DOKUMENTUM
Alprogram, tanulmányi program része INb22 - Informatika tanári szak
Szint - I. - alapképzés, képzés formája - nappali, képzés típusa - pedagógusképzés
Dokumentum típusa Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése Selye János Egyetem
Egyetem székhelye Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
a SJE Oktatási Minőségbiztosítási Rendszerének Tanácsa.
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Kombinált informatika tanárképzés, 100097
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
Első fokozat, ISCED-kód 665
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38 Oktatás és Neveléstudományok
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
Tanári kombinált tanulmányi program, jóváhagyások: angol nyelv és irodalom, biológia, történelem, kémia, katechetika, magyar nyelv és irodalom, matematika, német nyelv és irodalom, szlovák nyelv és irodalom.
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Bc.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

nem releváns


i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
3 akadémiai év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
Tervezett hallgatói létszám: 40, tényleges jelentkezők száma: (jelenleg nem releváns), tényleges hallgatói létszám: 35 (1.-3. évfolyam együtt)
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

A diplomával rendelkezők szisztematikus, koherens és átfogó ismeretekkel rendelkeznek a neveléstudomány, az elmélet és a gyakorlat területén, beleértve a tágabb filozófiai, szociokulturális, történelmi-társadalmi és pedagógiai-pszichológiai összefüggéseket is. Az alapképzési szak Közös tanítási alapozó szakjának kötelező tantárgyai a szakterület alapismereteinek a leírásban meghatározott támogató témáit, ugyanakkor a tanítási gyakorlat aktuális igényeit tükrözik, céljuk a leendő tanárok pedagógiai gondolkodásának, digitális és pszichológiai műveltségének fejlesztése. A tanulmányi program központi részét képezi a pedagógiai gyakorlat, amely a tanítási tevékenységekre és a hallgatók szakmai kompetenciájának fejlesztésére összpontosít. 

Az alap- és középfokú oktatás területén olyan szakemberekre van szükség, akik rugalmasan és kreatívan oldják meg az oktatási és képzési problémákat, és megfelelően és gyorsan reagálnak a különböző felmerülő helyzetekre. Ezért a pedagógiai-pszichológiai ismeretek és az idegen nyelvek közös alapon történő tanítása mellett magas színvonalú képzés folyik az informatika szaktárgyaiban és az informatika didaktikájában.

Az államvizsga a közös társadalomtudományi, pedagógiai és pszichológiai alapismeretek, valamint az informatika kötelező tantárgyakból történik. Az államvizsga szerves részét képezi egy választott tantárgyból készült alapszakdolgozat megvédése is, amelyhez egy választott tantárgyat kombinálnak.

Az Informatikatanár kombinált (Bc.) szak végzőse elsősorban arra készül fel, hogy a felsőoktatás 2. szintjén sikeresen folytathassa tanulmányait a választott szakterületen. A szakterületén, annak felépítésében tájékozódik, áttekintéssel rendelkezik az oktatás és képzés tágabb összefüggéseiről, és átlagon felüli információs műveltséggel rendelkezik. Minden tantárgy tanárait képes irányítani és inspirálni a számítástechnika, valamint az információs, kommunikációs és egyéb digitális technológiák bevezetésében az osztályterembe és a mindennapi iskolai gyakorlatba. Képes eligazodni az intézményi oktatás szervezeti feltételeiben is, és különösen annak támogató elemeiben képes fellépni.  


 Az alapképzést végzettek elméleti ismeretei:

·       ismeri és érti az intézményi folyamat fogalmát szélesebb társadalomtudományi kontextusban,

·      ismeri az emberi fejlődés, nevelés és oktatás pszichológiai értelmezését,

·      ismeri a pedagógiai és didaktikai környezet kialakításának és tervezésének elveit az általános és középfokú oktatásban,

·      ismeri az iskolarendszer szervezeti jellemzőit, valamint az iskola intézményi szabályait,

·      ismeri a szakterületéhez tartozó tudományágak alapvető szerkezetét és tartalmát,

·      ismeri a számítástechnika, az informatika, az információ, a kommunikáció és más digitális technológiák elméleti alapjait,

·      különösen azonban felkészült arra, hogy a felsőoktatás 2. szintjén teljes tanítási kompetenciát szerezzen.


 Az alapképzést végzettek gyakorlati ismeretei:

·      képes a tanítás általános-pedagógiai és általános didaktikai jellemzőinek elemzésére és átgondolására,

·      jól ismeri az iskolai jogszabályokat, az iskolai dokumentumokat és szabályozásokat, és képes a megfelelő korú (11-18 éves) tanulók csoportjainak tevékenységét megtervezni és megszervezni,

·      képes segítséget nyújtani a szakmai feladatok megoldásában a szakterületéhez tartozó szakterületeken, 

·      képes az információs, kommunikációs és egyéb digitális technológiákat személyes szakmai, valamint pedagógiai és szervezési célokra használni,

·      felkészült a modern információs és kommunikációs technológiák használatára az oktatási folyamatban,

·      képes tanácsot adni és segíteni tanártársainak (nem informatikusoknak) a számítástechnikai, információs és kommunikációs technológiák bevezetésében a tanításba, valamint saját alkalmazásainak kifejlesztésében,

·      felkészült a folyamatos, élethosszig tartó tanulásra, valamint arra, hogy önképzéssel és e-learning kurzusokkal egészítse ki tudását, és használja a modern technológiákat,

·      kellően művelt a modern technológiák bevezetéséhez és használatához.


b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

 A kombinált informatika tanári szak (bc.) 1. évfolyamán végzettek nemcsak általános és középiskolai tanársegédként, hanem a gyermekek tanórán kívüli szabadidős tevékenységeinek pedagógiai munkatársaként, az érintett terület államigazgatási munkatársaként, iskolai adminisztratív és módszertani munkatársként, az oktatási folyamat elektronizálásának és digitalizálásának tanácsadójaként, az idősek tanácsadójaként és segítőjeként az új digitális technológiákhoz való alkalmazkodás folyamatában és az elektronikus szolgáltatások közigazgatásban való használatában stb. is pályázhatnak.

 A tanulmányi programban végzettek a munkaerő-piaci foglalkoztathatóságuk értékelése során a nemzetközi szabványos osztályozás szerint a "011 Oktatás" kategóriába tartoznak a (International Standard Classification of Education: Fields of Education and Training 2013) alapján.


c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

nem releváns


3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

Az informatika tanári alapképzési szakon végzettek megfelelő felkészültséggel rendelkeznek ahhoz, hogy a felsőoktatás második szintjén sikeresen folytassák tanulmányaikat.

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

A jelenlegi tanulmányi program sikeres végzőseiként az Informatika tanítása kombinációban nevezhető meg:

·      Mgr. Peter Struhár - általános iskolai igazgató, Základná škola Gábora Barossa s VJM Čata (http://karrier.ujs.sk/2022/02/02/struhar-peter/)

·      Mgr. Sándor Oláh - középiskolai igazgatóhelyettes, Széchenyi István Gazdasági és Informatikai Technikum, Komárom (HU)

·      Mgr. Helena Bernáthová, Mgr. Ágnes Szilárd és más általánosiskolai oktatók

·      Mgr. Csaba Sülei, Mgr. András Nagy, Bc. Imrich Šuver, Mgr. Dávid Ozsvald, Mgr. Saláth Bernadett, Mgr. Marianna Csicsay, PaedDr. Lőrincz Bitter Denisa és más középiskolai oktatók


c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

A tanulmányi program minőségének értékelését a megkeresett gyakorlati oktatók végezték, akik tanulmányozták az akkreditációs anyagot és elküldték észrevételeiket.

