DOKUMENTUM
Alprogram, tanulmányi program része KAm22 - Hitoktatás tanári szak
Szint - II. - mesterképzés, képzés formája - nappali, képzés típusa - pedagógusképzés
Dokumentum típusa Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése Selye János Egyetem
Egyetem székhelye Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
A SJE Oktatási Minőségbiztosítási Rendszerének Tanácsa
A tanulmányi program jóváhagyásának vagy a tanulmányi program módosításának dátuma:
13.06.2022
A tanulmányi program leírásában eszközölt egyéb változtatások dátuma:
13.06.2022
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
hittanoktató (katekéta) tanári tanulmányi program (szakpárosításban), 100103
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
2.szint, ISCED-F 0114
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38 Tanárképzés és pedagógiai tudományok
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
Tanári tanulmányi program szakpárosításban. Hittanoktató tanári szak – angol nyelv és irodalom tanári szak, hittanoktató tanári szak – biológia tanári szak, hittanoktató tanári szak – történelem tanári szak, hittanoktató tanári szak – kémia tanári szak, hittanoktató tanári szak – informatika tanári szak, hittanoktató tanári szak – magyar nyelv és irodalom tanári szak, hittanoktató tanári szak – matematika tanári szak, hittanoktató tanári szak – német nyelv és irodalom tanári szak, hittanoktató tanári szak – szlovák nyelv és irodalom tanári szak.
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Mgr.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

Nem releváns.

i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
2 akadémiai év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
Tervezett hallgatói létszám: 20
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

A végzettek szisztematikus, koherens és átfogó ismeretekkel rendelkeznek a neveléstudomány, az elmélet és a gyakorlat területén, beleértve a tágabb filozófiai, társadalmi-kulturális, történelmi-társadalmi és pedagógiai-pszichológiai összefüggéseket is.

A program végzősei ismeretekkel rendelkeznek a pedagógia, a pszichológia, a filozófia és a kiválasztott teológiai tudományok, különösen a bibliai tanulmányok, az alapvető teológia és a katekézis területén. A végzettek áttekintést kapnak a tanítási folyamatról és a pedagógiai dokumentumokról az általános és középiskolákban. A megszerzett ismeretek lehetővé teszik a diplomások számára, hogy felkészüljenek a tanításra. Ismerik a vallási nevelés módszertanának elméletét, a tanítási és tanulási folyamatban alkalmazható munkamódszereket és eljárásokat. Ismerik a vallási nevelés munkamódszereinek hatását a tanulók személyes és szellemi fejlődésére.

A végzettek képesek lesznek írásbeli felkészülés, oktatási programokon és standardokon alapuló idő-tematikus tanítási terv elkészítésére. Képesek lesznek tudatosan megszervezni a vallásos nevelést, különböző módszertani eljárásokat alkalmazni a vallásos neveléssel összefüggésben. Képesek lesznek egy adott korcsoportnak vagy munkafeladatnak megfelelő módszertani eljárást alkalmazni egy adott helyzetben és módszerrel. Képesek lesznek elemezni a munkamódszereket és kritikusan értékelni azok hatékonyságát.

A végzettek folyamatosan törekednek módszertani kultúrájuk fejlesztésére. Érzékenyek lesznek arra, hogy gyakorlatuk milyen hatással van a diákjaik személyes és lelki fejlődésére, és ügyelnek a diákjaik személyiségi jogainak és méltóságának védelmére. Önállóan dolgoznak és felelősséget vállalnak a módszertani gyakorlatok alkalmazásáért. Emberi magatartásukban (saját hitük és lelki szemléletük bemutatásában) hiteles példák lesznek. Felelősek lesznek a csoportjaik munkájának irányításáért. A diplomások képesek lesznek önállóan megfogalmazni tudományos problémákat, és képesek lesznek összefüggés-elemző módon gondolkodni egy meghatározott problémáról. Képesek a pedagógiai munka irányítására az iskolázott népesség sokféleségével összefüggésben. Széleskörű ismeretekkel fognak rendelkezni az egyének fejlődési különbségeit illetően, amelyek a tanulók egészségi állapotából vagy szociális hátrányaiból adódnak.

A képzés lehetővé teszi a diplomások számára, hogy olyan oktatásban részesüljenek, amely teljes mértékben kompatibilis a világ hasonló tanulmányi területeivel, így készségeik és kompetenciáik alkalmasak lesznek az e területeken, az EU országaiban vagy a világ más részein történő későbbi munkavállalásra. A sokoldalú oktatásnak köszönhetően a diplomások jól felkészültek lesznek.

b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

A kombinált hittanoktató (katekéta) tanárképzésben végzettek hittanoktató (katekéta) tanárként helyezkedhetnek el. A pedagógiai alkalmazottakról és a szakmai alkalmazottakról szóló 138/2019. sz. törvény értelmében regionális oktatásban dolgozó pedagógusként is elhelyezkedhet.

A tanulmányi programban végzettek a munkaerő-piaci foglalkoztathatóságuk értékelése során a "011 Oktatás" kategóriába tartoznak az Oktatás nemzetközi egységes osztályozása szerint. (International Standard Classification of Education: Fields of Education and Training 2013)

c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

Szlovákiai Református Keresztyén Egyház - Mgr. Géresi Róbert, püspök 

3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

Graduates of the combined degree in catechetics (II. degree) find employment as a teacher of religious education at home and abroad.

