DOKUMENTUM
Alprogram, tanulmányi program része
MAm22 - Matematika tanári szak
Stupeň - II. - teljes főiskolai, forma - nappali, typ - Tanítói/tanári képzés
Dokumentum típusa
Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése
Selye János Egyetem
Egyetem székhelye
Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése
Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye
Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
A Selye János Egyetem Minőségbiztosítási Tanácsa
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Matematika tanári tanulmányi program (szakpárosításban) 100084
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
767
c) - A tanulmányi program megvalósulásának helye/-i
Komárno
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38 Tanárképzés és pedagógiai tudományok
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
Tanári tanulmányi program szakpárosításban: - Biológia és matematika tanítása - Kémia és matematika tanítása - Matematika és angol nyelv és irodalom tanítása - Matematika és történelem tanítása - Matematika és informatika tanítása - Matematika és kateketika tanítása - Matematika és magyar nyelv és irodalom tanítása - Matematika és német nyelv és irodalom tanítása - Szlovák nyelv és irodalom és matematika tanítása.
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Mgr.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

Nem közös tanulmányi program

i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
2 akadémiai év
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

Az abszolvens szisztematikus, egységes és átfogó ismeretekkel rendelkezik a neveléstudomány, az elmélet és a gyakorlat területén, beleértve a tágabb filozófiai, társadalmi-kulturális, történelmi-társadalmi és pedagógiai-pszichológiai összefüggéseket is.

Az egyetemi tanulmányok 2. szintjén a matematika tanári szakon végzett hallgató alkalmas a tantárgyi specializációjának megfelelő tantárgyak alap- és középfokú oktatásban való tanítására. Ismeri a szakterületéhez tartozó diszciplínák alapvető tartalmát, felépítésének elveit, elsajátította a szakterületének módszertanát és tágabb kulturális és társadalmi összefüggéseit.

A szakmai tartalmat az emberi (tudományos) tevékenység termékeként tudja kezelni, és ebben az összefüggésben didaktikai szándékkal és céllal vetíti ki. A tanári kompetencia elsajátítása mellett (az osztálytermi tanítás megtervezése, megvalósítása és reflektálása) részt vehet az oktatás számára készülő módszertani anyagok kidolgozásában. Megfelelő ismeretekkel rendelkezik a szakterületének didaktikájában alkalmazott kutatási és fejlesztési módszerekről is.


Az abszolvens elméleti ismeretei:

  • ismeri a kognitív szocializáció és a neveléstan aktuális elméleti módszereit;
  • ismeri a tantárgyi specializációjának alapvető tartalmát, módszertanát és episztemológiáját;
  • ismeri a szakdidaktika elméleti és gyakorlati összefüggéseit az adott szakterületen, különös tekintettel a csoportos tanítás megszervezésére;
  • ismeri és tudja, hogyan kell használni az info-kommunikációs technológiákat az oktatásban.


Az abszolvens gyakorlati ismeretei:

  • önállóan képes megtervezni és megvalósítani a vonatkozó tantárgyak oktatását alsó és felső középiskolai szinten;
  • a vonatkozó tudományágak oktatási programjait a tanulók, az iskolai osztály és az iskolatípus sajátos feltételeihez tudja igazítani;
  • képes hatékonyan támogatni a tanulók információs műveltségének fejlődését;
  • elemezni és értékelni tudja az alternatív középfokú oktatási programokat;
  • képes hatékonyan kommunikálni a pedagógiai és szakmai ismereteket a szélesebb laikus és szakmai közösséggel,


Az abszolvens kiegészítő ismeretei, készségei és képességei:

  • szélesebb körben alkalmazható módszertani szövegek létrehozása;
  • e-learning alkalmazások létrehozása;
  • ismeri a szakterületén végzett munka jogi, gazdasági és etikai szempontjait.


A tanulmányi program végzőseit jellemző ismeretek, készségek és kompetenciák:

Ismeretek:

  • Ismeri a tananyagban felsorolt ​​témákhoz kapcsolódó absztrakt fogalmakat és a köztük lévő összefüggéseket. Felismeri az alkalmazott problémákban szereplő általános sémákat.
  • Ismeri a matematikai bizonyítás elveit és alapvető módszereit.
  • Tisztában van a matematikai gondolkodás sajátosságaival.
  • Jártas a matematikai megismerés folyamatának vizsgálatára szolgáló matematikai modellek vagy analitikus keretek létrehozásának módszertanában és e folyamatok támogatásának lehetséges módszereiben.
  • Tudja, hogyan kell a fogalmakat megfelelő példákkal illusztrálni.


Készségek:

  • Képes logikus és helyes matematikai tételeket megfogalmazni, pontosan meghatározva azok feltételeit és főbb következményeit.
  • Képes minőségi következtetéseket levonni a mennyiségi adatokból.
  • Képes arra, hogy megfigyeljen és vizsgáljon új összefüggéseket a számelméletben, analízisben, algebrában, geometriában,
  • Képes kísérleteket tervezni az adatgyűjtéshez, és a kapott eredményeket matematikai és informatikai eszközökkel elemezni.
  • Képes a különböző matematikai modellek összehasonlító elemzésére.
  • Képes egyszerű gyakorlati feladatok matematikai modelljeit létrehozni, és a megoldásukhoz megfelelő matematikai eszközöket és eljárásokat találni és adaptálni.


Kompetenciák:

  • Független, kritikus és elemző gondolkodásmóddal rendelkezik.
  • Képes önállóan bővíteni matematikai tudását, új matematikai ismereteket szerezni.
  • Nyitott más tudományágak sajátos problémáinak megértésére, az e tudományágakban dolgozó szakemberekkel való szakmai együttműködésre és az adott tudományágra jellemző problémák matematikai újrafogalmazására.
  • A matematika különböző tudományágaiban elsajátított alapismeretek felhasználásával képes matematikai kérdéseket önállóan megfogalmazni és elemezni.
  • Önállóan tud matematikai problémákra lehetséges megoldásokat javasolni.
  • Nagyfokú önállóságot mutat a matematikai problémák megoldása során.
  • Hatékonyan dolgozik egyénileg, csapat tagjaként vagy kis csoport vezetőjeként.


b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

A matematika tanári tanulmányi programban (szakpárosításban) végzett hallgató az általános iskolák felső tagozatán és a középiskolákban helyezkedhet el matematika tanárként. A pedagógiai alkalmazottakról és a szakmai alkalmazottakról szóló 138/2019. sz. törvény értelmében regionális oktatásban dolgozó pedagógusként találhat állást.

Mivel a matematika tantárgy (óraszámban kifejezve) nagymértékben szerepel a nemzeti tantervben, a regionális oktatási iskoláknak szükségük van képzett abszolvensekre. Másrészt látható (forrás: központi, hivatalos honlap https://uplatnenie.sk/ - tanulmányi program szerinti szűrés), hogy ebben a tanulmányi programban évente képzett diplomások száma (kb. 60 fő) jóval elmarad a munkaerőpiac elvárásaitól. Ebből adódik, hogy a tanulmányi programban végzettek nagy foglalkoztatási potenciállal rendelkeznek. A tanulmányi programban végzettek a munkaerőpiaci foglalkoztathatóságuk értékelése során az oktatás nemzetközi egységes osztályozása szerint (International Standard Classification of Education: Fields of Education and Training 2013) a "011 Oktatás" kategóriába tartoznak.


3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

A végzettek érvényesülésének központi, hivatalos honlapja (UPSVaR adatok alapján) https://uplatnenie.sk/.

A Szlovák Köztársaságban 2018-ban a tanulmányi programban végzettek adatai:

https://uplatnenie.sk/?degree=V%C5%A0&vs=&faculty=&field=7809T00&year=2018


A SJE-n 2018-ban a tanulmányi programban végzettek adatai:

https://uplatnenie.sk/?degree=V%C5%A0&vs=725000000&faculty=&field=7809T00&year=2018


A SJE Karrier-tanácsadó Központja 2021-ben felmérés végzett az abszolvensek érvényesüléséről. A felméréshez az egyetem összes végzett hallgatóját megszólították. A felmérés a https://karrier.ujs.sk/uplatnenie/ oldalon érhető el. A felmérésben 117 válasz érkezett a magiszteri tanári programok végzőseitől. Közülük 12-en az említett szakon végeztek.