A munkáltatók által a tanulmányi program (továbbiakban TP) minőségéről adott értékelés eredményei a következő linken lesznek elérhetők: https://www.ujs.sk/sk/absolventi.html

https://www.ujs.sk/sk/ucitelstvo-informatiky-v-kombinacii


4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A tanulmányi program két fő komponensből áll. Az első komponens a tanítás közös társadalomtudományi, pedagógiai és pszichológiai alapjai, amely a program 20%-át teszi ki (azaz 36 kreditet). A fennmaradó 80 % (azaz 144 kredit) egy szakmai komponensből áll, amely a jóváhagyási kurzusokra összpontosít (72 kredit egyenként). A tananyag felépítése tükrözi azokat az alapvető, gyakorlati és elméleti diszciplínákat, amelyek közvetlenül kapcsolódnak az informatikatanár felkészüléséhez.

Az informatikatanárképzés kombinált tanulmányi programja szerves részét képezi a Tanítás és neveléstudományok szakiránynak. Célja, hogy a pedagógiai elmélet és gyakorlat területén biztosítsa az általános és középiskolai informatikatanárok minőségi felkészítéséhez szükséges korszerű tanárképzést. Az alapképzési szak célja, hogy a hallgatók eligazodjanak az informatika alaptudományaiban, megismerkedjenek az általános és középiskolai informatika tantárgy tartalmi fejlesztésének eljárásaival és elveivel. Az is fontos, hogy megértsék a digitális technológiák gyors fejlődésével és a tanítási folyamatban való használatával kapcsolatos következményeket és társadalmi összefüggéseket. Az alapdiploma megszerzése után a végzettek képesek informatikaórák előkészítésére, valamint oktatási szoftverek és alkalmazások tervezésére és fejlesztésére, amelyekben a közös alapokon, pl. a Pedagógiai diagnosztika, Digitális technológiák az oktatási folyamatban című kurzusokon szerzett ismereteket használják.

 A benyújtott tanulmányi program minden egyes tantárgyához részletesen meg kell határozni a konkrét oktatási formákat, azok kritériumait és a szükséges célkitűzéseket, amelyeket a tantárgyi tájékoztató is tartalmaz.

A tanulmányi program követelményeinek teljesítése, illetve a program befejezése és az előírt minimális kreditszám megszerzése érdekében a hallgató saját tanulmányi tervet készít, amelyben:a tartalmi struktúra jelentős részét a programozás alapjai, az adatbázis-rendszerek, az operációs rendszerek, a számítógépes architektúra és a számítógépes hálózatok alkotják, amelyek más tartalmi összetevőkkel és közös alaptárgyakkal együtt a későbbi pedagógiai készségek fejlesztésének kiinduló alapját képezik. A program úgy van felépítve, hogy a hallgatók átlagos munkaterhelését évi 60 kreditben tartsa. A kurzus végzősei kellően felkészültek ahhoz, hogy tanulmányaikat sikeresen folytassák a felsőoktatás második szintjén. A tanulmányi program az alapismeretek valamennyi támogató témakörét lefedi, megfelelő terjedelemben A program felépítését úgy tervezték, hogy tiszteletben tartsa a végzettek profilját és gyakorlati alkalmazását. Ennek alapján a nyelvi, irodalmi és módszertani szakmai ismeretek és készségek elsajátításának fokozatos elsajátítása biztosított a tanulmányi tárgyban.

 A képzés lényeges részét képezi az oktatási és képzési folyamatok megfigyelésére és reflexív értékelésére irányuló pedagógiai gyakorlat, amelyet közvetlenül az általános és középiskolai környezetben végeznek. Az államvizsga a közös társadalomtudományi, pedagógiai és pszichológiai alapismeretek kötelező tantárgyakból, valamint az alapszakdolgozat megvédéséből és az informatika szóbeli vizsgájából történik.


b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

Az Informatikaoktatás kombinált programjának (1. szint) kiigazítással történő összehangolása után az újonnan felvett hallgatók a következő tanév elején kezdik meg az összehangolt programot, és a kiigazítás utáni kurzusok és szabályok szerint tanulnak, míg a másod- és harmadéves hallgatók az összehangolt programban tanulnak tovább az eredeti ajánlott tanterv és a felvett kurzusok szerint.


A tanulmányi terv elérhető az UJS Akadémiai Információs Rendszerében.

c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

A hallgató 51 kredit értékű kötelező kurzust vesz fel (12 kurzus az alábbi táblázatban szerepel), és 16-32 kredit értékű kurzust választ a kötelezően választható kurzusok közül (12 kurzus az alábbi táblázatban szerepel). A hallgató az államvizsga-tanfolyamokat 2 kreditpontért veszi fel (államvizsga).

Azok a hallgatók, akik a GIK (Gazdaságtudományi és Informatikai Kar) SJE Informatikai Tanszékén írják meg alapszakdolgozatukat, további 4+8 kreditpontos kurzusokat vesznek fel (Záródolgozati szeminárium + Záródolgozat és annak védése).


Kötelező tantárgyak

Rövidítés

Megnevezés

Kredit

Terjedelem

Végzés

'Ev

Szemeszter

Prof. Tárgy

Oktatók

PR1

Programozás 1

5

2P+2C

s

1

1

P

prof. Kató József Zoltán, Dsc.

PaedDr. Végh Ladislav, PhD.

UDI

Bevezetés az informatikába

4

2P+1S

s

1

1

P

Dr. habil. Kiss Attila, CSc.

PaedDr. Czakóová Krisztina PhD.

PR2

Programozás 2

5

2P+2C

s

1

2

P

prof. Kató József Zoltán, Dsc.

PaedDr. Végh Ladislav, PhD.

HW

Számítógépes hardver

4

2C

s

1

2

P

Dr. habil Molnár András, PhD.

Dr. habil. Szénási Sándor, PhD.

AP

A számítógépek architektúrája

5

2P+1C

s

2

1

P

Dr. habil Molnár András, PhD.

Ing. Takáč Ondrej, PhD.

PR3

Programozás 3

4

1P+2C

s

2

1

P

Dr. habil. Szénási Sándor, PhD.

PaedDr. Végh Ladislav, PhD.

DMI

Diszkrét matematika informatikusoknak

5

2P+1S

s

2

2

P

doc. RNDr. Bukor József, PhD.

RNDr. Gubo Štefan, PhD

TFJ

Formális nyelvek elmélete

4

1P+2S

s

2

2

P

prof. RNDr. Kmeť Tibor, Csc.,

RNDr. Gubo Štefan, PhD

DS1

Adatbázis rendszerek

4

1P+2C

s

3

1

P

Dr. habil. Kiss Attila, CSc.

Marák László, PhD.

OS

Operációs rendszerek

5

1P+2C

s

3

1

P

prof. Dr. Várkonyiné Kóczy Annamária, Dsc.

Ing. Takáč Ondrej, PhD.

PS

Számítógépes hálózatok

4

2P+1C

s

3

2

P

Dr. Habil Kiss Gábor, PhD.

Ing. Takáč Ondrej, PhD.

ROB1

Robotika

2

2C

h

3

2

 

Dr. habil Molnár András, PhD.

Ing. Takáč Ondrej, PhD.



Kötelezően választható tantárgyak

Rövidítés

Megnevezés

Kredit

Terjedelem

Végzés

Ev

Szemeszter

Prof. Tárgy

Oktatók

DEI

Az informatika és IKT eszközök történelme

3

2S

s

1

1

P

Dr. Habil Kiss Gábor, PhD.