Information on the employability of graduates of UJS study programmes is monitored by the UJS Career Counselling Centre.

The survey conducted in 2021 was attended by 342 graduates, including 6 graduates of the study programme of catechetics teaching (combined degree II).

Respondents received their diploma between 2018 and 2021.

No one has continued their studies at level III, 67% of them are employed, 33% are on maternity leave. 

67% of employed respondents found employment in their field of graduation, 17% of employed respondents found employment in a related field, 17% of employed respondents found employment in a completely different field.

75% of those employed in the field belong to the occupational group "Teachers in primary schools", 25% to the occupational group "Teachers for children with special needs".

50% of those employed in the field teach one endorsement and 50% teach subjects unrelated to the original endorsement.

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

Mgr. Czinke Tímea, PhD. - Kováts József Magyar Tanítási Nyelvű  Alapiskola – Bátorkeszi

Mgr. Horváth Csery Olívia - Jászai Mari Általános Iskola – Monor (Magyarország)

A munkáltató pozitív referenciákat adott a munkájukról. Lásd a referenciákat.

c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

A kombinált hittanoktató tanári képzési program minőségének vizsgálatára összpontosító visszajelzéseket folyamatosan végzik a tanulmányi programot oktató tanárok. A felmérés egyéni formában történik a hittanoktató tanári képzési program tanárainak munkalátogatásai során, valamint a hittanoktató tanárok, az általános és középiskolák vezetősége, a Metodikai és Pedagógiai Centrum és a gyakorlóiskolák munkatársai, valamint a SJE TKK katekétika tanszékének tanárai közötti strukturált interjúk alapján, amelyek a tanterv összeállításának minőségére és a végzősök profilalkotó elemeinek minőségére összpontosítanak. A kapott információkat a Katekétikai Tanszék munkamegbeszélései során értékelik az oktatók.

 

A végzettek munkáltatóit is megkértük, hogy értékeljék a benyújtott kombinált hittanoktató tanár tanulmányi program minőségét.


https://frt.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/Referencia_Jaszai_Mari_Altalanos_Iskola_Monor.pdf

https://frt.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/Referencia_PF_Zakladna_skola_Jozsefa_Kovatsa_s_VJM_Batorove_Kosihy.pdf

  

A munkáltatóknak a felsőoktatási intézményekben végzettekkel való elégedettségére vonatkozó információkat az egyetem karrier-tanácsadási központja is figyelemmel kíséri.


https://www.ujs.sk/sk/absolventi.html

4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A tanulmányi program tanulmányi részből és pedagógiai részből áll.

A katechetika szakpárosításban program szerves része a tanárképzés és pedagógiai szaknak. Célja, hogy a hittanoktató (katekéta) tanárok számára a neveléselmélet és a gyakorlat területén szükséges teológiai és katekétikai képzést nyújtson.

Az oktatás konkrét formáit, kritériumait és szükséges célkitűzéseit a benyújtott tanulmányi program minden egyes tantárgya esetében részletesen ismertetjük, amelyet a tantárgyi információs adatlapon is megadunk.

A tanulmányi program követelményeinek teljesítése vagy a program befejezése és a minimálisan előírt kreditek megszerzése érdekében a tanulmányi program hallgatója saját tanulmányi tervet készít.

b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

A Hittanoktató (Katekéta) tanári (II. szintű) tanulmányi program harmonizációját követően az újonnan felvett hallgatók a következő akadémiai évtől kezdődően a harmonizált tanulmányi programban kezdik meg tanulmányaikat, míg a másodévesek folytatják az eredeti tanulmányi terv szerinti tanulmányaikat.

 

A tanulmányi terv hozzáférhető a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében. 


c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

A hallgató teljesíti a kötelező tantárgyakat, tantárgyakat választ a kötelezően választható tantárgyak és a választható tantárgyak közül. A tanuló teljesíti az államvizsgát:

A kateketika módszertana 1-2 tárgyból: Kateketika

Bibliai tudományok 1-2. tárgyból: Ószövetség, Újszövetség, Dogmatika, Etika


Profiltantárgyak: A katekézis módszertana 1, Bibliai tudományok 1, A katekézis módszertana 2, Bibliai tudományok 2, Kateketika, Kateketikaoktatási szempontok


Valamennyi oktatási egység/tantárgy tantárgyi adatlapja világosan leírja a teljesítés követelményeit, valamint azokat a tanulási eredményeket (a tudás, készségek, attitűdök és autonómiaeredmények részletes jellemzése), amelyeket a végzős az oktatási egység/tantárgy elvégzése után elsajátít.


Az egyes profiltantárgyak egymáshoz kapcsolódása:

A katekézis módszertana 1 - A katekézis módszertana 2 - Kateketika: A tantárgyak célja, hogy a végzős hallgatók átfogó ismereteket szerezzenek a szakterület tényeiről, irányairól és határairól. Megismerkednek a területhez kapcsolódó legfontosabb összefüggésekkel és elméletekkel.

Bibliai tudományok 1 - Bibliai tudományok 2 - Kateketikaoktatási szempontok: A tantárgyak célja, hogy a hallgatók megértsék a keresztény hit és a keresztény gyakorlat közötti összefüggéseket, valamint a bibliai igazságok gyakorlatba való átültetését.