A fent említett 12 főből 2 fő nyilatkozott úgy, hogy anyasági szabadságon van, a többiek a szakpárosításuk tantárgyait tanítják, azaz a felmérésben részt vevő összes végzett a szakképzettségének megfelelő területen dolgozik, és a végzettek 40%-a középiskolában, 60%-a általános iskolában tanít.


b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

Szilárd Svitek - PhD hallgató, Študijný program: Teória vyučovania matematiky a informatiky

Miklós Vontszemű – PhD hallgató, Študijný program: Teória vyučovania matematiky a informatiky

Alexandra Stefanko - igazgató, Cirkevná základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským, Keť

Péter Struhár – igazgató, Základná škola Gábora Barossa s vyučovacím jazykom maďarským, Čata


c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

A matematika tanári tanulmányi program (szakpárosításban) minőségének vizsgálatára irányuló visszajelzéseket a tanulmányi programot oktató tanárok folyamatosan végzik. A felmérés egyéni formában történik a matematikatanárok munkalátogatásai során, valamint a matematika tanárok, az általános és középiskolák vezetősége, a Módszertani Pedagógiai Központ (MPC) és a gyakorlóiskola munkatársai, valamint a Matematika Tanszék oktatói közötti megbeszélések alapján, a tananyag összeállításának minőségére és a végzősök profilalkotó összetevőinek minőségére összpontosítva.

A SJE Karrier-tanácsadó Központja 2022-ben felmérést tervez készíteni a SJE abszolvenseinek érvényesüléséről a munkaadók körében.


4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A tanulmányi program standard időtartama 2 év. A matematika tanári tanulmányi program (szakpárosításban) a 38. Tanárképzés és pedagógiai tudományok szak szerves részét képezi. A tanulmányi program tartalmilag azonos a tanulmányi szak leírásával és azon alapul és megőrződnek a 244/2019 sz. rendelet szerinti meghatározott ismeretalap főbb témakörei, és a tanulmányi program felállítása az abszolvens profiljára épül. A tanulmányi terv felépítése és a tantárgyak tartalma (A tanulmányi program és a tantárgyak információs lapjai) összhangban vannak Selye János Egyetem rektorának 16/2021-es számú utasításával (Módszertani útmutató a tanulmányi programok létrehozására, harmonizációjára és módosítására a Selye János Egyetemen).


b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

A tanulmányi program tanulmányi terve hozzáférhető a Selye János Egyetem Akadémiai Információs Rendszerének következő moduljaiban:

VSST178 - A tanulmányi programok kimeneti jelentései - ajánlott tanulmányi tervek, az államvizsga tantárgyak, a tanulmányi program és szak információs lapjai és tantervei.

VSST215 - A tanulmányi program monitoring panelje, azaz a tanulmányi programmal kapcsolatos összes alapvető információ megjelenítése, az AIR2 kimeneti jelentései, a tanulmányi program és a SAAVŠ szabványainak megegyezőségét igazoló dokumentumok.

A tanulmányi program aktuális tanévre vonatkozó tanterve a kar honlapján érhető el:

https://www.ujs.sk/sk/studium/studijnne-programy/pedagogicka-fakulta.html

A matematikatanárképzés (II. szint) SP kiigazítással történő összehangolása után az újonnan felvett hallgatók a következő tanév elején lépnek be az összehangolt SP-be, és a kiigazítás utáni kurzusok és szabályok szerint tanulnak, míg a másod- és harmadéves hallgatók továbbra is az összehangolt SP-ben tanulnak az eredeti ajánlott tanterv és a felvett kurzusok szerint.


c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

- a tanulmányi program egyes részeit a kötelező, kötelezően választható és szabadon választható tantárgyi struktúrában (modulok, tantárgyak és egyéb releváns iskolai és iskolán kívüli tevékenységek, feltéve, hogy azok hozzájárulnak az elérni kívánt oktatási kimenetek megvalósulásához és kreditet érnek)


A hallgató köteles a tanulmányi program valamennyi kötelező tárgyát teljesíteni, illetve a tanulmányi program kötelezően választható tantárgyainak blokkjából annyi tárgyat teljesíteni, hogy a tanulmányi programból (aprobáció) legalább 39 kreditet megszerezzen, kivéve a Szakdolgozati szeminárium tárgyat (16/2021 sz. rektori utasítás Módszertani útmutató A tanulmányi programok kialakítása, összehangolása és módosítása a Selye János Egyetemen).

A tanulmányi programban nincsenek szabadon választható tárgyak.

A Szakdolgozati szeminárium tárgy ahhoz az approbációhoz van rendelve, amelyből a hallgató a diplomamunkáját írja - ezért ebben a tanulmányi programban a hallgató akkor kap kreditet, ha matematikából írja a diplomamunkát. Ugyanez vonatkozik A záródolgozat megvédése államvizsgatárgyra is. A tanulmányi program szabályos elvégzéséhez a tanulmányi program államvizsgáját is le kell tenni.

A tanulmányi program tantárgyait a Tanulmányi terv tartalmazza.


-a tanulmányi programban meg vannak jelölve a profiltárgyak (specializációk),

A tanulmányi program (approbáció) profiltárgyai a tanulmányi program (Tanulmányi tervben meghatározott) kötelező tárgyai.

- minden oktatási terület / tantárgy esetében definiálva van az oktatás kimenete és az ehhez kapcsolódó kritériumok, valamint az értékelés szabályai úgy, hogy a tanulmányi program minden oktatási célja teljesüljön (ezek kizárólag a tantárgy információs lapján az Oktatás eredménye, valamint a Tantárgy teljesítésének feltételei című részben lehetnek megadva),

Az információs lapokban egyértelműen meg van határozva, hogy a hallgató milyen ismereteket, készségeket, kompetenciákat sajátít el az adott tantárgy teljesítésével, és hogy mi alapján lesz az adott tantárgy hallgatója értékelve.

- a tantárgyteljesítés előfeltételeit, valamint javaslatokat a tanulmányi terv készítéséhez,

Az államvizsgatárgyak előfeltétele a profiltárgyak és a tanulmányi program kötelező oktatási területeinek/tárgyainak sikeres teljesítése


- a tanulmányi terv / tantárgy minden oktatási részéhez meghatároz oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, gyakornoki hely, tanulmányi kirándulás, terepmunka, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, esetlegesen ezek kombinációja), amelyek alkalmasak az oktatási kimenetek elérésére,

Minden oktatási terület/tantárgy információs lapjaiban egyértelműen meg van határozva az oktatási-tanulási tevékenység, illetve megvalósításának formái, amelyek biztosítják az elvárt oktatási eredmények elérését.

Az oktatási tevékenységek közül az esetek többségében előnyben részesülnek az előadások és a szemináriumok, a más típusú tárgyak, mint a pedagógiai gyakorlat, Diplomaszeminárium és az államvizsgatárgyak más formában vannak megoldva.

- módszereket, amelyek révén az oktatási tevékenység megvalósul: jelenléti forma, távoktatás, kombinált forma (a tantárgyak információs lapjával összhangban),


Minden oktatási terület/tantárgy információs lapjaiban az oktatási tevékenységek formája egyértelműen mint „jelenléti“ forma van meghatározva, azonban az aktuális járványügyi helyzetre való tekintettel szükségesnek és természetesnek tartjuk, hogy az adott oktatási tevékenységeket szükség esetén távoktatási és/vagy kombinált módszerrel végezzük.

- a tantárgy tematikus tervét / sillabuszát

A tantárgyak tematikus terve/sillabusza minden tantárgy információs lapjának kötelező részét képezik.


- a hallgató munkaterhelését (ennek "terjedelme" az egyes tantárgyakra és az oktatási tevékenységre vonatkozóan külön-külön kerül meghatározásra),


A tanulmányi program tanulmányi terveinek/tantárgyainak elkészítésekor figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését az az ECTS-nek megfelelően, a kiosztott kreditek és az oktatás időbeosztásának függvényében. Egy kredit 25-30 óra munkának felel meg (16/2021 sz. rektori utasítás Módszertani útmutató A tanulmányi programok kialakítása, összehangolása és módosítása a Selye János Egyetemen).. Ez egy tipikus munkaterhelés (a tanulási eredmények eléréséhez szükséges tényleges idő diákonként eltérő lehet).

