DOKUMENTUM
Tanulmányi program PHPed22 - Neveléstudomány
Képzés Szint - III. - doktori képzés, képzés formája - levelező, képzés típusa - Egyszakos képzés
Dokumentum típusa Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése Selye János Egyetem
Egyetem székhelye Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése Tanárképző Kar
Egyetemi kar székhelye Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
A Selye János Egyetem Minőségbiztosítási Tanácsa
A tanulmányi program jóváhagyásának vagy a tanulmányi program módosításának dátuma:
03.02.2022
A tanulmányi program leírásában eszközölt egyéb változtatások dátuma:
03.10.2022
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Neveléstudomány doktori tanulmányi program, kód: 184613
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
Harmadik szint, kód: 864
c) - A tanulmányi program megvalósulásának helye/-i
Komárom, Tanárképző Kar, Selye János Egyetem
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
38. Pedagógusképzés és pedagógiai tudományok
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
Doktori tanulmányi program
A név után megszerezhető akadémiai fokozat
PhD.
g) - A képzés formája
levelező forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

nem releváns

i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
4 akadémiai év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
A doktori tanulmányi program levelező tagozatára tevezett hallgatói létszám: 3 hallgató.
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

Az abszolvens egységes, komplex és átfogó ismeretekkel rendelkezik a pedagógiai tudományok területén, tájékozott annak elméleti és gyakorlati vonatkozásaiban, beleértve a tágabb filozófiai, szociokulturális, történelmi-társadalmi és pedagógiai-pszichológiai összefüggéseket is. A neveléstudományok módszereinek és gyakorlatának, valamint a pedagógiai kutatási módszerek nemzetközi szintű elvárásoknak megfelelő, mélyreható ismerete alkalmas az oktatási problémák azonosítására, elemzésére és megoldására, az új ismeretek és információk aktív megszerzésére, kritikus elemzésére, valamint elméleti és gyakorlati alkalmazására a neveléstudományok fejlesztése során. A diplomával rendelkezők képesek az oktató és nevelő folyamatokban felmerülő koncepcionális problémák megoldásának kezdeményezésére, megtervezésére, irányítására és értékelésére mind tartalmi, mind személyi, mind pedig szervezési szempontból egyaránt. Az állandó önképzési folyamat során az abszolvens képes tudáspotenciálját kreatívan felhasználni saját szakmai tevékenységének társadalmi, etikai és környezeti szempontú értékelésére és módosítására. Képes a szakmai ismeretek kreatív felhasználására, a pedagógiai kutatás terén való szakmai munkára, valamint az állami szféra oktató-nevelő intézményeiben irányított, koncepcionális és programalkotó munkavégzésre.

b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

A doktori tanulmányokat végzettek pedagógiai vagy tudományos kutatói státuszt tölthetnek be különböző egyetemen, vagy egyéb tudományos, oktató-nevelői, prognosztikai-statisztikai európai jellegű intézményekben. Képes professzionális egyetemi oktatói munkát, elméleti, illetve alkalmazott kutatást végezni, innovatív, koncepciós, programalkotói területen dolgozni, vagy értékeléssel foglalkozni az állami szférában az oktatás és a nevelés terén. A pedagógiai alkalmazottakról és a szakmai alkalmazottakról szóló 138/2019. sz. törvény értelmében regionális oktatásban dolgozó pedagógusként is elhelyezkedhet.

A doktori tanulmányi program végzősei a munkaerő-piaci foglalkoztathatóságuk értékelése során az oktatás nemzetközi szabványos osztályozása szerint a "011 Oktatás" kategóriába tartoznak (International Standard Classification of Education: Fields of Education and Training 2013).


c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.

A doktori programra való tekintettel nem releváns

3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

Nincsenek abszolvenseink, kezdő programról lévén szó.

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

Nincsenek abszolvenseink, kezdő programról lévén szó.

c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

Új, kezdő tatnulmányi program.


4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A doktori tanulmányi program képzése három részből tevődik össze:

1. tanulmányi rész (előadások, szemináriumok és önálló tanulmányok),

2. tudományos rész (tudományos kutatás, publikációk); és

3. pedagógiai rész (tanítás és ehhez kapcsolódó tevékenységek).

 

A felsőoktatás harmadik szintjének Pedagógia tanulmányi programja a Tanárképzés és pedagógiai tudományok tanulmányi szak szerves részét képezi. Célja, hogy az oktatáselmélet és - gyakorlat, valamint a kapcsolódó tudományágak kutatásához szükséges tudományos képzést nyújtson az oktatás minden szintjén, beleértve a felnőttoktatást, valamint annak alkalmazását az iskolai és iskolán kívüli gyakorlatban.

 

A doktori tanulmányi program megalapozza:

  - a hallgatók ismereteinek elmélyítését az oktatás és nevelés aktuális filozófiai, szociokulturális, pedagógiai-pszichológiai, történelmi-társadalmi összefüggéseiről és azok kezelésének módjairól;

  - a hallgatók neveléstudományi ismereteinek elmélyítését a tájékoztatás és ismeretszerzés, a neveléstudományok és a kapcsolódó tudományok területén végzett tudományos kutatások legújabb helyzetéről és eredményeiről nemzetközi értelemben egyaránt,

A doktori program tudományos részében:

  - a hallgató vezetése egy pedagógiai, tudományos probléma felismerésére és megoldására,

  - fejleszteni a hallgató képességeit, hogy tudományos munkájából saját következtetéseket fogalmazzon meg, azokat kompetens módon kommunikálja, megvitassa, tudományos konferenciákon prezentálja, vagy tudományos folyóiratokban publikálja az etikai elvek és a tudományos nyelvezet betartását figyelembe véve. 

A benyújtott tanulmányi program egyes tantárgyainak információs lapjaiban részletesebben ismertetjük a tanítási folyamat formáit, követelményeit és a szükséges célkitűzéseket.