A katekézis módszertana 1 - A katekézis módszertana 2 - Kateketika: A végzettek képesek lesznek a szakmai problémák azonosítására, a megoldásukhoz szükséges elméleti és gyakorlati háttér vizsgálatára és megfogalmazására, majd megoldására. A tantárgyak célja továbbá, hogy a diplomások képesek legyenek önállóan végezni munkájukat, munkájuk kritikai értékelése és folyamatos korrekciója mellett.

Az államvizsga tárgy előfeltételei a profiltantárgyak és a tanterv kötelező oktatási részeinek/tantárgyainak elvégzése.


Az információs lapokban egyértelműen meg vannak határozva az oktatási célok és az oktatási tevékenységek, amelyek révén a Selye János Egyetem Tanárképző Kara biztosítja a kívánt oktatási kimenetek elérését. Az oktatási tevékenységek közül az esetek többségében előnyben részesülnek az előadások és a szemináriumok, de az éppen aktuális járványhelyzetnek megfelelően az oktatás folyhat online formában is.


Az információs lapokban az oktatási tevékenység formája egyértelműen mint „jelenléti“ forma van meghatározva. 


Tantervek megtalálhatóak az összes oktatási egység/tantárgy tantárgyi információs adatlapjaiban, amelyeket többnyire előadások vagy szemináriumok formájában valósulnak meg.


Az egyes tantárgyak oktatási részének elkészítésekor figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését az ECTS, valamint a megadott kredit- és óraszám alapján.


A magasabb kreditszámú tárgyak esetében, ahol az óraszámok nem voltak összhangban a hallgató terhelésével, meg lettek határozva a feladatok és kimenetek, amelyeket a hallgató önálló tanulással old meg a tanár irányításával, és ezt követően a feladat megfogalmazásában előre meghatározott ismeretek vagy készségek bemutatja.


prof. ThDr. István Karasszon, PhD., karasszoni@ujs.sk

doc. ThDr. Alfréd Somogyi, PhD., somogyia@ujs.sk

doc ThDr. Attila Lévai, PhD., levaia@ujs.sk


A tantárgyakat bebiztosító személyek fel vannak tüntetve az egyes tantárgyak tantárgyi adatlapjain. 

prof. ThDr. István Karasszon, PhD.

Doc. ThDr. Alfréd Somogyi, PhD.

Doc. ThDr. Attila Lévai, PhD.


Selye János Egyetem, Tanárképző Kar

d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A hallgató köteles megszerezni a tanulmányi programban szükséges számú kreditet, amelyek megoszlását és teljes számát a tanulmányi program határozza meg. A hallgatói munkaterhelést a teljes tanévre vonatkozóan a Tanulmányi Szabályzat 3. cikkének (6) és (7) bekezdései határozzák meg. „A hallgató standard terhelése egy teljes tanévben nappali és levelező tagozatos képzés esetén 60 kredit, tehát 30 kredit szemeszterenként. A hallgató standard terhelése egy teljes tanévben levelező képzés esetén legfeljebb 48 kredit.“ A tanulmányok első ciklusának szokásos időtartamát a Tanulmányi Szabályzat 6. cikkének (2) bekezdése határozza meg. „A tanulmányok standard időtartama a mesterképzésben a szakmai gyakorlatot beleértve a) nappali tagozaton legalább egy és legfeljebb három tanév, b) levelező tagozaton legalább kettő és legfeljebb négy tanév. A mesterképzés befejezésének feltételéül szabott minimális kreditszám legalább 60 kredit.“ Minden egyéb feltételt, amelyet a hallgatónak a tanulmányi program során és annak megfelelő befejezéséhez teljesítenie kell, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésére és a tanulmányok meghosszabbítására, megszakítására vonatkozó szabályokat, a tanulmányi szabályzat tartalmazza, amely ezen a linken érhető el: https://www.ujs.sk/documents/%c5%a0tudijn%c3%bd%20poriadok%20UJS%202022%20-%20final,%20%c3%ba%c4%8dinn%c3%bd%201.%209.%202022.pdf
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

A kötelező tárgyakért a hallgató 80 kreditet szerez. Ebből 72 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (27 kreditet az első szakjából, 27-et a másik szakjából, 12-t a tanári alapból). Ezeken kívül a kötelező államvizsga teljesítéséért 8 kredit jár (ebből 3 kredit az első szakon, 3 kredit a másik szakon és 2 kredit a tanári alapon). Az egyes szakokon előfordulhat 1-2 kredit eltérés, ezeket azonban kompenzálja a kötelezően választható tárgyak kínálata. A kötelező és a kötelezően választható tárgyak sikeres teljesítéséért járó kreditek összege változatlanul 117 kredit marad.


A kötelezően választható tárgyakért a hallgató 37 kreditet kap. Ebből 29 kreditet a tantárgyak sikeres teljesítéséért és a pedagógiai gyakorlatért (13 kreditet az első szakjából – amelyikből a szakdolgozatát írja,  kreditet a másik szakjából és 7 kreditet a tanári alapból). Ezeken kívül a hallgató kötelezően megvédi a szakdolgozatát, amelyért az egyik szakján 8 kreditet kap.


A szabadon választható tárgyakat a hallgató a tanári alapon tudja felvenni. Itt az egész kar kínálatából válogathat minimum 3 kredit értékben a magiszteri tanulmányok során.  


A tanulmányok sikeres befejezéséhez 120 kredit megszerzése szükséges, ebből 54 az első szakból (amelyiken a hallgató a záródolgozatát írja),42 a másik szakon és 24 kredit a tanári alapon.  