- az egyes részekhez hozzárendelt kreditek mennyiségét a hallgató munkaterhelésével és az elért oktatási kimenetekkel összhangban,

A magasabb kreditszámú oktatási területek/ tantárgyak esetében, ahol a jelenléti oktatás órakerete nem felel meg a hallgató munkaterhelésének, további tanulási feladatok vannak meghatározva, amelyeket a hallgató a tanár irányításával, irányított önálló tanulással old meg, majd ezt követően a tantárgy információs lapjában rögzített oktatási eredmények bemutatásával.


- a tantárgyat biztosító személyt (vagy a partnerintézmény) és elérhetőségét,


A tantárgyakat bebiztosító személyek fel vannak tüntetve az egyes tantárgyak információs lapjain.


- a tantárgy oktatóit (vagy az oktatásban közreműködő partnerintézmények és személyek) (feltüntethetők a tantárgy információs lapján is),

A tantárgyakat oktató személyek fel vannak tüntetve az egyes tantárgyak információs lapjain.


- Az oktatás helyszínét (amennyiben a tanulmányi program több helyszínen valósul meg).

A tanulmányi program a Selye János Tanárképző Karán van akkreditálva, és a SJE Gazdaságtudományi és informatika kara Matematika tanszékének egyetemi oktatói biztosítják és Komáromban a SJE-en valósul meg.



d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A tanulmányi program szakpárosított tanári tanulmányi programként valósul meg, ez azt jelenti, hogy két oktatott tantárgy tanulmányi programjaiból (aprobáció) és a közös pedagógia-pszichológiai alapból (később mint „KA”) épül fel. A tárgyak és kreditek száma a Selye János Egyetem rektorának 16/2021-es számú utasítása (16/2021 sz. rektori utasítás Módszertani útmutató A tanulmányi programok kialakítása, összehangolása és módosítása a Selye János Egyetemen) alapján vannak meghatározva. A tanulmányi program (egészének) sikeres teljesítéséhez a hallgatónak teljesítnie kell mindkét approbáció és a KA összes kötelező tárgyát, legalább 120 összesített kreditet kell szereznie (mindkét approbációból és a KA-ból, beleértve az államvizsga krediteket is), sikeresen elvégezni mindkét approbáció pedagógiai gyakorlatát, teljesítenie kell a Szakdolgozati szeminárium tárgyat abból az approbációs tantárgyból, amelyből a hallgató a diplomamunkáját írja, sikeresen kell teljesítenie az államvizsgákat (mindkét approbációból és a KA-ból) és meg kell védenie a diplomamunkáját. Az államvizsgák feltételei a megfelelő adott államvizsgatárgyak sillabusai tartalmazzák és a hallgatók számára a SJE Akadémiai Információs Rendszerében vannak közzétéve. A tanulmányok megismétlésének, valamint a tanulmányok meghosszabbításának és megszakításának szabályait egyértelműen meghatározza a SJE Tanulmányi Szabályzata.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

- a kötelező tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek a tanulmányok sikeres befejezéséhez szükségesek,


A kötelező tárgyakért a hallgató 80 kreditet szerez. Ebből 72 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (27 kreditet az első szakjából, 27-et a másik szakjából, 12-ot a tanári alapból). Ezeken kívül a kötelező államvizsga teljesítéséért 8 kredit jár (ebből 3 kredit az első szakon, 3 kredit a másik szakon és 2 kredit a tanári alapon).

Az egyes szakokon előfordulhat 1-2 kredit eltérés, ezeket azonban kompenzálja a kötelezően választható tárgyak kínálata. A kötelező és a kötelezően választható tárgyak sikeres teljesítéséért járó kreditek összege változatlanul 117 kredit marad.


- a kötelezően választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,


A kötelezően választható tárgyakért a hallgató 37 kreditet kap. Ebből 29 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (13 kreditet az első szakjából – amelyikből a záródolgozatát írja, 9 kreditet a másik szakjából és 7 kreditet a tanári alapból). Ezeken kívül a hallgató kötelezően megvédi a záródolgozatát, amelyért az egyik szakján 8 kreditet kap.


- a szabadon választható tantárgyakért kapható kreditek száma, amelyek szükségesek a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,


A szabadon választható tárgyakat a hallgató a tanári alapon tudja felvenni. Itt az egész kar kínálatából válogathat minimum 3 kredit értékben a magiszteri tanulmányok során.


- a tanulmányok sikeres befejezéséhez szükséges kreditek száma / a tanulmányok egy részének befejezéséhez a pedagógiai-pszichológiai és társadalomtudományi tanári alapon, valamint az adott szakon, amennyiben szakpárosításban működő tanári tanulmányi programról vagy szakpárosításban működő fordítói tanulmányi programról van szó,


A tanulmányok sikeres befejezéséhez 120 kredit megszerzése szükséges, ebből 54 az első szakból (amelyiken a hallgató a záródolgozatát írja), 42 a másik szakon és 24 kredit a tanári alapon.


- a záródolgozatért és annak megvédéséért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez,


A hallgató 12 kreditet szerez a záródolgozatért és annak sikeres megvédéséért (ebből 4-et a záródolgozaton végzett munkájáért a Szakdolgozati szeminárium tantárgy keretében és 8-at a záródolgozat megvédéséért).


- a szakmai gyakorlatért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez,


A hallgató 12 kreditet szerez a pedagógiai gyakorlatért (6 kreditet az egyik approbációból, és 6 kreditet a másik approbációból).

  • A projektmunkáért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez a mérnöki tanulmányi programokban a vonatkozó tárgyak feltüntetésével
  • A művészi teljesítményekért járó kreditek száma a tanulmányok sikeres befejezéséhez / a tanulmányok egy részének befejezéséhez a művészi tanulmányi programokban, kivéve a záródolgozatot.

A matematika tanári tanulmányi program (szakpárosításban) sikeres teljesítéséhez a tanulónak teljesítenie kell az aprobáció összes kötelező tárgyát (6 darab, összesen 26 kredit), legalább 39 összesített kreditet kell szereznie az aprobációból (kötelező és választható tárgyakból, a Diplomaszemináriumért, Államvizsgáért és Diplomamunka megvédéséért járó kreditek nélkül), sikeresen kell teljesítenie az approbációhoz tartozó pedagógiai tanítási gyakorlatot, sikeresen kell teljesítenie a Diplomaszemináriumot, ha a diplomamunkát az approbációból írja, sikeresen kell teljesítenie az Államvizsgát és megvédeni a diplomamunkát, ha a diplomamunkát az approbációból írja.

A tárgyak és kreditek száma a 16/2021 sz. rektori utasítás Módszertani útmutató A tanulmányi programok kialakítása, összehangolása és módosítása a Selye János Egyetemen alapján vannak meghatározva.

A hallgatók részvétele a pedagógiai gyakorlaton kötelező, a IV. és V. pedagógiai gyakorlat tantárgypárból az egyik kötelező (azaz a hallgató a megadott ütemezés szerint vagy a téli vagy a nyári félévben teljesíti a gyakorlatot), a VI. pedagógiai gyakorlat tantárgy a hallgató számára összefüggő tanítási gyakorlatot jelent, melynek teljesítése kötelező.

A tanulmányi program egyes tantárgyainak kreditpontjainak számát a Tanulmányi terv tartalmazza.


f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

A tanulmányi kimenetek ellenőrzése és a hallgatók értékelése a SJE Tanulmányi Szabályzata (10. cikk) értelmében valósul meg, amely kimondja:

„Egy tantárgy zárulhat: a) teljesítéssel (aláírással), b) értékeléssel (érdemjeggyel), c) vizsgával.” (10. cikk, 4-7 pont, SJE Tanulmányi Szabályzata)

Az egyes tantárgyak teljesítését (aláírás) és értékelését (érdemjegy) a hallgató valamennyi előírt kötelezettségének teljesítését követően szerzi meg. Ha a hallgató nem teljesíti az összes előírt kötelezettségét, pótidőpontban történő teljesítés lehetőségét kérheti az oktatótól. A pótidőpontot az oktató határozza meg. (10. cikk, 9. pont, SJE Tanulmányi Szabályzata)

A hallgató tanulmányi teljesítményének értékelése a tantárgy teljesítésének során az osztályozási skála és a sikerességi kritériumok alapján történik. (10. cikk, 3. pont, SJE Tanulmányi Szabályzata)

A hallgató egy adott tantárgyból abban a szemeszterben, melyben a tantárgyat felvette, a kiírt időpontok és a tanév időbeosztásának keretében jogosult egy rendes vizsgaidőpontra és két pótidőpontra.