A doktori képzés hallgatója a tanulmányi program követelményeinek teljesítése, illetve a program befejezése és az előírt minimális kreditszám megszerzése érdekében a témavezető segítségével saját tanulmányi tervet készít, amelyben:

  - önállóan, az adott szakterületen belül egy tudományos problémát old meg (a disszertáció témája),

  - szemináriumi formában saját témavezetője segítségével és irányításával értékeli a megszerzett szakmai és tudományos információkat és elsajátítja a tudományos kutatási tevékenység standard módszereit és formáit,

  - részt vesz a felsőoktatás első szintű kurzusainak oktatásában a Tanárképzés és pedagógiai tudományok tanulmányi szak területén.


b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

Tanulmányi program: PHPed - Pedagógia - (Egyszakos doktori képzés, III. szint, levelező forma)

Tanulmányi szak: 38. – Tanárképzés és pedagógiai tudományok

A tanulmányi terv a SJE akadémiai információs rendszerében (AIR) tekinthető meg.


c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

A tanulmányi részben a hallgató abszolválja a kötelezően előírt tantárgyakat, valamint az általa választott tárgyakat a kötelezően és a szabadon választható tantárgyak közül. A hallgató kreditpontokat kap a tanulmányi terv tudományos részében szereplő kurzusok/tantárgyak teljesítéséért. A hallgató a következő államvizsgatárgyakat teljesíti: a disszertációs vizsga írásbeli része, a disszertációs vizsga szóbeli része, a disszertációs dolgozat és annak megvédése.

-      a tanulmányi programban meg vannak jelölve a profiltárgyak (specializációk),

 

A profiltárgyak a következők: A neveléstudomány rendszere és paradigmái, A pedagógiai kutatás módszerei, Pedagógiai elméletek és pedagógiatörténet, Az edukáció neuropedagógiai vonatkozásai, A kora gyermekkori nevelés tudományos aspektusai, Szaktárgyi pedagógia, Oktatás, nevelés, felnőttképzés, Matematikai és statisztikai módszerek a pedagógiai kutatásban, A kvalitatív kutatás módszertana, Az oktatásmenezsment aspektusai, Pedagógiai beavatkozás, mérés és értékelés, Pedagógiai információforrások, Tudományos szövegírás és pedagógiai interpretáció, Angol/német nyelvű szakkommunikáció.

A doktori tanulmányi program részét képezik a tudományos tanulmányi részben található kurzusok/tantárgyak is.

-      minden oktatási terület / tantárgy esetében definiálva van az oktatás kimenete és az ehhez kapcsolódó kritériumok, valamint az értékelés szabályai úgy, hogy a tanulmányi program minden oktatási célja teljesüljön (ezek kizárólag a tantárgy információs lapján az Oktatás eredménye, valamint a Tantárgy teljesítésének feltételei című részben lehetnek megadva)

 

Valamennyi oktatási egység/tantárgy információs lapja egyértelműen fogalmazza meg az adott tantárgyra vonatkozó teljesítési követelményeket, feltételeket, valamint azon tanulási eredmények részletes jellemzését (tudás, készségek, attitűdök és autonómiaeredmények), amelyeket az abszolvens az oktatási egység/tantárgy elvégzése után elsajátít.

 

-      a tantárgyteljesítés előfeltételei, valamint javaslatok a tanulmányi terv készítéséhez,

 

Az egyes profiltárgyak folytonosságát és egymásra épülését egyértelműen meghatározzák a tanulmányi program tantárgyainak előfeltételei. A „Pedagógiai elméletek és pedagógiatörténet“ tantárgy előfeltétele „A neveléstudomány rendszere és paradigmái" elnevezésű tárgy teljesítése.

A „Matematikai és statisztikai módszerek a pedagógiai kutatásban“ vagy „A kvalitatív kutatás módszertana“ című tantárgyak teljesítése „A pedagógiai kutatás módszerei“ elnevezésű tárgy sikeres abszolválásához kötött. A "Tudományos szövegírás és pedagógiai interpretáció“, valamint a „Pedagógiai információforrások“ tantárgyak előfeltétele „A pedagógiai kutatás módszerei“ tantárgy abszolválása.

Az államvizsga tantárgyak előfeltételeit képezik a profil tantárgyak, valamint a tanulmányi program kötelező oktatási részeinek/tárgyainak sikeres teljesítése.

 

-      a tanulmányi terv / tantárgy minden oktatási részéhez meghatároz oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, gyakornoki hely, tanulmányi kirándulás, terepmunka, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, esetlegesen ezek kombinációja), amelyek alkalmasak az oktatási kimenetek elérésére,

 

Az összes oktatási rész/tantárgy információs adatlapjain egyértelműen szerepel az az oktatási tevékenység, amellyel a SJE TK biztosítja az elvárt oktatási eredmények elérését.

A legtöbb oktatási rész/tantárgy esetében az oktatási tevékenység - előadás vagy szeminárium – előnyt élvez, azonban a jelenlegi járványügyi helyzet miatt természetesnek tartjuk, hogy ezek a tevékenységek szükség esetén online formájában is elvégezhetők legyenek.

Az olyan oktatási egységek/tantárgyak, amelyek tágabb területeken végzett kutatási tevékenységet igényelnek, célszerű és javasolt kutatási tartózkodás formájában megoldani.

Az abszolvens széleskörű műveltségének és felkészültségének egyik természetes formája a záródolgozat, vagy a projektmunka, mely nagymértékben megalapozza a disszertációs projektre és a disszertációs munkára való felkészülést.

 

-      módszerek, amelyek révén az oktatási tevékenység megvalósul: jelenléti forma, távoktatás, kombinált forma (a tantárgyak információs lapjával összhangban)

 

Az összes oktatási egység/tantárgy információs adatlapja hangsúlyozza, hogy az oktatás és oktatási módszerek „jelenléti” formában zajlanak.