PaedDr. Csóka Márk

TXE

Szövegszerkesztők

3

2C

s

1

1

 

RNDr. Udvaros József, PhD.

PaedDr. Csóka Márk

PP

 A programozás propaedeutikája

3

2C

s

1

2

 

Dr. habil. Kiss Attila, CSc.

PaedDr. Czakóová Krisztina PhD.

SMP

 A számítógépes rendszerek fejlesztésének társadalmi, erkölcsi és jogi háttere

3

2C

h

1

2

 

doc. RNDr. Bukor József, PhD.

Marák László, PhD.

GED

Grafikus szerkesztők

3

2C

s

2

1

 

RNDr. Gubo Štefan, PhD

PaedDr. Csóka Márk

PER

 Számítógépes perifériák

3

1P+1C

s

2

1

 

Dr. habil Molnár András, PhD.

Dr. habil. Szénási Sándor, PhD.

PR4

Programozás 4

3

2C

s

2

2

 

Dr. habil. Szénási Sándor, PhD.

PaedDr. Végh Ladislav, PhD.

TAP

 Pedagógiai alkalmazások készítése

3

2C

s

2

2

 

Dr. habil. Szénási Sándor, PhD.

RNDr. Gubo Štefan, PhD

BS*

Záródolgozatá szeminárium

4

1S

h

3

1

P

prof. RNDr. Kmeť Tibor, Csc.

ZLD

 A légi közlekedés alapjai

2

2S

h

3

1

 

RNDr. Gubo Štefan, PhD

Ing. Takáč Ondrej, PhD.

DBAU

 Adatbázis alkalmazások létrehozása

2

2C

h

3

1

 

Dr. habil. Kiss Attila, CSc.

Marák László, PhD.

TPS

 Pedagógiai szoftverek létrehozása

2

2C

s

3

2

 

Dr. Habil Kiss Gábor, PhD.

PaedDr. Czakóová Krisztina PhD.

TMA

 Multimédiás alkalmazások létrehozása

2

2C

h

3

2

 

Dr. habil. Kiss Attila, CSc.

Marák László, PhD.

 * Kötelező kurzus azoknak a hallgatóknak, akik a GIK SJE Informatikai Tanszékén írják záródolgozatukat.

 

Államvizsgák

Rövidítés

Megnevezés

Kredit

Terjedelem

Végzés

'Ev

Szemeszter

Prof. Tárgy

Oktatók

ŠS

Államvizsga

2

 

s

3

3

 

Vizsgabizottság

OB*

Záródolgozat és annak védése

8

 

h

3

3

P

Vizsgabizottság , a szakdolgozat témavezetője és opponense

*  Kötelező kurzus azoknak a hallgatóknak, akik a GIK SJE Informatikai Tanszékén írják záródolgozatukat.

-        a tanulmányi programban az adott tanulmányi irány (specializáció) profil tantárgyai,


 A profil tárgyai: a fenti táblázatban felsorolt 14 tárgy (a "Prof. Tárgy" oszlopban "P" betűvel). “

-       minden egyes oktatási rész/tantárgy esetében meghatározza a tanulási eredményeket és a kapcsolódó kritériumokat, valamint az értékelésükre vonatkozó szabályokat, hogy a tanulmányi program valamennyi oktatási célkitűzése teljesüljön (ezek csak a Tanulmányi Tájékoztatóban a Tanulási eredmények részben és a Tanfolyam teljesítési követelményei részben adhatók meg), 

 

Valamennyi oktatási egység/tantárgy adatlapja egyértelműen leírja a teljesítés követelményeit, valamint azokat a tanulási eredményeket (az ismeretek, készségek, attitűdök és az autonómia eredményeinek részletes jellemzése), amelyeket a végzős az oktatási egység/tantárgy elvégzése után elsajátít.

 

-       előfeltételek, alapfeltételek és ajánlások a tanterv kidolgozásakor, 

 

 Az egyes profiltémák folytonossága: a témák, amelyek nevét folyamatos számozás veszi körül, tartalmilag kapcsolódnak egymáshoz: Programozás 1-3.

 

 Az államvizsga tantárgyak előfeltételei a profil tantárgyak és a tanulmányi program kötelező oktatási részeinek/tárgyainak teljesítése.

 

-       a tanterv/tantárgy egyes oktatási részeire vonatkozóan határozza meg az alkalmazott oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, szakmai gyakorlat, kirándulás, terepgyakorlat, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, vagy ezek kombinációja), amelyek alkalmasak a tanulási eredmények elérésére, 

 

Az összes oktatási rész/tantárgy adatlapjain egyértelműen szerepel az az oktatási tevékenység, amellyel a TK (Tanárképző Kar) SJE biztosítja az elvárt oktatási eredmények elérését. A legtöbb oktatási rész/tantárgy esetében az oktatási tevékenység - előadás vagy szeminárium - előnyben részesül, azonban a jelenlegi járványügyi helyzet miatt szükségesnek és természetesnek tartjuk, hogy ezeket a tevékenységeket online tevékenység formájában is elvégezzük.

 

A kombinált informatika tanári szak hallgatói számára a Selye János Egyetem e-learning portálján (Moodle, elérhető a https://e-learning.ujs.sk/login/index.php címen) minden tantárgyhoz rendelkezésre állnak a tananyagok. Az online oktatáshoz a BigBlueButton alkalmazást (képernyő, hang és tananyag megosztására, elérhető a https://bigbluebutton.ujs.sk/b/ldap_signin címen) használják, amely a Selye János Egyetem szerverein fut.

 

 

-        az oktatási tevékenység végrehajtásának módja - nappali tagozatos, távoktatásos, kombinált (a tanfolyami tájékoztatókkal összhangban),

 

Az összes oktatási egység/tantárgy adatlapján az oktatási módszerek egyértelműen "jelenléti" formaként vannak feltüntetve. 

 

-                tanfolyami tanterv/ tanmenet[1],

 

 Tantervek az összes oktatási egység/tantárgy tájékoztatóiban, amelyeket többnyire előadások vagy szemináriumok formájában valósítanak meg.

 

-                a tanulók munkaterhelése ("terjedelem" az egyes tantárgyak és tanulási tevékenységek esetében különálló)[2],

 

A benyújtott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak összeállítása során figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését, az ECTS-nek megfelelően, a kiosztott kreditek és az oktatás időbeosztásának függvényében.

 

Pracovné zaťaženia študentov sú podrobne rozpracované v informačných listoch.

 

-       az egyes szakaszokhoz rendelt kreditek az elért tanulási eredmények és a kapcsolódó munkaterhelés alapján, 

 

 A magasabb kreditértékű oktatási részek/tantárgyak esetében, ahol a nappali tagozatos oktatás óradíja nem felelt meg a hallgató munkaterhelésének, olyan tanulási feladatok, feladatok, kimenetek kerülnek meghirdetésre, amelyeket a hallgató a tanár irányításával, irányított önálló tanulással old meg, és ezt követően a feladat megfogalmazásában előre meghatározott ismeretek vagy készségek bemutatásával.

