DOKUMENTUM
Tanulmányi program MDSSdm22 - Missziológia, diakónia és szociális gondoskodás
Képzés Szint - II. - mesterképzés, képzés formája - nappali, képzés típusa - Egyszakos képzés
Dokumentum típusa Tanulmányi program jellemzése
Egyetem megnevezése Selye János Egyetem
Egyetem székhelye Bratislavská cesta 3322, 94501 Komárno
Egyetemi kar megnevezése Református Teológiai Kar
Egyetemi kar székhelye Bratislavská cesta 3322, 945 01 Komárno
A felsőoktatási intézmény tanulmányi programot jóváhagyó szerve:
A Selye János Egyetem Minőségbiztosítási Tanácsa
A tanulmányi program jóváhagyásának vagy a tanulmányi program módosításának dátuma:
13.06.2022
Hivatkozás a tanulmányi program felsőoktatási intézmény által végzett egyéb időszakos értékeléseinek eredményeire:
x
Hivatkozás a tanulmányi program akkreditációs kérelmének értékelő jelentésére a T.t. 269/2018 törvényének 30 §-a alapján.
x
1. - A tanulmányi programmal kapcsolatos alapvető információk
a) - A tanulmányi program megnevezése és száma a tanulmányi programok nyilvántartása alapján.
Missziológia, diakónia és szociális gondoskodás 113057
b) - A felsőfokú tanulmányok szintje és a végzettség ISCED-F-kódja.
II.; "0929 máshová nem sorolt szociális gondoskodás"
c) - A tanulmányi program megvalósulásának helye/-i
Komárno
d) - Azon tanulmányi szak megnevezése és száma, amelyben a tanulmányi program elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető, vagy annak a két tanulmányi szaknak a kombinációja, amely tanulmányi programjának elvégzésével főiskolai végzettség szerezhető; a szak/-ok ISCED-F-kódjai.
37 - Teológia
e) - A tanulmányi program típusa: akadémiai orientáció, szakmai orientáció; fordítói, fordítói szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével); tanári, tanári tanulmányi program szakpárosításban (a szakpárok feltüntetésével), művészeti, mérnöki, doktori, felkészítés szabályozott szakma végzésére, közös tanulmányi program, interdiszciplináris tanulmányok.
akadémiai orientáció
f) - A név elé megszerezhető akadémiai fokozat
Mgr.
g) - A képzés formája
nappali forma
h) - Közös tanulmányi programok esetén az együttműködő felsőoktatási intézmények feltüntetése és annak meghatározása, hogy a hallgató melyik felsőoktatási intézményben milyen tanulmányi kötelezettségnek tesz eleget (Felsőoktatási törvény 54a §).

Nem releváns

i) - A tanulmányi programok nyelve vagy nyelvei.
Magyar nyelv, szlovák nyelv
j) - A tanulmányok standard időtartama akadémiai években kifejezve.
2 év
k) - A tanulmányi program kapacitása (tervezett hallgatói létszám), a jelentkezők tényleges száma és a hallgatók tényleges száma.
Tervezett létszám: 20 hallgató évfolyamonként
2. - Az abszolvens profilja és az oktatás céljai
a) - A felsőoktatási intézmény úgy írja le a tanulmányi program oktatási céljait, mint a hallgató képességeit a tanulmányi program befejezésekor és mint fő oktatási kimeneteket.

Az abszolvensek ismerik a szociális munka elméletei és történeti fejlődésének összefüggéseit, a mai kor szociális munkájával és gondoskodásával kapcsolatban, valamint a szociális munka egyes területein és a rászorulók - egyének vagy közösségek - felé való alkalmazhatóságában. Az abszolvens széleskörű ismeretekkel rendelkezik a szociális munka módszereiről és formáiról, a szenvedélybetegségek megelőzéséről és az addiktológia alapjairól, az ifjúsági kérdésekről, az alkalmazott szociálpolitikáról, a szociálpszichológiai kérdések elméleteiről, a szociálgazdasági területekről, a társadalomtudományi területekről, a szociális menedzsment gazdasági alapjairól, a személyiség pszichológiájáról, a rászorulók terápiás megközelítéseiről, a személyzeti menedzsment alapjairól, a szociális munkához kapcsolódó kutatásmódszertanról. Szakmai elméleti ismeretekkel rendelkezik a szociális munka felügyelete, irányítása és tervezése terén, amelyeket a szakmai gyakorlat során szerzett gyakorlati készségek egészítenek ki.

Képes a gyakorlatban és a szociális munka kutatásában felmerülő problémák megoldására vonatkozó aktuális megközelítések megfogalmazására és ajánlására, és kész elemezni és értékelni a szociális munkában végzett tevékenységeket és folyamatokat. A diplomával rendelkezők képesek az együttműködés motiválására irányuló hatékony megközelítések felkutatására, megkeresésére, interjúk készítésére és kiválasztására.

A képzés lehetővé teszi a végzettek számára, hogy olyan képzésben részesüljenek, amely teljes mértékben kompatibilis a világ hasonló tanulmányi területeivel; készségeik és kompetenciáik alkalmasak lesznek arra, hogy később ezeken a területeken, az EU országaiban vagy a világ más részein is elhelyezkedjenek.

Az Európai Felsőoktatási Térség Szlovákiai Képesítési Keretrendszere alapján a tanulmányi program végzősei a 7. szinthez tartoznak, mivel egyetemi diplomát, államvizsga-bizonyítványt és oklevélmellékletet kapnak. Az egyén általános ismeretekkel rendelkezik az értékelés szintjén. Szakmai ismeretek: módszertani ismeretek a szakterület és a gyakorlat számos területén, amelyek az innováció és az eredetiség alapjául szolgálnak a gyakorlatban és a kutatásban. Kognitív készségek: módszertani, szakmai, gyakorlati és tudományos problémák megoldásának javaslattétele és értékelése számos diszciplináris és gyakorlati területen. Képes ajánlásokat megfogalmazni egy adott tudományos és szakmai terület fejlesztésére. Tud tudományos vagy gyakorlati feltevéseket tenni a problémamegoldással kapcsolatban. Gyakorlati készségek: a végzett szakember képes a szakterület és a gyakorlat számos területén módszertani, szakmai, gyakorlati és tudományos problémák megoldását megvalósítani és értékelni. A végzős hallgató képes iránymutatásokat, végrehajtási projekteket és értékelési eljárásokat kidolgozni a területen végzett tevékenységekhez. Kompetenciák: a diplomást nagyfokú önállóság és előrelátás jellemzi mind ismerős, mind ismeretlen környezetben. Jellemző rá a kezdeményezőkészség és a munkacsoport munkájának irányításáért való felelősségvállalás, az innovatív és kreatív gondolkodás, valamint a saját tanulmányai vagy gyakorlata eredményeinek szakszerű bemutatása. Képes a Szentírás és a keresztény értékek alapján a társadalmi és szociális kérdésekre reagálni és a megoldásokat másoknak felajánlani. Képes a keresztény értékek alapján történő segítségnyújtásra. Képes a Szentírás és a keresztény értékek alapján lelkigondozói beszélgetéseket folytatni, konfliktusokat és problémákat megoldani. Képes a Szentírás és a keresztény értékek alapján a megfelelő közvetítésre a beszélgetések során.

b) - A felsőoktatási intézmény megjelöli azokat a szakmákat, amelyekre a végzett hallgató a tanulmányai elvégzését követően fel van készülve, valamint feltünteti a tanulmányi programban rejlő lehetőségeket a végzett hallgatók érvényesülése szempontjából.