„A hallgató vagy a vizsgáztató kérésére, indokolt esetekben (pl. elfogultság fennállása esetén) a dékán bizottság előtti pótvizsgát engedélyez; a bizottságot a dékán nevezi ki az érintett tanszék vezetőjének írásbeli javaslata alapján. A bizottsági vizsga írásban, megfelelő indoklással, az adott vizsgaidőszak végéig, a kar tanulmányi osztályán kérelmezhető. A bizottsági vizsga nem számít újabb vizsgalehetőségnek, a pótvizsgalehetőségek egyikében kell rá sort keríteni. A vizsgabizottságnak tagja az eredetileg vizsgáztató oktató, valamint tanácskozási joggal egy hallgatói képviselő is.” (10. cikk, 17. pont, SJE Tanulmányi Szabályzata)

„Ha a hallgató nyomós oknál fogva (pl. orvosi bizonylattal igazolt betegség) nem tud részt venni a vizsgán, ill. szemeszter közben érdemjegyet szerezni, és ezeket a kötelezettségeket már nem lehetséges teljesíteni a megadott határidőn belül, a hallgatónak jogában áll pótvizsgaidőpontért (póthatáridőért) folyamodni. A kérelem írásos formában, az adott szemeszter vizsgaidőszakának utolsó napjától számított öt munkanapon belül kerül benyújtásra. A kötelezettség teljesítésének határidejét, beleértve az esetleges javítási lehetőségeket, a dékán jelöli ki. Az ilyen pótidőpontot/póthatáridőt az eredeti időponttal/határidővel azonosan kell megítélni.” (10. cikk, 18. pont, SJE Tanulmányi Szabályzata)

A tanulási eredmények teljesítését igazoló dokumentumok archiválásának módját Az oktatási folyamat kimeneteit igazoló dokumentumok archiválásáról szóló 4/2021 számú rektori irányelv szabályozza. Az irányelv elérhető a SJE Akadémiai Információs Rendszerében.


A SJE Tanulmányi Szabályzata - a teljes szöveg a módosításokkal együtt elérhető:

  • a SJE Akadémiai Információs Rendszerében - Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 8 sz.
  • az egyetem honlapján:

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_uplne_znenie_13_6_18.pdf


Az értékelés elleni fellebbezési eljárások egyéb lehetőségei a panaszokról szóló 9/2010. sz. törvény alapján valósíthatók meg, amely a természetes vagy jogi személyek vagy jogi személyek panaszainak benyújtására, kezelésére és ellenőrzésére vonatkozó eljárást szabályozza.



g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A Selye János Egyetem Tanulmányi Szabályzata (11. cikk, 6-9. pontok) világosan leírja a kreditek elismerésével kapcsolatos eljárásokat, amely kimondja:

„Az azonos szakon végzett korábbi tanulmányok keretében teljesített tantárgyak a tantárgyak teljesítését követő öt éven belül kerülnek elismerésre.”

„A kreditátvitel a hallgató kreditelismerési kérelme (A formanyomtatvány elérhetősége az AIR-ben: Dokumenty – Fakulta ekonómie a informatiky – Formuláre – rok 2020, č. 3.) alapján, ill. a kreditátvitelről szóló megállapodás és a tanulmányi eredmények kivonata (indexkivonat) alapján történik. A kérvény benyújtásának határideje október 15. a folyó tanév téli szemeszterére és március 15. a folyó tanév nyári szemeszterére vonatkozóan.”

A hallgató által egy másik egyetemen folytatott tanulmányok során szerzett kreditek vagy tanulmányok egy részének elismerésére vonatkozó eljárást a (hallgató, a küldő és a fogadó intézmény között létrejött) háromoldalú megállapodás alapján a SJE Tanulmányi Szabályzata írja le (11. cikk, 10-12. pont).

A kreditek elismeréséért és a SJE Akadémiai információs rendszerébe történő átviteléért az oktatási dékánhelyettesek felelősek.


h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

A záródolgozati (szak-, diploma-) témák listája minden tanévre vonatkozóan elérhető a SJE Akadémiai Információs Rendszerében:

VSES057 modul – A záródolgozatok nyilvántartása - Szakdolgozati témák áttekintése, létrehozása, frissítése, törlése, bejelentkezés, kijelentkezés, a szakdolgozati téma hallgatói elfogadásának megerősítése, értékelés nyilvántartása.


i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

- a záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályokat a tanulmányi programban,

A záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályok a Selye János Egyetem Tanulmányi Szabályzatában (a teljes szöveg a módosításokkal együtt), amely hozzáférhető a SJE AIR-ben (Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 8. sz.), és 2/2021 számú rektori irányelvben (2/2021 sz. rektori irányelv a záródolgozatokról kidolgozásáról, nyilvántartásáról, közzétételéről és archiválásáról) elérhető a SJE AIR-ben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2021, 13.sz.) vannak megfogalmazva és lefektetve.

- a hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségeit,

A Selye János Egyetem Tanulmányi Szabályzata (11. cikk) a kredittranszfer európai rendszerével összhangban világosan leírja a kreditek megszerzésével, gyűjtésével és átvitelével kapcsolatos szabályokat és eljárásokat. Ugyanígy meg vannak határozva a más egyetemen teljesített tantárgyak elfogadtatására vonatkozó szabályok.

A hallgatók hazai és külföldi mobilitását az egyetem tanulmányutakkal és kutatói tevékenység támogatásával segíti. Annak érdekében, hogy növekedjen a hallgatói mobilitásban (pl. Erasmus+) részt vevő hallgatók száma, az egyetem nemzetközi kapcsolatok részlege a karokkal együtt rendszeresen szervez workshopokat, és felkínálja a személyes és az online konzultáció lehetőségét. A hallgatók az egyetem információs eszközei révén is értesülnek a mobilitási lehetőségekről.

A szabályokról és eljárásokról a hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásáról szóló 3/2014-es számú irányelv az ERASMUS+ mobilitási program szervezéséről nyújt tájékoztatást (hozzáférhető az Akadémiai Információs Rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.).

- az akadémiai etika szabályainak betartását és az ezekből származó következményeket,


A SJE szem előtt tartja, hogy ne sérüljön a kutatói integritás, illetve ne történjen plagizálás vagy más akadémiai csalás, továbbá olyan eljárásokat foganatosít, amelyek biztosítják, hogy a szabályok megszegése összeegyeztethetetlen legyen az akadémiai fokozat megszerzésével. Az akadémiai etika betartásával és a megszegésük következményeivel kapcsolatos részletes szabályokat és eljárásokat a következők szabályozzák:


- a speciális igényű hallgatókra vonatkozó eljárásokat;


A mai trendekkel összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, aminek köszönhetően megfigyelhető a számuk növekedése. A speciális igényű hallgatók támogató szolgáltatásokra jogosultak. Az egyetem létrehozta a Hallgatói Támogató Központot, és koordinátort alkalmaz a speciális szükségletekkel rendelkező hallgatók számára.

Hallgatói Támogató Központtal kapcsolatos további információk elérhetők a központ honlapján: https://www.ujs.sk/sk/studium/studenti-so-specifickymi-potrebami.html


A szabályokat és eljárásokat 7/2016 sz. rektori irányelv a speciális igényű hallgatókról és koordinátoruk hatásköréről a SJE-en tartalmazza, amely a SJE AIR-ben érhető el: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9 sz., vagy a SJE honlapján: http://www.ujs.sk/documents/Smernica.7.2016.pdf


  • a hallgató irányából érkező panaszokra és fellebbezésekre vonatkozó eljárásokat


Az egyetem belső minőségügyi rendszere fenntarthatóságának egyik alapelve a folyamatos minőségfejlesztés elve. Ez az elv a diákok, a személyzet és más érdekelt felek igényeinek és elvárásainak meghatározásán alapul. Az egyetem az oktatás, a kreatív tevékenységek és a szolgáltatások minden folyamatában arra törekszik, hogy folyamatosan javítsa e tevékenységek minden aspektusát.

