesíti a tanulmányi felvételi meghatározott feltételeit, akkor a választott képzési program hallgatója lehet. Amennyiben nem igazolja ezt, akkor csak feltételesen vehető fel a képzésre azzal a kötelezettséggel, hogy legkésőbb a beiratkozásra kijelölt napon ezeket az igazolásokat pótolja. A jelentkező felvételi eljárása az egyetemre vagy karra való írásbeli tanulmányi jelentkezése benyújtásával kezdődik. Az egyetem lehetővé teheti a jelentkezés elektronikus formában történő kézbesítését írásbeli jelentkezés helyett. Az elektronikus jelentkezés az egyetem honlapján érhető el (https://www.ujs.sk/sk/prihlaska.html). A jelentkezési lapon a jelentkező kitölti s szükséges adatokat, majd mellékeli az egyetem által megkövetelt okmányokat.

A felvételről a kar dékánja dönt a felvételi bizottság ajánlására, a felvételi követelményekkel összhangban. A felvételi eljárás eredményéről a felvételi feltételek teljesítésének igazolásától számított 30 napon belül írásban születik döntés, melyet postai úton kézbesítenek a jelentkezőnek. Az ismeretlen lakóhelyű jelentkező esetében a határozatot 15 napon belül kifüggesztik a egyetem vagy kar hivatalos hirdetőtáblájára.

A SJE minden évben megszervezi az érdeklődők számára a Nyílt napját, amelynek keretében az egyetem széleskörű tájékoztatást nyújt a jelentkezőknek az továbbtanulási lehetőségeiről, amelyek az egyetem és az egyes karok honlapján is elérhetők.


c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

Akadémiai év: 2021/2022

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 11

Felvett hallgatók száma: 5

A beiratkozott hallgatók száma: 3


Akadémiai év: 2020/2021

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 7

Felvett hallgatók száma: 6

A beiratkozott hallgatók száma: 6


Akadémiai év: 2019/2020

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 7

Felvett hallgatók száma: 6

A beiratkozott hallgatók száma: 6


Akadémiai év: 2018/2019

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 7

Felvett hallgatók száma: 5

A beiratkozott hallgatók száma: 3


Akadémiai év: 2017/2018

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 7

Felvett hallgatók száma: 5

A beiratkozott hallgatók száma: 3


Akadémiai év: 2016/2017

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 12

Felvett hallgatók száma: 10

A beiratkozott hallgatók száma: 8


Akadémiai év: 2015/2016

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 15

Felvett hallgatók száma: 14

A beiratkozott hallgatók száma: 9


Akadémiai év: 2014/2015

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 8

Felvett hallgatók száma: 8

A beiratkozott hallgatók száma: 5


Akadémiai év: 2013/2014

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 7

Felvett hallgatók száma: 6

A beiratkozott hallgatók száma: 4


Akadémiai év: 2012/2013

Érdeklődők száma (beadott jelentkezési lapok alapján): 9

Felvett hallgatók száma: 9

A beiratkozott hallgatók száma: 5

10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A tanulmányi program fenntarthatósága és hatékony menedzselése szempontjából az SJE rendszeresen monitorozza a tanulmányi programokat. A monitoring során a AIR-ből származó adatokat használja és dolgozza fel, majd elemzi - pl. a jelentkező hallgatók száma, a felvett hallgatók száma, a képzési program egyes tárgyainak teljesítésének sikeressége, a szabadon választható tárgyakra beiratkozott hallgatók száma, az egyes vizsgaidőpontokra feljelentkezett hallgatók száma, a hallgatók feljelentkezése a záródolgozatokra, a záródolgozatok eredetiségvizsgálatának eredményei, a megvédett záródolgozatok száma stb. Nagyon hasznosak a hallgatói felmérésekből nyert adatok, amelyek az önreflexióra és az elégedettség szintjére orientált tanulmányozás különböző szempontjait, az oktatási folyamat körülményeinek értékelését és magát az oktatási folyamatot elemzik. A monitoring során megszerzett és feldolgozott adatokat elemzik és bemutatják a SJE TKK különböző fórumain. A SJE TKK külső partnerei is részt vesznek a tanulmányi program monitorozásában. A gyakorló iskolák oktatói értékelik az együttműködés mértékét, visszajelzést adnak és javaslatot tesznek a képzési programokkal kapcsolatos követelményekre.