A missziói, diakóniai és szociális gondozás szakon végzettek a következő munkakörökben helyezkedhetnek el:

- gondozó, személyi asszisztens, tanácsadó egy közösségi központban a szociális gondozás területén,

- szociális munkás az egyházi szolgálatokban.

A végzettek megfelelnek a szociális munkás asszisztensi szakmai tevékenységhez szükséges képesítési feltételeknek (a szociális munkáról szóló 219/2014. sz. törvény, 219/2014. sz. törvény, 5. § (1) bekezdés, b) pont).

A tanulmányi programban végzetteket a munkaerő-piaci foglalkoztathatóságuk értékelése során a "0929 máshová nem sorolható szociális ellátás" kategóriába lehetne besorolni, mivel a missziológia és a diakónia az egyházi szolgálat olyan speciális területe, amely az ISCED-FoET 2013-ban nem szerepel pontosan az ISCED-FoET 2013-ban. Végzett hallgatóink képesek az idősek, fogyatékkal élők, rászorulók, valamint a gyermekek szociális gondozására. Ebből a szempontból a "092 Szociális jólét" kategóriába tartoznának, de a tanulmányi program a 37. teológiai területen valósul meg. A missziológusok és diakónusok hivatása annyira specifikus és szűk körű, hogy nem lehet őket egyértelműen besorolni a tudományágak kialakult csoportjaiba. Ha egy ápoló vagy szociális munkás fizikai és testi szinten tud segíteni a rászorulókon, akkor a diakónus és misszionárius a szóban forgó rászoruló lelkével foglalkozik.

c) - Releváns külső érintett felek, akik véleményt formáltak, illetve egyetértésüket fejezték ki a megszerzett képesítés és a hivatás gyakorlására vonatkozó specifikus ágazati követelmények összhangjával kapcsolatban.
3. - Érvényesülés
a) - A tanulmányi programban végzettek érvényesülésének értékelése.

A vizsgált 6 éves időszak alatt, az MDSS tanulmányi program II. szintjének 25 végzőse fejezte be tanulmányait.

2020/2021-es akadémiai évben: 4

2019/2020-as akadémiai évben: 4

2018/2019-es akadémiai évben: 5

2017/2018-as akadémiai évben: 12

2016/2017-es akadémiai évben: 0

2015/2016-os akadémiai évben: 0

A SJE tanulmányi programjain végzettek foglalkoztathatóságára vonatkozó információkat az egyetem Karrier-tanácsadó Központja követi nyomon.

A 2021-ben végzett felmérés 342 végzős hallgatót érintett, köztük a Misszió, diakónia és szociális gondozás II. szintű szak 8 végzős hallgatóját.

E tanulmányi program válaszadói 2015-2020 között szerezték meg diplomájukat.

A foglalkoztatott válaszadók 43%-a a diploma megszerzésének szakterületén talált állást, 57%-uk pedig kapcsolódó területen dolgozik.

A foglalkoztatott válaszadók 33%-a szociális munka és tanácsadás szakemberként, 67%-a pedig szociális gondozó szakemberként dolgozik.

b) - Esetlegesen feltüntetni a tanulmányi program sikeres, végzett hallgatóit.

A TEdd15 tanulmányi programban (III. szintű doktori képzés), 1 olyan hallgatónk tanul tovább, aki a 2018-19-es akadémiai évben végezte el sikeresen az MDSSdm15 tanulmányi programot.


A munkáltatók részéről pozitív visszajelzéseket kaptunk az abszolvenseink szakmai felkészültségét és személyi jellemzését illetően. Lásd a vonatkozó referenciákat.

c) - A tanulmányi program minőségének értékelése a munkaadók által (visszajelzés).

A visszacsatolások, visszajelzések alapján a munkáltatók elégedettek a végzőseinkkel.

Visszajelzések:

A SZlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja:

https://rtk.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/Referenica_UD_RKCnaSlov.pdf


Egyházi szociális napközi otthon:

https://rtk.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/DennyStacionar.deRuyter.pdf


Szociális szolgáltatás, Vrba n.o.:

https://rtk.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/Vrba.n.o..pdf


4. - A tanulmányi program felépítése és tartalma
a) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi program részét képező tanulmányi tervek készítésének szabályait.

A tanulmányi tervek elkészítését a SJE Tanulmányi Szabályzatának rendelkezései szabályozzák.

A tanulmányi tervet úgy kell elkészíteni, hogy a hallgató a tanulmányi program összes kötelező tantárgyát és államvizsgáját, valamint annyi kötelezően választható tantárgyat teljesítsen, hogy összesen legalább 120 kreditet szerezzen tanulmányaiért.

A tanulmányi program kötelező és kötelezően választható tantárgyakból áll. Lehetőség van szabadon választható tantárgyak választására is.

A tanulmányi program szerves része a "Református Teológia 17121" tanulmányi szaknak.

A benyújtott tanulmányi programban szereplő egyes tantárgyak konkrét oktatási formáit, annak kritériumait és előírt célkitűzéseit a tantárgyi tájékoztatókban, az információs lapokon részletezzük.

A tanulmányi programban részt vevő hallgató a tanulmányi program követelményeinek teljesítése vagy a tanulmányi program teljes körű teljesítése és az előírt minimális kreditszám megszerzése részeként saját tanulmányi tervet dolgoz ki.

https://rtk.ujs.sk/documents/Smernica%20o%20procesoch%20VSK%20RTF%20UJS.pdf

b) - A felsőoktatási intézmény összeállítja az ajánlott tanulmányi terveket az egyes képzési rendekre vonatkozóan.

A missziológia, diakónia és szociális gondoskodás tanulmányi programnak a következő tanév elején történő kiigazításos összehangolása után, minden évfolyam hallgatói a harmonizált tanulmányi programba lépnek át, és a harmonizáció utáni szabályok szerint tanulnak - azaz minden évfolyam hallgatói, a tanulmányaik során, e tekintetben, azonos útvonalon haladnak.

A tanterv elérhető a SJE Akadémiai Információs Rendszerében.

c) - A tanulmányi tervben általában az alábbiakat adja meg:

A hallgató kötelező tárgyakat vesz fel, a kötelezően választható tárgyak és a szabadon választható tárgyak közül választ. A tanuló államvizsgát tesz, amelynek tartalma a profiltantárgyak ismerete.