 

-      a tantárgy tematikus terve / szillabusza

 

Az oktatási egység/tantárgy információs lapjában feltüntetett tanmenet/tanulmányi tervezet többnyire előadás, vagy szeminárium formájában valósul meg.

 

-      a hallgató munkaterhelése (ennek "terjedelme" az egyes tantárgyakra és az oktatási tevékenységre vonatkozóan külön-külön kerül meghatározásra)

 

A benyújtott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak összeállítása során figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését, az ECTS-nek megfelelően, a megszerezhető kreditek és az oktatás időbeosztásának függvényében.

 

-      az egyes részekhez hozzárendelt kreditek mennyisége a hallgató munkaterhelésével és az elért oktatási kimenetekkel összhangban,

 

A magasabb kreditértékű tantárgyak esetében, ahol a nappali tagozatos oktatás óraterhelése nem volt összhangban a hallgató munkaterhelésével, olyan tanulási feladatok, kimenetek elvégzése szükséges, amelyeket a hallgató tanári irányítás mellett önálló tanulással old meg, bizonyítva azon ismeretek és készségek elsajátítását, amelyeket az adott feladatok előre megfogalmaztak, meghatároztak.

 

-      a tantárgyat biztosító személy (vagy a partnerintézmény) és elérhetősége,

 

Ambrus Attila Józsefné Kéri Katalin, Prof., Dr., DSc. (kerik@ujs.sk), prof. Dr. Józsa Krisztián (jozsak@ujs.sk), PhD., prof. Dr. Németh András, DSc. (nemetha@ujs.sk), prof. dr. Tóth Péter (tothp@ujs.sk), PhD., dr. habil. PaedDr. Nagy Melinda, PhD. (nagym@ujs.sk), dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD. (litovkinaa@ujs.sk), dr. habil. PaedDr. Kinga Horváth, PhD. (horvathki@ujs.sk), doc. Dr. univ. Agáta Csehiová, PhD. (csehiovaa@ujs.sk), dr. habil. Kopp Erika, PhD. (koppe@ujs.sk), dr. phil. Mgr. Mészáros Attila (meszarosa@ujs.sk).

 

-      a tantárgy oktatói (vagy az oktatásban közreműködő partnerintézmények és személyek) (feltüntethetők a tantárgy információs lapján is),

 

A tantárgyak információs lapjaiban szerepelnek a tanulmányi programért felelős oktatók:

Ambrus Attila Józsefné Kéri Katalin, Prof., Dr., DSc., prof. Dr. Józsa Krisztián, PhD., prof. Dr. Németh András, DSc., prof. dr. Tóth Péter, PhD., dr. habil. PaedDr. Nagy Melinda, PhD., dr. habil. Tóthné Litovkina Anna, PhD., dr. habil. PaedDr. Kinga Horváth, PhD., doc. Dr. univ. Agáta Csehiová, PhD., dr. habil. Kopp Erika, PhD., dr. phil. Mgr. Mészáros Attila.

 

-      az oktatás helyszíne (amennyiben a tanulmányi program több helyszínen valósul meg).

 

Selye János Egyetem Tanárképző Kar

d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A doktorandusz akkor jelentkezhet a disszertáció megvédésére, ha legalább 150 kreditet megszerzett. A disszertáció megvédésére általában a tanulmány kezdetétől számított négy éven belül kell pályáznia (levelező tagozatos hallgató). A dolgozat záró munka, a disszertáció megvédésével együtt egy tárgynak tekintik. A disszertáció megvédése után a hallgató 30 kreditet kap. A záró dolgozat céljait és szervezését belső szabályzatok szabályozzák: a Selye J. Egyetem tanulmányi szabályzata, a Selye J. Egyetem doktori tanulmányainak általános alapelvei, a záró tézisek módosításáról, nyilvántartásáról, hozzáférhetőségéről és archiválásáról szóló rektori irányelv a Selye J. Egyetemen. A disszertáció az eredeti tudományos munka jellegével bír. A dolgozat (mellékletek nélkül) nem haladhatja meg a 170 oldalt. A disszertáció megvédésére irányuló engedély iránti kérelem benyújtásának feltétele a fenti követelményeken túl a publikáció kimenetének igazolása legalább az A- kategóriában a Tanári és Pedagógiai Tudományterület tanulmányi programjaira vonatkozó előírások szerint.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

A tanulmányok időbeli befejezéséhez szükséges kreditek száma a tanulmányi rész kötelező tárgyai tekintetében: 30. A tanulmányi rész kötelezően választható, illetve a szabadon választható tárgyai esetében szükséges kreditek száma: min. 30 kredit. A tudományos rész kreditpontjainak száma: legalább 70. Az államvizsga tantárgyak kreditpontjai: a szakdolgozat írásbeli része: 10, a szakdolgozat szóbeli része: 10, a disszertációs dolgozat és annak megvédése 30 kreditet ér.

f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az oktatókkal már előre megbeszélt és letisztázott értékelési szabályok, kritériumok és módszerek átláthatóak és szerepelnek az egyes tantárgyak információs lapjaiban.

A tantárgyak teljesítésének feltételei világosan közlik a hallgató tanulmányi és egyéb kötelezettségeit tanulási céljainak elérése során, a tanulmányi kötelezettségek teljesítésének formáit, valamint a részeredmények és a produktumok értékelésének szempontjait. A hallgatók értékelésének eredményeit rögzítik, dokumentálják és archiválják.

Az értékelési folyamat szabályait és eljárásait a SJE Tanulmányi Szabályzata, a Doktori tanulmányok általános elvei az SJE-en és a 2/2017-es Dékáni rendeletben, a disszertációs munkák kritériumainak értékelése és védése az SJE TKK-n.