A felmérések kiértékelésének eredményei elérhetők minden oktató számára, valamint a tanszékvezető és a kar dékánja számára az Akadémiai Információs Rendszeren keresztül - információk az értékelésekről, valamint elérhető szöveges értékelések, hallgatói észrevételek az egyes tantárgyakhoz és a tanárokr

ól. Az oktatási minőségbiztosítás bevezetésével, használatával, nyomon követésével és újraértékelésével kapcsolatos feladatokkal elsősorban az SJE Minőségbiztosítási Tanácsa foglalkozik, de az oktatási minőségbiztosítás említett folyamatára az SJE minden irányítási szintjén figyelmet fordítanak a karok. Az értékelés eredményeit a SJE TKK oktatásának minőségéről szóló éves jelentésekké dolgozzák fel, és közzéteszik az SJE honlapján.

(https://www.ujs.sk/sk/univerzita/vyrocne-spravy.html)


b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A tanulmányi program fenntarthatósága és hatékony menedzselése szempontjából az SJE rendszeresen monitorozza a tanulmányi programokat. A monitoring során a AIR-ből származó adatokat használja és dolgozza fel, majd elemzi - pl. a jelentkező hallgatók száma, a felvett hallgatók száma, a képzési program egyes tárgyainak teljesítésének sikeressége, a szabadon választható tárgyakra beiratkozott hallgatók száma, az egyes vizsgaidőpontokra feljelentkezett hallgatók száma, a hallgatók feljelentkezése a záródolgozatokra, a záródolgozatok eredetiségvizsgálatának eredményei, a megvédett záródolgozatok száma stb. Nagyon hasznosak a hallgatói felmérésekből nyert adatok, amelyek az önreflexióra és az elégedettség szintjére orientált tanulmányozás különböző szempontjait, az oktatási folyamat körülményeinek értékelését és magát az oktatási folyamatot elemzik. A monitoring során megszerzett és feldolgozott adatokat elemzik és bemutatják a SJE TKK különböző fórumain. A SJE TKK külső partnerei is részt vesznek a tanulmányi program monitorozásában. A gyakorló iskolák oktatói értékelik az együttműködés mértékét, visszajelzést adnak és javaslatot tesznek a képzési programokkal kapcsolatos követelményekre.

A felmérések kiértékelésének eredményei elérhetők minden oktató számára, valamint a tanszékvezető és a kar dékánja számára az Akadémiai Információs Rendszeren keresztül - információk az értékelésekről, valamint elérhető szöveges értékelések, hallgatói észrevételek az egyes tantárgyakhoz és a tanárokr

ól. Az oktatási minőségbiztosítás bevezetésével, használatával, nyomon követésével és újraértékelésével kapcsolatos feladatokkal elsősorban az SJE Minőségbiztosítási Tanácsa foglalkozik, de az oktatási minőségbiztosítás említett folyamatára az SJE minden irányítási szintjén figyelmet fordítanak a karok. Az értékelés eredményeit a SJE TKK oktatásának minőségéről szóló éves jelentésekké dolgozzák fel, és közzéteszik az SJE honlapján.

(https://www.ujs.sk/sk/univerzita/vyrocne-spravy.html)


c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

A tanulmányi program fenntarthatósága és hatékony menedzselése szempontjából az SJE rendszeresen monitorozza a tanulmányi programokat. A monitoring során a AIR-ből származó adatokat használja és dolgozza fel, majd elemzi - pl. a jelentkező hallgatók száma, a felvett hallgatók száma, a képzési program egyes tárgyainak teljesítésének sikeressége, a szabadon választható tárgyakra beiratkozott hallgatók száma, az egyes vizsgaidőpontokra feljelentkezett hallgatók száma, a hallgatók feljelentkezése a záródolgozatokra, a záródolgozatok eredetiségvizsgálatának eredményei, a megvédett záródolgozatok száma stb. Nagyon hasznosak a hallgatói felmérésekből nyert adatok, amelyek az önreflexióra és az elégedettség szintjére orientált tanulmányozás különböző szempontjait, az oktatási folyamat körülményeinek értékelését és magát az oktatási folyamatot elemzik. A monitoring során megszerzett és feldolgozott adatokat elemzik és bemutatják a SJE TKK különböző fórumain. A SJE TKK külső partnerei is részt vesznek a tanulmányi program monitorozásában. A gyakorló iskolák oktatói értékelik az együttműködés mértékét, visszajelzést adnak és javaslatot tesznek a képzési programokkal kapcsolatos követelményekre.