Javaslatok benyújtásával kapcsolatos elérhetőség: kvalita@ujs.sk

A benyújtott javaslatokat a minőségbiztosítási szervek a SJE belső minőségbiztosítási rendszerének folyamatairól szóló 5/2021. sz. irányelv 4. cikke szerint kezelik. A javaslatok felülvizsgálata átlátható, és a diákok képviselőinek részvételével történik. Elfogadásuk esetén megfelelő minőségjavító intézkedéseket történnek. A beküldő értesítést kap a jó javaslat elfogadásának eredményéről, amennyiben az e-mail címe azonosítható.

A Selye János Egyetem Alapszabályzata szerint a hallgató az akadémiai közösség tagjává az egyetemen vagy a karokon megvalósuló tanulmányi programok valamelyikére történő beiratkozás után válik. Az akadémiai közösség tagjaként jogában áll ötletekkel, észrevételekkel és panasszal fordulni az akadémiai önkormányzati szervek valamelyikéhez (ennek szabályai és eljárásai a legiszlatív dokumentumokban vannak lefektetve). A hallgatók a kérelmek áttanulmányozásának hatékony módjait alkalmazhatják. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy ne sérüljön a hallgatók érdeke, és lehetővé teszik, hogy a hallgatók felhívják a figyelmet arra, ha az egyetem tevékenységében hiányosságokat tapasztalnak. A kérelmek megvizsgálása transzparens módon, a hallgatók képviselőjének jelenlétében történik. A kérelem benyújtója visszacsatolást kap a kérelem benyújtásával és az ebből fakadó rendelkezésekkel kapcsolatban.


5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A vonatkozó tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai a Szlovák Oktatásügyi Minisztérium 614/2002. számú rendeletében található struktúra alapján készültek három nyelven (magyar, szlovák, angol) és a különböző érintett csoportok számára elérhetőek:

a) a SJE Akadémiai Információs Rendszerének moduljaiban:

  • VSST178 - Tanulmányi programok kimeneti állományai - ajánlott tanulmányi tervek, információs lapok, államvizsga tantárgyak tartalma, ... tanulmányi program, alprogram
  • VSST215 - A tanulmányi program ellenőrző felülete, azaz a tanulmányi programmal kapcsolatos összes alapvető információ megjelenítése, az AIR2 kimeneti állományai, a tanulmányi program és a SAAVŠ szabványoknak való megfelelést igazoló dokumentumok.

b) a kar honlapján közzétett információs lapokban:

https://www.ujs.sk/sk/studium/studijnne-programy/pedagogicka-fakulta.html



6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Az akadémiai év aktuális időbeosztása hozzáférhető az Egyetem honlapján:

https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html


Az egyes tanulmányi programok órarendje a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszeréből nyerhető ki a VSRH-009 Órarendek modulusban (Órarend a kiválasztott akadémiai évre, félévre, szemeszterre, időszakra, adott napra a tanár, diák, központ, tantárgy, helyiség, tanulmányi program, évfolyam, csoport, alprogram számára). Az órarend generálása lehetséges a tanulmányi programra, alprogramokra, tantárgyra, központra, személyekre, helyiségekre vonatkozóan.


7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

prof. RNDr. János Tóth, PhD., (professzori funkcióban), https://www.ujs.sk/sk/personal/4752, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15497, tothj@ujs.sk

b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

doc. RNDr. Ferdinánd Filip, PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15500, https://www.ujs.sk/sk/personal/4857, filipf@ujs.sk

Dr. habil. RNDr. Peter Csiba, PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15498, https://www.ujs.sk/sk/personal/4848, csibap@ujs.sk


A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek hozzárendelése az egyes tantárgyakhoz a Tanulmányi Tervben és a tanulmányi program tantárgyainak Információs lapjaiban találhatók.


c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzői (VUPCH) hozzáférhetők a SJE Akadémiai Információs Rendszerének moduljaiban:

  • LZ020 - Az alkalmazottak jegyzéke,
  • VSST215 - A tanulmányi program ellenőrző felülete


d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

A fent megadott felelős személyeken kívül a tanulmányi program további oktatói:

prof. László Szalay, DSc., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/25565, https://www.ujs.sk/sk/personal/5669, szalayl@ujs.sk

Dr. habil. Kálmán Csaba Liptai, PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32943, https://www.ujs.sk/sk/personal/6730, liptaik@ujs.sk


A tanulmányi program tantárgyait biztosító további személyek hozzárendelése az egyes tantárgyakhoz a Tanulmányi Tervben és a tanulmányi program tantárgyainak Információs lapjaiban találhatók.


e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).

A záródolgozatok témavezetőinek névsora a SJE Akadémiai Információs Rendszerében található a VSES057 “Záródolgozatok” modulban (amely a téma meghirdetésére, jóváhagyására, közzétételére, a hallgató témára történő jelentkezésének jóváhagyására, valamint a záródolgozat leadására, a CRZP-vel való kommunikációra, az értékelések kidolgozására és közzétételére, valamint a záródolgozat értékelésére szolgál).


f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzései hozzáférhetők a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerének LZ020 - “Az alkalmazottak jegyzéke” moduljában.


g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

A hallgatók érdekeit a hallgatók képviselik a SJE TKK különböző szerveiben:

a) A SJE Akadémiai szenátusának tagjai a SJE TKK hallgatói részéről:

1. Bc. Stela Járosiová, e-mail: 121708@student.ujs.sk

2. Bc. Eva Prokopcová, e-mail: 120824@student.ujs.sk


b) A TKK Akadémiai szenátusa hallgatói részének tagjai::

1. Réka Anikó Iglódi: e-mail: 27643@student.ujs.sk

2. Bc. Járosiová Stela: e-mail: 124462@student.ujs.sk

3. Viktor Makki, e-mail:127751@student.ujs.sk

4. Bc. Ágnes Slezinger: e-mail: 123479@student.ujs.sk

5. Nikolett Szűcs, e-mail:127848@student.ujs.sk

6. Zsuzsanna Tóth, e-mail: 128723@student.ujs.sk


c) SJE Minőségbiztosítási Tanács:

1. Szilárd Szigeti, e-mail: 122204@student.ujs.sk


d) SJE TKK Minőségbiztosítási Tanács:

1. Mgr. Árpád Korpás, e-mail: 130324@student.ujs.sk


e) SJE GIK Dékáni Kollégium :

1. Mgr. Noémi Fóthy, e-mail: 120318@student.ujs.sk


f) Fegyelmi Bizottságok:

SJE TKK Fegyelmi Bizottsága:

1. Zsuzsanna Tóth, e-mail: 128723@student.ujs.sk

2. Ágnes Slezinger, e-mail: e-mail: 123479@student.ujs.sk

3. Diana Romadová, e-mail: 127652@student.ujs.sk


SJE Fegyelmi Bizottsága:

1. Mgr. Noémi Fóthy, e-mail: 120318@student.ujs.sk


g) ERASMUS+ Bizottság:

kari szinten: Bc. Juraj Bugár, e-mail: 121708@student.ujs.sk

egyetemi szinten: Mgr. Barnabás Szabó, e-mail: 120824@student.ujs.sk


h) SJE TDK Tanács:

1. János Mészáros, e-mail: 128847@student.ujs.sk


i) SJE TKK Hallgatói Önkormányzatának képviselői:

hivatkozás a SJE TKK Hallgatói Önkormányzatának weboldalára: https://sjehok.org/tisztsegviseloink/#tkk


h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)

Az egyetemen tanulmányi tanácsadók tevékenykednek, akik a hallgatóknak tanácsadást nyújtanak tanulmányi terveik elkészítéséhez.

A tanulmányi tanácsadót a dékán nevezi ki és menti fel az egyetemi oktatók közül.