 

-                a témát oktató személy (vagy partnerszervezet és személy[3]) elérhetőségével,

 

prof. RNDr. Tibor Kmeť, CSc., e-mail: kmett@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 767

prof. József Zoltán Kató, DSc., e-mail: katojz@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 653

prof. Dr. Annamária Várkonyiné Kóczy, DSc., e-mail: koczya@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 653

doc. RNDr. József Bukor, PhD., e-mail: bukorj@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 650

Dr. habil. Attila Elemér Kiss, CSc., e-mail: kissae@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 653

Dr. habil. Dr. Gábor Kiss, PhD., e-mail: kissga@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

Dr. habil. András Molnár, PhD., e-mail: molnara@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

Dr. habil. Sándor Szénási, PhD., e-mail: szenasis@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

RNDr. Štefan Gubo, PhD., e-mail: gubos@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 771

RNDr. Udvaros József, PhD., e-mail: udvarosj@ujs.sk, telefón:+421 (35) 3260 751

-       a tantárgy tanárai (vagy az érintett partnerszervezetek és személyek) (a tantárgy információs adatlap (IL)-ben is szerepelhet), 

 

 Az oktatási egységek/tantárgyak adatlapjain szerepelnek a felelős tanárok.

prof. RNDr. Tibor Kmeť, CSc., e-mail: kmett@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 767

prof. József Zoltán Kató, DSc., e-mail: katojz@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 653

prof. Dr. Annamária Várkonyiné Kóczy, DSc., e-mail: koczya@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 653

doc. RNDr. József Bukor, PhD., e-mail: bukorj@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 650

Dr. habil. Attila Elemér Kiss, CSc., e-mail: kissae@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 653

Dr. habil. Dr. Gábor Kiss, PhD., e-mail: kissga@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

Dr. habil. András Molnár, PhD., e-mail: molnara@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

Dr. habil. Sándor Szénási, PhD., e-mail: szenasis@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

PaedDr. Krisztina Czakóová, PhD., e-mail: czakoovak@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 751

RNDr. Štefan Gubo, PhD., e-mail: gubos@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 771

László Marák, PhD., e-mail: marakl@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

Ing. Ondrej Takáč, PhD., e-mail: takaco@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 629

PaedDr. Ladislav Végh, PhD., e-mail: veghl@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 760

RNDr. Udvaros József, PhD., e-mail: udvarosj@ujs.sk, telefón:+421 (35) 3260 751

PaedDr. Márk Csóka, e-mail: csokam@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

 

-        a tanfolyam helye (ha a tanulmányi program egynél több helyszínen zajlik).

A kombinált informatikatanárképzés tanulmányi program összes tantárgya és oktatási tevékenysége a GIK UJS, KC UJS és TK UJS Informatika Tanszék előadótermeiben, tantermeiben és számítógépes tantermeiben valósul meg. 



d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A hallgató köteles a tanulmányi programban a szükséges számú kreditet megszerezni, amelyek megoszlását és teljes számát az akkreditált tanulmányi program határozza meg. A teljes tanévre vonatkozó standard hallgatói terhelést 60 kreditben fejezzük ki, félévenként 30 kreditben ( kurzusonként 12 kredit). A kreditek száma, amelyek teljesítése a tanulmányok megfelelő befejezésének feltétele, az első fokozatú, szabványos tanulmányi idejű (6 félév, azaz 3 tanév) tanulmányi program esetében legalább 180 kredit (72 kredit az alapképzés esetében). A kombinált informatika tanári szak felépítése a kreditek tekintetében: A tanulmányok megfelelő befejezéséhez kötelezően megszerezhető kreditek száma: 51. A tárgyból államvizsga: 2 kreditpont. A kötelező tárgy kreditpontjainak száma azon hallgatók számára, akik a GIK SJE Informatikai Tanszékén írják alapszakdolgozatukat: 12 (BS, OB). A kötelezően választható kurzusok kreditszáma: legalább 16 kredit, legfeljebb 32 kredit. A d) pontban előírt összes információt a Selye János Egyetem 2022. évi tanulmányi szabályzatának 6., 11., 12., 13., 29. és 31. cikke tartalmazza. Elérhető az alábbi linken: https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_UJS_2022_final_ucinny_1._9._2022.pdf
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

A kötelező tantárgyakért a hallgató 123 kreditet kap. Ebből 117 kreditpont a kontaktoktatási és a pedagógiai gyakorlat (51 kreditpont az informatikai approbációból, 50 kreditpont a második approbációból és 16 kreditpont a tanítási alapból); emellett a hallgatónak 6 kreditpontért államvizsgát kell tennie (2 kreditpont az első approbációból, 2 kreditpont a második approbációból és 2 kreditpont a tanítási alapból).

 

A második approbációban 1-2 kreditnyi plusz vagy a kötelező tantárgyak rovására történő eltérés lehet, de ezeket a kötelezően választható tantárgyak kínálatával kompenzáljuk. A kötelező és választható tárgyak kreditpontjainak összege változatlan marad: 175 kreditpont.

-        a tanulmányok megfelelő befejezéséhez/tanulmányok egy részének befejezéséhez szükséges kötelezően választható kurzusok kreditjeinek száma,

A kötelezően választható kurzusokért a hallgató 52 kreditet kap. Ebből 48 kredit a kontaktoktatási kurzusok és a pedagógiai gyakorlat (az informatikai approbációból: 14 kredit, ha a hallgató az informatikai approbációból írja a záródolgozatot, így 18 kredit; a második approbációból: 15 kredit, ha a hallgató a második approbációból írja a záródolgozatot, így 19 kredit; a tanítási alapból: 11 kredit), ezen felül a hallgatónak az egyik approbációból 8 kreditért meg kell védenie az alapszakdolgozatot.

 

-       a tanulmányok megfelelő befejezéséhez/tanulmányok egy részének befejezéséhez szükséges szabadon választható kurzusok kreditjeinek száma, 

A választható tantárgyakat a hallgató a tanítási alapok részeként veszi fel a kari szintű választható tantárgyak kínálatából, alapszakonként legalább 5 kredit értékben. 

 

-       a tanulmányok befejezéséhez/tanulmányi rész teljesítéséhez szükséges kreditek száma a közös alapképzéshez és a vonatkozó kiterjesztéshez, ha ez egy kombinált tanári vagy fordítási tanulmányi program, 

A diploma megszerzéséhez 180 kredit szükséges, ebből 79 kredit az egyik approbációból (amelyből a hallgató megírja az alapszakdolgozatot), 67 kredit a második approbációból és 34 kredit a tanári alapképzésből. 

 

-       a tanulmányok megfelelő befejezéséhez szükséges záródolgozat és a szakdolgozat megvédéséhez szükséges kreditek száma, 

A hallgató 12 kreditet kap a szakdolgozat elkészítéséért és a szakdolgozat megvédéséért (ebből 4 kreditet a szakdolgozat elkészítéséért a Záródolgozati szeminárium (BS) kurzuson, 8 kreditet pedig a szakdolgozat megvédéséért).

 

-       a tanulmányok megfelelő befejezéséhez/tanulmányok egy részének befejezéséhez szükséges szakmai gyakorlati kreditek száma, 

A hallgató 3 kreditpontot kap a tanítási gyakorlatért a tanítási alapokon belül. 



f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az értékelés szabályai, kritériumai és módszerei átláthatóak, a tanárokkal előzetesen közölték őket, és az egyes tantárgyakról szóló tájékoztatókban szerepelnek. A tantárgyak teljesítésének feltételei egyértelműen deklarálják a hallgató tanulmányi és egyéb kötelezettségeit a tanulási célok elérése során, a tanulmányi kötelezettségek teljesítésének formáját és a részeredmények, termékek értékelésének szempontjait. A tanulói értékelési eredményeket rögzítik, dokumentálják és archiválják. Az értékelési folyamat szabályait és eljárásait az SJE Tanulmányi Szabályzata tartalmazza (a teljes szöveg a módosításokkal együtt).