Tantárgy címe Tantárgy típusa Előadások Szemináriumok Gyakorlatok En./Érték. Kreditek Resp.szem. Biztosítja

Társadalomtudomány 1 A 3 Sk 6 1 Czirfusz, Strédl

Teológiai tárgyak 1 A 4 Sk 6 1 Somogyi, Görözdi

Módszertan elmélete A 1 1 1 Sk 5 1 Tömösközi, Szénási, Ďurdík

Társadalomgazdaságtan 1 A 2 1 0 Sk 6 1 Machová R., Tóbiás-Kosár

Szociálpolitika 1 B 1 1 0 1 Sk 3 1 Somogyi

A szociálpszichológiai problémák elmélete 1 B 1 1 1 0 Sk 3 1 Ďurdík

Szaknyelv 1 C 1 H 1 1 1 1    


Társadalomtudomány 2 A 1 1 2 0 Sk 6 2 Ďurdík, Szénási

Teológiai tantárgyak 2 A 4 4 0 0 0 0 Sk 6 2 Somogyi, Görözdi

Szakmai gyakorlat és közvetítés A 3tC H 6 2 Szénási

Társadalomgazdaságtan 2 A 2 2 Sk 6 2 Kahler Korcsmáros E., Tóbiás-Kosár S.

Örökletes betegségek és genetikai alapismeretek B 1 Sk 2 2 Nagy Melinda

Szociálpszichológiai tevékenység 1 B 1 1 Sk 3 2 Strédl

Szaknyelv 2 C 1 H 1 1 2    


Társadalomtudomány 3 A 2 2 Sk 6 3 Ďurdík

Egyházi szakmai gyakorlat és szupervízió A 3tC H 6 3 Szénási

Társadalmi-gazdasági terület 3 A 1 2 Sk 6 3 Machová R.,Tóbiás-Kosár

Szociálpszichológiai problémák elmélete 2 A2 Sk 5 3 Strédl

Szakdolgozat szeminárium1 B 2 H 3 3 Szénási

Szociálpszichológiai tevékenységek 2 B 2 H 3 3 Strédl, Süll

Szaknyelv 3 C 1 H 1 1 3    


Társadalomtudomány 4 A 1 1 Sk 4 4 Ďurdík

Társadalom-pszichológiai tevékenység 3 A 2 Sk 3 4 Strédl

Szociálpolitika 2 A 2 Sk 4 4 Machová R.

Államvizsga A Sk 7 4 Vizsgabizottság

Diplomamunka védéssel B 8 4 Védőbizottság A diplomamunka vezetője és opponense

Diplomamunka szeminárium2 B 2 H 3 4 Szénási

Szaknyelv 4 C 1 H 1 4


- a tanulmányi programban az adott tanulmányi útvonal (szakirány) profil tantárgyai,

A profiltantárgyak az összes kötelező és választható tárgy, amelyekről az RTF Tudományos Tanácsa dönt / a vonatkozó dokumentumokat a www.ujs.sk/rtf/dokumenty honlapon teszik közzé.

A profil tantárgyak a következők:

Társadalomtudomány 1, Teológiai tárgyak 1, Módszertan elmélete, Szociálgazdaságtan 1, Szociálpolitika 1, Szociálpszichológiai kérdések elmélete 1, Társadalomtudomány 2, Teológiai tárgyak 2, Szakmai gyakorlat és közvetítés, Szociálgazdaságtan 2, Örökletes betegségek és a genetika alapjai, Szociálpszichológiai tevékenység 1, Társadalomtudományi terület 3, Egyházi szakmai gyakorlat és szupervízió, Szociálpszichológiai kérdések elmélete 2, Szakdolgozat szeminárium1, Szociálpszichológiai tevékenységek 2, Társadalomtudományi terület 4, Szociálpszichológiai tevékenységek 3, Szociálpolitika 2, Államvizsga, Szakdolgozat védéssel, Szakdolgozat szeminárium 2.

- Minden oktatási rész/tantárgy esetében meghatározza a tanulási eredményeket és a hozzájuk kapcsolódó kritériumokat és az értékelésükre vonatkozó szabályokat, hogy a tanulmányi program összes oktatási célkitűzése teljesüljön (ezek csak a Tantárgyi Tájékoztatóban a Tanulmányi eredmények és a Tantárgyi teljesítési követelmények részben adhatók meg),

Az összes oktatási egység/tantárgy tájékoztató lapjai egyértelműen leírják a teljesítés követelményeit, valamint azokat a tanulási eredményeket (az ismeretek, készségek, attitűdök és az autonómia kimenetelének részletes jellemzése), amelyeket a végzett hallgató az oktatási egység/tantárgy befejezésekor elsajátít. A tájékoztatókat folyamatosan frissítik (új vagy rendelkezésre álló szakirodalom) és a tanulási körülményekhez (pl. kovidens időszak) igazítják.

- Előfeltételek, társfeltételek és ajánlások a tanterv kialakításakor,

Az államvizsga tantárgyak előfeltételei a profil tantárgyak és a tanulmányi program kötelező oktatási részeinek/tárgyainak teljesítése.

- A tanterv minden egyes oktatási rész/tantárgy esetében meghatározza az alkalmazott oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, szakmai gyakorlat, kirándulás, terepgyakorlat, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, illetve ezek kombinációja), amelyek alkalmasak a tanulási eredmények elérésére,

Az összes oktatási egység/tantárgy adatlapjain egyértelműen nyilatkozik arról, hogy az RTF UJS milyen oktatási tevékenységgel biztosítja az elvárt tanulási eredmények elérését.

A legtöbb oktatási egység/tantárgy esetében a preferált oktatási tevékenység az előadás vagy szeminárium, azonban a jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel szükségesnek és természetesnek tartjuk, hogy ezeket a tevékenységeket online tevékenység formájában is elvégezzük.

   - Előfeltételek,

Az államvizsga tantárgyak előfeltételei a profil tantárgyak és a tanulmányi program kötelező oktatási részeinek/tanfolyamainak teljesítése.

- A tanterv minden egyes oktatási rész/tantárgy esetében meghatározza az alkalmazott oktatási tevékenységeket (előadás, szeminárium, gyakorlat, záródolgozat, projektmunka, laboratóriumi munka, szakmai gyakorlat, kirándulás, terepgyakorlat, szakmai gyakorlat, államvizsga és egyéb, illetve ezek kombinációja), amelyek alkalmasak a tanulási eredmények elérésére,

Az összes oktatási egység/tantárgy adatlapjain egyértelműen nyilatkozik arról, hogy az RTF UJS milyen oktatási tevékenységgel biztosítja az elvárt tanulási eredmények elérését.

A legtöbb oktatási egység/tantárgy esetében a preferált oktatási tevékenység az előadás vagy szeminárium, azonban a jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel szükségesnek és természetesnek tartjuk, hogy ezeket a tevékenységeket online tevékenység formájában is elvégezzük.