A tanítási óra során a tanulók visszajelzést, illetve teret és lehetőséget kapnak a tanártól az esetleges hibák kijavításához, emellett útmutatást a kitűzött cél eléréséhez.

A hallgatóknak lehetőségük van saját fokozatos értékelésükről informálódni a tanárral egyeztetve, konkrét, szummatív értékelésükről pedig az AIR rendszerben, vagy a Moodle platformon keresztül kapnak információt..

A hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy minden tanulmányi félévben igénybe vegyék a konzultációs órákat. A jó gyakorlati példák azt mutatják, hogy az oktatók által kínált korrepetációs lehetőségeket a hallgatók főként a jobb eredmények elérése érdekében igyekeznek kihasználni.

Az oktatási előfeltételek teljesítésének elmulasztása esetén a hallgatóknak legalább egy meghatározott és két pótterminus áll rendelkezésükre, továbbá lehetőségük van a három vizsgaterminuson belül akár komisszionális vizsgát is tenni. A fent említett szabályokat az SJE Tanulmányi Szabályzata, valamint a kreditekkel, azok gyűjtésével és átvitelével kapcsolatos egyéb eljárások és szabályok tartalmazzák. A tanulmányok adminisztratív ellenőrzését a tanulmányi információs rendszerben a Tanulmányi Osztály munkatársai végzik a SJE Tanulmányi Szabályzatában leírtak alapján.


g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

Az SJE Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésének, összegyűjtésének és átvitelének eljárásait és szabályait, ami összhangban van az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok/megszerzett kreditek elismerésének szabályait és eljárásait.


h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

https://pf.ujs.sk/documents/T%C3%A9my%20dokt.%20diz.%20pr%C3%A1c%20PED%202022-23%20-%20SK%20-%20PDF.pdf


i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

A disszertációs értekezések témakiírására, kidolgozására, opponálására, megvédésére és értékelésére vonatkozó szabályokat és eljárásokat az SJE Tanulmányi Szabályzata, a Doktoranduszi képzés általános alapvei a Selye János Egyetemen, a Témavezetők jóváhagyásáról szóló dékáni rendelet, a doktori értekezés és annak a SJE TKK-n történő megvédésének értékelési kritériumairól szóló dékáni rendelet szabályozza. 

https://ais2.ujs.sk/ais/files/1612789385631.PDF?appId=2039328259&contentType=application/pdf&antiCache=-58345437422000&file=1612789385631.PDF), a Témavezetők jóváhagyásának alapelvei-ben, A doktori tanulmányokra vonatkozó általános alapelvek-ben és a 2/2017 dékáni rendeletben.


-      a hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségeit,

 

A doktori tanulmányi program tervének szerves része egy kötelezően választható tárgy a „Tanulmányi/kutatási tartózkodás”, amely a hazai és nemzetközi hallgatói mobilitást támogatja. Az SJE tanulmányi szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, összegyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, ami összhangban van az kreditátviteli európai normákkal. Hasonlóképpen meghatározzák a más felsőoktatási intézményben elvégzett képzések/tárgyak elismertetésének szabályait és eljárásait.

 

Az Erasmus+ mobilitásban résztvevők arányának növelése érdekében a Nemzetközi Kapcsolatok Részlege az egyetem karaival együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, valamint lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. A promóciós anyagokat az SJE hallgatói között terjesztik, és rendszeresen közzéteszik az információkat az egyetem információs eszközein/rendszerein keresztül.

Az ezzel kapcsolatos szabályokat és eljárásokat a 3/2014-es számú, a hallgatók, oktatók és alkalmazottak Erasmus+ nemzetközi mobilitásának megszervezéséről szóló rektori rendelet tartalmazza.

 

-      az akadémiai etika szabályainak betartását és az ezekből származó következményeket,


Az SJE a tanulmányi programjaiban irányelveket és eszközöket fogalmaz meg a kimeneti integritás biztosítása, valamint a plágium és más tudományos csalások megelőzése érdekében. Az SJE Alapszabálya alapján a plágium vétségnek minősül, és fegyelmi eljárás alá vonható. Az egyetem azonosítja a kutatási integritás megsértését, a plágiumot és a tudományos csalást, és intézkedéseket tesz annak érdekében, hogy ezen szabályok megsértése ne legyen összeegyeztethető a tudományos fokozat megszerzésével

A szabályokat és eljárásokat tartalmazza az SJE Alapszabályzata, az SJE Etikai kódexe és a Hallgatói fegyelmi szabályzat.


-      a speciális igényű hallgatókra vonatkozó eljárásokat,

 

A jelenlegi tendenciával összhangban az egyetem szisztematikusan keresi és megszólítja a speciális igényű hallgatókat, és regisztrálja az ilyen jellegű hallgatók számának fokozatos növekedését. A sajátos igényekkel rendelkező hallgatók egyéni szükségleteiknek megfelelően jogosultak különféle támogató szolgáltatásokra. A szabályokat és eljárásokat a 7/2016-os számú, a sajátos nevelési igényű hallgatókról és a sajátos nevelési igényű hallgatókkal foglalkozó egyetemi koordinátor feladatairól szóló rektori rendelet tartalmazza.


-      a hallgató irányából érkező panaszokra és fellebbezésekre vonatkozó eljárásokat.

 

Az SJE alapszabálya szerint a hallgató azáltal válik az akadémiai közösség tagjává, hogy beiratkozik az SJE vagy annak kara által végzett tanulmányi programok valamelyikére. Az egyetemi közösség tagjaként az SJE Alapszabálya alapján joga van javaslatokat, észrevételeket és panaszokat intézni az egyetemi önkormányzati szervekhez - amelyek eljárásait és szabályait a jogszabályi dokumentumokban határozzák meg. A tanulmányi program hallgatói hatékony mechanizmusokkal rendelkeznek a jogaik vagy jogilag védett érdekeik védelmét célzó panaszok felülvizsgálatára, amelyekkel úgy vélik, hogy megsértették őket, vagy rámutatnak az egyetem tevékenységének vagy tétlenségének konkrét hiányosságaira. A panaszok vizsgálatának átláthatónak kell lennie, és a hallgatói képviselők részvételével kell elvégezni. A panaszosok visszajelzést kapnak a felülvizsgálat eredményéről és a meghozott intézkedésekről.