 

Az óra során a tanulók visszajelzést kapnak a tanártól, és teret kapnak a hibák kijavítására, valamint útmutatást azok kiküszöbölésére és a kitűzött cél elérésére. A diákoknak lehetőségük van arra, hogy a tanárral konzultálva folyamatosan formatív módon, az AIS-ban vagy a Moodle platformon keresztül pedig szummatív módon tanulják meg saját értékelésüket.


 A hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy minden tanulmányi félévben igénybe vegyék a korrepetálásokat. A hallgatók hozzáférhetnek a tutorok által tartott korrepetálásokhoz, ahol a jó gyakorlatok példái azt mutatják, hogy a hallgatók a korrepetálásokat a fejlődés és a jobb eredmények elérése érdekében használják.

A tanulási követelmények nem teljesítése esetén a diákok legalább egy rendes és két javító félévet vehetnek igénybe, továbbá lehetőségük van három féléven belül vizsgát tenni. A fent említett szabályokat az SJE Tanulmányi Szabályzata, valamint a kreditekkel, azok összegyűjtésével és átvitelével kapcsolatos egyéb eljárások és szabályok tartalmazzák. A tanulmányok adminisztratív ellenőrzését a tanulmányi információs rendszerben a Tanulmányi Osztály végzi az SJE Tanulmányi Szabályzatában leírt eljárások szerint.


g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

Az UJS Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, összegyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, amelyek összhangban vannak az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok elismerésének szabályait és eljárásait.


h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

A kombinált informatikaoktatás program alapképzési szakdolgozatainak témáit az AiS2-ben regisztrálják.


i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

-       a tanulmányi programban a záródolgozatok kiosztásának, feldolgozásának, opponálásának, megvédésének és értékelésének szabályai, 

A szakdolgozatok kiosztására, feldolgozására, opponálására, megvédésére és értékelésére vonatkozó szabályokat és eljárásokat az SJE Tanulmányi Szabályzata (teljes változat a módosításokkal) tartalmazza, amely elérhető az AIS SJE: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018-as év, 8. szám alatt.

-        a hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségei és eljárásai,

Tanulmányi/kutatási gyakorlat, amely kinyilvánítja, hogy támogatjuk mind a hazai, mind a nemzetközi hallgatói mobilitást. A SJE Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, összegyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, ami összhangban van az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok elismerésének szabályait és eljárásait. 

Az Erasmus+ mobilitásban résztvevők arányának növelése érdekében a Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya az egyetem karaival együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, valamint lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. A promóciós anyagokat az SJE hallgatói között terjesztik, és rendszeresen közzéteszik az információkat az egyetem információs eszközein keresztül.

A szabályokat és eljárásokat a 3/2014. számú, az Erasmus+ program keretében a hallgatók, oktatók és a személyzet külföldi mobilitásának megszervezéséről szóló rektori utasítás fogalmazza meg az UJS-en (elérhető az AIS SJE:  Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy e, 2018, 10. szám alatt).

 

-       a tudományos etika betartásának szabályai és a következmények levonása, 

 A főiskola a tantervben olyan irányelveket és eszközöket vezet be, amelyek biztosítják a kutatás integritását, és megakadályozzák a plágiumot és más tudományos csalásokat. A SJE Alapszabálya szerint a plágium vétségnek minősül, és fegyelmi eljárás alá vonható. A Főiskola azonosítja a kutatási integritás, a plágium és a tudományos csalás megsértését, és intézkedéseket hoz annak biztosítására, hogy e szabályok megsértése ne legyen összeegyeztethetetlen a tudományos fokozat odaítélésével. A szabályokat és eljárásokat a TK SJE Alapszabálya (2018), elérhető az AIS SJE: Dokumenty/UJS - legislatíva/Vnútorné predpisy, 2020 év, 3 szám alatt),  a SJE Etikai kódexe, elérhető az AIS SJE: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2013-as év, 11. szám alatt)  és a Hallgatói fegyelmi szabályzat (elérhető az AIS SJE Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy).

-        a sajátos/speciális szükségletű tanulókra vonatkozó eljárások,

 A jelenlegi tendenciával összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a különleges szükségletekkel rendelkező hallgatókat, és megfigyelhető növekedést regisztrál ezen hallgatók számában. A sajátos szükségletekkel rendelkező diákok sajátos szükségleteiknek megfelelően jogosultak támogató szolgáltatásokra. A szabályokat és eljárásokat a 7/2016. számú, a sajátos nevelési igényű hallgatókról és a sajátos nevelési igényű hallgatókkal foglalkozó UJS-koordinátor feladatairól szóló rektori utasítás tartalmazza, amely elérhető az AIS SJE: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016-os év, 9. szám alatt).

-       hallgatói panasz- és fellebbezési eljárások.

 

 A SJE alapszabálya szerint a hallgató azáltal válik az akadémiai közösség tagjává, hogy beiratkozik a SJE vagy annak kara által végzett tanulmányi programok valamelyikének tanulmányozására. Az egyetemi közösség tagjaként a SJE Alapszabálya alapján joga van javaslatokat, észrevételeket és panaszokat intézni az egyetemi önkormányzati szervekhez - amelyek eljárásait és szabályait a jogszabályi dokumentumokban határozzák meg. A tanulmányi program hallgatói hatékony mechanizmusokkal rendelkeznek a jogaik vagy jogilag védett érdekeik védelmét célzó panaszok felülvizsgálatára, amelyekkel úgy vélik, hogy megsértették őket, vagy rámutatnak az egyetem tevékenységében vagy tétlenségében mutatkozó konkrét hiányosságokra. A panaszok vizsgálatának átláthatónak kell lennie, és a hallgatói képviselők részvételével kell elvégezni. A panaszosok visszajelzést kapnak a felülvizsgálat eredményéről és a meghozott intézkedésekről.

1.     Tájékoztatók a tanulmányi programokról - a tantárgyak információs adatlapjai

A 614/2002 Z. z. számú rendelet alapján

A benyújtott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak adatlapjait a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 155/2013 sz. rendeletének 1. melléklete szerinti szerkezetben dolgozták fel, amely kiegészíti a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 614/2002 sz. rendeletét a tanulmányok kreditrendszeréről.

2.     Az aktuális tanév menetrendje és az aktuális órarend

 

https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html#harmonogram-%C5%A1t%C3%BAdia-ujs-v-akademickom-roku-2022-2023

 

Az egyes tanulmányi alprogramok órarendjei a Selye János Egyetem AiS2 programjából származnak.


5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A benyújtott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak adatlapjait a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 155/2013 sz. rendeletének 1. melléklete szerinti szerkezetben dolgozták fel, amely kiegészíti a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 614/2002 sz. rendeletét a tanulmányok kreditrendszeréről.


6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html#harmonogram-%C5%A1t%C3%BAdia-ujs-v-akademickom-roku-2022-2023


Az egyes tanulmányi alprogramok órarendjei a Selye János Egyetem AiS2 programjából származnak.