- Az oktatási tevékenység megvalósításának módjai - szemtől-szemben, távoktatásban, kombináltan (a tanfolyami tájékoztatókkal összhangban),

Az összes oktatási egység/tantárgy tájékoztató lapjain a tanulás módszerei egyértelműen "szemtől szemben", illetve adott esetben távoktatás (online) vagy kombinált formában vannak feltüntetve.

- A tantárgy tanterve/tanterv[1], 

Az összes oktatási egység/tantárgy tájékoztatójában a tanterv 13 hétre van felosztva, amelyet többnyire előadások, szemináriumok és gyakorlatok formájában tartanak. A tájékoztatókat az Akadémiai Információs Rendszerben háromnyelvű formában közzéteszik, és az akadémiai közösség számára hozzáférhetővé teszik.

- A hallgatók munkaterhelése ("terjedelem" az egyes kurzusok és tanulási tevékenységek esetében külön-külön)[2],

A benyújtott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak összeállítása során figyelembe vettük a hallgatók munkaterhelését az ECTS-nek megfelelően, a kiosztott kreditek és a tanulás időbeosztásának függvényében.

- Az egyes részekhez rendelt kreditek az elért tanulási eredmények és a kapcsolódó munkaterhelés alapján,

A magasabb kreditpontokkal rendelkező tanulási egységek/tantárgyak esetében, ahol a személyes tanítás órakerete nem felelt meg a hallgató munkaterhelésének, olyan tanulási feladatok, feladatok, eredmények kerülnek meghirdetésre, amelyeket a hallgató a tanár irányított önképzésével, a tanár vezetésével old meg, majd a feladatok megfogalmazásában előre meghatározott ismeretek vagy készségek későbbi bizonyításával.

- a tanfolyamot tartó személy (vagy egy partnerszervezet és személy[3]), elérhetőségekkel,

Prof. Dr. Pásztori-Kupán István, PhD. pasztorikupani@ujs.sk

Mgr. Ladislav Durdík, PhD. - durdikl@ujs.sk

Mgr. Görözdi Zsolt, ThD. - gorozdiz@ujs.sk

PaedDr. Strédl Terézia, PhD. - stredlt@ujs.sk

ThDr. Szénási Lilla, PhD. - szenasil@ujs

- A tantárgy oktatói (vagy a témában érintett partnerszervezetek és személyek) (a tantárgy IL-ben is szerepelhet),

A felelős tanárok az oktatási egységek/tantárgyak tájékoztatóiban szerepelnek.

- A tantárgy megvalósításának helye (ha a tanulmányi program több helyszínen kerül megvalósításra).


RTF UJS


[1] Az értékelés során a tantárgyat biztosító tanárok hozzáférést biztosítanak a munkacsoport számára a tananyaghoz és az egyes tanulási tevékenységek tartalmához.

[2] Ajánlott a kontakt és nem kontakt tanítással kapcsolatos munkaterhelést is feltüntetni az ECTS 2015-ös felhasználói kézikönyvvel összhangban.

[3] Pl. a szakmai gyakorlat vagy egyéb, az egyetemen kívül végzett tanulási tevékenységek nyújtása esetén.


d) - A felsőoktatási intézmény feltünteti azt a kreditszámot, amelynek megszerzése feltétele a tanulmányok sikeres befejezésének, valamint az egyéb feltételeket, amelyeket a hallgatónak teljesítenie kell a tanulmányai sikeres befejezéséhez, beleértve az államvizsga feltételeit, a tanulmányok megismétlésének, meghosszabbításának és megszakításának szabályait.
A hallgatónak legalább 120 kreditet kell szereznie a teljes tanulmányi idő alatt. A tanulmányok menetére, a tanulmányok előrehaladására, a tanulmányok megismétlésére, megszakítására és szabályos befejezésére vonatkozó további feltételeket a SJE Tanulmányi Szabályzat 16. cikke - Állami és szigorlatok, 17. cikke - A tanulmányok befejezése, 18. cikke - A tanulmányok megszakítása, 19. cikke - A tanulmányoktól való elállás és 20. cikke - A tanulmányokból való kizárás tartalmazza www.ujs.sk/rtf/studijnyporiadok.
e) - Az egyes tanulmányi tervek esetében a felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program egyes részeinek teljesítésére vonatkozó feltételeket, valamint a hallgató előrehaladását a tanulmányi programban az alábbiak szerint:

A tanulmányok megfelelő elvégzéséhez szükséges kreditek száma a kötelező tantárgyak esetében: 81. A kötelezően választható tantárgyak és a választható vagy szabadon választható tantárgyak kreditjeinek száma: 24. Az államvizsga-tantárgyak kreditjeinek száma: 15. Gyakorlati képzés:

Szakmai gyakorlat és közvetítés, valamint szakmai gyakorlat az egyházban és szupervízió.

f) - A felsőoktatási intézmény ismerteti a tanulmányi kimenetek ellenőrzésére és a hallgatók értékelésére vonatkozó szabályokat, valamint az értékeléssel kapcsolatos javítási eljárások lehetőségét.

Az értékelés szabályai, kritériumai és módszerei átláthatóak, a tanárok előzetesen közölték őket, és az egyes tantárgyakról szóló tájékoztatókban szerepelnek. A tantárgyak teljesítésének feltételei egyértelműen deklarálják a hallgató tanulmányi és egyéb kötelezettségeit a tanulási célok elérése során, a tanulmányi kötelezettségek teljesítésének formáját és a részeredmények, termékek értékelésének szempontjait. A tanulói értékelési eredményeket rögzítik, dokumentálják és archiválják. Az értékelési folyamat szabályait és eljárásait a SJE Tanulmányi Szabályzata tartalmazza (a teljes szöveg a módosításokkal együtt).

Az óra során a tanulók visszajelzést kapnak a tanártól, és teret a hibák kijavítására, valamint útmutatást azok kiküszöbölésére és a kitűzött cél elérésére. A tanulóknak lehetőségük van arra, hogy a tanárral konzultálva folyamatosan informatív módon, az AIS-en vagy a Moodle platformon keresztül pedig szummatív módon tanulják meg saját értékelésüket.

A hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy minden tanulmányi félévben igénybe vegyék a korrepetálásokat. A hallgatók hozzáférhetnek a tutorok által tartott korrepetálásokhoz, ahol a jó gyakorlati példák azt mutatják, hogy a hallgatók a korrepetálásokat a fejlődés és a jobb eredmények elérése érdekében használják.

A tanulási követelmények nem teljesítése esetén a diákok legalább egy rendes és két javító vizsgát vehetnek igénybe, és komisszionális vizsgát is tehetnek. A fent említett szabályokat a SJE Tanulmányi Szabályzata, valamint a kreditekkel, azok összegyűjtésével és átvitelével kapcsolatos egyéb eljárások és szabályok tartalmazzák. A tanulmányok adminisztratív ellenőrzését az akadémiai információs rendszerben a Tanulmányi Osztály végzi a SJE Tanulmányi Szabályzatában leírt eljárások szerint.

g) - A tanulmányok vagy azok részeinek elismerésére vonatkozó feltételek.