5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak adatlapjait a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 155/2013 sz. rendeletének 1. melléklete szerinti szerkezetben dolgozták fel, amely módosítja a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 614/2002 sz. rendeletét a tanulmányok kreditrendszeréről.

6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

https://www.ujs.sk/hu/oktatas/akademiai-ev-idobeosztasa.html#a-2022-23-es-akad%C3%A9miai-%C3%A9v-id%C5%91beoszt%C3%A1sa-a-sje-en

Az egyes tanulmányi programok ütemtervei az AIR segítségével generálhatók.

7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

Ambrus Attila Józsefné Kéri Katalin, Prof., Dr., DSc. (egyetemi tanár, professzori státuszban, kerik@ujs.sk)

b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).

Ambrus Attila Józsefné Kéri Katalin, Prof., Dr., DSc., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32944, kerik@ujs.sk, Pedagógiai elméletek és pedagógiatörténet, A kvalitatív kutatás módszertana


Csehiová Agáta, doc. Dr. univ., PhD. https://www.portalvs.sk/detail/10541, csehiovaa@ujs.sk, Pedagógiai információforrások, Tudományos szövegjrás és pedagógiai interpretáció

 

Horváth Kinga, dr. habil., PaedDr., PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15605, horvathki@ujs.sk, Az oktatásmenedzsment aspektusai

 

Józsa Krisztián, Prof. dr. habil., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/30839?do=filterForm-submit&name=kriszti%C3%A1n&surname=j%C3%B3zsa&university=725000000&sort=surname&employment_state=no&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5

jozsak@ujs.sk, A pedagógiai kutatás módszerei, A kora gyermekkori nevelés tudományos aspektusai, Pedagógiai beavatkozás, mérés és értékelés, Matematickai és statisztikai módszerek a pedagógiai kutatásban

 

Nagy Melinda, Dr. habil., PaedDr., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/?do=filterForm-submit&name=Melinda&surname=nagy&sort=surname&employment_state=yes&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5, nagym@ujs.sk, Az edukáció neuropedagógiai vonatkozásai, Interkulturális és kisebbségi kompetenciák


Németh András, Prof. Dr. DSc., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15555,, nemetha@ujs.sk, A neveléstudomány rendszere és paradigmái, A pedagógiai kutatás módszerei

 

Tóth Péter, prof., Dr., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/27477?do=filterForm-submit&university=725000000&sort=surname&employment_state=yes&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5, tothp@ujs.sk, A pedagógiai kutatás módszerei, Matematickai és statisztikai módszerek a pedagógiai kutatásban, Szaktárgyi pedagógia, Az edukáció neuropedagógiai vonatkozásai, Metakogníció és önreflexió 

 

Kopp Erika, Dr. habil., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/38873 koppe@ujs.sk, Oktatás, nevelés, felnőttképzés


c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

Hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben.

d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

Ambrus Attila Józsefné Kéri Katalin, Prof., Dr., DSc., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/32944, kerik@ujs.sk, Pedagógiai elméletek és pedagógiatörténet, A kvalitatív kutatás módszertana


Csehiová Agáta, doc. Dr. univ., PhD. https://www.portalvs.sk/detail/10541, csehiovaa@ujs.sk, Pedagógiai információforrások, Tudományos szövegjrás és pedagógiai interpretáció

 

Horváth Kinga, dr. habil., PaedDr., PhD. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15605, horvathki@ujs.sk, Az oktatásmenedzsment aspektusai

 

Józsa Krisztián, Prof. dr. habil., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/30839?do=filterForm-submit&name=kriszti%C3%A1n&surname=j%C3%B3zsa&university=725000000&sort=surname&employment_state=no&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5

jozsak@ujs.sk, A pedagógiai kutatás módszerei, A kora gyermekkori nevelés tudományos aspektusai, Pedagógiai beavatkozás, mérés és értékelés, Matematickai és statisztikai módszerek a pedagógiai kutatásban

 

Nagy Melinda, Dr. habil., PaedDr., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/?do=filterForm-submit&name=Melinda&surname=nagy&sort=surname&employment_state=yes&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5, nagym@ujs.sk, Az edukáció neuropedagógiai vonatkozásai, Interkulturális és kisebbségi kompetenciák


Németh András, Prof. Dr. DSc., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15555,, nemetha@ujs.sk, A neveléstudomány rendszere és paradigmái, A pedagógiai kutatás módszerei

 

Tóth Péter, prof., Dr., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/27477?do=filterForm-submit&university=725000000&sort=surname&employment_state=yes&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5, tothp@ujs.sk, A pedagógiai kutatás módszerei, Matematickai és statisztikai módszerek a pedagógiai kutatásban, Szaktárgyi pedagógia, Az edukáció neuropedagógiai vonatkozásai, Metakogníció és önreflexió 

 

Kopp Erika, Dr. habil., PhD., https://www.portalvs.sk/regzam/detail/38873 koppe@ujs.sk, Oktatás, nevelés, felnőttképzés


Tóthné Litovkina Anna, dr. habil., PhD. https://www.prtalvs.sk/regzam/detail/17670?do=filterForm-submit&surname=litovkina&university=725000000&sort=surname&employment_state=yes&filter=Vyh%C4%BEada%C5%A5, litovkinaa@ujs.sk, Angol nyelvű szakkomunikáció

 

Mészáros Attila, dr. phil. https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15496, meszarosa@ujs.sk, Német nyelvű szakkomunikáció


e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).
f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

Hozzáférhető az akadémiai információs rendszerben.

g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

Nem aktuális

h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)

Csehiová Agáta, doc. Dr. univ., PhD., csehiovaa@ujs.sk,

az órarend és a konzultációs órák az AIR-ben találhatók


i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Tanulmányi referens: Bc. Lilla Bartalos bartalosl@ujs.sk

Karrier-tanácsadó: Mgr. Norbert Istvánik, istvanikn@ujs.sk

Kollégiumigazgató: Mgr. Attila Duba, dubaa@ujs.sk 

8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

A Selye János Egyetem és technikai felszereltségének bemutatása a következő címen érhető el: https://www.youtube.com/watch?v=1IvvlL0ynKg.