7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

prof. RNDr. Tibor Kmeť, CSc., profesor, e-mail: kmett@ujs.sk, telefon: +421 (35) 3260 767


b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

Osoba, e-mail, telefón

Profilové predmety

Centrálny register zamestnancov VŠ

prof. RNDr. Tibor Kmeť, CSc.

e-mail: kmett@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 767

Formális nyelvek elmélete

Záródolgozati szeminárium

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/10495

prof. József Zoltán Kató, DSc.

e-mail: katojz@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 653

Programozás 1

Programozás 2

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24173

prof. Dr. Annamária Várkonyiné Kóczy, DSc.

e-mail: koczya@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 653

Operációs rendszerek

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20720

doc. RNDr. József Bukor, PhD.

e-mail: bukorj@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 650

Diszkrét matematika informatikusoknak

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15594

Dr. habil. Attila Elemér Kiss, CSc.

e-mail: kissae@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 653

Bevezetés az informatikába

Adatbázisrendszerek

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24172

 

           

Dr. habil. Dr. Gábor Kiss, PhD.

e-mail: kissga@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Az informatika és IKT eszközök történelme

Számítógépes hálózatok

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23165

Dr. habil. András Molnár, PhD.

e-mail: molnara@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Számítógépes hardver

A számítógépek felépítése

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20713

Dr. habil. Sándor Szénási, PhD.

e-mail: szenasis@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Számítógépes hardver

Programozás 3

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20719

PaedDr. Krisztina Czakóová, PhD.

e-mail: czakoovak@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 751

Bevezetés az informatikába

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15504


RNDr. Štefan Gubo, PhD.

e-mail: gubos@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 771

 Diszkrét matematika informatikusoknak

 Formális nyelvek elmélete

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15502

László Marák, PhD.

e-mail: marakl@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

 Adatbázisrendszerek

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29868

Ing. Ondrej Takáč, PhD.

e-mail: takaco@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 629

Számítógépek architektúrája

Operációs rendszerek

Számítógépes hálózatok

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18277

PaedDr. Ladislav Végh, PhD.

e-mail: veghl@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 760

Programozás 1

Programozás 2

Programozás 3

 

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15527

PaedDr. Márk Csóka

e-mail: csokam@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

 Az informatika és IKT eszközök történelme

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/34426

c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

Je prístupný v Akademickom informačnom systéme Univerzity J. Selyeho.


d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

Osoba, e-mail, telefón

Predmety

Centrálny register zamestnancov VŠ

prof. RNDr. Tibor Kmeť, CSc.

e-mail: kmett@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 767

Formális nyelvek elmélete

Záródolgozati szeminárium

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/10495

prof. József Zoltán Kató, DSc.

e-mail: katojz@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 653

Programozás 1

Programozás 2

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24173

prof. Dr. Annamária Várkonyiné Kóczy, DSc.

e-mail: koczya@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 653

Operációs rendszerek

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20720

doc. RNDr. József Bukor, PhD.

e-mail: bukorj@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 650

 A számítógépes rendszerek fejlesztésének társadalmi, erkölcsi és jogi háttere

Diszkrét matematika informatikusoknak

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15594

Dr. habil. Attila Elemér Kiss, CSc.

e-mail: kissae@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 653

Bevezetés az informatikába

 A programozás propedeutikája

Adatbázisrendszerek

 Adatbázis alkalmazások létrehozása

 Multimédiás alkalmazások létrehozása

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/24172

 

           

Dr. habil. Dr. Gábor Kiss, PhD.

e-mail: kissga@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Az informatika és IKT eszközök törrténelme

Számítógépes hálózatok

Pedagógiai szoftverek létrehozása

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23165

Dr. habil. András Molnár, PhD.

e-mail: molnara@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Számítógépes hardver

A számítógépek architektúrája

 Számítógépes perifériák

Robotika

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20713

Dr. habil. Sándor Szénási, PhD.

e-mail: szenasis@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Számítógépes hardver

Programozás 3

 Számítógépes perifériák

Programozás 4

 Pedagógiai szoftverek létrehozása

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/20719

PaedDr. Krisztina Czakóová, PhD.

e-mail: czakoovak@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 751

Bevezetés az informatikába

 A programozás propedeutikája

 Pedagógiai szoftverek létrehozása

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15504

RNDr. Štefan Gubo, PhD.

e-mail: gubos@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 771

 Grafikus szerkesztők

Diszkrét matematika informatikusoknak

 Pedagógiai szoftverek létrehozása

Formális nyelvek elmélete

 A légi közlekedés alapjai

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15502

László Marák, PhD.

e-mail: marakl@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

 A számítógépes rendszerek fejlesztésének társadalmi, erkölcsi és jogi háttere

Adatbázisrendszerek

 Adatbázis alkalmazások létrehozása

 Multimédiás alkalmazások létrehozása

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/29868

Ing. Ondrej Takáč, PhD.

e-mail: takaco@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 629

A számítógépek architektúrája

Operációs rendszerek

 A légi közlekedés alapjai

Számítógépes hálózatok

Robotika

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/18277

RNDr. József Udvaros, PhD.

e-mail: udvarosj@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 751

TSzövegszerkesztők

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/16440

PaedDr. Ladislav Végh, PhD.

e-mail: veghl@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 760

Programozás 1

Programozás 2

Programozás 3

Programozás 4

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15527

PaedDr. Márk Csóka

e-mail: csokam@ujs.sk

telefón: +421 (35) 3260 651

Az informatika és IKT eszközök történelme

Szövegszerkesztők

Grafikus szerkesztők

https://www.portalvs.sk/regzam/detail/34426

e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).

prof. RNDr. Tibor Kmeť, CSc., e-mail: kmett@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 767

doc. RNDr. József Bukor, PhD., e-mail: bukorj@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 650

Dr. habil. Dr. Gábor Kiss, PhD., e-mail: kissga@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

PaedDr. Krisztina Czakóová, PhD., e-mail: czakoovak@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 751

RNDr. Štefan Gubo, PhD., e-mail: gubos@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 771

Ing. Ondrej Takáč, PhD., e-mail: takaco@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 629

PaedDr. Ladislav Végh, PhD., e-mail: veghl@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 760

RNDr. Udvaros József, PhD., e-mail: udvarosj@ujs.sk, telefón:+421 (35) 3260 751

PaedDr. Márk Csóka, e-mail: csokam@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 651

 

Az alapszakos szakdolgozatok témáinak kiosztása az említett személyekhez (témavezetőkhöz) a Selye János Egyetem Akadémiai Információs Rendszerében érhető el (a 2022/23-as tanév témáinak kihirdetésére 2022. május végéig kerül sor).


f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

A Selye János Egyetem Akadémiai Információs Rendszerében érhető el.

g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

A tanulmányi program hallgatóinak érdekképviseletét a Selye János Egyetem Hallgatói Önkormányzata delegálja (https://sjehok.org)


h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)

PaedDr. Ladislav Végh, PhD., e-mail: veghl@ujs.sk, telefón: +421 (35) 3260 760


i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Tanulmányi felelős: Zsuzsanna Farkas, farkasz@ujs.sk

Karrier tanácsadó: Mgr. Norbert Istvánik, istvanikn@ujs.sk

Szállásért felelős: Mgr. Attila Duba, dubaa@ujs.sk


8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

 

A terem kapaciása

Termek száma

 A legmodernebb információs és kommunikációs technológiával felszerelt előadó-/hallgatótermek, beleértve a tolmácsberendezéseket is (SJE Konferenciaközpont, Hradná 2, KN).