A tanulmányi tanácsadó a hallgatók tanácsadója tanulmányi ügyekben (pl. a hallgató tanulmányi tervének elkészítése stb.). A tanulmányi tanácsadó kapcsolatban áll a rábízott hallgatói csoporttal, és az egyes tanszékek vezetőivel és a karok dékánhelyetteseivel együttműködve segít megoldani tanulmányi problémáikat.


i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Tanulmányi referens: Farkas Zsuzsanna, farkasz@ujs.sk

Karrier-tanácsadó: Mgr. Istvánik Norbert, istvanikn@ujs.sk

Kollégiumigazgató: Mgr. Duba Attila, dubaa@ujs.sk


8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

A tanulmányi program kombinált tanárképzési tanulmányi programként valósul meg, azaz a két oktatott tantárgy (szakpár) tanulmányi programjából és a közös pedagógiai-pszichológiai alapokból (közös alap) épül fel. A matematika tanári tanulmányi programot (szakpárosításban) a SJE Gazdaságtudományi és Informatikai Karának Matematika Tanszéke biztosítja, és a Kar helyiségeit, elsősorban a Tiszti Pavilon tantermeit használja.

A tanulmányi program tantermeinek listája és jellemzői, valamint műszaki felszereltségük (az egyes termek szerint) az alábbi címen érhető el:

https://fei.ujs.sk/sk/zabezpecenie-kvality/infrastruktura-studijnych-programov/miestnosti.html.

A tanulmányi program bebiztosításához használt infrastruktúra virtuálisan is megtekinthető:

https://fei.ujs.sk/sk/zabezpecenie-kvality/infrastruktura-studijnych-programov/virtualna-prehliadka.html


A SJE a SANET nagysebességű egyetemi hálózaton keresztül biztosítja a hallgatók és az alkalmazottak számára az internet-hozzáférést. A kapcsolat a SJE hálózatához való személyenkénti hitelesítéssel vagy a készülékenkénti regisztrációval biztosított. A hallgatók ingyenesen hozzáférhetnek a számítógépekhez és az internethez a speciális tantermekben és a SJE Egyetemi Könyvtárban, valamint hozzáférhetnek a számítógépekhez és az internethez nyilvánosan helyeken, az egyetem épületeiben található számítógépes kioszkok formájában, amelyek egész nap üzemelnek.

Az internet-hozzáférés wi-fi kapcsolaton keresztül is biztosított, amely az egyetem összes épületében, beleértve a kollégiumokat is elérhető. A hálózat az EDUROAM projekt része, és hozzáférést biztosít a hálózathoz a projektben részt vevő intézmények felhasználói számára. Nyilvánosan hozzáférhető helyeken a dokumentumok nyomtatására, szkennelésére és másolására szolgáló, ISIC-kártyaolvasóval ellátott multifunkciós eszközök találhatók, melyek a SafeQ rendszerben működnek.

Az egyetem saját e-mail szervert üzemeltet, minden hallgató és munkatárs rendelkezik e-mail fiókkal, címjegyzékkel, naptárral és fájlmegosztási lehetőséggel a profiljában. Az alkalmazottak és a hallgatók e-mail azonosítóit (felhasználónév és jelszó) használják a hálózatba való bejelentkezéshez, a wi-fi zónába való bejelentkezéshez, az autorizált webhelyekre, a SafeQ nyomtatási rendszerbe, az étkeztetési rendszerbe és egyéb szolgáltatásokba való bejelentkezéshez is.

A SJE legfontosabb információs forrásai és rendszerei:

1. DAWINCI könyvtári információs rendszer - modern könyvtári információs rendszer, a rendszer az OnLine OPAC katalógusban webes felületen keresztül hozzáférést biztosít a felhasználók számára az egyes könyvtári gyűjteményekhez. Az olvasók nyilvántartása a SJE hallgatói/alkalmazotti kártyáján keresztül történik.

2. Akadémiai Információs Rendszer AIR2 - az Akadémiai Információs Rendszer egy átfogó információs rendszer, amelyet elsősorban a felsőoktatás mindhárom szintjének irányítására, valamint a felsőoktatási intézmények tudományos és kutatási tevékenységének támogatására terveztek. A tanulmányi program végrehajtásával kapcsolatban a rendszer szinte valamennyi funkciója használatban van, például:

  • elektronikus jelentkezés (a jelentkezési lap elektronikus benyújtásától az elektronikus visszajelzésen át a beiratkozásig),
  • a tanulmányok komplex nyilvántartása,
  • a tanulmányi programok nyilvántartása,
  • a záródolgozatok nyilvántartása (a hallgatók valamennyi záródolgozatának automatikus átvitele a záródolgozatok központi nyilvántartásába CRZP),
  • a hallgatók elszállásolásának nyilvántartása,
  • adminisztratív alrendszer az összes dokumentum közzétételére az autorizált zónában, valamint a hallgatói felmérések létrehozására és értékelésére,
  • végzősök portálja


Az irányítás szintjén az AIR a tanulás tervezésének eszköze, valamint a tanításról szóló jelentések forrása és a szervezeti egységek illetve az alkalmazottak oktatási teljesítményének mérésére szolgál.

3. SOFIA Pénzügyi információs rendszer - a rendszer modulja összekapcsolódik az AIR rendszerrel az összes hallgatói kifizetés nyilvántartása és a hallgatóknak nyújtott ösztöndíjak kifizetése terén.

4. Hozzáférés az elektronikus adatbázisokhoz - a CVTI SR égisze alatt elektronikus információs források kiválasztott adatbázis-gyűjteményei állnak rendelkezésre. A hallgatók és a tanárok hozzáférése a szükséges adatbázisokhoz CVTI SR-en keresztül távoli eléréssel is történhet. Ezen a hozzáférésen keresztül az egyes kiadók on-line adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés is megoldott.

5. Személyazonosító rendszer - Ez a rendszer egységesen meghatározott bejelentkezés (felhasználónév és jelszó) alapján biztosítja a felhasználók hozzáférését az egyes információs rendszerekhez és elektronikus szolgáltatásokhoz. Ez a rendszer egy érintésmentes kártyán alapuló azonosító igazolványt is tartalmaz (hallgatói és alkalmazotti igazolvány). Ezeket a kártyákat a nyomtatási rendszerben, az étkeztetési rendszerben használják, és a biztonságos beléptető rendszerrel ellátott helyiségekbe való belépést is lehetővé teszik.

6. Oktatást irányító rendszer (Learning Management System) Moodle portál: oktatási platform, amely az egyetemi tanárok számára az e-tanulás támogatására szolgáló eszközt biztosít. A rendszerhez való hozzáférés csak bejelentkezési adatokkal lehetséges. Ez egy biztonságos és teljes körű e-learning támogató eszköz.

7. BigBlueButton kari webkonferencia rendszer az online oktatás támogatására.

A hallgatók tájékoztatását biztosítják:

  • e-mail kommunikáció a saját e-mail fiókján keresztül, amely a hallgatók és az egyetem munkatársai közötti hivatalos kommunikációra szolgál,
  • az egyetem, a karok és a tanszékek honlapjai,
  • a hírek közzététele az akadémiai információs rendszer segítségével,
  • információk közzététele nagyképernyőkön keresztül, amelyeket az egyetem forgalmas, nyilvánosan hozzáférhető területein helyeztek el.



b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

A Selye J. Egyetem Egyetemi Könyvtára a tanulmányi programhoz szükséges szakirodalom helyben használatát és kölcsönzését tesz lehetővé, legalább a tárgyak információs lapjain feltüntetett kötelező irodalom erejéig. A Selye J. Egyetem Egyetemi Könyvtára jelenleg több mint 12 206, a benyújtott tanulmányi program pedagógiájához, didaktikához és pszichológiájához kapcsolódó kötetet tart nyilván, valamint a szakhoz kapcsolódó kötetet. A könyvtár honlapja: http://uk.ujs.sk/

A SJE a DAWINCI könyvtári információs rendszert használja - modern könyvtári információs rendszer, a rendszer az OnLine OPAC katalógusban webes felületen keresztül hozzáférést biztosít a felhasználók számára az egyes könyvtári gyűjteményekhez. Az olvasók nyilvántartása a SJE hallgatói/alkalmazotti kártyáján keresztül történik.