Az egyetem virtuális túrája a http://ujs.sk/virtualtour/SJE.html oldalon érhető el.  

Számítógépes tantermek vagy számítógépek biztosítása az UJS diákjai számára

Számítógépek az osztálytermekben:

Tanárképző Kar, szám 59 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab, 

·        Egyéb szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender,  

Konferenciaközpont, KINFO, 29ks szám

·        Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·        Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab, 

·        Egyéb szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, Dev-C++, Easy PHP, JDK, Imagine.

Közgazdaságtudományi és Informatikai Kar, 33 db

·        Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·        Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab, 

·        Egyéb szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender 

Tiszti pavilon, száma 90db

·        Operációs rendszer: Windows 10 Edu

·        Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab, 

·        Egyéb szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, Dev-C++, Easy PHP, JDK, Imagine.   

Számítógépek száma a könyvtárban: 29db

·        HP All in One számítógépek

·        Operációs rendszer: Windows 8 Professional

·        Szoftver:Microsoft Office 2013

Prezentációs technológia

A Konferenciaközpont minden előadótermében (Hradná 2, KN)

·        projektor és hangtechnika - összesen 3 db

·        HP 6000 számítógépek a prezentációs berendezésekhez csatlakoztatva - összesen 3 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver:Microsoft Office 2013

Minden épületben, ahol az órákat tartják, minden szemináriumi teremben van egy beépített projektor, amelyhez VGA-porton keresztül lehet csatlakoztatni a számítógépet.

Laptopok

Laptopok kölcsönzése diákoknak - 120 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver:Microsoft Office 2013

Laptopok az oktatói és adminisztratív személyzet számára - 130 számítógép

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional, Windows 10 Professional

·        Szoftver Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 2016

Egyetemi terminálok a SJE épületeiben

 LENOVO egyetemi terminálok diákoknak - 70 db

·        Operációs rendszer: Windows 7 Professional

·        Szoftver:Microsoft Office 2010

A tanulmányi programok tantermeinek és technikai felszereltségének listája és jellemzői a kar honlapján (http://pf.ujs.sk/sk/struktura/katedra-predskolskej-a-elementarnej-pedagogiky.html#infra%C5%A1trukt%C3%BAra-%C5%A1tudijn%C3%A9ho-programu) érhető el. 


b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

A könyvtár hozzáférést biztosít a tanulmányi programhoz kapcsolódó kötelező szakirodalomhoz, melyek az egyes tantárgyak információs lapjaiban vannak feltüntetve. Jelenleg a SJE könyvtárában több mint 12 206 darab azon pedagógiával, didaktikával és pszichológiával foglalkozó szakirodalmi anyag, amely szervesen kapcsolódik a benyújtott tanulmányi programhoz. Az SJE egyetemi könyvtára a DAWINCI modern, könyvtári információs rendszert használja, amely integrálja a szerveralkalmazások, adatbázisrendszerek, dokumentumkezelés legújabb elemeit, és a könyvtári tudással és tapasztalattal együtt egy átfogó multimédiás könyvtári és információs rendszerré alakítja azokat. 2006 óta a SJE könyvtára is ezt a könyvtári információs rendszert használja a könyvtári gyűjteménykezelésre, a kölcsönzés kezelésére és a kiadói tevékenységek nyilvántartására. A rendszer hozzáférést biztosít a felhasználók számára a honlapon található OPAC on-line katalóguson keresztül az egyes könyvtári gyűjteményekhez. A SJE könyvtára a többi egyetemi könyvtárhoz hasonlóan kapcsolódik a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának központi regiszteréhez a publikációs tevékenységek nyilvántartásában. A hallgatók és oktatók számára a CVTI SR akár távoli hozzáférést biztosít a szükséges adatbázisokhoz. Az egyes kiadók online adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés szintén ezen a platformon keresztül biztosított. Az Egyetemi Könyvtár olyan műhelyfoglalkozásokat szervez, amelyek segítik az eligazodást a publikációs adatbázisokban és az szakirodalmi forrásokkal való munkában. 


c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

A távoktatás vagy a kombinált oktatás igényeihez az egyetem 4 szerverrel, a BigBlueButton videokonferencia-rendszer rendelkezik.

A távoktatás további alternatív lehetőségeként, az Office 365 A1 for faculty csomag részeként alkalmazható az MS Teams platform, amely minden tanár és hallgató számára elérhető. 2015-ben az SJE-en létrehoztak és üzembe helyeztek egy e-learning rendszert, amely a Moodle nyílt forráskódú LMS-en alapul. Ezt a rendszert 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerrel. Ez az átfogó rendszer 2019-ben is működött. A Moodle továbbra is lehetőséget nyújt az egyes tantárgyakhoz tartozó tananyagok és segédanyagok közzétételére, a házi feladatok kiosztására és a tudás/ismeretek elektronikus tesztelésére egy engedélyezett zónában. A WeBWorK emellett lehetőséget nyújt a matematikai feladatok automatikus generálására, benyújtására és értékelésére.