A SJE Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, összegyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, amelyek összhangban vannak az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok elismerésének szabályait és eljárásait.

h) - A felsőoktatási intézmény feltünteti a tanulmányi program záródolgozatainak témáit (vagy az azok elérhetőségére vonatkozó hivatkozást).

2021/2020

Az egész életen át tartó tanulás fontossága idős korban.

A szervezőbizottság tevékenysége a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinatának levéltárából származó levéltári dokumentumok alapján.

Az idősek gondozásának etikai szempontjai

Bűnözés

Hivatásválasztás a teológiai, katekétikai hallgatók körében

A lelkipásztori pálya (vallástanár) elemzése az interjúk alapján

Az alkoholizmus és társadalmi következményei

Gondozási lehetőségek az idősek számára

Segítségnyújtás a több fogyatékossággal élő családoknak


2020/2019

Az alkoholfogyasztás helyzete Szlovákiában a világjárvány fényében, különös tekintettel a női lakosságra.

Missziós munka a romákkal és a szociális felzárkóztató munka szükségessége

A munkanélküliség alakulása Szlovákiában, különös tekintettel a Nové Zámky és a Komáromi járásra.

Az iskolai szociális munkás tevékenysége a tanulók szocializálása érdekében

A lelkipásztori pálya (vallástanár) vizsgálata interjúk alapján.

Demográfiai folyamatok vizsgálata egy adott településen (járásban)


2019/2018

Keresztény értékek a családban

Gyász és annak feldolgozása gyermekkorban

A szenvedélybetegek, különösen az alkoholproblémákkal küzdők segítése.

A Magyarországi Református Egyház társadalmi tevékenysége


A korábbi évek témái a SJE AIR-ből generálhatók.

i) - A felsőoktatási intézmény leírja az alábbiakat, vagy megadja az ezekre vonatkozó hivatkozást:

A szakdolgozatok választására, feldolgozására, opponálására, megvédésére és értékelésére vonatkozó szabályokat és eljárásokat a SJE Tanulmányi Szabályzata (teljes változat a módosításokkal együtt) tartalmazza, amely elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Regulations, 2018, 8. szám alatt.


- A hallgatói mobilitásban való részvétel lehetőségei és eljárásai,

Tanulmányi/Kutatási mobilitás, amely a hazai és a nemzetközi hallgatói mobilitás támogatásáról nyilatkozik. A SJE Tanulmányi Szabályzata világosan leírja a kreditek megszerzésére, összegyűjtésére és átvitelére vonatkozó eljárásokat és szabályokat, amelyek összhangban vannak az Európai Kreditátviteli Rendszerrel. Hasonlóképpen meghatározzák a más egyetemen elvégzett kurzusok elismerésének szabályait és eljárásait.

Az Erasmus+ mobilitásban résztvevők arányának növelése érdekében a Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya az egyetem karaival együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, valamint lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. A SJE diákjainak promóciós anyagokat osztanak ki, és az egyetem információs eszközein keresztül rendszeresen közzéteszik az információkat.

A szabályokat és eljárásokat a 3/2014. számú, a hallgatók, oktatók és alkalmazottak Erasmus+ nemzetközi mobilitásának megszervezéséről szóló rektori utasítás fogalmazza meg a SJE-en (elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts of Management, 2018, Issue 10).


- A tudományos etika betartásának szabályai és a következmények levonása,

A SJE a tantervben szabályokat és eszközöket alkalmaz a kutatás integritásának biztosítására, valamint a plágium és más tudományos csalások megelőzésére. A SJE Alapszabálya szerint a plágium vétségnek minősül, és fegyelmi eljárás alá vonható. Az egyetem azonosítja a kutatási integritás, a plágium és a tudományos csalás megsértését, és intézkedéseket hoz annak biztosítására, hogy e szabályok megsértése ne legyen összeegyeztethetetlen a tudományos fokozat odaítélésével. A szabályokat és eljárásokat a SJE Alapszabálya (2018), elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső szabályzatok, 2020, 3. szám), a SJE Etikai kódexe, elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső szabályzatok, 2013, 11. szám) és a Hallgatói fegyelmi szabályzat (elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső szabályzatok).


- A sajátos szükségletű tanulókra vonatkozó eljárások,

A jelenlegi tendenciával összhangban az egyetem szisztematikusan felkutatja és megszólítja a különleges szükségletekkel rendelkező hallgatókat, és megfigyelhető növekedést regisztrál ezen hallgatók körében. A sajátos szükségletű tanulók sajátos szükségleteiknek megfelelően jogosultak támogató szolgáltatásokra. A szabályokat és eljárásokat a 7/2016. számú, a sajátos nevelési igényű hallgatókról és a sajátos nevelési igényű hallgatókkal foglalkozó egyetemi koordinátor feladatairól szóló rektori utasítás tartalmazza, amely elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belső irányítási aktusok, 2016, 9. szám).


- Hallgatói panasz- és fellebbezési eljárások.

A SJE Alapszabálya szerint a hallgató azáltal válik az akadémiai közösség tagjává, hogy beiratkozik a egyetem vagy annak oktatói által folytatott tanulmányi programok valamelyikére. Az akadémiai közösség tagjaként a SJE Alapszabálya alapján joga van ahhoz, hogy javaslatokkal, észrevételekkel és panaszokkal forduljon az akadémiai önkormányzati szervekhez - amelyek eljárásait és szabályait a jogszabályi dokumentumokban határozzák meg. A tanulmányi program hallgatói hatékony mechanizmusokkal rendelkeznek a jogaik vagy jogilag védett érdekeik védelmét célzó panaszok felülvizsgálatára, amelyekkel úgy vélik, hogy megsértették őket, vagy rámutatnak az egyetem tevékenységében vagy tétlenségében mutatkozó konkrét hiányosságokra. A panaszok vizsgálatának átláthatónak kell lennie, és a hallgatói képviselők részvételével kell lefolytatni. A panaszosok visszajelzést kapnak a felülvizsgálat eredményéről és a meghozott intézkedésekről.

5. - A tanulmányi program tantárgyainak információs lapjai
A T.t. 614/2002 sz. rendelet alapján

A benyújtott tanulmányi program oktatási részeinek/tárgyainak információs lapjait a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 155/2013 sz. rendeletének 1. melléklete szerinti szerkezetben dolgozták fel, amely módosítja a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának 614/2002 sz. rendeletét a tanulmányok kreditrendszeréről.

6. - Az akadémiai év aktuális időbeosztása és az aktuális órarend
(vagy hiperhivatkozás)

Akadémiai év rendje: https://www.ujs.sk/sk/studium/harmonogram-akademickeho-roka.html

 

Az egyes tanulmányi programok órarendje elérhető a SJE AIR-ben.