A hallgató 12 kreditet szerez a szakdolgozatért és annak sikeres megvédéséért (ebből 4-et a záródolgozaton végzett munkájáért a szakdolgozati szeminárium tantárgy keretében és 8-at a záródolgozat megvédéséért).  


A hallgató 12 kreditet szerez a pedagógiai gyakorlatért (6 kreditet az egyik szakon, 6 kreditet a másik szakon).


Nem releváns.


Nem releváns.

f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az értékelés szabályai, kritériumai és módszerei transzparensek és a tanár által előre meghatározottak, s minderről az adott tantárgy információs lapja tájékoztat. A tantárgy teljesítésének felételei című részben világosan meg vannak határozva a hallgató tanulmánnyal kapcsolatos és egyéb, az oktatási cél megvalósításával kapcsolatos kötelességei, a tanulmányi feladatok elvégzésének formája, valamint a részeredmények értékelésének kritériumai is. A hallgató eredményeit feljegyzik, dokumentálják és archiválják. Az értékelés szabályai és folyamata a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában van lefektetve.

Az oktatás folyamán a hallgatók visszajelzést kapnak a tanártól, valamint iránymutatást és lehetőséget a hibák kijavítására. A hallgatónak lehetősége van arra, hogy tudomást szerezzen a saját értékeléséről személyes konzultációk, az akadémiai információs rendszer vagy a Moodle platform révén. 

 

A hallgatónak lehetősége van a konzultációs órák kihasználására a félév során. A gyakorlat azt mutatja, hogy a hallgatók élnek is ezzel a lehetőséggel annak érdekében, hogy jobb eredményeket érjenek el.

Amennyiben a hallgató teljesíti az adott vizsgatárgyra vonatkozó követelményeket, lehetősége van egy rendes és két javító vizsgaidőpontra (valamint – indokolt esetben – komisszionális vizsgára). Az erre, valamint a kreditek gyűjtésére és elfogadtatására vonatkozó előírásokat a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata tartalmazza. Az akadémiai információs rendszer adminisztratív ellenőrzését a Tanulmányi osztály végzi a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában lefektetett szabályok alapján.


g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésével, gyűjtésével és átvitelével kapcsolatos eljárásokat, amelyek összhangban vannak a kredittranszfer európai rendszerével. Ugyanígy meg vannak határozva a más egyetemen teljesített tantárgyak elfogadtatására vonatkozó szabályok.


h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

2021/2022

A szeretetnyelvek jelentősége és hatása a hitoktatásban

Biblién kívüli anyagok használata a hitoktatásban

Bibliai társasjátékok célirányos használata a hitoktatásban

 

2020/2021

A teremtéstörténet és evolúció kérdésének kateketikai feldolgozása

Digitális segédanyagok e-learning a hitoktatásban

 

2019/2020

Alternatív módszerek a hitoktatásban

A Miatyánk oktatása a katechézisben

A szentségek oktatása a katechézisben

 

A korábbi évek témái kigenerálhatóak a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszeréből.

i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

A záródolgozatok témakiírására, kidolgozására, opponálására, védésére és értékelésére vonatkozó szabályok a Selye János Egyetem Tanulmányi szabályzatában vannak lefektetve, amely hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben (Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 8. sz.).


A hallgatók hazai és külföldi mobilitását az egyetem tanulmányutakkal és kutatói tevékenység támogatásával segíti. A SJE Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, összegyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, ami összhangban van az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok elismerésének szabályait és eljárásait. 

Annak érdekében, hogy növekedjen a hallgatói mobilitásban (pl. Erasmus+) részt vevő hallgatók száma, az egyetem nemzetközi kapcsolatok részlege a karokkal együtt rendszeresen szervez workshopokat, és felkínálja a személyes és az online konzultáció lehetőségét. A hallgatók az egyetem információs eszközei révén is értesülnek a mobilitási lehetőségekről. A hallgatók, oktatók és munkatársak külföldi mobilitásáról a 3/2014. számú rektori rendelet nyújt tájékoztatást (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.).


A felsőoktatási intézmény tanulmányi programja olyan szabályokat is érvényesít, amelyek a kutatói integritás biztosítására, a plagizálás megelőzésére, valamint az egyéb akadémiai csalásokra irányulnak. A Selye János Egyetem Alapszabályzata értelmében a plagizálás fegyelmi vétségnek számít és fegyelmi eljárást von maga után. A felsőoktatási intézmény szem előtt tartja, hogy ne sérüljön a kutatói integritás, illetve ne történjen plagizálás vagy más akadémiai csalás, továbbá olyan eljárásokat foganatosít, amelyek biztosítják, hogy a szabályok megszegése összeegyeztethetetlen legyen az akadémiai fokozat megszerzésével. Ezeket a szabályokat és eljárásokat tartalmazza a SJE TKK Alapszabályzata (2018), elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső szabályzatok, 2020, 3. szám), a SJE Etikai kódexe, elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső szabályzatok, 2013, 11. szám) és a Hallgatói fegyelmi szabályzat (elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső szabályzatok).


A mai trendekkel összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, aminek köszönhetően megfigyelhető a számuk növekedése. A speciális igényű hallgatók támogató szolgáltatásokra jogosultak. Ennek részleteit a speciális igényű hallgatókról szóló 7/2016. számú rektori irányelv tartalmazza (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9. sz.).