A vonalas internet mellett, amely mind a kollégiumban, mind az egyetemi könyvtárban, vagy más kiválasztott helyszíneken megtalálható, a hallgatók számára az egyetem minden épületében rendelkezésre áll az internethez való hozzáférés WIFI hálzaton keresztül. A hálózathoz való csatlakozáshoz szükséges az adott személy hitelesítésére (bejelentkezés és jelszó). 2016-ban bevezették a központi nyomtatási rendszert, amely szintén a diákok rendelkezésére áll. A rendszer 2019-ben is működött. A hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy a SJE pénztárában jóváírást tegyenek a számlájukra.  


d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

Nem releváns

e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

A költségvetési forrásokból és az SJE saját forrásaiból nyújtott ösztöndíjak feltételeit az SJE Ösztöndíjszabályzata határozza meg. Az SJE igyekszik pozitív/ösztönző környezetet biztosítani hallgatóinak tanulmányaik során.

Az SJE hatékonyan irányítja és működteti diákotthonait kényelmes szállást biztosítva az egyetemi hallgatók számára megfelelő higiéniai és biztonsági előírások mellett és a minőségi élethez szükséges körülmények között. A diákotthon része egy multifunkcionális játszótér, amely lehetővé teszi a diákok számára, hogy sportoljanak, és szabadidejüket értelmesen töltsék el.

Az SJE a diákoknak étkezést is biztosít az SJE Konferencia Központ épületében. Az egyetem sportközpontjában a hallgatóknak lehetőségük van sportolni és egyéb szabadidős tevékenységeket végezni. Az SJE étkezést is biztosít a diákok számára az egyetem Konferencia Központának épületében. Az egyetem sportközpontjában a hallgatóknak lehetőségük van sportolni és egyéb szabadidős tevékenységeket végezni. Az egyetem célja továbbá, hogy lehetőséget biztosítson kulturális, társadalmi és lelki tevékenységekre. A fiatal tehetségek a Cantus Iuventus kórusban találhatják meg a számításukat, de lehetőségük van a Sirály kollégiumban felállított kápolnát látogatni.

f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

Az SJE külföldi tanulmányi mobilitást kínál diákjainak az Erasmus+, a Makovecz, a CEEPUS és a Balassi Intézet (a Magyar Köztársaság Emberi Erőforrások Minisztériumának mobilitási támogatásai) által kínált különböző gyakornoki programok keretében. Az SJE jelenleg 118 kétoldalú szerződést, memorandumot és intézményközi megállapodást kötött 63 partnerintézménnyel 15 európai országban, valamint intézményközi megállapodásokat kötött az EU-n kívüli partnerországokban a KA107 tevékenység keretében.

A Nemzetközi Kapcsolatok részleg az SJE mindhárom karával együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, valamint lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. Promóciós anyagokat, szórólapokat és brosúrákat osztanak szét az egyetem diákjai között. Ugyanakkor az SJE Nemzetközi Kapcsolatokért felelős részlege rendszeresen közzéteszi a tevékenységéről szóló információkat az SJE Erasmus+ weboldalán, és az egyetem információs eszközein keresztül, tömeges információkat küld a hallgatóknak, oktatóknak és munkatársaknak egyaránt. A hallgatók nyelvi támogatása az Erasmus+ On-line nyelvi támogatás (OLS) eszközén keresztül történik.


9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A doktori képzésre való felvétel alapvető feltételeit a törvény 56. paragrafusának (4) bekezdése szabályozza. A doktori képzésre való felvétel alapfeltétele a 38. Tanárképzés és pedagógiai tudományokmányok tanulmányi szakon, vagy az alábbi tanulmányi programok egyikében szerzett mesterfokú egyetemi végzettség:

- Tanítóképzés,

- Óvodai nevelés,

- Pedagógia,

- Kombinált tanári szakok,

- Egyszakos tanári szakok.

 

A doktori képzésre való felvétel másik feltétele a törvény 57. paragrafusának (3) bekezdése szerint a sikeres felvételi vizsga.

A kérelmezőnek a doktori képzésre való jelentkezési lap mellé csatolnia kell:

- szakmai önéletrajzot,

- az iskolai végzettséget igazoló okiratok hitelesített másolatait: a mesterfokú diploma hitelesített másolatát, a mesterfokú államvizsga-bizonyítvány hitelesített másolatát, a mesterfokú diplomához tartozó kiegészítő okiratok hitelesített másolatát,

- a disszertációs munkához elkészített projektet angol/német nyelvű összefoglalóval 3 példányban,

- a megjelent és még nem publikált művek listáját,

- a pályázó képességeit igazoló dokumentumokat (pl. elvégzett kurzusok igazolása, nyelvvizsgák igazolása, versenyeken való részvételt vagy helyezést igazoló okleveleket stb,)

- a felsőfokú végzettséget igazoló okiratok igazolását (külföldi pályázók esetében).


b) - A felvételi eljárás folyamata.

A felvételi eljárást a 3/2021 sz. rektori irányelv A doktoranduszi képzésre történő felvételi eljárás az SJE-n szabályozza.

A jelölt a doktori képzésre való jelentkezéskor a meghirdetett ajánlatból választja ki a leendő disszertációs munkájának témáját (amelyet az adott témavezető ír meg). A disszertációs munkák témái a hozzájuk rendelt témavezetővel és a témavezető elérhetőségével együtt a Tanárképző Kar honlapján érhetők el.