7. - A tanulmányi programot biztosító személyek
a) - A tanulmányi program megvalósításáért, fejlesztéséért és minőségéért felelős személy (funkciója és elérhetősége feltüntetésével)

Prof. István PÁSZTORI-KUPÁN, PhD., pasztorikupani@ujs.sk

b) - A tanulmányi program profiltantárgyait biztosító személyek névsora a tantárgyhoz való hozzárendeléssel, valamint elérhetőségeikkel, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (ezek feltüntethetőek a tanulmányi tervben is).
c) - A tanulmányi program profiltárgyait biztosító személyek tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzésének (VUPCH) elérhetősége.

Elérhető a SJE AIR-ben.

d) - A tanulmányi program oktatóinak névsora a hozzájuk rendelt tantárgyakkal, elérhetőségeikkel együtt, összekötve az egyetemi alkalmazottak központi nyilvántartásával (feltüntethető a tanulmányi tervben is).

A tanárok listáját a tanulmányi terv tartalmazza a kurzusfeladatokkal együtt. A személyzeti nyilvántartáshoz vezető link a tanulmányi tervben a tanár nevéhez kapcsolódik. A tanárok e-mail címei a "vezetéknévkeresztnévelsőbetűje@ujs.sk" formában vannak megadva.

Prof. PÁSZTORI-KUPÁN István, PhD, egyetemi tanár. pasztoriki@ujs.sk - https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23161

Mgr. Ladislav ĎURDÍK, PhD, durdikl@ujs.sk - https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15506

PaedDr. Terézia STRÉDL, PhD., stredlt@ujs.sk - https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15492

Mgr. GÖRÖZDI Zsolt, Th.D., gorozdiz@ujs.sk - https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15546

doc. ThDr. SOMOGYI Alfréd, PhD., somogyia@ujs.sk - https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15567

ThDr. SZÉNASI Lilla, PhD., szenasil@ujs.sk - https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28499

Dr. habil. Renáta MACHOVÁ, PhD machovar@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15598.

Dr. Melinda NAGY, PhD. nagym@ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15595

Kahler Enikő Korcsmáros, PhD. korcsmarose@ujs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15559

Prof. MUDr. Czirfusz Attila, CsC. Czirfusza ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/27117

Mgr. František TÖMÖSKÖZI, PhD. Tomoskozif ujs.sk, https://www.portalvs.sk/regzam/detail/28206

Dr. Tóbiás Kosár Szilvia. kosars@ujs.sk> https://www.portalvs.sk/regzam/detail/15557

Kinga Süll, PhD. sullk@ujs.sk https://www.portalvs.sk/regzam/detail/23597

e) - A záródolgozati témavezetők névsora a hozzájuk rendelt témákkal (valamint elérhetőségeik feltüntetésével).
f) - A záródolgozati témavezetők tudományos/művészeti-pedagógiai jellemzéseinek (VUPCH) elérhetősége.

A SJE AIR-ben hozzáférhető.

g) - A tanulmányi programban résztvevő hallgatók képviselői, akik a hallgatók érdekeit képviselik (név és elérhetőség).

Bc. Beata Bachorecova 125409@student.ujs.sk

h) - A tanulmányi program tanulmányi tanácsadója (elérhetőséggel és a tanácsadással kapcsolatos további információkkal, valamint a konzultáció órarendjének feltüntetésével)

A benyújtott tanulmányi programhoz nem rendelünk tanulmányi tanácsadót, mert a tanulmányi osztály tanulmányi felelőse és a kar tanulmányi ügyekért felelős dékánhelyettese el tudja látni a tanulmányi program megvalósításával kapcsolatos feladatokat.

i) - A tanulmányi program egyéb kisegítő munkatársai - hozzárendelt tanulmányi referens, karriertanácsadó, adminisztratív munkaerő, szállásoltatási ügyintéző és hasonlók (elérhetőséggel)

Tanulmányi referens: Ing. Ilona Győrfy – kontakt: gyorfyijs.sk

Karriertanácsadó: Mgr. Norbert Istvánik, istvanikn@ujs.sk

Kollégiumi referens: Mgr. Attila Duba, dubaa@ujs.sk


8. - A tanulmányi program térbeli, materiális és technikai hátterének bebiztosítása
a) - A tanulmányi program tantermeinek és azok technikai felszereltségének jellemzése az oktatási kimenetekhez és a tantárgyakhoz rendelve (laboratóriumok, projekt- és művészeti szaktantermek, stúdiók, műhelyek, tolmácsfülkék, klinikák, szerzetesi szemináriumok, tudományos és technikai parkok, technológiai inkubátorok, iskolai üzemek, gyakorlati központok, gyakorlóiskolák, oktatói-gyakorlói berendezések, sportcsarnokok, uszodák, sportpályák).

A tanulmányi programok tantermeinek és technikai felszereltségének listája és jellemzői elérhető a kar honlapján:

 https://frt.ujs.sk/sk/galeria-sk/virtualna-prehliadka.html

https://frt.ujs.sk/sk/zabezpecenie-kvality/infrasturktura-studijnych-programov/miestnosti-katedry-kancelarie.html


b) - A tanulmányi program információszolgáltatásának jellemzői (a tananyaghoz való hozzáférés a tantárgy információs lapjai alapján, információs adatbázisokhoz és információs forrásokhoz való hozzáférés, információs technológiák és hasonlók).

A könyvtár hozzáférést biztosít a tanulmányi programhoz tartozó szakirodalomhoz, legalábbis a tantárgyi tájékoztatóban felsorolt kötelező irodalom körébe. Jelenleg a SJE egyetemi könyvtára több mint 12 206 tétellel rendelkezik a pedagógia, pszichológia, szociológia és a benyújtott tanulmányi programhoz kapcsolódóan. Az egyetemi könyvtár a DAWINCI könyvtári információs rendszert használja, amely egy modern könyvtári és információs rendszer, amely integrálja a szerveralkalmazások, adatbázisrendszerek, dokumentumkezelés legújabb elemeit, és a könyvtári tudással és tapasztalattal együtt egy átfogó multimédiás könyvtári és információs rendszerré alakítja azokat. A rendszer a felhasználók számára az OPAC on-line katalóguson keresztül, a honlapon keresztül hozzáférést biztosít az egyes könyvtári gyűjteményekhez. A SJE Egyetemi Könyvtár a többi egyetemi könyvtárhoz hasonlóan szerepel a Szlovák Köztársaság Oktatási és Tudományos Minisztériumának igényeihez igazodó központi nyilvántartásban. A hallgatók és az oktatók hozzáférése a szükséges adatbázisokhoz szintén a CVTI SR-en keresztül történő távoli eléréssel oldható meg. Az egyes kiadók online adatbázisaiban elérhető külföldi tudományos folyóiratokhoz való hozzáférés szintén ezen a hozzáférésen keresztül biztosított. Az Egyetemi Könyvtár olyan műhelyfoglalkozásokat szervez, amelyek segítik az eligazodást a publikációs adatbázisokban és az irodalmi forrásokkal való munkában.