A Selye János Egyetem Alapszabályzata szerint a hallgató az akadémiai közösség tagjává az egyetemen vagy a karokon megvalósuló tanulmányi programok valamelyikére történő beiratkozás után válik. Az akadémiai közösség tagjaként jogában áll ötletekkel, észrevételekkel és panasszal fordulni az akadémiai önkormányzati szervek valamelyikéhez (ennek szabályai és eljárásai a legiszlatív dokumentumokban vannak lefektetve). A hallgatók a kérelmek áttanulmányozásának hatékony módjait alkalmazhatják. Ezek hozzájárulnak ahhoz, hogy ne sérüljön a hallgatók érdeke, és lehetővé teszik, hogy a hallgatók felhívják a figyelmet arra, ha az egyetem tevékenységében hiányosságokat tapasztalnak. A kérelmek megvizsgálása transzparens módon, a hallgatók képviselőjének jelenlétében történik. A kérelem benyújtója visszacsatolást kap a kérelem benyújtásával és az ebből fakadó rendelkezésekkel kapcsolatban.

5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A vonatkozó tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai a Szlovák Oktatásügyi Minisztérium 155/2013. számú rendeletének első mellékletében található struktúra alapján készültek, amely módosítja a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 614/2002 sz. rendeletét a tanulmányok kreditrendszeréről.

6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Az akadémiai év aktuális időbeosztása: https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html

 

Az egyes tanulmányi alprogramok órarendje a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszeréből nyerhető ki.


7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

prof. ThDr. Karasszon István, PhD., professzori funkcióban, karasszoni@ujs.sk


b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

Mgr. Görözdi Zsolt, Th.D., gorozdiz@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15546

A katekézis módszertana 1

A katekézis módszertana 2

Kateketika

 

prof. ThDr. Karasszon István, PhD., karasszoni@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15535

Bibliai tudományok 1

Bibliai tudományok 2

 

Dr. Habil. Kókai Nagy Viktor, PhD., kokain@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/25564

Bibliai tudományok 1

Bibliai tudományok 2

 

Prof. Pásztori-Kupán István, PhD., pasztorikupani@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23161

Bibliai tudományok 1

Kateketikaoktatási szempontok

 

Mgr. Pólya Katalin, PhD., polyak@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15489

Bibliai tudományok 2

Kateketikaoktatási szempontok

 

ThDr. Szénási Lilla, PhD., szenasil@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28499

A katekézis módszertana 1

A katekézis módszertana 2

Kateketika


c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

Hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben.

d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

Mgr. Görözdi Zsolt, Th.D., gorozdiz@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15546

A katekézis módszertana 1

A katekézis módszertana 2

Szakdolgozati szeminárium

Kateketika

Gyakorlati oktatás szeminárium 1

Gyakorlati oktatás szeminárium 2

 

prof. ThDr. Karasszon István, PhD., karasszoni@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15535

Bibliai tudományok 1

Bibliai tudományok 2

Szakdolgozati szeminárium

 

Dr. Habil. Kókai Nagy Viktor, PhD., kokain@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/25564

Bibliai tudományok 1

Bibliai tudományok 2

Szakdolgozati szeminárium

 

Prof. Pásztori-Kupán István, PhD., pasztorikupani@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23161

Bibliai tudományok 1

Szakdolgozati szeminárium

Kateketikaoktatási szempontok

Dogmatika szeminárium

 

Mgr. Pólya Katalin, PhD., polyak@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15489

Bibliai tudományok 2

Szakdolgozati szeminárium

Kateketikaoktatási szempontok

Etika szeminárium

 

ThDr. Lilla Szénási, PhD., szenasil@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28499

A katekézis módszertana 1

A katekézis módszertana 2

Szakdolgozati szeminárium

Kateketika

Pedagógiai gyakorlat IV.

Pedagógiai gyakorlat V.

Pedagógiai gyakorlat VI.

Kateketikai módszertan szeminárium

Gyakorlati oktatás szeminárium 1

Gyakorlati oktatás szeminárium 2

Gyakorlati oktatás szeminárium 3


e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).

Nem releváns.

f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

Hozzáférhetők a Selye János Egyetem akadémiai információs rendszerében.

g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

Kovacsics Dávid, 127024@student.ujs.sk


i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Farkas Zsuzsanna – tanulmányi referens, farkasz@ujs.sk

Mgr. Istvánik Norbert – karrier-tanácsadó, istvanikn@ujs.sk

Mgr. Duba Attila – kollégiumigazgató, dubaa@ujs.sk  


8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).
b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

A könyvtár biztosítja a hozzáférést a tanulmányi programhoz tartozó szakirodalomhoz, legalábbis a tantárgyi információs lapokban felsorolt kötelező irodalmat illetően. Jelenleg a SJE Egyetemi Könyvtára több mint 12 206 könyvvel rendelkezik a benyújtott tanulmányi program pedagógiájához, didaktikájához és pszichológiájához kapcsolódóan, és 2943 könyvvel a szakterülethez kapcsolódóan. Az egyetemi könyvtár a DAWINCI könyvtári információs rendszert használja, amely egy modern könyvtári és információs rendszer, amely integrálja a szerveralkalmazások, adatbázisrendszerek, dokumentumkezelés legújabb elemeit, és a könyvtári tudással és tapasztalattal együtt egy átfogó multimédiás könyvtári és információs rendszerré alakítja azokat. A rendszer a felhasználók számára az OPAC on-line katalóguson keresztül, a honlapon keresztül hozzáférést biztosít az egyes könyvtári gyűjteményekhez. A SJE Egyetemi Könyvtár a többi egyetemi könyvtárhoz hasonlóan szerepel a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának igényeihez igazodó központi nyilvántartásban. A hallgatók és az oktatók hozzáférése a szükséges adatbázisokhoz szintén a CVTI SR-en keresztül történő távoli eléréssel oldható meg. Az egyes kiadók online adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés szintén ezen a hozzáférésen keresztül biztosított. Az Egyetemi Könyvtár olyan műhelyfoglalkozásokat szervez, amelyek segítik az eligazodást a publikációs adatbázisokban és az irodalmi forrásokkal való munkában.