Hozzáférés elektronikus adatbázisokhoz: a CVTI SR égisze alatt elektronikus információs források kiválasztott adatbázis-gyűjteményei állnak rendelkezésre. A diákok és tanárok számára a szükséges adatbázisokhoz való hozzáférés a CVTI SR-en keresztül távoli hozzáféréssel is biztosított. Az egyes kiadók online adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz is ezen a hozzáférésen keresztül lehet hozzáférni.

c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

Az egyetemen a hozzáférést személyazonosító rendszer biztosítja, amely egységesen meghatározott bejelentkezés (felhasználónév és jelszó) alapján biztosítja a felhasználók hozzáférését az egyes információs rendszerekhez és elektronikus szolgáltatásokhoz. Ez a rendszer egy érintésmentes chipkártyán alapuló azonosító igazolványt is tartalmaz (hallgatói és alkalmazotti igazolvány). Ezeket a kártyákat a nyomtatási rendszerben, az étkeztetési rendszerben használják, és a biztonságos beléptető rendszerrel ellátott helyiségekbe való belépést is lehetővé teszik.

A távoktatás vagy a kombinált formában történő oktatás igényeinek kielégítésére az egyetemen négy szerver működik, BigBlueButton videokonferencia rendszerrel. A SJE GIK a következőket használja a tevékenységek biztosítására:

bigbluebutton.ujs.sk/b – hozzáférés engedély nélkül is (bejelentkezési név és jelszó nélkül)

bbbgik.ujs.sk/b – hozzáférés csak engedélyezés után (csak bejelentkezési névvel és jelszóval)

A távoktatás alternatív eszköze az Office 365 csomag részeként működő MS Teams platform, amely minden tanár és diák számára elérhető.

A SJE-en még 2015-ben létrehozták és üzembe helyezték a nyílt forráskódú LMS Moodle-ra épülő e-learning rendszert. Ezt a rendszert 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerrel, majd 2021-ben frissítették egy újabb verzióra. Az e-learning rendszert az UJS Információs Szolgáltatási Központ kezeli: (https://support.ujs.sk/sk/) Az e-learning rendszer a következő címen érhető el: e-learning.ujs.sk

A Kollégiumban, az Egyetemi Könyvtárban és más kiválasztott helyeken rendelkezésre álló vezetékes csatlakozáson kívül a diákok a SJE összes épületében WiFi hálózaton keresztül is hozzáférhetnek az internethez. A hálózathoz való csatlakozáshoz személyes hitelesítésre (bejelentkezés és jelszó) van szükség. 2016-ban központi nyomtatási rendszert vezettek be, amely a diákok számára is elérhető. A diákok az UJS pénztárában tudnak hitelt felvenni a számlájukra. A hallgatóknak a SJE pénztárában van lehetőségük kredittel feltölteni a számláikat.


d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

A tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosítására a fő partnerek a gyakorló iskolák, iskolai létesítmények és gyakorló óvodák, ahol a SJE Tanárképző Kara hallgatóinak pedagógiai gyakorlata zajlik.

A Tanárképző Kar több mint harminc szlovákiai gyakorlóiskolával áll szerződéses kapcsolatban. Nemcsak Komáromban, hanem Dunaszerdahelyen, Nagymegyeren, Galántán, Érsekújvárban, Rozsnyón, Királyhelmecen, Pozsonyban, Ipolyságon, Párkányban, Nagykaposon, Gútán és Rimaszombaton is vannak iskolák.

A pedagógiai gyakorlat keretében a hallgatók megfigyelik és elemzik az oktatási folyamatot, megtanulják alkalmazni az általános-nevelési tantárgyak, az általános és szakdidaktika tanulmányozása során szerzett elméleti ismereteiket, és fokozatosan elsajátítják a tanári hivatás gyakorlásához szükséges pedagógiai készségeket.


e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

A Selye János Egyetem igyekszik hallgatóinak a tanulmányaik során ösztönző környezetet biztosítani. Diákotthonokat működtet, amelyek komfortos lakhatást és az előírásoknak megfelelő higiéniai körülményeket nyújtanak az egyetem hallgatói számára. A Sirály Diákotthon részét képező multifunkcionális sportpálya lehetővé teszi a diákok számára a szabadidő hasznos eltöltését és a sportolást.

Az egyetem étkezést is biztosít a hallgatói számára az egyetemi Konferenciaközpontban. Az egyetemi Sportcentrum pedig sportolásra és a szabadidő tartalmas eltöltésére ad lehetőséget.

A hallgatók kulturális, társadalmi életének gazdagítása szintén kiemelt jelentőséggel bír az egyetem számára. A fiatal tehetségek a Cantus Iuventus énekkarban érvényesülhetnek. A hallgatóknak lehetőségük van Sirály Diákotthonban kialakított kápolnát látogatni.


f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

A SJE a hallgatók számára lehetőséget kínál nemzetközi mobilitásra az Erasmus+, a Makovecz Program és a CEEPUS mobilitás programok keretében, és szakmai gyakorlatokat a Balassi Intézet kínálatában (Magyarország Emberi Emberi Erőforrások Minisztériumának mobilitási pályázatai).

Jelenleg a SJE-nek 118 kétoldalú szerződése, memoranduma és intézményközi megállapodása van 15 európai ország 63 partnerintézményével, valamint intézményközi megállapodása az EU-n kívüli partnerországokban a KA107 tevékenység keretében.

A nemzetközi kapcsolatokért felelős részleg a karokkal együtt rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, valamint lehetőséget kínál személyes és online konzultációra.

A SJE hallgatóinak promóciós anyagokat, szórólapokat és prospektusokat osztanak ki.

Ezzel párhuzamosan az egyetem nemzetközi kapcsolatokért felelős részlege az egyetem Erasmus+ honlapján rendszeresen tájékoztatást ad a tevékenységéről, és az egyetem információs eszközein keresztül tömegesen juttat el információkat az egyetem hallgatóinak, oktatóinak és alkalmazottainak.

A hallgatók nyelvi támogatása az Erasmus+ programon belül az OLS (On-line Linguistic Support) online nyelvi támogatási eszközön keresztül történik.

Partnerintézmények

https://www.ujs.sk/hu/nemzetkoezi-kapcsolat/partnerintezmenyek.html

Erasmus+ hallgatói mobilitás – tanulmányi:

https://erasmus.ujs.sk/hu/hallgatoi-mobilitas/tanulmanyi-mobilitas.html

Erasmus+ hallgatói mobilitás – szakmai gyakorlat:

https://erasmus.ujs.sk/hu/hallgatoi-mobilitas/szakmai-gyakorlat.html

Erasmus+ hallgatói jelentkezés - útmutató:

http://erasmus.ujs.sk/hu

Erasmus+ koordinátorok elérhetősége:

https://erasmus.ujs.sk/hu/elerhetosegek.html

Makovecz Program

https://www.ujs.sk/hu/nemzetkoezi-kapcsolat/makovecz.html

CEEPUS és egyéb mobilitási programok

https://www.ujs.sk/hu/nemzetkoezi-kapcsolat/egyeb-mobilitasi-programok.html


9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A tanulmányi programba való felvétel alapvető és egyéb feltételei tartalmazzák az aktuális tanévre jóváhagyott felvételi feltételeket, melyeket a SJE TKK Akadémiai Szenátusa hagyott jóvá.

A magiszteri tanulmányokra való felvétel feltételeit törvény határozza meg. A tanulmányi program 2. szintjére történő felvétel alapvető feltétele az 1. szintű tanulmányi program teljesítése ugyanabban a tanulmányi programban, melyre a választott magiszteri tanulmány épül.

A magiszteri tanulmányi programokra való felvétel további feltétele a nyomtatott jelentkezési lap (elektronikus jelentkezés esetén is) eljuttatása az egyetem elérhetőségére, a szükséges formalitásokkal együtt. A jelentkezés részletei a http://ujs.sk/sk/prihlaska.html oldalon találhatók.