A hallgatók hozzáférhetnek a komáromi Calvin J. Teológiai Akadémia teológiai szakkönyvtárához is, amely több mint 35 000 teológiai könyvet tartalmaz. A könyvtár a Szirén könyvtári információs rendszert használja.

https://frt.ujs.sk/documents/Kniznica_TIJC.pdf

c) - A tanulmányi programban alkalmazott távoktatás jellemzése. Hozzáférések, az online-tanulást lehetővé tevő portálok. A jelenléti oktatásról a távoktatásra történő átmenet folyamata.

A távoktatás vagy a kombinált oktatás igényeihez az egyetem 4 szerverrel rendelkezik, amelyeken a BigBlueButton videokonferencia-rendszer működik. A távoktatás alternatív eszköze az MS Teams platform, az Office 365 A1 for faculty csomag részeként, amely minden tanár és diák számára elérhető. 2015-ben a SJE-en létrehoztak és üzembe helyeztek egy e-learning rendszert, amely a Moodle nyílt forráskódú LMS-en alapul. Ezt a rendszert 2017-ben részben integrálták a WeBWorK rendszerrel. Ez az átfogó rendszer 2019-ben is működött. A Moodle továbbra is lehetőséget nyújt az egyes tantárgyakhoz tartozó tananyagok és segédanyagok közzétételére, a házi feladatok kiosztására és a tudás elektronikus tesztelésére egy engedélyezett zónában. A WeBWorK emellett lehetőséget ad a matematikai feladatok automatikus generálására, benyújtására és értékelésére. Az ÉD-ben, az Egyesült Királyságban és más kiválasztott helyszíneken rendelkezésre álló vezetékes kapcsolaton kívül a diákok a SJE összes épületében WiFi hálózaton keresztül is hozzáférnek az internethez. A hálózathoz való csatlakozáshoz egy személy hitelesítésére (bejelentkezés és jelszó) van szükség. 2016-ban bevezették a központi nyomtatási rendszert, amely a diákok számára is elérhető. A diákok a SJE pénztárában tudnak anyagi forrást tenni a számlájukra.

d) - A felsőoktatási intézmény partnerintézményei a tanulmányi program oktatási tevékenységének biztosításában, valamint participációjuk jellemzése.

A tanulmányi program oktatási tevékenységeinek biztosítása tekintetében a fő partnerek a szociális létesítmények, ahol az RTF UJS hallgatóinak gyakorlatát végzik.

Az RTF szerződéses kapcsolatban áll a következő szociális létesítményekkel:

Chanava - A Református Egyház Diakóniai Központja, k.m.n.

Nádej-reménység n.o.

Nyugdíjas otthon Klížská Nema-ban

Adm. M. A. de Ruyter szociális napközi otthon, Tany

TIMOTEUS, n.o. Komárom

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja

A szakmai gyakorlat keretében a hallgatók megfigyelik és elemzik a szociális rehabilitációs folyamatot, megtanulják alkalmazni a tanulmányaik során megszerzett elméleti ismereteket, fokozatosan elsajátítják a szociális munka csoportos és egyéni formában történő végzéséhez szükséges szakmai készségeket, és lehetőségük van megfigyelni az adminisztratív folyamatokat és az intézmény működését.

e) - A szociális, sport-, kulturális, szellemi és közösségi élet megélésének lehetőségei és jellemzői.

Tanulmányok során a SJE ösztönző környezetet is biztosít diákjainak. A SJE hatékonyan irányítja és működteti a diákotthonokat, ahol kényelmes szállást biztosít az egyetem hallgatói számára, megfelelő higiéniai és biztonsági előírásokkal, minőségi életkörülményekkel. Az egyetemi kampuszon található egy multifunkcionális, sportolásra alkalmas tér, amely lehetővé teszi a diákok számára a szabadidő hasznos eltöltését és a sportolást.

A hallgatók számára étkezést is biztosít az egyetem a Konferencia Központ épületében. Az egyetem sportközpontjában a hallgatóknak lehetőségük van sportolni és egyéb szabadidős tevékenységeket végezni.

Az egyetem célja továbbá, hogy lehetőséget biztosítson kulturális, társadalmi és spirituális tevékenységekre. A fiatal tehetségek a Cantus Iuventus kórusban találják meg a számításukat. A diákoknak lehetőségük van a Čajka-iskolában felállított kápolnába járni.

f) - A tanulmányi programok hallgatóinak mobilitáson és szakmai gyakorlaton való részvételének lehetőségei és feltételei (a kapcsolatok feltüntetésével), a jelentkezés menete, az elismertetés szabályai.

Az egyetem külföldi tanulmányi mobilitást kínál diákjainak az Erasmus+, a Makovecz, a CEEPUS és a Balassi Intézet (a Szlovén Köztársaság Emberi Erőforrások Minisztériumának mobilitási támogatásai) által kínált különböző gyakornoki programok keretében.

Az egyetem jelenleg 118 kétoldalú megállapodást, memorandumot és intézményközi megállapodást kötött 63 partnerintézménnyel 15 európai országban, valamint intézményközi megállapodásokat kötött az EU-n kívüli partnerországokban a KA107 tevékenység keretében.

A Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya az egyes karokkal együttműködve rendszeresen szervez Erasmus+ információs napokat és workshopokat, valamint lehetőséget biztosít személyes vagy online konzultációra. Promóciós anyagokat, szórólapokat és brosúrákat osztanak szét az egyetem diákjai között. Ugyanakkor a Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya rendszeresen közzéteszi tevékenységéről szóló információkat az Erasmus+ egyetemi weboldalán, és az egyetem információs eszközein keresztül tömegesen küld információkat az egyetem hallgatóinak, oktatóinak és munkatársainak. A hallgatók nyelvi támogatása az Erasmus+ On-line nyelvi támogatás (OLS) eszközén keresztül történik.

Partnerintézmények

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/partneri.html

Erasmus+

A hallgatók tanulmányi célú mobilitása:

http://erasmus.ujs.sk/sk/studium.html

Hallgatói mobilitás szakmai gyakorlat céljából:

http://erasmus.ujs.sk/sk/staz.html

Útmutató a diákok számára a jelentkezéshez:

http://erasmus.ujs.sk/sk

Koordinátorok elérhetőségei:

http://erasmus.ujs.sk/sk/kontakt.html

Makovecz program

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/makovecz.html

Egyéb mobilitási programok

https://www.ujs.sk/sk/medzinarodne-vztahy/mobilita.html

9. - A tanulmányi programok jelentkezőinek képességeivel kapcsolatos elvárások
a) - A tanulmányi programra való felvételhez szükséges képességek és feltételek.

A tanulmányi programra való felvétel alapfeltétele az első szintű tanulmányi program elvégzése ugyanabban a tanulmányi programban, amelyet a választott mesterképzés követ.

A további felvételi követelmények és a nemzetközi hallgatókra vonatkozó felvételi követelmények a kar honlapján találhatók:

https://frt.ujs.sk/documents/Podmienky%20prijatia%20na%20RTF%20UJS%20na%20akademick%C3%BD%20rok%202022_2023%20(1).pdf

b) - A felvételi eljárás folyamata.