A felmérések kiértékelésének eredményei elérhetők minden oktató számára, valamint a tanszékvezető és a kar dékánja számára az Akadémiai Információs Rendszeren keresztül - információk az értékelésekről, valamint elérhető szöveges értékelések, hallgatói észrevételek az egyes tantárgyakhoz és a tanárokr

ól. Az oktatási minőségbiztosítás bevezetésével, használatával, nyomon követésével és újraértékelésével kapcsolatos feladatokkal elsősorban az SJE Minőségbiztosítási Tanácsa foglalkozik, de az oktatási minőségbiztosítás említett folyamatára az SJE minden irányítási szintjén figyelmet fordítanak a karok. Az értékelés eredményeit a SJE TKK oktatásának minőségéről szóló éves jelentésekké dolgozzák fel, és közzéteszik az SJE honlapján.

(https://www.ujs.sk/sk/univerzita/vyrocne-spravy.html)


11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

 A Selye János Egyetem Ösztöndíjszabályzata:

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Stipendijny_poriadok_2018.pdf

http://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2018_07_03_Stipen_poriadok_dopl_FIN.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Doplnok%20%C4%8D.%202%20k%20%C5%A0tipendijn%C3%A9mu%20poriadku%20UJS.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné predpisy: 2018-2, 2018-9, 2020-6

 

 5/2013-as számóu rektori irányelv a Tudományos Diákköri Konferenciáról:

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C%20-%20%C3%9A.%20Z.,%20vr%C3%A1t.%20dodatku%20%C4%8D.%201.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-5, 2021-4

 

10/2010-es számú rektori irányelv a számítógépek kölcsönzésének alapelveiről

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2011-7

 

1/2021-es számú rektori irányelv az SJE tandíjairól és tandíjakkal kapcsolatos illetékeiről a 2021/2022-es akadémiai évben

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%20%C4%8D.%201-2021%20-%20Skolne_a_poplatky_2021_2022.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-6

 

9/2020-as irányelv a hallgatók elszállásolásáról a Selye János Egyetem Diákotthonában https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Domov%C3%BD%20a%20ubytovac%C3%AD%20poriadok%20%C5%A0D%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Domov%C3%A9mu%20a%20ubytovaciemu%20poriadku%20%C5%A0D%20UJS.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2020-29, 2020-43

 

A SJE Imatrikulációs és promóciós szabályzata

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné predpisy: 2015-5

 

8/2016 sz. irányelv az SJE-n végzett tanulmányok sikeres befejezését igazoló okmányokról (

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-10

 

1/2014-es számú irányelv – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzata https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/1422266793368.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%2012014%20Kni%C5%BEni%C4%8Dn%C3%BD%20a%20v%C3%BDpo%C5%BE.%20poriadok%20UK%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/dodatok_KVP_2016-12%20(3).pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2014-2, 2016-18, 2016-24

 

A Hallgatói Önkormányzta Alapszabályzata

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2010-8

 

3/2014-es számú irányelv az ERASMUS+ program mobilitásainak szervezéséről http://www.ujs.sk/documents/%C3%9Aplne%20znenie_Smernice%20rektora%20%C4%8D.%203-2014_ERASMUS.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-16

 

7/2016 sz. irányelv a speciális igényű hallgatókról és koordinátoruk hatásköréről az SJE-en AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-9

 

6/2016 sz. rektori irányelv az információkhoz való hozzáférésről

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Smernica.c.6_2016.UJS.o.slobodnom.pristupe.k.informaciam.prilohy.pdf

AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-8