1 x 350

1 x 195

2 x 180

 

Összesen - 905

4

 Szemináriumi termek (SJE Konferenciaközpont, Hradná 2, KN)

1 x 40

1 x 30

2 x 20

 

Összesen - 110

4

Előadótermek/hallgatótermek prezentációs technológiával (TK  SJE, Bratislavská cesta 3322, KN)

1 x 100

3 x 50

 

Összesen - 250

4

 Technológiával felszerelt szemináriumi termek (TK SJE, Bratislavská cesta 3322, KN) klasszikus oktatási célokra

1 x 45

1 x 40

1 x 34

1 x 32

2 x 30

3 x 25

 

Összesen - 286

9

 Tornaterem - nagy (Sportcentrum  SJE, Hradná 2, KN)

Méretek

(30m x 50m)

1

Tornaterem - kicsi (Sportcentrum  SJE, Hradná 2, KN)

Méretek

(14m x 9,9m)

 

1

Fitnesz terem (Sportcentrum  SJE, Hradná 2, KN)

Méretek

(16,8 m x 9,9m)

 

1

 Az SP-t biztosító szervezeti egység irodái

Összesen 5 iroda

Számítógéppel felszerelt tantermek (Konferencia központ SJE, Hradná 2, KN)

Összesen 29 számítógép

1

 Számítógéppel felszerelt tantermek (TK UJS, Bratislavská cesta 3322, KN)

Összesen 59 számítógép

3

 Számítógéppel felszerelt tantermek (GIK UJS, Hradná 21, KN)

Összesen 33 számítógép

2

 Számítógéppel felszerelt tantermek (Tiszti pavilon, városközpont KN)

Összesen 90 számítógép

3

 Egyéb számítógép-hozzáférési lehetőségek a diákok számára - SJE Egyetemi Könyvtár

Összesen 29 számítógép

1

 

 Videó a SJE-ről - a karok bemutatása, beleértve a könyvtárat, konferenciaközpontot, számítógépet is létesítmények, tornatermek, diákotthon stb..:

https://www.youtube.com/watch?v=1IvvlL0ynKg UJS promo video 10:54 (SK)

https://www.youtube.com/watch?v=IPG2OZOr_GM JSU promo video 10:16 (EN)

https://www.youtube.com/watch?v=6fvFodxMtfI SJE promó videó 10:51 (HU)

 

 Virtuális túra - a komáromi SJE infrastruktúrája (szöveg nélkül):

http://ujs.sk/virtualtour/SJE_.html

 

Számítógépes tantermek szoftveres biztosítása a SJE diákjai számára 

Számítógépek az osztálytermekben: 

§ Tanárképző Kar, 59 db

·      Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·      Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab, 

·      További szoftver: GeoGebra, Gimp, Blender,  

§ Konferenciaközpont, KINFO, 29 db

·      Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·       Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab, 

·       További szoftver: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, Dev-C++, Easy PHP

§ Gazdaságtudományi és Informatikai Kar, 33 db

·       Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·       Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab, 

·      Ďalší softvér: GeoGebra, Gimp, Blender 

§ Tiszti pavilon, összesen 90 db

·       Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·       Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab, 

·       További szoftver: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, Dev-C++, Easy PHP   

A könyvtárban lévő számítógépek száma 29db

·      Počítače HP All in One

·       Operációs rendszer: Windows 8 Professional

·       Szoftver: Microsoft Office 2013

Prezentációs technológia 

 A konferenciaközpont minden előadótermében (Hradná 2, KN)

·      projektor és hangkártya - összesen 3 db

·      HP 6000 vetítőhöz kötött számítógépek – összesen3 db

·       Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·       Szoftver: Microsoft Office 2013

 Minden szemináriumi teremben, ahol tanórákat tartanak, van egy beépített projektor, amely VGA porton keresztül számítógéphez csatlakoztatható.

Laptopok

Laptopok kölcsönzése diákoknak - 120 db

·       Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·       Szoftver: Microsoft Office 2013

Laptopok az oktatói és adminisztratív személyzet számára - 130 számítógép 

·       Operációs rendszer: Windows 7 Professional, Windows 10 Professional

·      Szoftver Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 2016

 Egyetemi terminálok az SJE épületeiben

  LENOVO egyetemi terminálok diákoknak - 70 db

·       Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·       Szoftver: Microsoft Office 2010

 A tanulmányi program tantermeinek listája és jellemzői, valamint technikai felszereltségük a honlapon érhető el: https://fei.ujs.sk/sk/zabezpecenie-kvality/infrastruktura-studijnych-programov/miestnosti.html


b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

 A könyvtár hozzáférést biztosít a tanulmányi programhoz tartozó szakirodalomhoz, legalábbis a tantárgyi tájékoztatókban felsorolt kötelező szakirodalom keretében. Jelenleg a SJE könyvtár (UK) több mint 12 206 címmel rendelkezik a pedagógia, a didaktika és a pszichológia a benyújtott tanulmányi programhoz kapcsolódóan, és jelenleg 1 087 címmel az informatika területéhez kapcsolódóan. Az Egyetemi Könyvtár a DAWINCI könyvtári információs rendszert használja, amely egy modern könyvtári és információs rendszer, amely integrálja a szerveralkalmazások, adatbázis-rendszerek, dokumentumkezelés legújabb elemeit, és a könyvtárak tudásával és tapasztalatával együtt egy átfogó multimédiás könyvtári és információs rendszerré alakítja azokat. A rendszer a felhasználók számára az OPAC on-line katalóguson keresztül, a honlapon keresztül hozzáférést biztosít az egyes könyvtári gyűjteményekhez. A SJE Egyetemi Könyvtár a többi egyetemi könyvtárhoz hasonlóan szerepel a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának igényeihez igazodó központi nyilvántartásban. A hallgatók és az oktatók hozzáférése a szükséges adatbázisokhoz szintén a CVTI SR-en keresztül történő távoli eléréssel oldható meg. Az egyes kiadók online adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés szintén ezen a hozzáférésen keresztül biztosított. Az Egyetemi Könyvtár olyan műhelyfoglalkozásokat szervez, amelyek segítik az eligazodást a publikációs adatbázisokban és az irodalmi forrásokkal való munkában.


c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

A távoktatás vagy a kombinált oktatás igényeihez az egyetem 4 szerverrel rendelkezik, amelyeken a BigBlueButton videokonferencia-rendszer működik. A távoktatás alternatív eszköze az MS Teams platform, az Office 365 A1 for faculty csomag részeként, amely minden tanár és diák számára elérhető. 2015-ben az UJS-ben létrehoztak és üzembe helyeztek egy e-learning rendszert, amely a Moodle nyílt forráskódú LMS-en alapul. Ezt a rendszert 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerrel. Ez az átfogó rendszer 2019-ben is működött. A Moodle továbbra is lehetőséget nyújt az egyes tantárgyakhoz tartozó tananyagok és segédanyagok közzétételére, a házi feladatok kiosztására és a tudás elektronikus tesztelésére egy engedélyezett zónában. A WeBWorK emellett lehetőséget ad a matematikai feladatok automatikus generálására, benyújtására és értékelésére. Az Egyesült Királyságban és más kiválasztott helyszíneken rendelkezésre álló vezetékes kapcsolaton kívül a diákok a SJE összes épületében WiFi hálózaton keresztül is hozzáférnek az internethez. A hálózathoz való csatlakozáshoz egy személy hitelesítésére (bejelentkezés és jelszó) van szükség. 2016-ban bevezették a központi nyomtatási rendszert, amely a diákok számára is elérhető. A diákok a SJE pénztárában tudnak hitelt felvenni a számlájukra.  


d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

A tanulmányi program oktatási tevékenységeinek biztosítása tekintetében a fő partnerek a gyakorló iskolák, iskolai létesítmények és gyakorló óvodák, ahol a SJE Pedagógiai Kar hallgatóinak pedagógiai gyakorlata zajlik.

 

A Pedagógiai Kar több mint harminc szlovákiai gyakorlóiskolával áll szerződéses kapcsolatban. Gyakorló iskolák nem csak Komáromban, hanem Dunaszerdahelyen, Nagymegyeren, Galántán, Ésekújvárban, Rozsnyón, Királyhelmecen, Pozsonyban, Ipolyságon, Nagykaposon, Párkányban, Gútán és Rimaszombatban.