A hallgatók hozzáférhetnek a Calvin János Teológiai Intézet könyvtárához is, amely 35 000 teológiai szakkönyvet tartalmaz. A könyvtár a Szirén könyvtári információs rendszert használja.

https://frt.ujs.sk/documents/Kniznica_TIJC.pdf

c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

A távoktatás vagy a kombinált oktatás igényeihez az egyetem 4 szerverrel rendelkezik, amelyeken a BigBlueButton videokonferencia-rendszer működik. A távoktatás alternatív eszköze az MS Teams platform, az Office 365 A1 for faculty csomag részeként, amely minden tanár és diák számára elérhető. 2015-ben az SJE-en létrehoztak és üzembe helyeztek egy e-learning rendszert, amely a Moodle nyílt forráskódú LMS-en alapul. Ezt a rendszert 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerrel. Ez az átfogó rendszer 2019-ben is működött. A Moodle továbbra is lehetőséget nyújt az egyes tantárgyakhoz tartozó tananyagok és segédanyagok közzétételére, a házi feladatok kiosztására és a tudás elektronikus tesztelésére egy engedélyezett zónában. A WeBWorK emellett lehetőséget ad a matematikai feladatok automatikus generálására, benyújtására és értékelésére. A Kollégiumban, az Egyetemi Könyvtárban és más kiválasztott helyszíneken rendelkezésre álló vezetékes kapcsolaton kívül a diákok a SJE összes épületében WiFi hálózaton keresztül is hozzáférnek az internethez. A hálózathoz való csatlakozáshoz egy személy hitelesítésére (bejelentkezés és jelszó) van szükség. 2016-ban bevezették a központi nyomtatási rendszert, amely a diákok számára is elérhető. A diákok a SJE pénztárában tudnak jóváírást tenni a számlájukra.

d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

A tanulmányi program oktatási tevékenységeinek biztosítása tekintetében a fő partnerek a gyakorló iskolák, iskolai létesítmények és gyakorló óvodák, ahol a Selye János Egyetem Tanárképző Karának hallgatóinak pedagógiai gyakorlata zajlik.

 

A Pedagógiai Kar több mint harminc szlovákiai gyakorlóiskolával áll szerződéses kapcsolatban. Gyakorlóiskolák nemcsak Komáromban vannak, hanem pl. Dunaszerdahelyen, Nagymegyeren,Galántán, Érsekújvárban, Rozsnyón, Királyhelmecen, Pozsonyban, Ipolyságon, Párkányban, Nagykaposon, Gútán és Rimaszombatban.

 

A pedagógiai gyakorlat keretében a hallgatók megfigyelik és elemzik az oktatási folyamatot, megtanulják alkalmazni az általános-nevelési tantárgyak, az általános és szakdidaktika tanulmányozása során szerzett elméleti ismereteket, és fokozatosan elsajátítják a tanári hivatás gyakorlásához szükséges pedagógiai készségeket.

e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

Tanulmányaik során a SJE ösztönző környezetet is biztosít diákjainak. A SJE hatékonyan irányítja és működteti a kollégiumokat, ahol kényelmes szállást biztosít az egyetem hallgatói számára, megfelelő higiéniai és biztonsági előírásokkal, minőségi életkörülményekkel. A SJE kampuszon található egy multifunkcionális játszótér, amely lehetővé teszi a diákok számára a szabadidő hasznos eltöltését és a sportolást.

A SJE a diákoknak étkezést is biztosít a Konferencia Központ épületében. Az egyetem sportközpontjában a diákoknak lehetőségük van sportolni és más szabadidős tevékenységeket végezni.

Az egyetem célja az is, hogy lehetőséget biztosítson a kulturális, társadalmi és lelki tevékenységekre. A fiatal tehetségek a Cantus Iuventus kórusban találják meg a számításukat. A diákoknak lehetőségük van a Sirály-kollégiumban felállított kápolnába járni.  

f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

A SJE külföldi tanulmányi mobilitást kínál diákjainak az Erasmus+, a Makovecz, a CEEPUS és a Balassi Intézet (a magyarországi Emberi Erőforrások Minisztériumának mobilitási támogatásai) által kínált különböző gyakornoki programok keretében.

A SJE 118 kétoldalú megállapodást, memorandumot és intézményközi megállapodást kötött 63 partnerintézménnyel 15 európai országban, valamint intézményközi megállapodásokat kötött az EU-n kívüli partnerországokban a KA107 tevékenység keretében.

A Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya a SJE karaival együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, és lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. Promóciós anyagokat, szórólapokat és brosúrákat osztanak szét az egyetem diákjai között. Ugyanakkor az Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya rendszeresen közzéteszi a tevékenységeiről szóló információkat az Egyetem honlapján, és az egyetem információs eszközein keresztül tömegesen küldi az információkat az Egyetem hallgatóinak, oktatóinak és munkatársainak. A hallgatók nyelvi támogatása az Erasmus+ On-line nyelvi támogatás (OLS) eszközén keresztül történik.


Partnerintézmények

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/partneri.html


Erasmus+

Hallgatói mobilitás tanulmányok céljából:

http://erasmus.ujs.sk/sk/studium.html


Hallgatói mobilitás szakmai gyakorlatok céljából:

http://erasmus.ujs.sk/sk/staz.html


Útmutató a diákok számára a jelentkezéshez:

http://erasmus.ujs.sk/sk


Koordinátorok elérhetőségei:

http://erasmus.ujs.sk/sk/kontakt.html


Makovecz Program

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/makovecz.html


További mobilitási programok

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/mobilita.html

9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A tanulmányi programba való felvétel alapfeltétele az első ciklusú tanulmányi program elvégzése ugyanabban a tanulmányi programban, amelyet a választott mesterképzés követ. A pályázónak az adott vagy rokon szakon szerzett korábbi diplomával kell rendelkeznie, különösen elvárás az angol nyelv és irodalom kombinációban tanító katekéta, biológia kombinációban tanító katekéta, történelem kombinációban tanító katekéta jóváhagyásával rendelkező tanári kombinációs szak, Kémia kombinált katechéta tanár, Informatika kombinált katechéta tanár, Magyar nyelv és irodalom kombinált katechéta tanár, Matematika kombinált katechéta tanár, Német nyelv és irodalom kombinált katechéta tanár, Szlovák nyelv és irodalom kombinált katechéta tanár. A kiválasztott teológiai tudományok, különösen a bibliai és katekétikai tanulmányok ismerete és a katekétikai attitűd szükséges. A mesterképzésre jelentkezők nem tesznek felvételi vizsgát, ha azonos tanulmányi programra jelentkeztek. A jelentkezők esetében - akik egy kapcsolódó első diplomát adó tanulmányi programban szereztek diplomát - a Selye János Egyetem Tanárképző Karának Felvételi Bizottsága felvételi vizsgát ír elő, amelynek fő célja, hogy ellenőrizze a jelentkező szakmai alkalmasságát a választott tanulmányi programban való tanuláshoz. A felvételi vizsga szóbeli, tematikusan a kateketikai tanítás területére összpontosít. 

A tanulmányok megkezdésének további feltételei és a külföldi hallgatók felvételének feltételei a kar honlapján találhatók:


https://pf.ujs.sk/hu/az-egyetem/hivatali-kozlemenyek/6523-felveteli-koevetelmenyek-a-selye-janos-egyetem-tanarkepzo-karan-a-2022-23-as-akademiai-evre-mesterkepzes.html


b) - A felvételi eljárás folyamata.

A felvételről a kar dékánja dönt a felvételi bizottság ajánlására, a felvételi követelményekkel összhangban.

https://pf.ujs.sk/hu/az-egyetem/hivatali-kozlemenyek/1342-hivatali-kozlemenyek-archiv.html


c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

A 2021/2022-es tanévre 2 diákot nyert felvételt.

A 2020/2021-es tanévre 2 diákot nyert felvételt.

A 2019/2020-as tanévre 3 diákot nyert felvételt.

A 2018/2019-es tanévre 2 hallgatót nyert felvételt.


10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A diákoknak többek között lehetőségük volt arra, hogy a kérdőív erre a célra szolgáló szöveges mezőjében kifejtsék véleményüket és észrevételeiket. A kérdőívet a hallgatók számára a nyári félévben 2020. május 30-tól 2020. június 30-ig, a téli félévben 2020. december 15-től 2021. február 05-ig tették elérhetővé, és csak a meghatározott időszakban lehetett kitölteni. A diákok beléptek a rendszerbe, és az azonosítószámuk alatt ismertették véleményüket és észrevételeiket. Ily módon biztosították, hogy minden diák csak egyszer töltse ki a kérdőívet, miközben az AIS2-ben megvalósított modul garantálta a válaszadók anonimitását. Csak a válaszadónak szánt kérdőívet bocsátották a válaszadó rendelkezésére. Az elektronikus formában kitöltött kérdőív elsősorban az összegyűjtött adatok későbbi feldolgozásának felgyorsítását szolgálta. A kapott dokumentumokat és az eredmények általános értékelését a Selye János Egyetem Tanárképző Karának dékáni hivatala dolgozta fel, és ezt követően tájékoztatta az egyes tanszékeket. Az értékelés következtetései tükröződtek a Selye János Egyetem Tanárképző Karának oktatásában a következő időszakban.


b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A kidolgozott kérdőív három részből állt: I. rész - általános rész (1 kérdés) II. rész - a tanítási folyamat és a tantárgyak értékelése (2 kérdés minden beiratkozott tantárgyra) III. rész - általános rész - megjegyzések és javaslatok.

Az első rész kérdései arra szolgáltak, hogy kiderítsék a hallgatók általános véleményét a Selye János Egyetem Tanárképző Karáról. Véleményezték a tanítás színvonalát a Selye János Egyetem Tanárképző Karán (Mi a véleménye a tanítás színvonaláról a Selye János Egyetem Tanárképző Karán?)