A tanulmányi felvételről a kar dékánja dönt a felvételi bizottság javaslata alapján, a felvételi feltételeknek megfelelően.

https://frt.ujs.sk/documents/Podmienky%20prijatia%20na%20RTF%20UJS%20na%20akademick%C3%BD%20rok%202022_2023%20(1).pdf

c) - Az utóbbi időszak felvételi eljárásainak eredményei.

A 2021/2022-es akadémiai évben 9 hallgatót vettek fel.

A 2020/2021-es akadémiai évben 3 hallgatót vettek fel.

A 2019/2020-as akadémiai évben 5 hallgatót vettek fel.

10. - A felkínált képzés minőségére vonatkozó visszacsatolások
a) - A tanulmányi programok minőségével kapcsolatos hallgatói visszajelzések nyomon követése és értékelése.

A diákoknak többek között lehetőségük van arra, hogy az erre a célra szolgáló anonim kérdőív szöveges mezőjében kifejtsék véleményüket és észrevételeiket. A kérdőívet a hallgatók számára a nyári szemeszterben 2020. május 30-tól 2020. június 30-ig, a téli szemeszterben 2020. december 15-től 2021. február 05-ig lehet kitölteni. A diákok beléptek az akadémiai információs rendszerbe, és az azonosítószámuk alatt ismertetik véleményüket és észrevételeiket. Ily módon biztosították, hogy minden diák csak egyszer töltse ki a kérdőívet, miközben az AIS2-ben megvalósított modul garantálta a válaszadók anonimitását. Csak azt a kérdőívet éri el a hallgató, amely neki volt kidolgozva. Az elektronikus formában kitöltött kérdőív elsősorban az összegyűjtött adatok későbbi feldolgozásának felgyorsítását szolgálta. A kapott dokumentumokat és az eredmények általános értékelését a RTK dékáni hivatala dolgozta fel, és ezt követően tájékoztatta az egyes tanszékeket. Az értékelés következtetései tükröződtek a kar oktatásában a következő időszakban.

b) - A tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedések és az ezzel kapcsolatos hallgatói visszajelzések eredményei.

A kitöltött kérdőív három részből állt: I. rész - általános rész (1 kérdés) II. rész - a tanítási folyamat és a tantárgyak értékelése (2 kérdés minden felvett tantárgyra) III. rész - általános rész - megjegyzések és javaslatok.

Az első rész kérdései az egyetem hallgatóinak általános véleményének megismerésére szolgáltak. Megállapították a tanítás színvonalát az egyetemen.

A hallgatók válaszai a RTK oktatásának színvonalára vonatkozó kérdésre azt mutatják, hogy a hallgatók általában elégedettek a karon folyó oktatás színvonalával. Pozitívumként értékelik a tanítási folyamat rugalmasságát és magas színvonalát.

A felmérés értékelésének eredményeit a Kar értékeli. Az értékelésekről az egyes oktatók, valamint a tanszékvezető és a kar dékánja az Akadémiai Információs Rendszeren keresztül kapnak tájékoztatást, valamint a szöveges értékelések, a hallgatók javaslatai és az egyes kurzusokra és oktatókra vonatkozó megjegyzései is elérhetők. A cél, hogy az oktató a hallgatói értékelések eredményeit hatékonyabban és eredményesebben tükrözze a tanításban, valamint hogy a következő időszakban a RTK-on az oktatás minőségét és színvonalát növelje.

c) - Az abszolvensek visszajelzéseinek eredményei a tanulmányi programok minőségének javítására irányuló intézkedésekkel kapcsolatban.

Visszajelzésként megkérdeztük a végzettek munkáltatóit is. A szociális intézmények, nevezetesen a Vrba n.o. Szociális Szolgálat és az Adm. M. de Ruyter napközi otthon, értékelésekkel és véleményekkel szolgáltak számunkra. Mindkét munkaadó pozitív referenciákat adott a végzettekről. A munkaadók elégedettek a végzettek munkájával, szakmaiságával, készségeivel és képességeivel.

https://rtk.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/Vrba.n.o..pdf

https://rtk.ujs.sk/documents/minosegbiztositas/DennyStacionar.deRuyter.pdf


11. - A tanulmányok vagy a tanulmányi programok hallgatóira vonatkozó egyéb releváns belső előírások és információk elérhetősége
(pl. tanulmányi útmutató, elszállásolási rend, illetékekre vonatkotó irányelv, diákhitelekre vonatkozó útmutató stb.)

A SJE Ösztöndíj Szabályzata elérhető az AIS UJS dokumentumai/UJS-jogszabályok/belső szabályzatok, 2018, 2. kiadás.

A 5/2013. rektori rendelet a SJE hallgatói tudományos szakmai tevékenységről, elérhető az AIS UJS dokumentumok/UJS-jogszabályok/ belső irányítási aktusok, 2021. év, 5. szám).

A SJE 10/2010. sz. rektori rendelete a laptopok hallgatóknak történő kölcsönzésének elveiről (az 1. sz. módosítással módosított), elérhető az AIS UJS Documents/UJS-legislation/Internal acts of management, 2011. év, 7. szám).

Az 1/2021 számú rektori Rendelet a SJE-en folytatott tanulmányokkal kapcsolatos tandíjakról és díjakról a 2021/2022-es tanévre vonatkozóan, elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts of Governance, 2021. év, 6. szám.

A 9/2020 számú, a SJE Kollégiumi Házirendje és Szállásszabályzata, elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-jogszabályok/Belsőbb vezetési aktusok, 2020. év, 29. szám.

Az Imatrikulációs és Promóciós belső előírás (2015), elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts, 2015. év, 5. szám.

A 8/2016. sz. rendelet az érettségi dokumentumok honosítrásáról a SJE-en, elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts of Management, 2016. év, 10. szám.

Az 1/2014. sz. rektori rendelet Könyvtári és kölcsönzési szabályzat, UJS Egyetemi Könyvtár, elérhető az AIS UJS Dokumentumok/UJS-Legislation/Internal Acts of Management, 2014. év, 2. szám.

A Hallgatói Önkormányzat alapszabálya, elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts of Governance, 2010. év, 8. szám.

A 3/2014. sz. rektori rendelet a hallgatók, oktatók és a személyzet külföldi mobilitásának megszervezéséről az Erasmus+ program keretében az UJS-en, elérhető az AIS UJS Documents/UJS-legislation/Internal acts of management, 2018. év, 10. szám.

A 7/2016. számú rektori rendelet a sajátos nevelési igényű hallgatókról és a sajátos nevelési igényű hallgatókkal foglalkozó egyetemi koordinátor hatásköréről, elérhető az AIS UJS dokumentumok/UJS-jogszabályok/belső vezetési aktusok, 2016, 9. szám.

A 6/2016. számú rektori rendelet az információhoz való szabad hozzáférésről, elérhető az AIS UJS Documents/UJS-Legislation/Internal Acts of Management, 2016, 8. szám alatt.