 

A pedagógiai gyakorlat keretében a hallgatók megfigyelik és elemzik az oktatási folyamatot, megtanulják alkalmazni az általános műveltségi tárgyak, az általános és ágazati didaktika tanulmányozása során szerzett elméleti ismereteket, és fokozatosan elsajátítják a tanári hivatás gyakorlásához szükséges pedagógiai készségeket.

e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

Az SJE ösztönző környezetet biztosít a hallgatók számára tanulmányaik során. Az SJE hatékonyan irányítja és működteti az SJE diákotthonokat, ahol kényelmes szállást biztosít az egyetem hallgatói számára, megfelelő higiéniai és biztonsági normák mellett, a minőségi élethez megfelelő körülmények között. A SJE kollégiumánál található egy multifunkcionális sport pálya, amely lehetővé teszi a diákok számára a szabadidő hasznos eltöltését és a sportolást.

 

Az SJE étkeztetést is biztosít a diákok számára az SJE Konferencia Központ épületében. Az egyetem sportközpontjában a hallgatóknak lehetőségük van sportolni és egyéb szabadidős tevékenységeket végezni. 

 

Az egyetem célja továbbá, hogy lehetőséget biztosítson kulturális, társadalmi és spirituális tevékenységekre. A fiatal tehetségek a Cantus Iuventus kórusban találják meg a számításukat. A diákoknak lehetőségük van a Sirály kollégiumban felállított kápolnába járni.  


f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

Az SJE az Erasmus+, a Makovecz, a CEEPUS és a Balassi Intézet (a Szlovén Köztársaság Emberi Erőforrások Minisztériumának mobilitási ösztöndíjai) által kínált különböző szakmai gyakorlatok és külföldi tanulmányi mobilitást a diákjainak.  

 

Jelenleg az SJE 118 kétoldalú megállapodást, memorandumot és intézményközi megállapodást kötött 63 partnerintézménnyel 15 európai országban, valamint intézményközi megállapodásokat kötött az EU-n kívüli partnerországokban a KA107 tevékenység keretében. 

A Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya az SJE karokkal együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, és lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. Promóciós anyagokat, szórólapokat és brosúrákat osztanak szét az SJE diákjai között. Ugyanakkor az SJE Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya rendszeresen közzéteszi tevékenységéről szóló információkat az SJE Erasmus+ weboldalán, és az egyetem információs eszközein keresztül tömegesen küld információkat az SJE hallgatóinak, oktatóinak és munkatársainak. A hallgatók nyelvi támogatása az Erasmus+ On-line nyelvi támogatás (OLS) eszközén keresztül történik. 

Partner intézmények

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/partneri.html

Erasmus+

 Tanulmányi célú hallgatói mobilitás:

http://erasmus.ujs.sk/sk/studium.html

 Hallgatói mobilitás szakmai gyakorlatok céljából:

http://erasmus.ujs.sk/sk/staz.html

 Útmutató a diákok számára a jelentkezéshez:

http://erasmus.ujs.sk/sk

 Koordinátorok elérhetőségei:

http://erasmus.ujs.sk/sk/kontakt.html

Program Makovecz

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/makovecz.html

 További mobilitásos programok

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/mobilita.html

9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A törvény 53. szakaszának (3) bekezdése szerinti tanulmányi programra való felvétel alapfeltétele a teljes középfokú iskolai végzettség vagy a teljes középfokú szakképzés megszerzése. 

 

(Elérhető az alábbi linken: https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_UJS_2022_final_ucinny_1._9._2022.pdf, 19. Fejezet, 2.-3. pont)

b) - A felvételi eljárás folyamata.

a b) pontban előírt összes információt a Selye János Egyetem 2022. évi tanulmányi szabályzatának 19-25. cikke tartalmazza.

 

Elérhető az alábbi linken:

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_UJS_2022_final_ucinny_1._9._2022.pdf

 

A tanulmányi felvételről a Kar dékánja dönt a felvételi bizottság javaslata alapján, a felvételi feltételeknek megfelelően.


c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

Akadémiai év

Felvételt nyertek száma

Beiratkozók száma

2017/2018

14

12

2018/2019

12

10

2019/2020

32

19

2020/2021

16

7

2021/2022

13

13


10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

Minden félév végén a hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy a Selye János Egyetem Akadémiai Információs Rendszerének kérdőívén keresztül értékeljék az egyes beiratkozott kurzusok tartalmának minőségét, valamint a tanár szakmai felkészültségét és pedagógiai megközelítését.

b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A hallgatók visszajelzéseinek eredményeit a Selye János Egyetem Akadémiai Információs Rendszerén keresztül minden tanár számára elérhetővé teszik. A kérdőívek eredményeit a Kar Dékáni Hivatala statisztikailag feldolgozza, és eredményeit figyelembe veszi az oktatás minőségének további javítása során.

c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

A Selye János Egyetem abszolvens portált épít ki a volt hallgatói, végzettjei számára, aminek Nyugat-Európában és Amerikában nagy hagyománya van, különösen azért, mert az egyetemek fontosnak tartják, hogy a diploma megszerzése után is kapcsolatban maradjanak volt hallgatóikkal, végzettjeikkel. A Selye János Egyetem ''öregdiák'' portálja a www.ujs.sk/alumni oldalon alapul, ahol a diplomát szerzett volt hallgatók regisztrálhatnak és tagokká válhatnak, valamint a volt hallgatók közösségévé válhatnak. Minden regisztrált öregdiákot tájékoztatunk arról, hogy mi történik a SJE-en, milyen érdekes eseményeket szerveznek az egyetemen, milyen öregdiák-találkozókat tartanak, stb. 

11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

SJE ösztöndíj szabályzat elérhető z AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, rok 2018, číslo 2

 5/2013-as számú rektori irányelv a Tudományos Diákköri Konferenciáról elérhető az  AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2021, číslo 5)

 10/2010 -es számú rektori rendelet a laptopok diákoknak történő kölcsönzésére vonatkozó szabályzat (az 1. függelékkel módosítva), elérhető az alábbi címen az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/ Vnútorné akty riadenia, rok 2011, číslo 7)

1/2021 sz. irányelv - A SJE tandíjai és tandíjakkal kapcsolatos illetékei a 2021/2022-es évre elérhető az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2021, číslo 6.

 9/2020, számú rektori rendelet A SJE Kollégiumi Házirendje és Felvételi Szabályzata elérhető az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2020, číslo 29.

Imatrikulačný a promočný poriadok UJS (2015), dostupné z AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, rok 2015, číslo 5.

 8/2016 sz. irányelv az SJE-n végzett tanulmányok sikeres befejezését igazoló okmányokról elérhető az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2016, číslo 10.

1/2014-es számú rektori irányelv – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzata elérhető az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2014, číslo 2.

 A Hallgatói Önkormányzat alapszabálya, elérhető a z AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2010, číslo 8.

 A 3/2014. sz. rektori utasítás a hallgatók, oktatók és a személyzet külföldi mobilitásának megszervezéséről az Erasmus+ program keretében az UJS-en, elérhető az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2018, číslo 10

7/2016 sz. irányelv a speciális igényű hallgatókról és koordinátoruk hatásköréről a SJE-en az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2016, číslo 9

6/2016 sz. rektori irányelv az információkhoz való hozzáférésről az AIS UJS Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, rok 2016, číslo 8