A tanulmányi programra jelentkezők a hallgató profiljáról a http://ujs.sk/sk/prihlaska.html weboldalon tájékozódhatnak. A jelentkező elvárt képességei és

A tanulmányokra jelentkezőktől elvárt képességeknek és előfeltételeknek olyanoknak kell lenniük, amelyek megfelelnek a matematika tanári tanulmányi program 2. szintje abszolvensének ismereteinek és készségeinek.

b) - A felvételi eljárás folyamata.

A tanulmányra történő felvételről a kar dékánja dönt a felvételi bizottság ajánlása alapján, a felvételi követelményekkel összhangban.

A kar a felvételi eljárás folyamán figyelembe veszi a baccalaureatusi képzésben elért eredményeket. A jelentkezők felvételéről a TKK dékánja dönt. A felvételi eljárás eredményéről a jelentkező postai úton kézbesített írásbeli választ kap.



c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

Ak. év Tervezett létszám Felvettek száma Beiratkozottak száma

2017/18 30 8 8

2018/19 30 13 13

2019/20 30 12 12

2020/21 30 6 6

2021/22 30 7 7

10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A SJE Gazdaságtudományi és Informatikai Kara kidolgozta és bevezette az oktatás kari szintű belső minőségbiztosítási rendszerét az egyetem szabályzataihoz kapcsolódóan. A fenti rendszer elsődleges célja az oktatás minőségének biztosítása, ellenőrzése és fejlesztése a kar tevékenységének átfogó szemszögéből.

A felsőoktatásról és egyes rendeletek módosításáról és kiegészítéséről szóló 131/2002. sz. törvény 70. szakasza (1) bekezdésének h) pontja értelmében a hallgatónak joga van évente legalább egyszer névtelen kérdőív formájában véleményt nyilvánítani az oktatás minőségéről és az oktatókról. Az egyetem hallgatóinak lehetőségük van arra, hogy minden félév végén (azaz évente kétszer) részt vegyenek egy anonim kérdőíves felmérésben, amely az oktatás (minden olyan tantárgy, amelyet a hallgató az adott félévben felvett) és a tanárok értékelésére összpontosít. Az anonim kérdőív a hallgatók számára elérhető az akadémiai információs rendszerben.

A kérdőív lezárása után a rendszer automatikusan kiértékeli az eredményeket. A felmérés eredményeinek értékelésére különböző szinteken kerül sor:

  • Tanári szint - visszajelzés a tanított tantárgyak esetében,
  • Tanszékvezetői szint - visszajelzés a tanszék által bebiztosított összes tantárgyra vonatkozóan (beleértve a matematika tanári tanulmányi program tantárgyait),
  • Dékáni szint és az oktatási és szociális ügyekért felelős dékánhelyettes szintje - a kar által biztosított valamennyi tantárgyra vonatkozó visszajelzés. A szöveges megjegyzések csak a kar dékánhelyettesének jóváhagyása után jelennek meg.

Mivel az adott tárgyakat az SJE Gazdaságtudományi és Informatikai Kara biztosítja, a fent említett tárgyak eredményeit a kar vonatkozó jelentései és testületei értékelik:

  • SJE GIK Minőségbiztosítási Tanácsa - évente egyszer megvitatja a felmérések eredményeit.
  • SJE GIK Akadémiai Szenátusa - megvitatja az eredményeket az SJE GIK éves jelentésének részeként.
  • SJE GIK Tudományos Tanácsa - megvitatja az oktatás minőségbiztosításáról szóló éves jelentést

Az eredményekkel kapcsolatos intézkedéseket a megfelelő szinteken lehet végrehajtani.


b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

Visszajelzéseket az “Akadémiai negyedóra” elnevezésű felmérés eredményeiből is kaptunk. Az “Akadémiai negyedóra” országos hallgatói elégedettségi felmérés célja az volt, hogy feltérképezze a felsőfokú tanulmányok első és második szintjén tanulmányokat folytató hallgatók véleményét az iskolájukban folyó oktatásról és a körülményekről. A kérdőívnek köszönhetően a Szlovák Felsőoktatási Akkreditációs Ügynökség (SAAVS) visszajelzést kapott arról, hogyan lehetne javítani a tanítási és tanulási feltételeket iskolánkban.

Az “Akadémiai negyedóra” felmérésének eredményei itt érhetők el:

https://www.ujs.sk/documents/Akademick%C3%A1%20%C5%A1tvr%C5%A5hodinka%20-%20UJS.pdf

A kapott információkat a Matematikai Tanszék munkamegbeszélései során az oktatók értékelik.


c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

A végzettek visszajelzései a tanulmányi program minőségének javításáról folyamatosan történnek a gyakorló tanárok, az UJS végzettjei által. A visszajelzést egyéni formában, a matematikatanárok munkalátogatásai során végzik, strukturált interjúk alapján, amelyek a tanterv összeállításának minőségére és a végzősök profilalkotó elemeinek minőségére összpontosítanak. A kapott információkat a Matematikai Tanszék munkamegbeszélései során az oktatók értékelik.


11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

A SJE Ösztöndíj Szabályzata, 1 sz. kiegészítés a SJE Ösztöndíj Szabályzatához, 2 sz. kiegészítés a SJE Ösztöndíj Szabályzatához

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Stipendijny_poriadok_2018.pdf

http://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2018_07_03_Stipen_poriadok_dopl_FIN.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Doplnok%20%C4%8D.%202%20k%20%C5%A0tipendijn%C3%A9mu%20poriadku%20UJS.pdf

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné predpisy: 2018-2, 2018-9, 2020-6

5/2013-as számú rektori irányelv a Tudományos Diákköri Konferenciáról, 1 sz. kiegészítés a 5/2013-as számú rektori irányelvhez a Tudományos Diákköri Konferenciáról

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C%20-%20%C3%9A.%20Z.,%20vr%C3%A1t.%20dodatku%20%C4%8D.%201.pdfű

https://www.ujs.sk/documents/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C.pdf

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-5, 2021-4

10/2010-es számú rektori irányelv a számítógépek diákok általi kölcsönzésének alapelveiről

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2011-7

1/2021 sz. rektori irányelv - A SJE tandíjai és tandíjakkal kapcsolatos illetékei a 2021/2022-es évre

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%20%C4%8D.%201-2021%20-%20Skolne_a_poplatky_2021_2022.pdf

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-6

9/2020-as irányelv a hallgatók elszállásolásáról a Selye János Egyetem Diákotthonában, 11/2020 irányelv, amely az 1 sz. kiegészítése a 9/2020-as irányelvnek a hallgatók elszállásolásáról a Selye János Egyetem Diákotthonában

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Domov%C3%BD%20a%20ubytovac%C3%AD%20poriadok%20%C5%A0D%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Domov%C3%A9mu%20a%20ubytovaciemu%20poriadku%20%C5%A0D%20UJS.pdf

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2020-29, 2020-43

A SJE imatrikulációs és promóciós rendje,

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné predpisy: 2015-5

8/2016 sz. irányelv az SJE-n végzett tanulmányok sikeres befejezését igazoló okmányokról,

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-10

1/2014-es számú irányelv – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzata, 1 sz. kiegészítés a 1/2014-es számú irányelvhez – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzatáról, 2 sz. kiegészítés a 1/2014-es számú irányelvhez – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzatáról

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/1422266793368.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%2012014%20Kni%C5%BEni%C4%8Dn%C3%BD%20a%20v%C3%BDpo%C5%BE.%20poriadok%20UK%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/dodatok_KVP_2016-12%20(3).pdf

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2014-2, 2016-18, 2016-24


A Hallgatói Önkormányzta Alapszabályzata,

hozzáférhető: AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2010-8

3/2014-es számú irányelv az ERASMUS+ mobilitási program szervezéséről – teljes szöveg:

http://www.ujs.sk/documents/%C3%9Aplne%20znenie_Smernice%20rektora%20%C4%8D.%203-2014_ERASMUS.pdf

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2021-16

7/2016 sz. irányelv a speciális igényű hallgatókról és koordinátoruk hatásköréről a SJE-en

hozzáférhető: AIS – UJS-legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-9

6/2016 sz. rektori irányelv az információkhoz való hozzáférésről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben:

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Smernica.c.6_2016.UJS.o.slobodnom.pristupe.k.informaciam.prilohy.pdf

hozzáférhető: AIS – UJS - legislatíva – Vnútorné akty riadenia: 2016-8