 

A felvételi vizsga formája, kerettartalma, valamint az eredmények értékelésének módja:

A felvételi vizsga pályázati kiírás formájában az SJE TK dékánja által kijelölt bizottság előtt zajlik. A vizsgán a jelölt bizonyítja önálló alkotótevékenységét és képességeit az adott szakterületen belül az általa választott disszertációs témával kapcsolatban. A felvételi vizsga tartalma a választott tanulmányi program témáinak ismerete és a választott disszertációs témára kidolgozott projektjavaslat bemutatása. A felvételi eljárás során a jelentkezők sorrendjének megállapításához az alábbi tényezőket veszik figyelembe: a disszertációs munka témájára készített projektjavaslat minőségét; a bemutatott projekt összhangját a disszertációs munka témájával; a projekt megvalósíthatóságát; a jelentkező szakmai publikációs tevékenységét; a jelentkező egyéb szakmai tevékenységének eredményeit (pl. tudományos, szakmai, diákköri szakdolgozatíró versenyeken elért eredményeket); valamint a jelentkező nyelvi kompetenciáit. A jeletkező csak akkor vehető fel a doktori tanulmányokra, ha a komisszionális felvételi vizsgán "megfelelt". A felvételi során mérvadó a vizsgabizottság által felálljtott sorrend. A dékán a felvételi bizottság javaslata alapján dönt a jelentkező felvételéről vagy elutasításáról a doktori tanulmányi programra.


c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

Új tanulmányi program, ezért nem releváns.


10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A tanulmányi programra nem releváns.

b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A tanulmányi programra nem releváns.

c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

A tanulmányi programra nem releváns.

11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

Tanulmányi szabályzat:  

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Studijny_poriadok_UJS_2022_final_ucinny_1._9._2022.pdf

 

A SJE ösztöndíj szabályzat, az SJE ösztöndíj szabályzat 1. számú kiegészítése, az SJE ösztöndíj szabályzat 2. számú kiegészítése. 

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Stipendijny_poriadok_2018.pdf

http://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/2018_07_03_Stipen_poriadok_dopl_FIN.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Doplnok%20%C4%8D.%202%20k%20%C5%A0tipendijn%C3%A9mu%20poriadku%20UJS.pdf

AIS - SJE - Jogszabályok - Belső szabályzatok: 2018-2, 2018-9, 2020-6

 

5/2013. sz. irányelv a SJE hallgatói tudományos szakmai tevékenységéről, a SJE hallgatói tudományos szakmai tevékenységéről szóló irányelv 1. sz. függeléke.

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C%20-%20%C3%9A.%20Z.,%20vr%C3%A1t.%20dodatku%20%C4%8D.%201.pdf

https://www.ujs.sk/documents/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%205-2013%20o%20%C5%A0VO%C4%8C.pdf

AIS - SJE - Jogalkotás - Belső irányítási aktusok: 2021-5, 2021-4

 

A SJE rektorának 10/2010. sz. irányelve a laptopok hallgatóknak történő kölcsönzésének elveiről (az 1. sz. függelékkel módosított)

AIS - SJE - Jogszabályok - Belső igazgatási aktusok: 2011-7

 

1/2021. számú rektori utasítás a Selye János Egyetemen folytatott tanulmányokhoz kapcsolódó tandíjak és díjak a 2021/2022-es tanévre vonatkozóan.

https://www.ujs.sk/documents/Smernica%20%C4%8D.%201-2021%20-%20Skolne_a_poplatky_2021_2022.pdf

AIS - SJE - Jogalkotás - Belső irányítási aktusok: 2021-6

 

A 9/2020. sz. utasítás, amely kiadja a SJE Iskola Házirendjét, a 11/2020. sz. utasítás, amely kiadja az SJE Iskola Házirendjének 1. számú kiegészítését.

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Domov%C3%BD%20a%20ubytovac%C3%AD%20poriadok%20%C5%A0D%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/2021-05-24_Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Domov%C3%A9mu%20a%20ubytovaciemu%20poriadku%20%C5%A0D%20UJS.pdf

AIS - SJE - Jogalkotás - Belső kormányzati aktusok: 2020-29, 2020-43

 

A SJEbeiratkozási és érettségi szabályzata 

AIS - SJE - Jogszabályok - Belső szabályzatok: 2015-5

 

8/2016. sz. utasítás az érettségi dokumentumok kiadásáról az SJE-en, elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts of Management, 2016, 10. szám) - https://www.ujs.sk/documents/Smernica_c8_2016_o_vydavani_dokladov_o_absolvovani_studia_UJS_2016_vratane_1_a_2_dodatku.pdf.

 

Az SJE Egyetemi Könyvtár 1/2014. sz. rektori utasítása, az SJE Egyetemi Könyvtár könyvtári és kölcsönzési szabályzatának 1/2014. sz. kiegészítése, az SJE Egyetemi Könyvtár 1/2014. sz. rektori utasításának 2/2014. sz. kiegészítése, az SJE Egyetemi Könyvtár könyvtári és kölcsönzési szabályzatának 1/2014. sz. kiegészítése.

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/1422266793368.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Dodatok%20%C4%8D.%201%20k%20Smernici%20%C4%8D.%2012014%20Kni%C5%BEni%C4%8Dn%C3%BD%20a%20v%C3%BDpo%C5%BE.%20poriadok%20UK%20UJS.pdf

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/dodatok_KVP_2016-12%20(3).pdf

AIS - SJE - Jogszabályok - Belső irányítási aktusok: 2014-2, 2016-18, 2016-24

 

A diákönkormányzat alapszabálya,

AIS - SJE - Jogszabályok - Belső igazgatási aktusok: 2010-8

 

3/2014. számú rektori utasítás az Erasmus+ program keretében a hallgatók, oktatók és a személyzet külföldi mobilitásának megszervezéséről az UJS https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/1422266661783.pdf

 

7/2016. számú rektori utasítás a sajátos nevelési igényű hallgatókról és a sajátos nevelési igényű hallgatók koordinátorának feladatairól

https://www.ujs.sk/documents/Smernica.7.2016.pdf

 

6/2016 irányelv az információhoz való szabad hozzáférésről

https://www.ujs.sk/documents/vnutorne.predpisy/Smernica.c.6_2016.UJS.o.slobodnom.pristupe.k.informaciam.prilohy.pdf

AIS - SJE - Jogszabályok - Belső igazgatási aktusok: 2016-8