A hallgatók válaszai a Selye János Egyetem Tanárképző Karának tanítási szintjére vonatkozó kérdésre azt mutatják, hogy a hallgatók általában elégedettek a Selye János Egyetem Tanárképző Karának tanítási szintjével. A szintértékelés általános átlaga a nyári félévben 1,92, a téli félévben pedig 1,93 volt, ami azt jelenti, hogy a hallgatók értékelése szerint aSelye János Egyetem Tanárképző Karán a tanítás színvonala jó. A nyári félévben 96, a téli félévben 201 válaszadó nyilatkozott a kérdésre.

A kérdés második része az előadások és gyakorlatok általános színvonalára, az előadások és gyakorlatok, valamint az egyes tantárgyak folyamatosságára, az előadások, gyakorlatok vagy szemináriumok időfelhasználásának egyensúlyára és hatékonyságára, a hallgatók önállóságra, kreativitásra, csapatmunkára és szakmaiságra való nevelésére, az oktatói magatartásnak az egyetem etikai kódexének való megfelelésére, a modern didaktikai technológia és a modern oktatási formák használatára vonatkozott. Az egyes kurzusok színvonalának értékelésének összesített átlaga a nyári félévben 1,91, a téli félévben 1,81 értéket ért el, ami azt jelenti, hogy a hallgatók értékelése szerint a kurzusok színvonala a SJE-en nagyon jó. A nyári félévben 94, a téli félévben 208 hallgatót értékeltek. Az előadó szakmai színvonalát is értékelték. Az értékelő felmérés eredményei szerint a hallgatóknak feltett kérdések alapján az oktatás színvonala az SJE-en magas szintű. Az értékelési skála szerint a nyári félévben 1,86, a téli félévben pedig 1,82 volt a tanítás színvonala az SJE-en, ami azt jelenti, hogy a hallgatók magas szintű helyeslést tanúsítanak a tantárgyak oktatóival szemben. A válaszok száma a nyári félévben 92, a téli félévben 195 volt.

A nyílt értékelést alkalmazó hallgatói felmérés utolsó, harmadik részében a hallgatók jelezhették észrevételeiket és javaslataikat az SJE tevékenységeinek javítására bármely területen. A kérdőívek kiértékelésekor kiderült, hogy a diákok a szöveges értékelésben az általános kérdések harmadik részében fejezték ki javaslataikat és észrevételeiket. A hallgatók kevesebb hallgatót szeretnének a csoportokban, és több interaktivitást az előadó és a hallgató között. Azt is szeretnék, ha több időt szánnának a tanítási gyakorlatokra, és több órát tartanának innovatív tanítási módszerekkel. A tanítási folyamat rugalmasságát és magas színvonalát pozitívan értékelik.

A felmérés értékelésének eredményeit a Selye János egyetem Tanárképző Karán mutatták be. Az értékelésekről az egyes oktatók, valamint a tanszékvezető és a kar dékánja az Akadémiai Információs Rendszeren keresztül kaptak tájékoztatást, továbbá a hallgatók egyes kurzusokra és oktatókra vonatkozó szöveges értékeléseit, javaslatait és megjegyzéseit is elérhetővé tették. A cél az volt, hogy az oktató a hallgatók értékelésének eredményeit hatékonyabban és eredményesebben tükrözze a tanításban, valamint hogy a következő időszakban növelje az oktatás minőségét és színvonalát a Selye János egyetem Tanárképző Karán.

c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

Visszajelzésként megkérdeztük a végzettek munkáltatóit is. Értékeléseket és véleményeket 2 általános iskolától kaptunk, nevezetesen a Kováts József Magyar Tanítási Nyelvű Általános Iskola - Bátorkeszi, Jászai Mari Általános Iskola - Monor (Magyarország). Mindkét munkaadó pozitív referenciákat adott a végzettekről. A munkaadók elégedettek a végzettek munkájával, szakmaiságával, készségeivel és képességeivel.

11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

A Selye János Egyetem Ösztöndíjszabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné predpisy, 2018, 2. sz.)

5/2013-as számú rektori irányelv a Tudományos Diákköri Konferenciáról (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2021, 5. sz.)

10/2010-es számú rektori irányelv a számítógépek kölcsönzésének alapelveiről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/ Vnútorné akty riadenia, 2011, 7. sz.)

1/2021-es számú rektori irányelv az SJE tandíjairól és tandíjakkal kapcsolatos illetékeiről a 2021/2022-es akadémiai évben (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2021, 6. sz.)

9/2020-as irányelv a hallgatók elszállásolásáról a Selye János Egyetem Diákotthonában (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2020, 29. sz.)

8/2016 sz. irányelv az SJE-n végzett tanulmányok sikeres befejezését igazoló okmányokról (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 10. sz.)

1/2014-es számú irányelv – A SJE Egyetemi Könyvtárának Könyvtári és Kölcsönzési Szabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2014, 2. sz.)

A Hallgatói Önkormányzta Alapszabályzata (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2010, 8. sz.)

3/2014-es számú irányelv az ERASMUS+ program mobilitásainak szervezéséről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2018, 10. sz.)

7/2016 sz. irányelv a speciális igényű hallgatókról és koordinátoruk hatásköréről az SJE-en (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 9. sz.)

6/2016 sz. rektori irányelv az információkhoz való hozzáférésről (hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben: Dokumenty/UJS-legislatíva/Vnútorné akty riadenia, 2016, 8. sz.)